vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

71 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, funes, Milarepa, vsotos, I.P, dvelev, Sergios, vougiouklakis

Twitter

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #165 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 22:45 »
αν βαλω τον κιλερ (χωρις την καμπανα) σε μια εγκο και παω να ξεβιδωσω θα ξεβιβωνει ταυτοχρονα και ο κιλερ απο την εγκο....εχουν την ιδια φορα. ετσι δεν ειναι;;

σκουπισε τον καλα, κ κοιτα να χεις στεγνα δαχτυλα.
δωσε του αποτομες κ προς το σφιξε κ προς το λασκα κ θα σου λυσει.

Απ: Killer 705
« Απάντηση #166 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 22:47 »
Gabriel 74 οκ θα το δοκιμασω και αυτο αφου πρωτα ξεπρηστουν τα δαχτυλα μου  :))

SEB το κατω μερος ειναι κολλημενο..αυτο που μπαινει το κεραμικο μαζι με τον ανταπτορα...η καμπανα ξεβιδωνει μια χαρα.

drum στεγνος ειναι..εχω βγαλει και το κεραμικο και ολα απο μεσα...απο τις πολλες προσπαθεις πρηστηκαν τα δαχτυλα μου χαχαχα! θα προσπαθησω με πανι και πενσα και πιστευω να τα καταφερω...στην αναγκη και απο τις δυο μεριες.
 

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: Killer 705
« Απάντηση #167 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 23:02 »
 :wall: Σκέφτεστε αυτό το κομμάτι να είναι ελαττωματικό και να βγήκε φιξ? Να μην έχει δηλαδή βόλτες που να ξεβιδώνει, αλλά να είναι εννιαίο???  :idiot1:

Απ: Killer 705
« Απάντηση #168 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 23:05 »
ωχ!! τετοια λεγε μου!!  :laugh1:

EDIT: καταφερα και τον ανοιξα με δυο πενσες..μια σε καθε μερια μαζι με πανι..ευχαριστω για τις συμβουλες σας  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2012, 23:13 από aoratos »

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Killer 705
« Απάντηση #169 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 23:18 »
Ο Killer ειναι killer .+-
Εχω εξαντληθει να ατμιζω και ομολογο οτι ειχε καιρο να με αποσπασει καποιος ατμοποιητης απο τα τρεχαματα μου.
Οπως ολοι οι επισκευασιμοι ετσι και αυτος θελει την ρυθμισουλα του.Οχι τιποτα τραγικο σε συγκριση με αλλα εργαλεια που τρως ολοκληρα μεροκαματα για να το δεις να παιζει ετσι οπως θες.Σημαντικοι παραγοντες κατεμε για την σωστη του λειτουργια ειναι:
1)Αναλογος την περιεκτικοτητα vg που ατμιζω θελει και το αντιστοιχο ανοιγμα στην βαση του.Οχι καμια τρελλη διαφορα απο pg σε vg αλλα θελει το κλικ του μεχρι να το δεις να φερνει σωστα και πλουσια την γευση.

2)Η μαγκια του ρυθμιστη αερα ητε το κανεις απο τον ιδιο τον ατμοποιητη ητε απο ενα hippo ειναι μονοδρομος στα παχυρευστα υγρα.Αμα δεν σφιξεις την τζουρα σκετη vg δεν ανεβει τον ανηφορο..

3)Διαπιστωσα οτι αμα ποτιστουν τα φιτιλια σωστα στο γεμισμα τοτε δεν σταματαει η ροη του υγρου.Δηλαδη αμα τραβηξεις 3-4 καλες τζουρες χωρις να το αναψεις τοτε δουλευει καλυτερα.

4)Επισης στην αλλαγη γευσης με βοηθησε το γεγονος οτι εκλεινα την τροφοδοσια και περιμενα μεχρι να εξαντληθει το υγρο που ειχα μεσα.Μολις ερχοταν το καμενο ανοιγα και γεμιζα.

5)Προσοχη στα εσωτερικα oring των tank!!Απο τανκ σε τανκ αλλαζει συμπεριφορα στο κολπο λογο των υποπιεσεων!

6)και τελος γιατι μπορει να σας ζαλισα αμα δειτε οτι μετα απο 2-3 ημερες η τζουρα σφιγγει, απλα παρτε μια συριγγα βαλτε την μυτη της απο τον πολο προς την αντισταση και σπρωχτε ελαφρα προς τα πανω.Αυτο ηταν κλεμενο αλλα με βοηθησε πολυ
:yes:

Ειναι ενας επισκευασιμος και αυτος.Θελει το κανακεμα του μεχρι να βρεις το σημειο που σε ευχαριστει. :respect:
Ξανα μπραβο στο team που δημιουργησε τον Killer :bye:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Killer 705
« Απάντηση #170 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 23:21 »
Δε ριχνεις και λιγο απ το υγρό σου στο σημειο που δεν ξεβιδώνει; Μετά σκουπησε και προσπαθησε ξανα. Ή σαπουνόνερο...

Έτσι κι αλλιώς ένα καθαρισματάκι τον θέλει ο φονιάς προν την πρώτη χρήση. Εμένα ο ένας απ τους 2 ήταν γεμάτος μαύρη μάκα στα σπειρώματα..........


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2012, 00:58 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Killer 705
« Απάντηση #172 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 23:39 »
Στην αρχή είχα και εγώ κακή τροφοδοσία. Πιστεύω πως ρόλο παίζει και το tank - κατά πόσο είναι χαλαρές οι τάπες-, αλλά ας είναι καλά ,για μια ακόμη φορά ο Γιώργος Varadero μου έδωσε το πιό σωστό tip!!
Λοιπόν, έχετε τον killer έτοιμο σεταρισμένο μέσα στο tank... πριν συμπληρώσετε υγρό στο tank, βάλτε αρκετό υγρό μέσα στον killer(στα τοιχώματα εννοείται..) μέχρι να "δακρύσουν" οι τρύπες εισαγωγής. Μετά γεμίστε κανονικά υγρό το tank σας.

Το παραπάνω τιπ το επαναλαμβάνω γιατί πιστευω πως πρέπει να είναι κανόνας!
Επειδή θεωρώ τον εαυτό μου "άρχοντα της κακής τροφοδοσίας", ακολουθώ αυτό από χθές, και στα 3 σεταρίσματα που έχω κάνει, παρά την πυχτή vg βάση που κάνω, δεν είχα κανένα πρόβλημα...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Leo

  • *
  • 359
  • Φύλο: Άντρας
  • Customizing is my hobby
Απ: Killer 705
« Απάντηση #173 στις: Δεκεμβρίου 18, 2012, 23:47 »
Ένα τιπ για γέμισμα σε όσους χρησιμοποιούν κοντά τανκ.
Ξεβιδώνουμε το τανκ από το μοντ.
Το γυρνάμε ανάποδα και το ακουμπάμε στο τραπέζι.
Πιάνουμε την γυάλινη επιφάνεια με τα δυο χέρια και πιέζουμε προς τα κάτω. Καταλαβαίνουμε την επαφή της βάσης στην τάπα του τανκ. Συνεχίζουμε την πίεση μέχρι να χωρίσει η τάπα από το γυαλί.
Ξεβιδώνουμε την τάπα μαζί με τον αντάπτορα και μας μένει το υπόλοιπο σαν ποτήρι με τον ατμο να στεγανώνει την πάνω τάπα του τανκ.
Γεμίζει και με κανάτα.
Ξαναβιδώνουμε την τάπα με τον αντάπτορα στη βάση του άτμο και πιέζουμε τις δυο τάπες μέχρι να κλείσει η ανοιχτή.
Όλα γίνονται με το τανκ ανάποδα κι έτσι ο αέρας που θα πρεσαριστεί κατά το κλείσιμο της τάπας φεύγει από τις τρύπες του κίλλερ χωρίς να συμπιέσει υγρό και να έχουμε υπερπλήρωση.
Ξέχασα να το δείξω στο Βίντεο.

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #174 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 01:56 »
παιδια μου ερχεται λιγο καμενο.ισοσ να φτεει η αντισταση?

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Killer 705
« Απάντηση #175 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 07:27 »
βασικα δεν μπορει να φταιει κατι αλλο κοιτα την αντισταση πως ειναι οι σπειρες και εαν τα φυτιλια ποτιζονται καλα.

Αποσυνδεδεμένος Farmax

  • **
  • 198
  • Βαριεμαι που Ζεις
Απ: Killer 705
« Απάντηση #176 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 12:31 »

Ξαναβιδώνουμε την τάπα με τον αντάπτορα στη βάση του άτμο και πιέζουμε τις δυο τάπες μέχρι να κλείσει η ανοιχτή.
Όλα γίνονται με το τανκ ανάποδα κι έτσι ο αέρας που θα πρεσαριστεί κατά το κλείσιμο της τάπας φεύγει από τις τρύπες του κίλλερ χωρίς να συμπιέσει υγρό και να έχουμε υπερπλήρωση.
Ξέχασα να το δείξω στο Βίντεο.


Γιωργο εχω την εντυπωση οτι προκυπτει ενα θεματακι
Στο βιντεο δειχνεις οτι πριν αρχισουμε τη διαδικασια γεμισματος κλεινουμε τα υγρα ολα οκ μεχρι εδω
Χωρις τον κονεκτορα ειναι εκτεθειμενες οι υπαρχουσες τρυπες του ατμο οποτε γεμιζουμε μεχρι εκει,μικρο το κακο
βαζοντας μετα το καπακι με τον κονεκτορα λογικα δεν θα πρεπει να κλεισουμε παλι τα υγρα για να μη πλημυρισουμε?
Σε αυτη τη περιπτωση λοιπον παλι η πιεση που θα δημιουργηθει μενει μεσα στο τανκ,εκτος αν κατι δεν καταλαβαινω καλα
Απο την αλλη εαν αφησουμε λιγο εκτεθειμενες τις τρυπες για μπορεσει να φυγει απο κει ο αερας κατα το κουμπωμα
απ τη στιγμη που και προς τα πανω και προς τα κατω υπαρχει διαδρομη αερα πως δεν θα παρασυρει μαζι του και υγρο  :dontknow:

Το λεω αυτο γιατι τις πρωτες 2 μερες πλημυριζα συνεχεια τωρα τα παμε καλα προς το παρον...

Α και κατι τελευταιο,στο βινδεο κανεις τα ανοιγματα για τα υγρα με τεραστια ευκολια εγω εχω σκισει τα χερια μου και δεν καταφερα ουτε μιση βολτα να το
γυρισω οποτε και χρησιμοποιω μυτοτσιμπιδο για αυτη του δουλεια,σιγουρα ειναι θεμα του τανκ και των ηλιθιων ο-ρινγ που φοραει και δεν θαπρεπε να σ απασχολει
αυτο ελειπε αλλα κανα tip τι σκ@τ@ να κανουμε για διευκολυνση θα σου ημουν ευγνωμων   
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 19, 2012, 12:53 από Farmax »

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #177 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 12:45 »

Όλα γίνονται με το τανκ ανάποδα κι έτσι ο αέρας που θα πρεσαριστεί κατά το κλείσιμο της τάπας φεύγει από τις τρύπες του κίλλερ χωρίς να συμπιέσει υγρό και να έχουμε υπερπλήρωση.

για να γινει ομως αυτο δεν πρεπει ο ανταπτορας να διβωθει τερμα και να κλεισει τις τρυπες του κιλλερ, ετσι δεν ειναι?

Αποσυνδεδεμένος Xasomeris

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #178 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 12:58 »
Είμαι ένας απο αυτούς που θέλει να αγοράσει τον killer, δεν έχω προμηθευτεί στο παρελθόν ποτέ επισκευάσιμο ατμοποιητή, όπως πιθανώς και πολλοί ακόμα εδώ μέσα.
Επειδή διαβάζω πολλά και διάφορα σχόλια σε αυτό το νήμα, για tips και tricks, για σεταρίσματα κτλπ, εμείς οι αρχάριοι θα μπορέσουμε να τον χρησιμοποιήσουμε και να τον ευχαριστηθούμε εύκολα ή όχι?


Απ: Killer 705
« Απάντηση #179 στις: Δεκεμβρίου 19, 2012, 12:59 »
ευκολος ειναι,μια μελετη ομως τη θελει

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248645 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766985 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 160 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181447 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 349 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 312 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573384 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2467 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8632 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1049 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 745 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos