vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

72 επισκέπτες, 2 χρήστες
Buliwyf, manoslykos

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1275 στις: Ιουλίου 19, 2013, 20:07 »
Αν ολα εγιναν σωστα στο reset μου φαινεται περιεργο να επαναφερει δεδομενα  προ reset  :hmmm:
Mηπως να δοκιμαζες αλλο ενα?

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1276 στις: Ιουλίου 20, 2013, 12:13 »
Δεν μπορω να κανω backup με το προγραμμα του evic.
Σταματα στο 23% ,προσπαθησα να κανω και reset ,οπως παραπανω,
 αλλαζοντας το code_english αλλα οταν κανω upgrade στην 1.3,επαναφερει τα παλια.
Επισης μηπως μας κανει ,για το σπειρωμα,αυτος ο κονεκτορας που δινει μαζι με τον ατμοποιητη;
https://www.fasttech.com/products/1405200
δεν καταλαβαίνω γιατί κάνεις αυτή τη μετονομασία του αρχείου bin. Μήπως κάτι δεν έκανες καλά και σου φέρνει όλη αυτή την αναστάτωση;
έπειτα στο δεύτερο μέρος, όχι δεν κάνει για το σπείρωμα αυτός. είναι άλλο πράγμα. (τουλάχιστον από αυτό που είδα).
Υ.Γ. Κάνε ένα reset κανονικό χωρίς να μετονομάσεις τίποτα. δεν χρειάζεται. αλλά θα σβήσεις και το mvr 1,3 και θα περάσεις την έκδοση του 1, και μετά απο αναβάθμιση θα το κάνεις 1,3 μαζί με το upgrade του firmware, αφού πρώτα έχει γίνει το σβήσιμο του evic (reset) .
Υ.Γ. 2 Επειδή πιστεύω ότι δεν έγινε κανονικό reset, δε μου λες,,,,, στο eVic έσβησε το "λογισμικό" του που να ζητάει ξανά εγκατάσταση για να δουλέψει; Κανονικά πρεπει να σου βγάλει ενα μήνυμα πανω στο display (δε θυμάμαι τι ακριβώς λέει, αλλά το νόημά του είναι ότι δε μπορεί να δουλέψει)

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1277 στις: Ιουλίου 20, 2013, 12:27 »
Πως γινεται το κανονικο ρεσετ;
Δεν βρηκα αλλο τροπο για reset ,εκανα αυτο
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14761.msg649390.html#msg649390
και αν βαλεις σκετο code δεν το δεχεται.
Εχει και ενα 2ο τροπο με usb,αλλα δεν γινεται
http://www.joyetech.com/support/down_nr.php?id=20&k=2
 
Υ.Γ. 2 Επειδή πιστεύω ότι δεν έγινε κανονικό reset, δε μου λες,,,,, στο eVic έσβησε το "λογισμικό"
Οχι, πριν να αναβαθμισω σε 1,3 απλα εδειξε  ο puffs,και μετα επανεφερε τα παλια
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2013, 12:50 από morr »

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1278 στις: Ιουλίου 20, 2013, 12:46 »
Εγώ 3 φορές του είχα κάνει reset έτσι όπως λέει η joytech και δε το δεχόταν μέχρι που έκανα την μετονομασία 
Το ίδιο πράγμα μου είπε και άνθρωπος από την Ecig

Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1279 στις: Ιουλίου 20, 2013, 13:28 »
 δε μου λες; μόνο αυτό έχω να ρωτήσω: αυτό που βλέπεις στη φωτογραφία στο έγραψε πάνω στο evic?

αν όχι, δεν έγινε reset.
αν δεν έκανες τελικά reset, πες μου να σου πω ένα ένα τα βήματα να το κάνεις.

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1280 στις: Ιουλίου 20, 2013, 13:39 »
Ναι το ξανακανα με την βοηθεια του dioliv,τογραψε και πρεπει να ξαναρυθμισω ημερ/νια,watt κ.τ.λ.,επισης στο MVR, το οποιο ομως εμφανιζει τα παλια πουφια και επιμενει να σταματα στο 23% στο backing up!
Y.Σ Τι ανταπτορακι εχεις στην φωτογραφια;

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1281 στις: Ιουλίου 20, 2013, 13:55 »
στο "get data from ecig" σταματάει στο 23% ?
- το ανταπτοράκι αυτό είναι 510 σε 510, που μόνος σκοπός του είναι η προστασία του σπειρώματος σε καθε αλλαγή (που δεν είναι και λίγες την ημέρα) ατμοποιητή στον eVic.
Υ.Γ.  Δεν έκανα ΚΑΜΙΑ μετονομασία στο αρχείο .bin (και δεν ξέρω ποιος το είπε αυτό και για ποιο λόγο) για να κάνω reset στο eVic καμιά φορά απο τις φορές που του έκανα reset.
Ημερομηνία watt κ.λ.π. κ.λ.π. , μην κάθεσαι και τα κάνεις στο evic, αλλά στον υπολογιστή.
Υ.Γ.2    σου διαβάζει τα παλιά puffs επειδή αναγνωρίζει το id του eVic. εγώ που έχω περασμένα 3 διαφορετικά evic μου βρήκε τα δικά του τα παλιά. αλλά αυτά στα δείχνει μόνο σαν διάγραμμα. δε στα βγάζει στο excel
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 20, 2013, 14:02 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1282 στις: Ιουλίου 20, 2013, 14:24 »
1)Ναι, στο "get data from ecig" σταματάει στο 23%
Και παλια με την 1η κεφαλη μου σταματαγε ποτε ποτε στο 7% αλλα με upgrade η τυχαια δουλευε.Απεγκαταστησα και το MVR και εγκατεστησα ξανα αλλα παλι κολαει και δεν συνεχιζει.
Μπορει να ειναι θεμα συνδεσης με τον υπολογιστη,
2) αν δεν κανεις μετονομασία στο αρχείο .bin,δεν το παιρνει ,ισως γιατι τα αλλα αρχεια ειναι
code_german .....παλια ειχαν μονο ενα code.Παντως το reset εγινε.
3)Τελικα ανταπτορα που να διδωνει στο κατω σπειρωμα ego --> 510 δεν βρηκαμε ε;

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1283 στις: Ιουλίου 20, 2013, 15:48 »

1) αγνόησέ το, και πήγαινε εκεί που παίρνεις τα δεδομένα σε excel: My vapors->export και σωνεις σε excel τις τζούρες/χρόνο τζούρας/αντιστάσεις κ.λ.π. και δες εκεί μέσα αν συμβαδίζει με τα πραγματικά δεδομένα που λεει το evic. έπειτα ξαναβάλε στο mvr το evic και ξαναζήτα αυτό που σταματάει στο ΦΠΑ :) 23% (Λέμε και καμια μ@##κία να περάσει η ώρα) και δες αν τερματίζει. μπορεί να μη σου τερματίσει, αλλά τα δεδομένα να στα βγάλει σωστά.
2) δεν ξέρω για ποιο λόγο σου είπαν να το κάνεις μετονομασία, αλλά για μένα είναι λάθος. Και βασικά άσε με μένα, αλλά είναι λάθος για τη joyetech, ειδάλλως θα το έλεγαν code_german.bin κ.ο.κ. και όχι code.bin . έτσι έχω κάνει πάνω απο 4 reset στο ένα evic.
3)  δεν ξέρω για τι είδους αντάπτορα μιλάς, γιατί και αυτός ανταπτορας είναι στη φωτογραφία από πάνω, που βιδωνει στο κάτω σπείρωμα. Απλά δε φαίνεται καλά γιατί εχω δακτυλίδι γύρω γύρω. (για να καλύπτει το εξωτερικό σπείρωμα ). το αρνητικό που έχει είναι ότι μεγαλώνει περίπου 2 πόντους το eVIC σε ύψος.
4) Και κάτι για μένα, αν ξέρει κανείς να βοηθήσει:
στο πρώτο evic που είχα πάρει, (λέω το 1ο γιατί απο το 2ο και έπειτα άλλαξαν κάποια πράγματα και έχει βιδάκια πάνω κ.λ.π., ενώ το παλιό τπτ, απλά κολλημένο) βγάζει ένα σφάλμα ότι η αντίσταση βραχυκυκλώνει.
Τι γίνεται τώρα: αυτό το βγάζει ΜΟΝΟ όταν υπάρχει πάνω ατμοποιητής ! ! ! δλδ χωρίς ατμο πατάς το κουμπί και σου λέει no atomizer found. με ατμοποιητή πατάς και σου λέει short atomizer. Πιστεύω πως αν καταφέρω και το λύσω απο πάνω το καπάκι, θα την βρω την άκρια. έχω διαβάσει και δει περιπτώσεις σε φωτογραφίες που χωρίς να το θέλουν το έλυσαν (έπεσε και άνοιξε), και εγώ τραβάω με πένσες κ.λ.π. , και δε λέει να βγει.

Αποσυνδεδεμένος eliaspage

  • **
  • 264
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1284 στις: Ιουλίου 20, 2013, 18:00 »
Φίλε ksakis σου έχω την απάντηση χωρίς όμως να ξέρω για πιο λόγο το κάνει αυτό το evic.
Σε περίπτωση που χρησιμοποιείς ατμο με αντίσταση 1,5 και κάτω ή σε περίπτωση που για κάποιο λόγο το evic στην αναγνωρίζει μικρότερη π.χ. 1,49 δίνει εντολή και στην βγάζει βραχυκυκλωμένη. 

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1285 στις: Ιουλίου 20, 2013, 18:23 »
Δυστυχως δεν ειναι αυτος ο λογος,γιατι ειχα δοκιμασει πολλες αντιστασεις... και 2.2 Ω και 3.4Ω αλλα αυτο, το βιολι του.Μετα το δικο μου, ποτε εδειχνε λιγα Ω,ποτε short,οτι ηθελε.
Καποιος μουχε πει οτι καπου εκανε επαφη ο πολος του evic ,αλλα εγω πιστευω οτι τα ηλεκτρονικα της κεφαλης απεβιωσαν.
Τελος παντων πολλα μυστηρια αυτο το evic!

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1286 στις: Ιουλίου 20, 2013, 19:09 »
Φίλε ksakis σου έχω την απάντηση χωρίς όμως να ξέρω για πιο λόγο το κάνει αυτό το evic.
Σε περίπτωση που χρησιμοποιείς ατμο με αντίσταση 1,5 και κάτω ή σε περίπτωση που για κάποιο λόγο το evic στην αναγνωρίζει μικρότερη π.χ. 1,49 δίνει εντολή και στην βγάζει βραχυκυκλωμένη.
όχι φίλε δεν είναι αυτό. εκτός που οι αντιστάσεις είναι όλες πάνω απο 2ohm, δε μπορεί στο ένα evic να δουλεύει και στο άλλο να στη δείχνει σαν βραχυκύκλωμα και όχι πάντα! γιατί είπα ότι υπάρχουν οι ώρες που το πιάνει και δουλεύει κανονικά. μπορει να δουλευει για 2-3 μέρες έτσι π.χ., και μετά atomizer short, μέχρι να ξαναδουλέψει μετά απο λίγο πάλι.ο πόλος δεν κάνει βραχυκύκλωμα όπως λέει κάποιος στον morr, για τον απλό λόγο οτι έχει αντάπτορα πάνω. οπότε δε το επηρεάζει άμεσα ο ατμοποιητής, και αν ήταν αυτό θα το έβγαζε το βραχυκύκλωμα και χωρίς ατμοποιητή.
Υ.Γ.  Το evic παίζει μέχρι και με 1,3ohm σίγουρα. Μπορεί και με λιγότερο. αλλά με 1,3 ohm σίγουρα.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1287 στις: Ιουλίου 20, 2013, 22:59 »
Μια δύο φορές εμένα μου βραχυκύκλωνε ο ανταπτορας αλλά και ο ατμό από μεγάλη διαρροή. Μήπως στο κάνει με τον κίλερ? Εμένα μου το έκανε με τον ντριπερ. Έβγαλα τον ανταπτορα έκανα καλό καθάρισμα σε όλα. Ξαναεστησα το ντριπερ και όλα καλά. Δεν μου έρχεται κάτι άλλο.

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1288 στις: Ιουλίου 20, 2013, 23:09 »
όχι, το κάνει με οποιοδήποτε ατμοποιητή.
αυτό το σφάλμα το έχει δει κανείς ποτέ του;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 21, 2013, 15:56 από ksakis »

Αποσυνδεδεμένος gastonegr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1289 στις: Ιουλίου 24, 2013, 01:47 »
παιδια sos κοπηκαν τα καλωδια τωρα η evic μου ειναι νεκρη ... Μπορω να βαλω διαφορετικα, λιγο πιο χοντρα ? Θα δουλευει?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41141 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249643 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420592 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158438 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15776 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131314 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 180 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 201 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 206 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 301 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 189 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767692 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966