vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 4 χρήστες
thanos1071, webtool, Milarepa, maraki1308

The Dripper

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #540 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 15:36 »
Στη βάση δοκιμάστε να βάλετε βαμβάκι. Συγκρατεί το υγρό πιο καλά, με την προυπόθεση ότι έχει τοποθετηθεί σωστά, χωρίς να πιέζεται, δεν καίγεται, απαιτεί κοντύτερο φυτίλι (καλύτερη τροφοδοσία;). Και, αν παίζει αυτό ρόλο, είναι φτηνότερο.


Επίσης, είχα ενδιαφέροντα αποτελέσματα με micro coil + φυτίλι από βαμβακι. Αλλά είμαι νέος σε αυτό ακόμη.

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #541 στις: Ιανουαρίου 22, 2014, 17:46 »
Τα κεραμικα CE2 dual, απο atmistique μπαινουν στο dripper? Εχει φτιαξει κανεις?

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #542 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 13:44 »
Αφου βγαλεις την αντισταση με το κεραμικο, υπάρχει ο πολος-σωλινακι οπου μπαινει το κεραμικο..
Με καποιο τροπο ( εχω ενα μικρο κατσαβιδακι και με το πισω μερος του το πιεζω) πίεσε το προς τα κατω και θα δείς οτι απο την βαση 510 θα βγει προς τα εξω..

Βγάλτο 1-2 χιλιοστα το πολυ..
Πριν βαλεις ξανα την αντισταση βιδωσε το στο προβαρι μέχρι τέρμα και μετα βαλε την αντισταση..


Ο πόλος του Dripper δεν είναι ρυθμιζόμενος, αλλά αν χρειαστεί μπορούμε να τον τραβήξουμε λίγο πιο έξω: βγάζουμε το κεραμικό και πιέζουμε από μέσα τον πόλο με κάτι όχι αιχμηρό (για να μην στραβώσει). (Leo)Sent from my GT-N7100 using Tapatalk
Πήρα και γω τον Dripper μετά από τόσο καιρό και διαπίστωσα ότι και σε μένα επαφή με το προβάρι δεν...! Δοκίμασα πιέζοντας τον μικρό κύλινδρο (κάτω από το κεραμικό) με ένα bic στυλό (το πίσω μέρος του που έχει μια επιφάνεια) και όση πίεση και αν έβαλα.. ο πόλος δεν κατέβηκε και στο προβάρι αντίσταση δεν έβλεπε (σε αντίθεση που κάθε φορά το δοκίμαζα και σε άλλο μοντ και την έβλεπε άρα δεν είναι θέμα σεταρίσματος). Τελικά έβαλα αρκετά παραπάνω δύναμη μέχρι όπου ακούστηκε ένα κρακ.. λέω πάει ο κύλινδρος....! Τελικά :))  διαπιστώνω ότι το πλαστικό του bic τρύπησε.


Πραγματικά, δε θέλω να βάλω άλλη δύναμη.. νοιώθω ότι θα το σπάσω στο τέλος... θέλει τόσο πια?






Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #543 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 14:29 »
Ναι, θέλει λίγο ακόμη, μπορεί να είναι κολλημένος από τη μάκα. Καλύτερα φόρα το κεραμικό πάνω και πίεσε το με τους δυο αντίχειρες, για να μη γίνει ζημιά στον πόλο. Κάποιοι πόλοι (EDIT: Πόλοι ή μονωτές πόλων εννοούσα) είναι πιο σφιχτοί από άλλους, καλή ώρα  :laugh1: , και μάλλον οι συγκεκριμένοι είναι πιο καλοί γιατι δεν μετακινούνται εύκολα πάνω κάτω (το λέω από εμπειρία). :thumpup:


« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 23, 2014, 14:45 από Zarathustra »

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #544 στις: Ιανουαρίου 23, 2014, 14:40 »
Είχες απόλυτο δίκιο  :thumpup: ... Δεν πίστευα ότι θα κατέβει με τους αντίχειρες (στο μεταξύ είχα δοκιμάσει με διάφορα εργαλεία). Κιόμως.. κατέβηκε αρκετά παραπάνω κιόλας... τόσο που στο τέλος έπρεπε να τον ξανασηκώσω λίγο.  :)

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #545 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 17:46 »
Άρη, τον έστησες, όλα καλά, ευχαριστημένος;;;  :hmmm: :D

Αποσυνδεδεμένος kotsilaris

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #546 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 18:47 »
The Dripper με Nemesis (ρυθμιστής τζούρας) = ολα τα λεφτά. Τι kayfun & taifun μαζι - δεν πιάνουν μια. Αρκεί να έχεις μια ηλεκτροπόντα για το σύρμα το non. Πολύ μεγάλη διαφορά. ;)

Αποσυνδεδεμένος sotos83

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
  • v4.dna40.5pawns.
Απ: The Dripper
« Απάντηση #547 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 19:46 »
φιλε kotsilari o dripper έχει πολύ καλή γεύση είμαι και εγώ fun...

άλλα δεν μπορείς να συγκρίνεις ανόμοια πράγματα..

Αποσυνδεδεμένος bill1960

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #548 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 21:47 »
έχω 5 μέρες τον drper και έχω πάθη
τέλια γεύση και ντουμάνι χαλάλι τα λεφτα
μπραβο στο leo  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #549 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 21:51 »
Άρη, τον έστησες, όλα καλά, ευχαριστημένος;;;  :hmmm: :D

Φιλέ πήρα για αρχή έτοιμη φυτιλοαντιαταση με κεραμεικό (σκέτα κεραμεικα δεν εβρισκα) κ το δοκίμασα. Σαν απόδοση από άποψη ντουμανιου, χτυπήματος, μη διαρροών, όντως πολύ καλό. Σαν σχέδιο φυσικά και δεν το συζητώ. Το θέμα εκ αι η γεύση. Μου βγάζει ακόμα μια περίεργη γεύση που είτε ειναι του πρηγουμενου (μύριζε σαν ουισκι, το πλυνα με απλό νεράκι πολύ ώρα), είτε του φυτιλιου. Δυστυχώς ακόμα δεν είμαι τόσο ικανοποιημένος ακόμα από γεύση και διατηρώ επιφυλάξεις μέχρι να το βρω...!

Από ανταλλακτική φυτιλοαντισυαση με κεραμεικο, έτοιμη από μαγαζί, είχε δοκιμασει κανείς? Εμεινε ικανοποιημένος? Να ξέρω αν ειναι, να αποκλεισω αυτό τον λόγο..

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #550 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 22:02 »
Είχα πάρει μια πεντάδα για σοφία και dripper και ήταν όλες εντάξει δεν ξέρω όμως μπορεί να έχουν διαφορές από μαγαζί σε μαγαζί..

Αποσυνδεδεμένος OXAN

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #551 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 22:25 »
Εγω πιστευω οτι οποιος εχει στα χερια του εναν επισκευασιμο ατμο
θα πρεπει να πειραματιστει μαζι του να βρει τα χουγια του.
Να φτασει σε σημειο να τον στηνει συμφωνα με τις δικες του αναγκες και γουστα.

Προσωπικη μου παντα αποψη,
φιλικα Βαιος.

Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #552 στις: Ιανουαρίου 25, 2014, 23:01 »
Συμφωνώ απόλυτα. Προσωπικά, απλώς μόλις τον πήρα από ένα παιδί και δεν είχα τίποτα από υλικά, πλην της ανυπομονησιας να τον δοκιμάσω...οπότε κ πήρα έτοιμη ανταλλακτικη φυτιλοαντισταση διότι μέχρι και να βρω κεραμικά σκέτα...που να περιμενω.

Αποσυνδεδεμένος kotsilaris

  • *
  • 47
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #553 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 00:09 »
κανείς με microcoil και βαμβάκι στον dripper?  Ας μας πει 2 λόγια για βοήθεια.

Αποσυνδεδεμένος Zarathustra

  • ***
  • 638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #554 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 07:47 »
Tο βαμβάκι έχει την τάση να καίγεται. Ως εκ τούτου, κάθε φορά που το υγρό τελειώνει στον Dripper και αρχίζει το καμένο, η ζωή του βαμβακιού μικραίνει, οπότε στον Dripper για μένα είναι ασύμφορο και παίδεμα .. το έχω δοκιμάσει κάποιες φορές αλλά ισχύει η πρώτη μου πρόταση.


Οπότε, ναι στο microcoil, αφού δίνει τη δυνατότητα για μεγαλύτερη επιφάνεια ατμοποίησης, ενισχυμένη γεύση και πιο πολύ ντουμάνι, αλλά προτείνω cilica ή ecowool.


Έχω δοκιμάσει μικροκόιλ σε μiκρό μέγεθος, ώστε να χωράει μέσα στο κεραμικό, αλλά και μεγάλο για τρελά ντουμάνια. Ότι προτιμά ο καθένας ..  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10670 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191570 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 710 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589393 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 313123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6902 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13477 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711