vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 2 χρήστες
Kouros17, camber

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1335 στις: Αυγούστου 19, 2013, 15:18 »
Το έπαθα κι εγώ κάποια στιγμή το blackout και μόνο όταν έβαλα το δικό του καλώδιο αναστήθηκε.
Βάλε το ΔΙΚΟ ΤΟΥ καλώδιο USB.
Κάτι τρέχει με το καλώδιο. Δεν είναι σαν τα άλλα micro usb.
Με αυτό που συνδέω το κινητό π.χ., δεν το έβλεπε.

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1336 στις: Αυγούστου 19, 2013, 16:36 »
Δεν είχα μπαταρία μέσα κατά την αποθήκευση.  Έβαλα φορτισμένη γιά να το ξαναλειτουργήσω.   Επίσης χρησιμοποίησα το δικό του καλώδιο.   Τι να πω.  Άβυσσος η ψυχή του eVic  :hmmm:
Moυ βγάζει συνέχεια κατά την σύνδεση 'αγνωστη συσκευή usb. (δεν αναγνωρίζεται από τα windows).   Αλλά και με την μπαταρία του δεν ανοίγει καθόλου η συσσκευή να δουλέψει. Τέλος πάντων μην σας ζαλίζω.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 19, 2013, 16:42 από AIOLOS65 »

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1337 στις: Αυγούστου 19, 2013, 22:15 »
Το έπαθα κι εγώ κάποια στιγμή το blackout και μόνο όταν έβαλα το δικό του καλώδιο αναστήθηκε.
Βάλε το ΔΙΚΟ ΤΟΥ καλώδιο USB.
Κάτι τρέχει με το καλώδιο. Δεν είναι σαν τα άλλα micro usb.
Με αυτό που συνδέω το κινητό π.χ., δεν το έβλεπε.

Αυτό ακρβώς είχα πάθει κι εγώ στην 1.3 έκδοση που δεν κατέβαζα στο pc τα data

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1338 στις: Αυγούστου 20, 2013, 01:11 »
Δεν είχα μπαταρία μέσα κατά την αποθήκευση.  Έβαλα φορτισμένη γιά να το ξαναλειτουργήσω.   Επίσης χρησιμοποίησα το δικό του καλώδιο.   Τι να πω.  Άβυσσος η ψυχή του eVic  :hmmm:
Moυ βγάζει συνέχεια κατά την σύνδεση 'αγνωστη συσκευή usb. (δεν αναγνωρίζεται από τα windows).   Αλλά και με την μπαταρία του δεν ανοίγει καθόλου η συσσκευή να δουλέψει. Τέλος πάντων μην σας ζαλίζω.

Το να μην δουλεύει καθόλου με την μπαταρία, το είχα πάθει. Σκοτεινή οθόνη σαν νεκρό.
Δυστυχώς δεν κατάλαβα κι εγώ πώς το επανέφερα. Διάβαζα στο δίκτυο για τέτοιες περιπτώσεις και προσπαθούσα.
Αν θυμάμαι καλά, ένα από τα κόλπα που είχα διαβάσει είναι να έχεις το κουμπί πατημένο και μετά να βάλεις την μπαταρία (ή μετά να το συνδέσεις στο PC. Κάτι τέτοιο). Δεν το θυμάμαι ακριβώς. Πάντως αναστήθηκε ξαφνικά μόνο όταν έβαλα το δικό του καλώδιο σε κάποια από τις προσπάθειες που έκανα.
Ξαναδοκίμασέ το και ψάξε και στο δίκτυο, μην το παρατάς.

Αποσυνδεδεμένος AIOLOS65

  • **
  • 275
  • Φύλο: Άντρας
  • CARPE-DIEM
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1339 στις: Αυγούστου 20, 2013, 01:57 »
Λευτέρη χίλια ευχαριστώ.  Έχοντας πατημένο το κουμπί ενεργοποίησης έκανα και τα δύο.  Έβαλα την μπαταρία και μετά έκανα την σύνδεση με τον υπολογιστή. Ενεργοποιήθηκε.   Δεν αναγνωρίζει την συσκευή ακόμα το σύστημα (windows) αλλά τουλάχιστον λειτούργησε.  :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1340 στις: Αυγούστου 23, 2013, 20:59 »

κάποιες από τις διαφορές της νέας version του eVIC στο display.

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1341 στις: Αυγούστου 23, 2013, 21:35 »
Μόνο λίγο τα ελληνικά γράμματα είναι κάπως αλλά μικρό το κακό!

Vape Maniac


Αποσυνδεδεμένος alex66

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1342 στις: Αυγούστου 24, 2013, 00:59 »
μεγαλη απογοητευση οταν το επιασα και το ατμισα απο φιλο.
πιο πολυ γκατζετακι παρα μοντ.

Αποσυνδεδεμένος stolias

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1343 στις: Αυγούστου 24, 2013, 01:13 »
Κ μόλις μου χάλασε εμένα...δεν ανάβει τελείως νεκρό ούτε με USB το δικό του βέβαια... Καλά μου κράτησε για ένα 5αμηνο... Ώρα για provari...

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1344 στις: Αυγούστου 24, 2013, 01:30 »
Και μένα στην προσπαθεια για αναβάθμιση του στην ελληνική 1.4 νέκρωσε. Δεν έπαιρνε με πολλές προσπάθειες. Αν δεν είχες την αλλαγή στο νου σου ουτως η άλλως δοκίμασε το εξης. Βγάλε τελείως την μπαταρία του. Σύνδεσε στην κεφαλή το καλώδιο και το άλλο άκρο μην το βάζεις στον υπολογιστη. Πατάς 2-3 φορες το fire και μετα κρατώντας το πατημένο βάλε το καλώδιο στο υπολογιστή. Συνεχιζεις να το κρατάς πατημένο για 2-3 δεύτερα αφότου ακουσεις τον ήχο σύνδεσης απο τα ηχεία. Και μετα ανοιγεις το MVR.

Δεν μου έπιασε με την πρωτη όμως. Δοκίμασε και με δεύτερη USB το ίδιο πράγμα.

Όλα αυτά βέβαια αν τυχόν δεν έχει βλάβη.

Send from my eVic..


Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1345 στις: Αυγούστου 24, 2013, 01:48 »
Το να μην δουλεύει καθόλου με την μπαταρία, το είχα πάθει. Σκοτεινή οθόνη σαν νεκρό.
Δυστυχώς δεν κατάλαβα κι εγώ πώς το επανέφερα. Διάβαζα στο δίκτυο για τέτοιες περιπτώσεις και προσπαθούσα.
Αν θυμάμαι καλά, ένα από τα κόλπα που είχα διαβάσει είναι να έχεις το κουμπί πατημένο και μετά να βάλεις την μπαταρία (ή μετά να το συνδέσεις στο PC. Κάτι τέτοιο). Δεν το θυμάμαι ακριβώς. Πάντως αναστήθηκε ξαφνικά μόνο όταν έβαλα το δικό του καλώδιο σε κάποια από τις προσπάθειες που έκανα.
Ξαναδοκίμασέ το και ψάξε και στο δίκτυο, μην το παρατάς.
Κανε αυτα τα δυο

Αποσυνδεδεμένος stolias

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1346 στις: Αυγούστου 24, 2013, 01:54 »
Το έκανα επανειλημμένα με κανένα αποτέλεσμα δυστυχώς...έτσι κ αλλιώς το σπειρωμα είχε χαλάσει με αποτέλεσμα όταν βιδωνα τον ατμοποιητη να μην βιδωνα σταθερά...αφορμή για αγορά provari πλέον...εξάλλου το provari κατασκευαστικά είναι πολύ πιο ανώτερο...

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk 4


Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1347 στις: Αυγούστου 24, 2013, 10:41 »
Καλά το eVic δεν το παίρνεις επειδή είναι πολύ "ισχυρό" και τόσο καλό και ανθεκτικό, αλλά για άλλους λόγους που σε αυτούς έχει καινοτομήσει. Και αυτό είναι το firmware που έχει, και οι επιλογές που σου δίνει αυτό. Και το καλό είναι πως και αναβαθμίσεις υπάρχουν, και γίνονται και σχετικά σύντομα. εγώ  όταν πήρα το πρώτο μου eVic  ήταν στο 1,1version και μέχρι σήμερα έχουν γίνει αρκετά upgrade και έχει φτάσει στο 1,4 , αλλά έχουν βάλει και πράγματα σε κάθε αναβάθμιση, δεν είναι παραμύθι.
Σίγουρα πάσχει σε κάποια σημεία όπως ο κονέκτορας που με κάποιο χτύπημα /πέσιμο με κάποιον γερό ατμοποιητή μέσα, λογικό είναι ότι το λούκι θα το φάει ο κονέκτορας και οι βόλτες μέσα σε αυτό και όχι ο ατμοποιητής. Σε αυτό το θέμα θα μπορούσαν να το κάνουν πιο γερό, ή να έχει επιλογή ο χρήστης να μπορεί να το αλλάξει με κάποιο από ατσάλι. Επίσης κάποιες ελάχιστες φορές έχω διαβάσει να παρουσιάζει πρόβλημα το λογισμικό. Κατά τ'άλλα πάντως είναι καλό, με χρήση κάτω από 5volt. Η γνώμη μου είναι αυτή.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1348 στις: Αυγούστου 24, 2013, 14:37 »
αν το evic ειχε σωστά ρεύματα + αντοχη στο χρόνο + λίγο καλύτερα υλικά θα το βλέπαμε και σε αλλη τιμη που τοτε ναι θα τα άξιζε και με το παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος filikos4

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
  • I find your lack of faith disturbing
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1349 στις: Αυγούστου 24, 2013, 14:57 »
Σαν πρώτο mod που είχα αγοράσει , το evic μου φαινόταν πολύ μπροστά από όλες τις απόψεις . Αργότερα όμως δυστυχώς , με απογοήτευσε όσον αφορά την "δύναμή" του , κ αυτό είναι όμως το βασικό . Καλό σαν gadget κτλ , αλλά πιστεύω ο ατμιστής που παίρνει ένα mod θέλει "δύναμη" . Με εργοστασιακούς ατμοποιητές δεν τα πάει άσχημα , αλλά δεν έχει το κάτι παραπάνω ...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151668 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11058 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345669 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147309 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8093 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208962 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545219 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32957 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52511 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600519 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 360951 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13373 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos