vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

325 επισκέπτες, 7 χρήστες
thanos1071, andreashadji, maraki1308, grag, ZoeM, gfilip, Milarepa

The Dripper

Αποσυνδεδεμένος batsman1

  • **
  • 196
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #405 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 18:57 »
Καλησπερα, εγω θα ηθελα να εκφρασω ενα μεγαλο μου παραπονο, εχω αγορασει συνολο 15 ετοιμες αντιστασεις, σχεδον οι μισες εχουν hot spot, εχθες πηρα μια πενταδα, οι 3 εχουν hot spot, με τιποτα δεν ατμιζεις, ειτε πυρωνει χαμηλα κατω, ειτε οι σπειρες ειναι τοσο απαλα σφιγμενες στο φυτιλη που πυρωνει. Μεχρι και αντισταση βρηκα που μονο η μια ακρη ειχε non και η αλλη ηταν με αντισταση εως περα, επισης δεν ατμιζες με τπτ

Οσο και ευκολα να διορθωνονται,.....εχεις δικιο(ειναι σαν να παιρνεις καινουργιο ανταλλακτικο και να θελει....δακτυλο για να λειτουργησει σωστα)

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #406 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 19:00 »
Εσένα σου φαίνεται περίεργο κατα την τοποθέτηση-σπρώξιμο της αντίστασης με το κεραμικό στον πόλο του dripper (που θέλει δύναμη) να βραχυκυκλώσουν σπείρες ?
Σωστο αυτο που λες αλλα σε καμια περιπτωση δε δικαιολογειται, ξεχασα να αναφερω επισης, αυτη η πενταδα που εχω τωρα, ειμαι πεπεισμενος επισης οτι το non συρμα δεν ειναι σε καμια περιπτωση 0.20, εβαλα και τις πεντε και δε σφηνωνει καμια, ολα αυτα δε τα λεω επι προσωπικου για τον dripper, αντιθετως ειμαι πολεμιος του leo, απλα αγανακτησα λιγο, στις πεντε να δουλευει η μια η οι δυο.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: The Dripper
« Απάντηση #407 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 19:01 »
Υπάρχουν κι έτοιμες αντιστάσεις, απλά κολλημένα τα σύρματα και, τις στρίβεις εσύ στο φυτίλι σου.

Δεν υπάρχει λόγος να αγοράσεις έτοιμη στριμένη στο φυτίλι και σε μέσα σε κεραμικό. Το κεραμικό δεν είναι μιας χρήσης άλλωστε. Αν ντε και καλά θέλεις αυτές, τότε πρέπει να συμβιβαστείς και με πιθανές διορθώσεις, γιατί το σύρμα είναι λεπτό και, λίγο να στριμωχτει κάπου το σακουλάκι με τις έτοιμες, μέχρι να φτάσεις σπίτι, έγινε η ζημιά και να το και το hot spot...

Αποσυνδεδεμένος hemlock

  • **
  • 341
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #408 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 19:07 »
Σωστο αυτο που λες αλλα σε καμια περιπτωση δε δικαιολογειται, ξεχασα να αναφερω επισης, αυτη η πενταδα που εχω τωρα, ειμαι πεπεισμενος επισης οτι το non συρμα δεν ειναι σε καμια περιπτωση 0.20, εβαλα και τις πεντε και δε σφηνωνει καμια, ολα αυτα δε τα λεω επι προσωπικου για τον dripper, αντιθετως ειμαι πολεμιος του leo, απλα αγανακτησα λιγο, στις πεντε να δουλευει η μια η οι δυο.
Αυτό που σου γράφω είναι να δίνεις την δέουσα προσοχή όταν αλλάζεις αντίσταση-είναι μικρή η καμπάνα και το κεραμικό.
ΔΕΝ το γράφω σαν μομφή,συμβαίνει.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: The Dripper
« Απάντηση #409 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 19:16 »
Εσένα σου φαίνεται περίεργο κατα την τοποθέτηση-σπρώξιμο της αντίστασης με το κεραμικό στον πόλο του dripper (που θέλει δύναμη) να βραχυκυκλώσουν σπείρες ?
Ναι θα μου φαινόταν περίεργο γιατί οι έτοιμες κεφαλές έχουν μόλις 4 σπείρες και θέλεις ταξί για να πας από τη μία στην άλλη.
Όταν πήρα τον dripper η μαμά κεφαλή ήταν για τα σκουπίδια αλλά από τότε όλες οι έτοιμες που έβαλα επάνω δούλευαν ρολόι. Αν το παλληκάρι έχει τόσο μεγάλο πρόβλημα με τις έτοιμες κάτι άλλο συμβαίνει. Ιδιαίτερα όταν λέει μια αντίσταση δεν είχε non από τη μία μεριά.

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #410 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 19:29 »
Αληθεια την ακρη την ειχαν αφησει με αντισταση, δεν εδωσα βαση, ειπα δυο γαλλικα απο μεσα μου την εστειλα, ειπα να αλλαζα καταστημα απο οπου αγοραζω αλλα ετυχε και εχθες να παρω παλι απο εκει, δε ξερω κιολας ποιος τις κατασκευαζει, το εμπορικο κομματι δηλ, αν τις εμπορευονται απο το leo, η το καθε καταστημα ισως με ενα τσαφ τελος παντων να φτιαχνει και να πουλαει, δεν ξερω αν εχει το δικαιωμα να το κανει

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #411 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 20:00 »
 Δικαίωμα να το κάνει έχει  αλλά αν στις πουλάει ως by leo ή greek vapes ενώ δεν είναι τότε πρέπει να πέσει φάπα. :angry_orange:

btw επικοινωνησες μαζί τους για το πρόβλημα; :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: The Dripper
« Απάντηση #412 στις: Οκτωβρίου 26, 2013, 20:56 »
Εσένα σου φαίνεται περίεργο κατα την τοποθέτηση-σπρώξιμο της αντίστασης με το κεραμικό στον πόλο του dripper (που θέλει δύναμη) να βραχυκυκλώσουν σπείρες ?
Αν βραχυκυκλώσουν οι σπείρες είναι το μόνο εύκολο ότι θα το καταλάβεις. αυτομάτως η αντίσταση θα φανεί μικρότερη. Αλλά που κολλάει αυτό; δεν το καταλαβα σαν σκέψη.
Έπειτα,,,  οι αντιστάσεις που κάποιος αγοράζει (δεν φτιάχνει μόνος του), εμένα θα μου φαινόταν ψιλοπερίεργο να βραχυκυκλώσουν σπείρες μεταξύ τους.

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #413 στις: Νοεμβρίου 02, 2013, 20:39 »
Αρχιζω να χανω την υπομονη μου συμφορουμιτες  :angry_orange: . Νεα πενταδα σημερα αγορασα, εχοντας και τη παλαιοτερη, που το προβλημα μου ειναι οτι δεν σφηνωνει πλεον το κεραμικο στο dripper, εχετε καποια ιδεα, δηλαδη δευτερη πενταδα που αγοραζω και πλεον δε σφηνωνει κανενα κεραμικο απο τα δεκα, τη προηγουμενη φορα πιστεψα οτι δε χρησιμοποιησαν 0,20 στον non. Καμια ιδεα ρε παιδια??? μηπως τα κεραμικα εχουν κατι? και δυστυχως δεν εχω τα παλια μου κεραμικα να τσεκαρω.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #414 στις: Νοεμβρίου 02, 2013, 21:23 »
πηγαινε τα πίσω στο κατάστημα μαζι με το dripper να δεις τι παίζει...

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #415 στις: Νοεμβρίου 02, 2013, 21:42 »
κατά 99% φταίει το pin. Και σε μένα στον ένα dripper το pin λες και σιρρικνώθηκε ξαφνικά και βάζω διπλό το non από κάτω προκειμένου να σφηνώσει

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #416 στις: Νοεμβρίου 02, 2013, 21:46 »
Μολις τον ελυσα, εχω την εντυπωση οτι το pin του πολου, με τη χρηση βαλε βγαλε κεραμικα, χανει υλικο με την τριβη απο το συρματακι του κεραμικου για να σφηνωνει στο σιδερακι στο πολο, και λεπτενει με το καιρο το σιδερακι το πολου. Καλο θα ηταν να μας απαντηση βεβαια ο δημιουργος. Εγω πυρωσα το σιδερακι του  πολου πολυ και με κατσαβιδακι ηλεκτρονικου που ισα ισα να ναι μεγαλυτερο απο τη διατομη του πολου, παχυνα - ξεχυλωσα και μεγαλωσε ο πολος παλι και ετσι τελικα σφηνωνουν και παλι τα κεραμικα,  :D  πολυ ταλαιπωρια ομως πολλα νευρα, και μια πενταδα χαμενες αντιστασεις. Το υλικο του πολου, οχι ισως το κατω αλλα το σιδερακι πανω, ειναι απλο μεταλο - σιδερο, και οχι ατσαλι. Πιστευω εν καιρο θα πρεπει να εχει καλυτερο υλικο

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: The Dripper
« Απάντηση #417 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 15:06 »
Ερωτήσεις προς τον κατασκευαστή πρέπει να γίνονται στον πίνακά του γιατί εδω δεν μπορεί να απαντήσει.
Ο κατασκευαστής είδε το μήνυμα και απάντησε εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14948.msg680825.html#msg680825

Αποσυνδεδεμένος Nekzo

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
Απ: The Dripper
« Απάντηση #418 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 17:30 »
Καλησπέρα, δεν χρειάζεται να αναφέρω τίποτα για την πολύ καλή  ποιότητα του dripper καθώς και την  υποστήριξη απο τον Leo (after sale)  :respect: :respect: :respect: :respect:

Θέλω μια βοήθεια, επειδή είμαι και λίγο ατζούμπαλος  ;D υπάρχει κάνα " κόλπο'' να βγάζουμε το κεραμικό ; γιατί τώρα τελευταία έχω σπάσει 2-3  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: The Dripper
« Απάντηση #419 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 18:24 »
Στριφτα και τραβωντας προς τα πανω .Σιγα και με προσοχη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 355311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10529 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191402 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 766 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 644 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 589184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797314 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312917 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6775 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 12074 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13341 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711