vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

97 επισκέπτες, 3 χρήστες
PsykieG, lagoudakis, Sergios

Twitter

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος kmiglis

  • **
  • 129
  • Φύλο: Άντρας
  • ατμίζω και πετώ!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1095 στις: Ιουνίου 24, 2013, 02:36 »
Εχει ξαναειπωθει αλλα θελω και εγω να το πω...βιδωνω και ξεβιδωνω τον ντριπερ προ 5-6 φορες την ημερα και καποιους αλλους και δεν εχω προβλημα με το σπειρωμα γιατι προσεχω παντα να βιδωνω καθετα και οχι διαγωνια με αυτη τγν απλη αρχη κανενας δεν θα εχει προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1096 στις: Ιουνίου 24, 2013, 11:47 »
για το θεμα των σπειρωματων τα εχω χαμενα πραγματικα το προσεχω μην ξεχναμε πως το ανταλλακτικο που εβαλα σαν μεταχειρισμενο ειχε χρηση.αυτο που το βρισκουμε δεν το εχω δει σε καταστημα http://www.joyetech.com/product/details.php?gno=138

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1097 στις: Ιουνίου 24, 2013, 11:52 »
Αυτο είναι για αισθητικούς λόγους κοστούμι.Δεν αλλάζει κάτι στο σπειρωμα νομίζω.

Αν είναι πάντως για κοστούμι θα πρότεινα έστω και με κάποια χρήματα παραπάνω  ss. Το αλουμίνιο είναι πιο ελαφρύ μεν αλλά καίει λίγο πιο πολύ και μου δίνει μια αίσθηση λιγότερο συμπαγής στο χέρι.

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1098 στις: Ιουνίου 24, 2013, 12:14 »
Να κάνω μία πρόταση σε αυτό το θέμα. Με ταλαιπωρούσε η σκέψη αυτή αλλά επίσης το ότι, ότι και να κάνεις λίγο υγρό θα βρεις στον πόλο. Και σκεφτόμουν, πόσο να κρατήσουν τα o-ring? Τελικά με μία επέκταση κεφαλής που μου προτάθηκε στο replacesmoke έλυσα (θέλω να πιστεύω) και τα δύο. Μπαίνει μία προέκταση κεφαλής και οι ατμοποιητές βιδώνονται/ξεβιδώνονται από αυτή. Έτσι δεν καταπονούνται τα σπειρώματα της μαμά κεφαλής καθόλου αφού η επέκταση είναι μόνιμα βιδωμένη τέρμα. Επίσης πλέον δεν ανησυχώ ιδιάιτερα για ενδεχόμενη διαρροή/υγρασία. Φυσικά αυξάνει το μήκος και γίνεται λίγο άσχημο αλλά δεν με απασχολεί τόσο αυτό. Μπόνους είναι ότι στην "εγκοπή" που σημιουργείται μπαίνει ο δείκτης ή ο αντίχειρας και έχει καλύτερο πιάσιμο συνολικά:Η προέκταση (2-3 ευρώ κόστος):Βιδωμένη πάνω στην κεφαλή:Με το Protank:Και με τον "καλύτερα μη με χρησιμοποιείς καλοκαίρι γιατί ζεματάω" Epsilon XL:

τελικά έκανα πατέντα βάζοντας ένα αντάπτορα μέχρι να βρω κάποιον κονέκτορα που να κάνει, έτσι ώστε όταν μπαινοβγαίνει ένας ατμοποποιητής, να μπαινοβγαίνει πάνω στον αντάπτορα και να μη χαλάει το σπείρωμα του evic.
(Image removed from quote.)

Το θέμα είναι φίλε prof ότι μεγαλώνει πολύ. 2-3cm είναι κάμποσα που σίγουρα μεγαλώνει τόσα. το θετικό είναι πως δε χαλάνε οι σπείρες του evic όταν αλλάζεις συνέχεια ατμοποιητές πάνω, και πως με το δακτυλίδι που έχει, ανάλογα το βίδωμα ξεβίδωμα δίνεις περισσότερο/λιγότερο αερα στον ατμοποιητή και ρυθμίζεις αύκολα το ποσο αέρα θέλεις να παίρνει.
το ιδανικότερο θα ήταν αυτό που είχε πει ο Akis21 ότι και κάποιο μαγαζί του είχε πει ότι θα μπορούσε να αλλάξει τον κονέκτορα, δηλαδή να μπορούσε να μπει ένας κονέκτορας καλός που δε θα χαλούσε με ένα πέσιμο (από ατσάλι θέλω να πιστεύω).
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2013, 12:23 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος Akis 21

  • *
  • 42
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1099 στις: Ιουνίου 24, 2013, 14:52 »
ανταλλακτικο τελικα δεν υπαρχει οι μοναδικες λυσεις η μεταχειρισμενο η αν το βγαλουμε κ παμε σε τορνο κ αν μπορει να το φτιαξει ας στειλουμε και κανενα ομαδικο e-mail στην joyetech μηπως βγαλουν κανενα ανταλλακτικο δεν θα επρεπε να παρεχεται σερβις ? ανταλλακτικα ? δεν θα επρεπε να ειναι κατι οπως τη nobacco, που πας και στο φτιαχνουν

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1100 στις: Ιουνίου 24, 2013, 19:29 »

Το θέμα είναι φίλε prof ότι μεγαλώνει πολύ. 2-3cm είναι κάμποσα που σίγουρα μεγαλώνει τόσα. το θετικό είναι πως δε χαλάνε οι σπείρες του evic όταν αλλάζεις συνέχεια ατμοποιητές πάνω, και πως με το δακτυλίδι που έχει, ανάλογα το βίδωμα ξεβίδωμα δίνεις περισσότερο/λιγότερο αερα στον ατμοποιητή και ρυθμίζεις αύκολα το ποσο αέρα θέλεις να παίρνει.
το ιδανικότερο θα ήταν αυτό που είχε πει ο Akis21 ότι και κάποιο μαγαζί του είχε πει ότι θα μπορούσε να αλλάξει τον κονέκτορα, δηλαδή να μπορούσε να μπει ένας κονέκτορας καλός που δε θα χαλούσε με ένα πέσιμο (από ατσάλι θέλω να πιστεύω).

Είχα διαβάσει όλο το νήμα αλλά μου είχε διαφύγει η ίδια πρόταση σου.  :thumpup:
Έχεις δίκιο για το μεγάλωμα αλλά με το δαχτυλίδι του Protank (ή με άλλο ίδιο) το κενό καλύπτεται "αισθητικά" και δεν φαίνονται οι βόλτες άσχημα (Εντιτ: εσύ έχεις βάλει αν είδα καλά. Μιλούσα γενικότερα). Το μήκος σίγουρα αυξάνει αρκετά αλλά ταυτόχρονα δημιουργείται και ένα χρηστικό "σκαλοπατάκι" για να μπαίνει ο δείκτης αν πατάς το κουμπί με τον αντίχειρα ή ο αντίχειρας αν πατάς το κουμπί με τον δείκτη. Προσωπικά το έχω αποδεχτεί το επιπλέον μήκος γιατί πέρα από τις σπείρες που πλέον δεν με απασχολεί ως φθορά ξένοιασα και απο διαρροές. Όσο καλός και αν είναι ο Protank είτε από μικρή διαρροή είτε από υγρασία έβρισκα στον πόλο υγρό. Και αγχωνόμουν αρκετά αν περάσει μέσα τι θα γίνει (η εγγύηση σε αυτή την περίπτωση είμαι βέβαιος ότι πάει περίπατο όπως πάει περίπατο σε κάθε ηλεκτρονικό που χαλάει από υγρασία).

ανταλλακτικο τελικα δεν υπαρχει οι μοναδικες λυσεις η μεταχειρισμενο η αν το βγαλουμε κ παμε σε τορνο κ αν μπορει να το φτιαξει ας στειλουμε και κανενα ομαδικο e-mail στην joyetech μηπως βγαλουν κανενα ανταλλακτικο δεν θα επρεπε να παρεχεται σερβις ? ανταλλακτικα ? δεν θα επρεπε να ειναι κατι οπως τη nobacco, που πας και στο φτιαχνουν
Έχεις δίκιο σε αυτό αλλά υποθέτω ότι αν καλυφθεί από εγγύηση η όποια φθορά θα αλλάζεται είτε όλη η κεφαλή είτε το πάνω κομμάτι μόνο του. Αλλά επειδή θα έχει και τα καλώδια από μέσα δεν θα είναι και δουλειά 5 λεπτών. Σου έχουν χαλάσει εντελώς οι σπείρες? Αν όχι, όπως έγραψα και παραπάνω σκέψου την προέκταση. αποδέξου το μήκος (συνήθειο μιας μέρας είναι) και δεν θα σε ξαναπασχολήσει το θέμα. Σίγουρα βέβαια είναι ένα "μείον" της κατασκευής του evic. Αλλά και αθάνατες να ήταν οι σπείρες εγώ θα έβαζα προέκταση και πάλι.  :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2013, 21:50 από prof »

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1101 στις: Ιουνίου 24, 2013, 22:31 »

Στη φωτογραφία είναι με 18350 σώμα το ένα, και το άλλο το εχω φέρει στο ίδιο ύψος με το τηλεσκοπιο για να δουμε τη διαφορά.
έ,,, όσο και να πεις, έχει διαφορά. Βέβαια συνήθεια όπως είπες είναι, αλλά και η διαφορά είναι αισθητή.



« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 24, 2013, 22:45 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1102 στις: Ιουνίου 28, 2013, 18:29 »
Παρατήρησα στο download section του MVR το επόμενο:


http://www.joyetech.com/support/download.php?sp=other&k=1


Το έχει καιρό εκεί, έχετε παρατηρήσει? Ψήνεται τίποτα καινούριο? Έχετε διαβάσει καμία νέα πληροφορία?

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1103 στις: Ιουνίου 30, 2013, 23:24 »
καλησπερα, εχω ενα joyetech evic και σημερα μου παρουσιασε ενα προβλημα.... κολαει καπως το δαχτυλιδι του μενου, :wall:
παρατηρησα οτι εχει κατεβει λιγο (μη φανταστειτε, μισο χιλιοστο περιπου) και ειναι σαν να εχει πεσει κοκα κολα και δεν εχει καθολου καλη επαναφορα.
φυσικα δεν μου εχει πεσει κατω και ουτε καποιο υγρο πανω του, μαλιστα αν το ψιλοσηκωσω λιγο την ωρα που το γυρναω εχει σωστη επαναφορα.
εχει συμβει σε καποιον αλλον εδω μεσα?? και μηπως ξερει κανενας πως θα το διωρθωσω μονος μου??
δεν εχω ορεξη να το στελνω για servise....... :'( :'(

Αποσυνδεδεμένος vouvouria

  • **
  • 274
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1104 στις: Ιουνίου 30, 2013, 23:47 »
Δεν εισαι ο μονος  αλλα με τη διαφορα οτι το δικο μου εχει  ανταποκρηθει στο νομο της βαρυτητας ουκ ολιγες φορες.
Αν και πιστευω οτι τα κολληματα δημιουργουνται απο αλλοιωση καποιου πλαστικου μερους του μηχανισμου οπου βοηθαει στην περιστροφικη κινηση αποτελεσμα της θεροτητας,
Δεν το εχω σκαλισει και το δουλευω με το ελλατωμα του

Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1105 στις: Ιουλίου 01, 2013, 08:11 »
καλησπερα, εχω ενα joyetech evic και σημερα μου παρουσιασε ενα προβλημα.... κολαει καπως το δαχτυλιδι του μενου, :wall:
παρατηρησα οτι εχει κατεβει λιγο (μη φανταστειτε, μισο χιλιοστο περιπου) και ειναι σαν να εχει πεσει κοκα κολα και δεν εχει καθολου καλη επαναφορα.
φυσικα δεν μου εχει πεσει κατω και ουτε καποιο υγρο πανω του, μαλιστα αν το ψιλοσηκωσω λιγο την ωρα που το γυρναω εχει σωστη επαναφορα.
εχει συμβει σε καποιον αλλον εδω μεσα?? και μηπως ξερει κανενας πως θα το διωρθωσω μονος μου??
δεν εχω ορεξη να το στελνω για servise....... :'( :'(


Δεν νομίζω να χρειάζεται σερβις..Καθάρισμα θέλει..
Απλά πιάσε κάτι πολύ λεπτό (μία κόλλα Α4 ας πούμε..) και προσπάθησε να καθαρίσεις τα 2 κενά πάνω και κάτω απτην ροδέλα..Εγώ 2 φορές που μου κολλούσε αυτό έκανα και έγινε αλοιφή..
Συνήθως πιάνει σκόνη εκεί.. ;)
Δοκίμασε το και ελπίζω να είναι αυτό το πρόβλημα σου και να βρει την λύση του.. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος hotcarver1

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1106 στις: Ιουλίου 01, 2013, 08:18 »
Εγώ με το ίδιο πρόβλημα έριξα λίγη αλκοόλη στο κενό και δουλεύει πλέον βουτυρο

Στάλθηκε από το LT30p μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1107 στις: Ιουλίου 01, 2013, 12:58 »
παιδια με σκλαβωνετε..... :) ευχαριστω πολυ για την ανταποκριση, θα δοκιμασω και θα σας πω...

Edit: Λοιπον παιδες, πηγα σε εναν φιλο και του ριξαμε λιγο σπρει που ειναι για καθαρισμα ηλεκτρονικων μερων και δουλευει σαν καινουργιο.... :D εβαλα και εναν κονεκτορα επειδη μου ειχε ανοιξει καπως βαλα βγαλε τους ατμοποιητες και ειναι σαν καινουργια η βικουλα μου.... :thumpup:


Συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 12, 2013, 18:10 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1108 στις: Ιουλίου 02, 2013, 21:44 »
απο που έβαλες κονέκτορα; και τι είδους κονέκτορα;
για πες μας λεπτομέρειες.

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1109 στις: Ιουλίου 02, 2013, 21:52 »
εναν απλο κονεκτορα εβαλα για να μην χαλαει το σπειρωμα και να μην ανοιγει κιολας γιατι εχω παατηρησει οτι οσο παει ξεχειλωνει.
εναν απλο κονεκτορα 510-ego με 2,5 ευρο. κονεκτορα ,ανταπτορα, οπως θες πες τον...
http://www.atmomixani.gr/index.php/el/menu-shop-el/vmcategory-electroniccigarettesparts/product-adapter-1-detail.html

μου φενετε αυτον επρεπε να εβαζα για να μου το κραταει καλυτερα....... :hmmm: :-\
http://www.atmomixani.gr/index.php/el/menu-shop-el/vmcategory-electroniccigarettesparts/%CE%BA%CE%BF%CE%BD%CE%AD%CE%BA%CF%84%CE%BF%CF%81%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-ego-detail.html


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 05, 2013, 12:59 από Giannis Pap »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116163 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507535 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8962 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243964 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762843 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1148 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4034 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem