vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1425 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 00:33 »
δλδ provari ή seb box  8)

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1426 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 13:46 »
Τελικά ο πόλος τα έπαιξε τελείως. Τον σηκώνω με ένα κατσαβιδάκι , βάζω άτμο και σε λίγο δεν τον αναγνωρίζει. Βγάζω άτμο και βλέπω ότι ο πόλος είναι πάλι πατημένος. Και με adaptor τα ίδια.  >:( :(
εγώ δε θα σου πω άλλαξε μοντ και απέφυγε κινέζικο (τα περισσότερα κινέζικα είναι στο φινάλε), αλλά άκου τι γίνεται με τον πόλο του evic:
Όπως κάποιος είχε πει ότι έχει ελατήριο π.χ., δεν έχει ελατήριο, αλλά ένα σιλοκονάκι το οποίο έχει κάποιο αβάντζο, στο αν βιδώσεις τέρμα τον ατμοποιητή, με την ελαστικότητα που έχει το σιλικονάκι θα σπρώξει τον  πόλο λίγο κάτω ο ατμοποιητής. Αν το κάνεις κατ'εξακολούθηση αυτό, τότε το σιλικονάκι προφανώς αρχίζει και τα παίζει (ξεχειλώνει) και όσο και να ανεβάσεις τον πόλο αυτό θα ξανακατέβει.  τι μπορείς να κάνεις τώρα; κάτω από τον πόλο, είναι κολλημένο ένα καλώδιο που πηγαίνει στην πλακέτα. υπάρχει και μια περίπτωση να έχει ξεκολλήσει αυτό με το "τράβα προς τα πάνω τον πόλο συνέχεια", αλλά και ο πόλος να φταίει επειδή έχει κάτσει, μπορείς να βγάλεις από μια παλιά  απλή μπαταρία ego τον πόλο μαζί με το σιλικονάκι, και να τα βάλεις εκεί. αλλά θα πρέπει να κολλήσεις το καλώδιο κάτω από τον πόλο με κολλητήρι.
Δεν είναι και τόσο εύκολο βέβαια οσο το να σκάσεις 2 κατοστάρικα (αν και εφόσον τα έχεις) και να πάρεις ένα provari όπως λένε και οι fan του.
Διαλέγεις:
- Ή θα ασχοληθείς,
- Ή θα τα σκάσεις.
Η επιλογή δική σου.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2013, 14:01 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1427 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 15:03 »

Δεν είναι και τόσο εύκολο βέβαια οσο το να σκάσεις 2 κατοστάρικα (αν και εφόσον τα έχεις) και να πάρεις ένα provari όπως λένε και οι fan του.
Διαλέγεις:
- Ή θα ασχοληθείς,
- Ή θα τα σκάσεις.
Η επιλογή δική σου.
2 κατοσταρικα; not realy μπορεί να αγοράσει και μτχ με 100-120 ευρω. Εξάλλου δεν υπάρχει μονο το provari στην αγορά ενα seb box οπως λεει ο φιλος ειναι must.
Το αν ειναι ολα κινέζικα δεν θεωρείς πως προσβάλλεις και εμας και τον εαυτό σου; Εγω ολα Ελληνικά τα εχω  ;)


Θα συμφωνήσω με αυτο που λες στο τέλος η τα σκας μια φορα ή θα τα σκας κάθε 3ης και λίγο.
Μόλις χαλάσει το δικο σου αγόρασε και άλλο evic γιατι πολλοί εχουν κάνει κολοτούμπα.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1428 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 18:07 »
ksakis και vamire ευχαριστώ, δυσκολεύομαι πολύ για αγορά οτιδήποτε νέου σε αυτή την φάση.
Ο πόλος είναι πατημένος προς τα μέσα, με αποτέλεσμα αν τον σηκώσει δουλεύει για λίγο και μετά χάνει επαφή με τον θετικό του άτμο.
 Τι άλλη πατέντα μπορεί να δοκιμαστεί ; Αν απλά έβαζα λίγο καλάϊ πάνω στον πόλο ή ίσως κόλληση μίας ροδελίτσας ή ένα μικρό ελατήριο να πάρει λίγο ύψος ; Υπάρχει κάποια "κόλλα" αγώγιμή αντί για καλάϊ ;

Αν πάρω αυτό http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,19008.0/topicseen.html και κοντύνω αυτό το acetal μαζί με το pin και το κολλήσω ;

Ευχαριστώ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 16, 2013, 18:20 από vladimirus »

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1429 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 18:28 »
και εμενα προσωπικα μου συνεβει προβλημα με τον πολο. τελικα το εφτιαξα με καλα"ι και μετα απο 2-3 απανωτα προβληματα στο ιδιο σημειο μπηκε για  πουλημα εκτος φορουμ φυσικα σε συγγενη με αναλυση του προβληματος,ουσιαστικα πολυ λιγα χρηματα .Αγορασα προβαρι και το μονο που εχω να πω ειναι απλα τελειο.καμμια σχεση ,φυσικα κοστιζει υπαρχουν καλα μεταχειρησμενα αλλα επειδη ηταν πολλες οι φορες που με προδωσε το εβικ θεωρω σωστη τη ν επιλογη μου.

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1430 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 18:34 »
sakis7 αναρωτιέμαι αν η κόλληση με καλάϊ μένει πάνω στον πόλο... εσύ τι λες ;

Αποσυνδεδεμένος marios00apoel1

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1431 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 20:05 »
το ιδιο προβλημα ειχα 2 φορες με zmax και το εστειλα για επισκευη και μου αλαξαν το λαστιχακι την πρωτη φορα. την δευτερη φορα μου εβαλαν ενα πιο χοντρο και τωρα παει μια χαρα σχεδον ενα χρονο.και τις 2 φορες δωρεαν ηταν η επισκευη.
τα παιδια μου ειπαν οτι πολλοι που χρησιμοποιουν επισκευασιμους εχου αυτο το προβλημα γιαυτο μου εβαλαν το πιο χοντρο λαστιχακι
δοκιμασε να το πας σε καποιο να το επισκευασει, ισως στον αντιπροσοπο

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1432 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 21:09 »
sakis7 αναρωτιέμαι αν η κόλληση με καλάϊ μένει πάνω στον πόλο... εσύ τι λες ;
Βγαινει ο πολος και γινετε η κοληση .Ειναι απο την κατω μερια δεν φενετε κατι .Αυτο εννοεις?Μετα εβαζα λαστιχακι δευτερο εξτρα να το πω απο joytech μπαταρια .

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1433 στις: Οκτωβρίου 16, 2013, 21:46 »
Λοιπόν, κάποιες προσπάθειες όπως να βάλω καλάϊ πάνω στον πόλο για να τον υψώσω ή και λαστιχάκι περιμετρικά που να συγκρατεί κάποια προέκταση του πόλου όπως φαίνεται νωρίτερα στο παρών νήμα....απέτυχαν παταγωδώς.  :eyesplash:
Σηκώνοντας όσο πήγαινε τον πόλο, φάνηκε το λαστιχάκι το οποίο ήταν ξεχειλωμένο και σε άσχημη κατάσταση  :thumpdown:

Το κοντινότερο που είχα σε αυτή την διάμετρο ήταν το σιλικονάκι που χωρίζει τους πόλους από  μία παλιά αντίσταση για CE4 clearo αφού το έκοψα και από κυλινδρο να γίνει oring. To πέρασα με αρκετό κόπο κάτω από τον πόλο και αφού υποθέτω είναι λίγο φαρδύτερο από το δικό του , σφήνωσε και κράτησε ψηλά τον πόλο. Για την ώρα δουλεύει κανονικά. Όσο αντέξει... εγώ πάντως αρχίζω να μαζεύω χρήματα για το επόμενο άλλο mod.

Ευχαριστώ για την βοήθεια


Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1434 στις: Οκτωβρίου 17, 2013, 17:36 »
Εκανες καλη δουλεια μη πολυασχολεισαι φιλε.
Εγω το αφησα στην ακρη και ειναι ο λογος που μαζεψα χρηματα για ενα προβαρακι μινι 2,5. Ησυχασα φιλε .
Οτι και να παρεις θα δεις διαφορα απο αυτο το μαραφετι της joytech μιας και ηταν τελικα αρκετα ακριβο γιατι οπως αποδειχτηκε δεν αντεχε.
Καλο ατμισμα φιλε και μη σε απασχολει θα βρεις την ακρη οπως ολοι μας.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1435 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 10:56 »
Τι γίνεται τελικά; Μαπα είναι ο evic; Σκέφτομαι να το πάρω αλλά βλέπω πολλά αποθαρρυντικά σχόλια..

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1436 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 11:03 »
τελεικα πολλες ατελειες το  evic. πολος, μπαταριοθηκη, αν σου πεσει μεγαλη πιθανοτητα να καταστραθει.
Θα συστηνα μηχανικο mod με kick και τελος.

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1437 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 11:10 »
δε μπορείς να συστήσεις μηχανικό μοντ σε νέο ατμιστή που σκέφτεται να κάνει το επόμενο βήμα μετά τις μπαταρίες ego, είναι πρακτικά αδύνατο θα έλεγα. Το λογικο είναι να πάει σε κάποιο οικονομικό vv/vw πρώτα κ μετά να ψαχτεί σε μηχανικό.
Τ'ωρα όσον αφορά το evic όντως είναι υπερεκτιμημένο, ίσως ένα vamo για αρχή και μετά....

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1438 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 11:18 »
Με τον evic και ανταπτορα (για να μην γίνει ζημιά) δεν γίνεται δουλειά δηλαδή;;
Θα επιστρέψω τις ego vv που πηρα από το timeest γιατί έχουν θέμα και σκέφτηκα να βάλω άλλο ενα 20αρικο για να το χτυπήσω αφού είδα ότι το έχει σε καλή τιμή.
Σαν νεος ατμιστης όντως δε μπορώ να πάω σε μηχανικό προς το παρόν. Μου φαίνεται κάπως.. Ο evic ομως με τραβάει απίστευτα πολύ σαν γκατζετακια!

Sent from my Optimus G using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1439 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 11:24 »
Με έναν αντάπτορα και προσοχή στις πτώσεις δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. Εμένα 5 μήνες και 35.000 τζούρες μετά συνεχίζει να δουλεύει καλά (στα χέρια μιας φίλης, νέας συνατμίστριας πλέον). Οι βόλτες μου είναι σχεδόν καινούριες και δεν είχα κανένα πρόβλημα σε αντιστάσεις από 1.5 έως 2.5 ΩΜ. Θα σου πρότεινα με λίγο υπομονή να πάρεις το νήμα από την αρχή και θα διαβάσεις αναλυτικά τα συν και τα πλην.

Αν είσαι και γκατζετάκιας (όπως εγώ) τότε είναι σχεδόν μονόδρομος.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151776 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11151 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345752 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147415 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8150 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209019 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545311 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33000 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52590 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600589 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361052 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13443 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos