vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

118 επισκέπτες, 0 χρήστες

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1350 στις: Αυγούστου 24, 2013, 17:56 »
Αυτό με την "αδυναμία" του evic συνεχίζει να μου κανει εντυπωση όπως και το οτι δεν μπορεί να οδηγήσει μη εργοστασιακους.

Το εβικ έχει όριο τα 2.5 αμπέρ ή τα 5 βολτ. Οποίο ερθει πρωτο. Τα 11 βατ δλδ ανάλογα με την αντίσταση μπορεί να έχουν και άνω όριο τα 9.5 πχ. Απο εκεί και έπειτα όμως όταν ενα 80%+- των ατμιστων ατμιζει στα 6 με 8 βατ και σε αντιστασεις 1.8 με 2.5 ω θεωρώ οτι το εβικ μπορεί να τον καλυψει. Μπορεί σε κάποιον τα 2.5Α να φαίνονται λιγα και να θέλει να οδηγήσει αντιστάσεις 0.8Ω. Το εβικ φυσικά δεν του κανει. Αλλά αυτό δεν σημαίνει οτι το εβικ είναι αδύναμο για ολους τους ατμιστες.

Για τους ατμοποιητες. Ατμιζω εδώ και δυο μηνες με τον ντριπερ. Ο ίδιος ο κατασκευαστής προτείνει για αντίσταση 1.8 να ξεκινας με περιπου 3.8 βολτ και να ανεβαινεις σιγά σιγά μέχρι να βρεις αυτό που θες. Εγώ με αντιστασεις περιπου στα 2ω τώρα τελευταια παίζω στα 6.8 με 7.5 βατ βαριά. Στα 8-9 βατ αισθάνομαι οτι δεν ατμιζω αλλά ψηνω μπιφτέκια. Φυσικά μια Ιθάκη με τριπλή αντίσταση του 1.2ω το εβικ δεν θα την οδηγήσει. Αλλά αυτό το γενικό οτι το εβικ δεν κανει για επισκευασιμους μου κανει εντύπωση. :-)

Το εβικ δεν είναι το τέλειο μοντ. Σαφως και έχει κουσουρια. Αλλά η άποψη μου είναι οτι για τον μέσο ατμιστη ενα απο αυτά δεν ειναι τα 2.5Α (που ίσως να μην ξερει καν τι είναι αυτό) ουτε τα 5βολτ (που αυτά τα βλέπει στην οθόνη τουλάχιστον). Είναι οι ευαίσθητες σπειρες και η μη βιδωμενη κεφαλή στις πρωτες παρτίδες που δεν άντεχε στις πτώσεις.

Send from my eVic..


Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1351 στις: Αυγούστου 24, 2013, 18:27 »
Και γώ απο εβικ ξεκίνησα, όμως  το θέμα δεν είναι μόνο η δύναμη, αλλά και αν δίνει αυτό που γράφει η οθόνη.
Πράγμα που (απο οτι διάβασα στο νήμα) δεν συμβαίνει. Δεν δίνει αυτά που λέει.
Επίσης αν κάποιος ατμίζει όπως εγώ με 1,5 αντίσταση στα 11-12 βατ, δεν κάνει.
Θα συμφωνήσω όμως μαζί σου πως κάνει για τους περισσότερους αν όχι όλους τους εργοστασιακούς ατμοποιητές , σε συνδιασμό με ένα μέσο ατμιστή σε ποσότητα ml και mg νικοτίνης. Στο κάτω κάτω δεν χρειάζεται να είναι κάποιος ειδικός στα ηλεκτρονικά- ηλεκτρολογικά για να ευχαριστηθεί το άτμισμα. Απλά ανεβάζει μέχρι  εκεί που τον ικανοποιεί.


Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1352 στις: Αυγούστου 24, 2013, 22:22 »
Παρεα με τα πιο ακριβα μηχανικα μου εχω και το βικακι για να μου δίνει και τις πληροφορίες που θελω οταν θελω...αλλα και 1.2 αντιστασεις που του βαζω τις οδηγςι μια χαρα. Τα ζορια αρχιζουν με τα dual coils πχ που βλεπεις οτι το μαξαρεις και δεν  πυρωνουν..

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1353 στις: Αυγούστου 24, 2013, 22:29 »
RIP+++ evic :'( :'( :'(
Μετά το ξεκόλλημα του πάνω μέρους από το πλαστικό, πριν μερικούς μήνες, που το κόλλησα με logo, έσπασε και πήρε μαζί του κομματάκια από το πλαστικό. Η συναρμογή και το ξανακόλλημα ειναι πλέον αδύνατο. Το μονο που μπορώ να κάνω είναι να βγάλω πλακέτα και σπείρωμα ανω/κάτω μέρους... ο πλαστικός κύλινδρος είναι άχρηστος.
Έχετε καμμια ιδέα τι μπορώ να κάνω με αυτό? Καλά ήταν όσο περάσαμε παρέα με τη βικουλα, κοντά 10 μήνες και 75000 τζουρίτσες... αλλη δεν πέρνω.... :bye: :bye: :bye:  Πάμε γι άλλα...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1354 στις: Αυγούστου 25, 2013, 00:16 »
Στείλε την πλακέτα στον μαστροseb να στο κάνει boxάκι. :)

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1355 στις: Αυγούστου 25, 2013, 15:41 »

Σαν πρώτο mod που είχα αγοράσει , το evic μου φαινόταν πολύ μπροστά από όλες τις απόψεις . Αργότερα όμως δυστυχώς , με απογοήτευσε όσον αφορά την "δύναμή" του , κ αυτό είναι όμως το βασικό . Καλό σαν gadget κτλ , αλλά πιστεύω ο ατμιστής που παίρνει ένα mod θέλει "δύναμη" . Με εργοστασιακούς ατμοποιητές δεν τα πάει άσχημα , αλλά δεν έχει το κάτι παραπάνω ...
Εγώ πριν το eVic είχα το lavatube το οποίο πηγαίνει μέχρι τα 6volt. Ειλικρινά δεν χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω τόση τάση. Ούτε πάνω από 5volt που δίνει το evic χρησιμοποίησα ποτέ, εκτος απο περίπτωση που έκανα τεστ να δω πως έιναι.
Και γώ απο εβικ ξεκίνησα, όμως  το θέμα δεν είναι μόνο η δύναμη, αλλά και αν δίνει αυτό που γράφει η οθόνη.
Πράγμα που (απο οτι διάβασα στο νήμα) δεν συμβαίνει. Δεν δίνει αυτά που λέει.
Επίσης αν κάποιος ατμίζει όπως εγώ με 1,5 αντίσταση στα 11-12 βατ, δεν κάνει.
Θα συμφωνήσω όμως μαζί σου πως κάνει για τους περισσότερους αν όχι όλους τους εργοστασιακούς ατμοποιητές , σε συνδιασμό με ένα μέσο ατμιστή σε ποσότητα ml και mg νικοτίνης. Στο κάτω κάτω δεν χρειάζεται να είναι κάποιος ειδικός στα ηλεκτρονικά- ηλεκτρολογικά για να ευχαριστηθεί το άτμισμα. Απλά ανεβάζει μέχρι  εκεί που τον ικανοποιεί.


1,5ohm  αντισταση με 12watt είναι πολλά, βγαίνει περίπου στα 4,3volt (στο περίπου πάντα) η τάση, και είναι πολλά όπως και να το κάνουμε για αντίσταση 1,5ohm. Όσον αφορά τώρα το evic και τις δυνατότητές του, προσωπική μου επιλογή ήταν αυτό όχι επειδή είναι ισχυρό, αλλά δεν χρειάζομαι και κάτι πιο ισχυρό. απεναντίας πολλές φορές με βοηθάει στο ότι θέλω να τον δουλέψω ΚΑΤΩ από 3,7volt που έχει μια απλή μπαταρία. και όχι αναγκαστικά για να τα περνάω.
Εξάλλου όπως είπα και παραπάνω, το lavatube που ειχα ήδη, σε δύναμη του ρίχνει.

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1356 στις: Αυγούστου 25, 2013, 17:25 »
Εννοείς το lavatube έριχνε σε δύναμη το evic..; Εννοείς από εκδόσεις μετά του απλού του μαύρου σωστά..; Δεν είχα evic, έχω δοκιμάσει όμως, κι έχω ακόμα το lavatube και το μαύρο και το ΙΙ (ο θεός να το κάνει lavatube), το κλασσικό το μαύρο έχει 2,5 Α όριο κι αυτά με το ζόρι...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1357 στις: Αυγούστου 25, 2013, 17:41 »
Εντάξει ρε παιδια και με μια ego κανεις τη δουλειά σου δεν ειπε κανείς το αντίθετο.
Στο mod μετράει το ρεύμα και η αυτονομία ολα τα αλλα σχήμα οθόνη watt/volt κλπ ειναι extra οπότε το evic με 2,5amp limit δεν παει πουθενά πως να το κάνουμε.Γιαυτο το λογο πάτωσε κιόλας.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1358 στις: Αυγούστου 25, 2013, 18:18 »
Και γώ απο εβικ ξεκίνησα, όμως  το θέμα δεν είναι μόνο η δύναμη, αλλά και αν δίνει αυτό που γράφει η οθόνη.
Πράγμα που (απο οτι διάβασα στο νήμα) δεν συμβαίνει. Δεν δίνει αυτά που λέει.
....
Στα "άκρα" ισχύει αυτό που γράφεις.

Αλλά σε mainstream χρήση παίζουν τα επόμενα νούμερα:

1.8Ω

Ζητάς 3 βολτ παίρνεις 3.09. Απόκλιση 3%
Ζ: 3.5 , Π: 3.65, Α: 4.3%
Ζ:4 , Π: 4.18, Α: 4.5%
Ζ:4.5, Π: 4.24, Α:-5.8% (πλησιάζει το όριο των 2.5Α)

2.2Ω

Ζ: 3, Π: 3.09, Α: 3%
Ζ: 3.5, Π: 3.60, Α: 2.9%
Ζ:4, Π: 4.09, Α2.3%
Ζ:4.5, Π: 4.63, Α: 2.9%

2.6Ω

Ζ: 3, Π: 3.08, Α: 2.7%
Ζ: 3.5, Π: 3.61, Α: 3.1%
Ζ:4, Π: 4.17, Α: 4.3%
Ζ:4.5, Π: 4.77, Α: 6%

http://www.speedyshare.com/7beVt/evic-vv.pdf

Φυσικά δεν είναι απόλυτα ακριβές. Αλλά έχει ένα μυστικό όπλο. Έχει ρύθμιση βατ σε ΔΕΚΑΤΑ και όχι σε ημίσσειες μονάδες όπως τα περισσότερα αλλά επίσης είναι VW και δεν έχει μείνει στην εποχή του χαλκού (VV). Σε κάποιες μπετονιέρες ρυθμίζεις τα βολτ ανα 0.1. 0.1 βολτ όμως αντιστοιχεί σε 4-5 ολόκληρα δέκατα στα βατ. Οπότε ναι μεν στο εβικ δεν παίρνεις αυτό που θα διάβαζε ο παλμογράφος (λες και το στόμα και ο φάρυγγας ολονών μας έχει την ευαισθησία ενός παλμογράφου των 500 ευρώ...) αλλά έχεις πολύ μεγάλη "λεπτομέρεια" να φέρεις εκεί που θέλεις το άτμισμα.

Παράδειγμα.

Φοράω αυτή τη στιγμή 1.9 αντισταση:

τα 7,2 βατ αντιστοιχούν σε 3,69 βολτ
τα 7.3 βατ αντιστοιχούν σε 3.72 βολτ
τα 7.4 σε 3.74
τα 7.5 σε 3.77
τα 7.6 σε 3.8

Σε κάποιες μπετονιέρες με vv θα έπρεπε να διαλέξω μεταξύ 3.7 βολτ και 3.8. Δλδ θα έχανα 5 ενδιάμεσα σκαλοπάτια.

Σε άλλες κινεζιές θα έπρεπε να διαλέξω μεταξύ 7 και 7.5 βατ. Προσωπικά δεν έχω παλμογράφο στο στόμα αλλά βρίσκω διαφορά σε αυτή την αντίσταση μεταξύ 6.7 βατ (κρύος ατμός πολύ) με 7.2 (καυτός χωρίς γεύση). Οπότε παίζω εκεί ανάμεσα..

Για την δική σου χρήση που αναφέρεις φυσικά και το εβικ είναι κουτσό οπότε ορθώς και στράφηκες αλλού.

Κάποιος άλλος που θέλει να οδηγεί π.χ. αντιστάσεις 0.2 Ω μπορεί να πάρει μία καραβέλα.  :D



 

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1359 στις: Αυγούστου 25, 2013, 19:40 »
Απλά εγω ατμιζω με αντίσταση 1,5 στα 11,5 -12,5 βατ συνήθως. Και στο DNA 20 έχει μεγάλη διάφορα απο το evic. Είναι αυτό που είπες. Στα λίγα δεν έχεις πρόβλημα και με μικρή απόκλιση. :thumpup:
 Στα πολλά όμως έχεις. Για έναν ατμιστή που παει στα χαμηλά, ασφαλώς και δεν υπάρχει θέμα.αλλά για έναν που ατμίζει στα δικά μου όρια... :nope:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1360 στις: Αυγούστου 25, 2013, 20:47 »
cooooool.....
Το να δίνει αυτά που λέει ομολογώ πως δεν είναι το top μου. Όταν βγήκαν τα πρώτα πραγματικά mod με τη ρύθμιση με ποτενσιόμετρο και κατσαβίδι ήταν όλα super ακριβείας. Για τον απλό λόγο πως δεν είχαν καν ένδειξη πάνω στο ποτενσιόμετρο, οπότε οι reviewers ανά τον κόσμο λέγαν το ρύθμισα εκεί, πως το ξέρω; το μέτρησα μετά. Κι όλα ήταν καλά. Όταν βγήκαν οθόνες τρελαθήκαμε όλοι να μετράμε γιατί το lava δεν έδινε αυτά που λέει, αλλά το πρόβλημα δεν ήταν φυσικά ότι άλλα έλεγε κι άλλα έδινε! Ήταν το ότι αυτά που έδινε δε μας φτάναν... Ομολογώ χρειάζομαι διάβασμα, δεν ήξερα πως το evic δίνει 2,5 Α (ξέρει τελικά κάποιος πόσα πραγματικά δίνει...;)aλλά αν είναι τόσα τότε το lava το μαύρο έδινε ακόμα λιγότερα. Τώρα για το DNA πέραν της διαφοράς λειτουργίας, υπάρχουν άνθρωποι που ατμίζουν και κάτω από 7 W, ή ακόμα και από 10W αν δε θέλει να stepdownιάσει..


κινεζιές μπορεί να είναι όλα παιδιά.. αλλά.. μια μέρα μπορεί να πιάσουμε και κανένα πλοίο να φορτώνει provaria στο Πεκίνο, θα αρέσει λιγότερο στους λάτρες; Ή οι Zen fans θα πουν τότε μας κορόιδεψες; Γιατί αν ναι τότε δεν τους άρεσε το προϊόν αλλά το made in που γράφαν οι οδηγίες χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1361 στις: Αυγούστου 25, 2013, 21:19 »
1.8Ω

Ζητάς 3 βολτ παίρνεις 3.09. Απόκλιση 3%
Ζ: 3.5 , Π: 3.65, Α: 4.3%
Ζ:4 , Π: 4.18, Α: 4.5%
Ζ:4.5, Π: 4.24, Α:-5.8% (πλησιάζει το όριο των 2.5Α)

......

Φυσικά δεν είναι απόλυτα ακριβές. Αλλά έχει ένα μυστικό όπλο. Έχει ρύθμιση βατ σε ΔΕΚΑΤΑ και όχι σε ημίσσειες μονάδες όπως τα περισσότερα αλλά επίσης είναι VW και δεν έχει μείνει στην εποχή του χαλκού (VV). Σε κάποιες μπετονιέρες ρυθμίζεις τα βολτ ανα 0.1. 0.1 βολτ όμως αντιστοιχεί σε 4-5 ολόκληρα δέκατα στα βατ. Οπότε ναι μεν στο εβικ δεν παίρνεις αυτό που θα διάβαζε ο παλμογράφος (λες και το στόμα και ο φάρυγγας ολονών μας έχει την ευαισθησία ενός παλμογράφου των 500 ευρώ...) αλλά έχεις πολύ μεγάλη "λεπτομέρεια" να φέρεις εκεί που θέλεις το άτμισμα.

Παράδειγμα.

Φοράω αυτή τη στιγμή 1.9 αντισταση:

τα 7,2 βατ αντιστοιχούν σε 3,69 βολτ
τα 7.3 βατ αντιστοιχούν σε 3.72 βολτ
τα 7.4 σε 3.74
τα 7.5 σε 3.77
τα 7.6 σε 3.8

Σε κάποιες μπετονιέρες με vv θα έπρεπε να διαλέξω μεταξύ 3.7 βολτ και 3.8. Δλδ θα έχανα 5 ενδιάμεσα σκαλοπάτια.

Σε άλλες κινεζιές θα έπρεπε να διαλέξω μεταξύ 7 και 7.5 βατ. Προσωπικά δεν έχω παλμογράφο στο στόμα αλλά βρίσκω διαφορά σε αυτή την αντίσταση μεταξύ 6.7 βατ (κρύος ατμός πολύ) με 7.2 (καυτός χωρίς γεύση). Οπότε παίζω εκεί ανάμεσα..
Δεν έχω evic οπότε πιθανόν αυτά που θα πω είναι εντελώς λάθος.
Λες ότι το evic δίνει τα watt με ρύθμιση 0.1 αλλά από την άλλη ότι με αντίσταση 1.8Ω έχει κατά μέσο όρο απόκλιση 4.5%. Δηλαδή αν ρυθμίσεις στα 7.5W αυτό θα παίζει 7.1-7.8W (+- 4.5%). Άρα ουσιαστικά σαν τις μπετονιέρες (όπως τις χαρακτηρίζεις) που ρυθμίζουν 0.1 volt παίζει.

Όπως είπα και πιο πάνω δεν έχω evic, οπότε δεν το κατηγορώ γιατί δεν το γνωρίζω. Απλά ακούω από πολλούς ότι είναι αδύναμο και καπνός χωρίς φωτιά δεν υπάρχει. Θα πρέπει όταν ρυθμίζεις τα watt που θέλεις, να μετρήσεις με ένα εξωτερικό βολτόμετρο και ταυτόχρονα με αμπερόμετρο ώστε να δεις τι watt σου δίνει πραγματικά.

Στη θεωρία τα 2.5Α που δίνει είναι υπεραρκετά για το μέσο ατμιστή, ακούω όμως παράπονα και από αυτούς.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1362 στις: Αυγούστου 25, 2013, 21:24 »
Ομολογώ χρειάζομαι διάβασμα, δεν ήξερα πως το evic δίνει 2,5 Α (ξέρει τελικά κάποιος πόσα πραγματικά δίνει...;)a

Ξεκίνα αυτό το νήμα απο την αρχή :)

Ήμουν ο πρώτος που το πήρε και έχω κάνει διάφορες μετρήσεις...


Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1363 στις: Αυγούστου 25, 2013, 21:44 »
Δεν έχω evic οπότε πιθανόν αυτά που θα πω είναι εντελώς λάθος.
Λες ότι το evic δίνει τα watt με ρύθμιση 0.1 αλλά από την άλλη ότι με αντίσταση 1.8Ω έχει κατά μέσο όρο απόκλιση 4.5%. Δηλαδή αν ρυθμίσεις στα 7.5W αυτό θα παίζει 7.1-7.8W (+- 4.5%). Άρα ουσιαστικά σαν τις μπετονιέρες (όπως τις χαρακτηρίζεις) που ρυθμίζουν 0.1 volt παίζει.

...
Μπορεί να έχει αυτή την απόκλιση σε μία τιμή αλλά περίπου την ίδια απόκλιση θα έχει και στην επόμενη. Δλδ μπορεί τα 7.5 να είναι 7.7 αλλά τα 7.6 θα είναι 7.8. Δεν μπορεί δλδ τα 7.5 να είναι 7.7 και τα 7.6 να είναι 7.2. Χοντρικά όλα αυτά και όπως είπα στις "μέσες" τιμές που η προσωπική μου εκτίμηση είναι ότι το εβικ διαχειρίζεται αρκετά καλά. Μπορεί για παράδειγμα τα 11βατ του να είναι 10.1 αλλά αυτό είναι στο άκρο του.

Όπως αναφέρει και ο ROD για κάποιες χρήσεις το εβικ δεν κάνει. Το θέμα είναι αν ΟΛΟΙ οι κάτοχοι του εβικ χρειάζονται αυτές τις δυνατότητες. Αν κινούμαι για παράδειγμα στον αστικό ιστό με το αυτοκίνητο μου μου αρκούν και 50 άλογα για να κάνω την δουλειά μου. Το να έχω 250 άλογα σίγουρα μου προσφέρει μια κάποια υποσυνείδητη ικανοποίηση αλλά όχι παραπάνω χρηστικότητα. Αυτό είναι που θέλω να πω στο περίπου. 

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1364 στις: Αυγούστου 25, 2013, 22:05 »
Αν τα έχεις μετρήσει δεν θα διαφωνήσω. Όμως αν έχει τέτοια απόκλιση στα volt, τότε στα watt θα είναι ακόμα μεγαλύτερη.
Παράδειγμα:
Λες ότι με 1.8Ω ρυθμίζεις 4V και παίρνεις πραγματικά 4.18V. Αυτό σημαίνει ότι ζητάς 8.9W και παίρνεις 9.7W.
Για να δεις πόσα πραγματικά watt σου βγάζει θα πρέπει να μετρήσεις και τα αμπερ.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 25, 2013, 22:14 από camber »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151717 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11104 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345707 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147391 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8127 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208993 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545255 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32979 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52562 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600558 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361002 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13412 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos