vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

124 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Killer 705

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1110 στις: Ιουλίου 22, 2013, 21:12 »
Λες ε?


Τον έχω εδώ [size=78%]https://www.fasttech.com/products/0/10004956/1336002-authentic-x8-25ml-electronic-cigarette-atomizer[/size] και με έχει βολέψει αφάνταστα το βιδάκι κάτω στο βίδωμα.


Θα δοκιμάσω σε Varadero να δω.

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1111 στις: Ιουλίου 22, 2013, 21:25 »
Η τζούρα τελικά που σου δίνει ο killer είναι ζεστή ή κρύα???

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1112 στις: Ιουλίου 22, 2013, 21:25 »
Μετά από 3 μέρες με τον κιλερ έχω μια απορία, αν μπορεί κανείς να βοηθήσει.
Εχω μαμά αντίσταση στα 2,2 και ατμίζω με 3,8V , πιο πάνω δε πάω γιατί μου φέρνει καμμένο, αλλά το πρόβλημά μου είναι το εξης : Πρέπει κάθε 2-3 τζούρες να τραβάω και 1-2 κενές γιατί αν δεν, μου φέρνει πάλι καμένο.


Συμβαίνει και σε άλλον, πρέπει κάτι να αλλάξω?


Υγρό που κάνω είναι βάση Άτμος 50/50
εγω θα σου έλεγα και κάτι άλλο. κατέβα λίγο στην τάση. πήγαινε στα 3,5volt και δες και εκεί.
ενδεχομένως βέβαια να μην κάνει καλή τροφοδοσία. είναι η τρύπα εισαγωγής του υγρού τόσο ανοιχτή ώστε να κάνει καλή τροφοδοσία; αν είναι τότε όπως σου είπα για κοίτα το ρεύμα που του δίνεις.
Οι αντιστάσεις της μάνας του είναι 1,9 (εκτός αν έβγαλε και άλλες και δε το γνωρίζω)

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1113 στις: Ιουλίου 22, 2013, 21:35 »
Θέμα ρεύματος τελικά  :eyesplash: ,
στα 3,7V δε μου έδωσε ούτε μια καμένο σε απανωτές τζούρες, ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό να κατεβώ λίγο :wall:


Η τζούρα είναι χλιαρή με τάση προς το ζεστό.

Απ: Killer 705
« Απάντηση #1114 στις: Ιουλίου 22, 2013, 23:03 »
Έχει και μαμά-αντιστάσεις με medium resistance στα 2.3-2.5.
Αλλά, ειλικρινά, αν πετύχεις καλό συνδυασμό με τανκάκι, δεν χρειάζεται να κατέβεις, με αντίσταση περίπου 2.4 στα 4.2 με 4.5 ατμίζω πάντα και ποτέ δεν πήρα καμένο... Φυσικά πάντα ανοιχτή η τροφοδοσία :)

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1115 στις: Ιουλίου 22, 2013, 23:10 »
4,5volt? μπραβο? ??? !!! αν δε σου βγάζει καμμένο (που για να το λες έτσι θα'ναι) και δε σου χαλάει τη γεύση, γιατί παίζει και αυτό, το να σου χαλάσει τη γεύση, τότε καλά είσαι. ο καθένας είναι καλά εκεί που αρέσει σε αυτόν.
Υπάρχει ένα "γενικό καλό", αλλά απο κει και πέρα είναι το τι αρέσει στον καθένα μέσα σε αυτό το γενικό καλό που διαφέρει απο τον έναν στον άλλο.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 22, 2013, 23:22 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1116 στις: Ιουλίου 23, 2013, 02:47 »
Δεν το πόσταρε ακόμα κανείς;;  :confused1: ??? ???


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JwgszDnXr9s[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1117 στις: Ιουλίου 23, 2013, 03:28 »

Αποσυνδεδεμένος smokerina

  • **
  • 183
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Η φτώχεια που δεν έχει χρέη είναι μεγάλος πλούτος.
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1118 στις: Ιουλίου 23, 2013, 22:38 »
 Κάτοχος από σήμερα και εγώ του Killer , το πρόβλημα μου :δεν μπορώ να γεμίσω το GV D-Base Small Killer Tank με 35 mm tube ,καθώς κάτω  καπάκι δεν ανοίγει με καμία κυβέρνηση  :nope: (όπως και πάνω )  :wall: . Help ! :sign_voithiaaaa:
 
EDIT
Συμβουλές τού Leo, κατασκευαστή του τανκ


Προφανώς τα o-rings του τανκ είναι σφιχτά. Αυτό συμβαίνει γιατί πολλές φορές από κατασκευής τους δεν έχουν την ίδια διατομή ακόμα και από την ίδια παρτίδα. Για να αφαιρέσεις την κάτω τάπα, γύρισε το τανκ ανάποδα ακούμπησε το στο τραπέζι και με γάντια ελαστικά, (χειρουργικά ή κουζίνας) πιάσε το τανκ από το τζάμι με τα δυο χέρια και σπρώξε δυνατά προς τα κάτω. Ο Killer θα σπρώξει την τάπα και θα βγει. Το D-BASE φοράει o-rings Διαστάσεων 14Χ1,5. Προσπάθησε να βρεις μια διάσταση μικρότερη. Δηλαδή 13Χ1,5. Τοποθετώντας τα θα λαστηχώσουν και θα λεπτύνουν και έτσι θα βγαίνουν ευκολότερα οι τάπες

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2013, 00:48 από smokerina »

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1119 στις: Ιουλίου 24, 2013, 00:11 »
Είναι μέχρι να χαλαρώσουν τα o-ringάκια υποθέτω. Θέλει μαλακές κινήσεις και περιστροφικές αλλά και λίγο μέσα έξω. Φόρεσε ιατρικά γάντια ή γάντια κουζίνας αν έχεις και ξαναπροσπάθησε. Μετά από μερικές φορές θα χαλαρώσουν.

Εγώ σε ένα καπάκι ανάλογου μεγέθους που είχε σφίξει πολύ κόλλησα στο μέταλλο μια ταινία από αυτές που κολλάνε τις γάζες. Αυτή είναι σαγρέ από την μεριά που δεν κολλάει και έτσι πήρε αμέσως στροφή.

Μεγεια να το χαρείς!  :thumpup:

Δεν το πόσταρε ακόμα κανείς;;  :confused1: ??? ???


[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JwgszDnXr9s[/youtube]
Πολύ συμπαθής ο χοντρούλης και ώρες ώρες φαίνεται ότι έχει και καλό χιούμορ. Κάποιες φορές όμως υπερβάλει. Δυστυχώς δεν ξέρει και ελληνικά γιατί πολλά από αυτά που τον ταλαιπωρούν έχουν ψιλοκαλυφθεί από τον Λεό σε 1-2 βίντεο που έχει. Βέβαια με τοσο εξοπλισμό που περνάει από το χέρι του είναι λογικό ότι δεν μπορεί να εμβαθύνει πάντα. Στο ντριπερ για παράδειγμα έφτιαχνε αντίσταση μόνο με αντίσταση και συμπλήρωσε στα σχόλιο στο Youtube ότι κανονικά θέλει με N-R-N. Βέβαια αφού δεν είχε οδηγίες ο Ντριπερ λογικό είναι να μην πήγε το μυαλό του αλλά από την άλλη έχει υποτίθεται μια εμπειρία.

Πάντως για τον Ντριπερ ήταν αρκετά ενθουσιασμένος αλλά για τον Κίλερ λόγω των θεμάτων που τον δυσκόλεψαν είναι πιο δυσκοίλιος.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1120 στις: Ιουλίου 24, 2013, 01:38 »
Το "χωρίς οδηγίες" το έθεσε όπως μερικοί ξέρουν ως τα πράγματα που τον εκνευρίζουν, ακόμα κι αν πρόκειται για άτομο με εμπειρία (όπως αυτός). Και μιας και το θέμα είναι ο killer κι εδώ είδα άτομα με εμπειρία να παιδεύονται να ρυθμίσουν. Είναι άλλο το να το έχεις στα χέρια σου τελικά. Κι εγώ άκουγα για δυσκολία ρύθμισης και ξεβιδώνει το ένα ή το άλλο, όταν το έκανα κατάλαβα. Εδώ ας πούμε το έκανε το non αλλά δεν αρνήθηκε πως είναι εκνευριστικό, κάτι που θα συμφωνήσω. Ακόμα κι αν ο βασικός μου ατμοποιητής χρειάζεται non!


Με οποιονδήποτε dripper κι εγώ θα ήμουν ευχαριστημένος, γιατί όσο στάζεις δίνει. Αυτό παίρνεις, κι αυτό κάνει. Όταν παίρνεις κάτι που έχει σύστημα τροφοδοσίας υγρού, και μάλιστα ρύθμιση της ροής αυτού, περιμένεις να το κάνει. Αν θέλει να του δίνεις έστω ένα χαστουκάκι την ώρα για να το κάνει σωστά, αυτό είναι αρνητικό.
(ή για να είμαι στο κλίμα  :thumpdown:  )

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1121 στις: Ιουλίου 25, 2013, 12:29 »
καλησπέρα παιδιά και εγώ από εχθές είμαι ένας νέος ιδιοκτήτης του υπέροχου killer.
Όσες αν και λίγες αρνητικές σκέψεις είχα στο μυαλό μου για τους επισκευάσιμους κάμφθηκαν από την πρώτη ματιά και από την πρώτη τζούρα του killer. Το πρώτο μου settarisma ήταν επιτυχές αν και το θεωρώ περίεργο για πρώτο  :))  ελπίζω σιγά σιγά να μπω και με την ανάλογη επιτυχία και στην διαδικασία του στριψίματος.[size=78%]   [/size]

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1122 στις: Ιουλίου 28, 2013, 15:03 »
Απαντώντας σε αυτό σε tsiv.


Κι όμως. Δε δουλεύουν όλοι οι ατμοποιητές με υποπίεση... Κατα πρώτον οι genesis, και φυσικά πολύ λιγότερο από τον killer οι top coil. Για να δουλέψει με υποπίεση και όχι με ροή, σημαίνει πως έχεις βάλει αρκετό φιτίλι γύρω από το κεραμικό. Με δεδομένο όπως έλεγα και στον slammer το δικό μου στυλ τζούρας (πρώιμη, ξανά πρώιμη, σύνολο 7-5 δευτερόλεπτα και η κανονική τα τελευταία τρία) αυτό με μπόλικο φιτίλι κάτω δεν είναι εφικτό. Σαν προσωπική λύση έχω βρει το τριπλό τριάρι φιτίλι που "κρατάει" υγρό για να δουλέψει, το οποίο όμως, δε χωράει σε αυτό το κεραμικό!!
Άρα το καλύτερο στήσιμο εκ φύσεως αποκλείεται για να δουλέψει με υποπίεση σε μένα.


Αυτό που λες πως ο killer δε θα είχε αυτά τα προβλήματα, εννοείς πως δεν θα τα είχε ακόμα κι αν δούλευε με το τανκάκι της smok...;

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1123 στις: Ιουλίου 28, 2013, 16:20 »
Και όμως και οι genesis δουλεύουν με υποπίεση.

Δοκίμασε να τραβήξεις 2 - 3 δυνατές τζούρες (χωρίς να πατάς το κουμπί) σε genesis με clear tank και κοίτα όπως μπορέις πως ''κουνιέται'' το υγρό κάτω.

Κι αφού το κάνεις αυτό άνοιξε την καμπάνα του και κοίτα πόσο βρεγμένο είναι το mesh (εννοείται πως είναι φτιαγμένο σωστά)

Για τον κίλερ και τανκάκι...

Δεν ξέρω να σου πω για το τανκάκι της smok...

Σε άλλους παίζει με τανκάκι των 5 ευρώ και σε άλλους με τανκάκι των 50 ευρώ...

Θέλει σωστή στεγανοποίηση το τανκάκι ώστε αν τον αφήνουμε να μην τρέχει και μόνο όταν τον χρησιμοποιούμε να έχει σωστή υποπίεση ώστε να μην έχει καμμένο η υπερτροφοδοσία

Αυτά χοντρικά και θεωρητικά αλλά η θεωρία απο την πράξη απέχει πολλές... δοκιμές.... :))


Αποσυνδεδεμένος manoslykos

  • **
  • 151
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Killer 705
« Απάντηση #1124 στις: Ιουλίου 31, 2013, 19:16 »
έχει κάνει κανεις dual coil στον killer;
έκανα σήμερα...με παίδεψε αλλά τα αποτελέσματα με αποζημίωσαν
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 31, 2013, 19:23 από manoslykos »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345432 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 52 10733 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:57
από treloneritis
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147170 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8009 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208841 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32890 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600253 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360793 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 195742 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos