vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 2 χρήστες
Parolos, razen

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος Giorgakis

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #480 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 19:29 »
 :)) :)) :)) :))


Στο Install??

Αποσυνδεδεμένος achilleas

  • **
  • 160
  • Φύλο: Άντρας
  • Honesty is the best policy.
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #481 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 19:44 »
το Norton μου σβήνει το update ως Ιό. Τελικά αυτές οι καπνοβιομηχανίες είναι πολύ μπροστά  :hmmm:

στις ρυθμισεις βαλε τον φακελο στα στοιχεια προς εξαιρεση απο τον εντοπισμο Auto-Protect, Sonar.......κτλ
 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #482 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 19:46 »
Όμορφο που είναι. . . !!!  :)

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #483 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 20:05 »
Εμένα έφτιαξε την επανασύνδεση με το evic πριν έπρεπε να κανω logout για να το ξανα συνδέσω αλλα έφαγα και ενα error 100 παράθυρα error.
Για ανοιξτε το πρόγραμμα δίχως να έχετε το evic συνδεδεμένο και πείτε μου :P
Η μαγεία των windows xD

Αποσυνδεδεμένος lakissim

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • No power No magic !!!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #484 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 20:22 »
Πως βάζουμε το κόμμα στο vapor set -> mode ????

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #485 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 20:27 »
Πως βάζουμε το κόμμα στο vapor set -> mode ??? ?
Έννοείς για ρυθμιση απο το pc σου?

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #486 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 20:27 »
Το MVR1.2 beta με τα windows 8 δουλεύει τελικά. . .  Αλλά. . .  θέλει κάθε φορά απεγκατάσταση και επανεγκατάσταση. . .  κακκκό αυτό! Αλλά μου πέτυχαν και update και ρυθμίσεις. (Καταραμένα τα W8, δεν το συζητάας)
Πρόβλημα: Εάν δεν κάνεις τα παραπάνω είναι πολύ πιθανό να μην σου αναγνωρίζει τη συσκευή. Επίσης για να έχεις και το κεφάλι σου ήσυχο, καλό ειναι να κανεις και ένα disable στο driver signature enforcement feature όταν είναι να χρησιμοποιήσεις το MVR1.2 στα W8 (θα το πρότεινα και στα windows 7 το τελευταίο).


Υ.Γ.: Για όσους έχουν προβλήματα με την εγκατάσταση , run as administrator το εκτελέσιμο της εγκατάστασης και για να μην χτυπάει το antivirus, να εξαιρέσουν το mvr.exe από το live check του κάθε antivirus. (Πάντως σε Windows 7 και XP δουλεύει κομπλέ). Ελπίζω να κάλυψα και να βοήθησα

Αποσυνδεδεμένος lakissim

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • No power No magic !!!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #487 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 20:30 »
Έννοείς για ρυθμιση απο το pc σου?

Ναι θελω να ρυθμίσω 3,7 sec π.χ. και δεν παιρνει το κομμα ενω την τελεία την βγαζει σφάλμα.

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #488 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 20:34 »
Ναι θελω να ρυθμίσω 3,7 v π.χ. και δεν παιρνει το κομμα ενω την τελεία την βγαζει σφάλμα.
Νομίζω ότι δεν γινεται . . . Είναι bug του κώδικα τους αυτό. . . Αλλά γίνεται να ρυθμίσεις sec από τη συσκευή απευθείας για το mode->auto. Και εγώ ξενέρωσα με αυτό λίγο, αλλά διορθώνεται καθώς είναι θέμα προγραμματισμού και κώδικα αυτό.(Από την Joyetech)

Αποσυνδεδεμένος lakissim

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • No power No magic !!!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #489 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 20:42 »
Σωστά εχεις δικιο εγω πηγα να το ρυθμισω μεσα απο το mvr δεν ειχα προσεξει οτι γινεται και απο την συσκευή.Ευχαριστώ  :respect:

Αυτο με το auto ειναι πολυ βολικό και μου αρεσε παρα πολυ.Πατας και αφηνεις.Μπραβο joy  ετη φωτός μπροστά !!!

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #490 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 20:48 »
Στο auto mode το κάνεις και απο το evic σου.
Μιας και μιλάμε για αυτό το mode καλό χρυσό αλλά....
Τι να το κάνω όταν πατήσω το κουμπί ενώ το έχω στο στόμα μου;
Καλο ειναι να ρυθμίζαμε και πόσα δευτερόλεπτα θα αφήσει ενα κενό πριν να αρχίζει να πυροβολάει...
Το παίρνω απο το τραπέζι πατάω το κουμπί και το βάζω στο στόμα μου με την ηρεμία του "αυτομάτου" κρατώντας το όπως με βολεύει! Εκεί θα μου πεις και αν θες να πάρεις και στη δεύτερη στα καπάκια να καταργείται το χρονικό περιθώριο που έχουμε θέσει!Ετσι θα ειναι αρκετα βολικότερο!
Ελπιζω να το φτιάξουν τα καμάρια μας και να μη κάνουν το κινέζο:D

Αποσυνδεδεμένος lakissim

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • No power No magic !!!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #491 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 20:54 »
Μα ετσι ειναι αν ξαναπατησεις συνεχιζει και περαν του auto  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #492 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 21:02 »
Ναι δεν έγραψα αυτό όμως :P Μάλλον δεν το εξήγησα εγω καλά.
Λεω όταν είναι σβηστό να πατάς ενα κλικ που ανάβει όπως κάνει και τωρα φυσικά και μετα στο κλικ για να ατμίσεις να σου δινει ενα περιθώριο (delay)  πχ 2 δευτερόλεπτα (κατα ανάγκη να το ρυθμίζει ο ατμιστής απο το μενού αν θελει μια τετοια λειτουργία και να εχει τη δυνατότητα να ρυθμίσει τα seconds) μέχρι να το βάλεις στο στόμα σου ώστε να μη χάνεις αυτα τα 1,2 δευτερόλεπτα και να εισαι πιο άνετος.
Φυσικά ολα αυτα για τη πρώτη τζούρα σε όλες τις άλλες ετσι και αλλιώς εισαι προετοιμασμένος για να πάρεις τις απανωτές!




Εdit.

+

Eνα smart mode όπου αν το κρατάω πατημένο παρατεταμένα όπως στο manual mode να κρατάει η τζούρα οσο το κραταω πχ αν στο auto εχω βάλει 5 δευτερόλεπτα τζούρα αυτόματη τοτε να αν το έχω παρατεταμένο για 3 δευτερόλεπτα και το αφήσω να σταματήσει όπως κάνει και στο manual δηλαδή!Απλα να εχω τη δυνατότητα να δουλεύω και τα δυο ταυτόχρονα!
Το ξερω ζητάω πολλά αλλά...μονο ετσι παίρνεις τουλάχιστον τα λίγα :P
Η αν δεν γίνεται αυτό τοτε να πατάω ενα κλικ και να σταματάει!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 31, 2013, 21:14 από Vamire »

Αποσυνδεδεμένος fotakos

  • **
  • 216
  • Φύλο: Άντρας
    • www.publiceye.gr
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #493 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 21:08 »
Δεν ξερω εαν εχει παρατηρησει καποιος οτι η οθονη στον Ήλιο ,
ειδικά αν φορας γυαλια ηλιου, δεν φαίνεται .
Δεν ξερω εαν μπορει να ρηθμιζεται η φωτιναοτητα της οθονης πιο πολύ, καλο θα ηταν εαν υπαρχει η δυνατοτητα απο την οθονη να μπορει να ρυθμιζετε.

Αποσυνδεδεμένος lakissim

  • **
  • 162
  • Φύλο: Άντρας
  • No power No magic !!!
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #494 στις: Ιανουαρίου 31, 2013, 21:15 »
Μα ειμαστε ακομα στην αρχή.Αλλωστε η joyetech λεει να τους στειλουμε τις προτασεις μας... για ενα καλυτερο μελλον.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343096 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206817 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31283 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50458 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597808 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358424 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11862 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1435 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593900 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios