vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

76 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Twitter

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1245 στις: Ιουλίου 16, 2013, 00:56 »
ολα καλα ειναι... αναλογα με την τσεπη και την διαθεση του καθενος μας....
φιλος μου εχει μια ego 1000αρα και εναν ce4 και του φενονται τα καλητερα στον κοσμο... κι αυτο γιατι
κοστηζουν 25 ευρο. την δουλεια του την κανει...... μενει μακρια απο το κανονικο τσιγαρο... :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος gastonegr

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1246 στις: Ιουλίου 16, 2013, 01:01 »
φιλε μου τι ατμοποιητη του εχεις?

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1247 στις: Ιουλίου 16, 2013, 01:01 »
Ο καθένας μπορεί να μας λέει ότι θέλει. Μόνοι μας θα βρούμε τον δρόμο μας με οδηγό το γούστο μας. Το evic δεν είναι μπετατζης. Είναι ένα κορίτσι που θέλει προσοχή σε κάποιες περιοχές αλλά μόλις πάρεις τον αέρα του μπορεί να σου προσφέρει πολλές χαρές. Δεν ασχολείται με "αθάνατες σπείρες" και "μου πέσε και δεν χάλασε". Με την ανάλογη προσοχή μακροημέρευει.

Και όπως κάθε κορίτσι έχει και το evic τις κρυφές χαρές του.
-Φόρτιση από usb. Φορτίζεις και ατμιζεις. Έτσι απλά. Η 18650 έχει να βγει πολλές βδομάδες από μέσα..
- στο ίδιο σώμα μπορεί να κουμπωσει η κεφαλή Μέκκα του Λεο. Δλδ με τις ίδιες μπαταρίες και σώματα μπορείς να έχεις εναλλακτικά και ένα μηχανικό σετ.
- παίρνεις κεφαλή με 40-50 ευρώ. Δεν αλλάζεις όλο το σώμα.
- σου κρατάει αρχείο στο πισι. Έχεις μια εικόνα από τις ατμιστικες σου συνήθειες σε βάθος χρόνου.
- είναι το μοναδικό που έχει μεταβαλλόμενο βολτ και βατ κατά της διάρκεια της τζούρας. Όταν το βάλουν αυτό οι υπόλοιποι το εβικ θα έχει φτάσει να σου κάνει ανάλυση... αιματος.
- Μπορείς πολύ φθηνά να αλλάξεις χρώμα με ένα έξτρα σετ σώμα.

Τώρα αν οι σπείρες βαρεσουν επειδή είμαι αγαρμπος ή μου σπάσει η οθόνη από πέσιμο, τι να γίνει? Τον ίδιο κίνδυνο δεν έχω και στο κινητό? Αν ήταν να σκεφτόμασταν έτσι όλοι θα έπρεπε να έχουνε ανθεκτικά κινητά. Αλλά κυκλοφορούν πολύ λίγα. Κυρίως γιατί είναι γκουμουτσες και όχι πρακτικά (ο μπετατζης που λέγαμε).

Αποσυνδεδεμένος tengu

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • ΜΑΡΙΟΣ
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1248 στις: Ιουλίου 16, 2013, 01:12 »
φιλε μου τι ατμοποιητη του εχεις?
δουλευω εναν vivi nova στα 2,4, και ce5 παλι στα 2,4. εχω και εναν protank αλλα δεν μου αρεσει και μου ερχεται αυριο ενας vision eternity.
απο οσα εχω καταλαβει μεχρι τωρα την μεγαλη διαφορα την κανει ο ατμοποιητης.....


φιλε prof παντα μου αρεσουν οι αποψεις σου και ο τροπος σκεψης σου..... :D


Μην κάνετε κατάχρηση της "Παράθεσης"
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2013, 02:33 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1249 στις: Ιουλίου 16, 2013, 01:58 »
Αντε να γράψω και εγω μερικά καλά λόγια για το evic....
Μπορεί να είναι σε σχέση με το vamo (που έχω και μπορώ να το συγκρίνω) αδύνατο, να μην έχει εκρηκτικότητα, να πέφτει τραγικά μετά το 30% (χωρίς να αλλάζουν πολλά πράγματα αν το πρεσσάρεις μεγαλώνοντας τα W), αλλά μου βγάζει ένα άτμισμα "βιλούδο" διατηρώντας όμορφα το άρωμα ακομα και σε υψηλά σχετικά watt.
Αν και είμαι ας πούμε κομπιουτεράς, το έχω βάλει 1-2 φορές στο PC, δεν με ενδιαφέρουν καθόλου τα στατιστικά, τα προφίλ και όλα αυτά τα φρου φρου και αρώματα.
Μου αρέσει πολύ το μέγεθος με 18350 σωλήνα, αν και κατα τη διάρκεια της ημερας μου τρώει 4 μπαταρίες...
Τελικά όμως, επειδή το αποτέλεσμα λέει την αλήθεια, μετά από 7 μήνες χρήσης evic/vamo, το evic έχει 67000 τζούρες και το vamo αν μέτραγε δεν θα ξεπερνούσε τις 5000.
Βέβαια το χρησιμοποιώ μόνο με αντιστάσεις 1.8-2.0Ω και σε φιτιλάτους άτμο, σε genesis η ωμή ισχύς του vamo τους πάει καλύτερα.

Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1250 στις: Ιουλίου 16, 2013, 02:47 »
Αποφύγετε καυγάδες, προσωπικές αντιπαραθέσεις, υπονοούμενα και χαρακτηρισμούς

Όχι προσωπικές αντιπαραθέσεις. Ακόμα και δίκιο να έχετε, είναι σίγουρο ότι θα το μετανιώσετε. Μην ξεχνάτε: Τα γραπτά μένουν. Ακόμα κι αν έχετε δίκιο, όταν στρέφετε μια συζήτηση σε αντιπαράθεση σε προσωπικό επίπεδο, για τον αναγνώστη αυτό δείχνει άτομο με εμπάθεια. Καλό είναι να το έχετε υπόψιν αυτό.


Αγνόηση των συστάσεων των συντονιστών ή των μελών της ομάδας e-kapnisma team, αποτελεί σοβαρή παραβίαση των κανονισμών του φόρουμ και μπορεί να σας στοιχίσει τον αποκλεισμό σας από μερικές μέρες μέχρι και δια παντός, ανάλογα με τη σοβαρότητα της παράβασης και το μέγεθος της προκλητικότητας εκ μέρους σας.

Κάποια μηνύματα διεγράφησαν, παρακαλούμε πολύ στο θέμα μας

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1251 στις: Ιουλίου 16, 2013, 09:41 »
Καλημέρα στην παρέα.
Έχω μια ερώτηση - απορία πως γίνεται στο total puffs να μου γράφει 999999? Πότε τις έκανα αυτές τις τζούρες? :-\
Αυτό μηδενίζει?
Αυτό το λέει στο mod γιατί στο pc λέει λιγότερο...
Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1252 στις: Ιουλίου 16, 2013, 10:52 »
Καλημέρα έχω απο το Σάββατο το evic και απο οτι διάβασα εδω υπάρχει έκδοση 1.3 το δικό μου το πήρα απο ovale και λέει 1.2 . Πήγα και ρώτησα και μου είπαν οτι η 1.3 είναι της joeteck , ενώ η ovale εχει την 1.2 και δεν κάνουν απο κεί αναβάθμιση .ισχυει αυτο; Αν κατεβάσω απο το site της joeteck το προγραμμα και την 1.3 θα πάθει τίποτα; :dontknow:  Μην κανω καμία βλακεία , ακόμη δεν άρχισα το ηλεκτρονικό και κατάστρεψε τη συσκευή μου.

Αποσυνδεδεμένος alkaz77

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
  • «Αλίμονο στους λαούς που έχουν ανάγκη από ήρωες».
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1253 στις: Ιουλίου 16, 2013, 11:12 »
προχώρα άφοβα στην αναβάθμιση απο joeytech

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1254 στις: Ιουλίου 16, 2013, 11:33 »
Ωραία , ευχαριστω φίλε

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1255 στις: Ιουλίου 16, 2013, 13:42 »
Καλημέρα στην παρέα.
Έχω μια ερώτηση - απορία πως γίνεται στο total puffs να μου γράφει 999999? Πότε τις έκανα αυτές τις τζούρες? :-\
Αυτό μηδενίζει?
Αυτό το λέει στο mod γιατί στο pc λέει λιγότερο...
Στάλθηκε από το GT-N7100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
Κάτι πρέπει να έχει σκαλώσει στο λειτουργικό της συσκευής σου. Αυτο φαίνεται.

Είμαι εκτός υπολογιστή για να σου βάλω λινκ. Πήγαινε στο joyetech.com και στο evic κάπου έχει μια διαδικασία για ρισετ. Είναι λίγο σύνθετη αλλά αν την πάρεις βήμα βήμα γίνεται. Κανε το μια για να δεις μετά συμπεριφορά.

Αποσυνδεδεμένος dioliv

  • **
  • 226
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1256 στις: Ιουλίου 16, 2013, 13:56 »
Ε ευχαριστώ φίλε μου θα το δω
------------------------------------------------------------------------------------------------
Επιτελους το προβλημα μου λυθηκε!
Αυτο που εκανα ειναι ενα reset με το reset code file απλα για οσους το κανουν θα πρεπει να ξερουν οτι  το αρχειο αυτο το μετονομαζουμε απο code.bin σε code_english.bin
αλλιως δε κανει reset.
Ευχαριστω ολα τα παιδια για το χρονο τους  :thumpup:
(Total puffs 0000  current pufss 0001 η πρωτη τζουρα) :bye:


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 16, 2013, 17:41 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1257 στις: Ιουλίου 16, 2013, 23:02 »
Κάνει reset και αλλιως. εγώ δεν είχα μετονομάσει τπτ όταν είχα κάνει reset.

θα παρω με 40  την κεφαλη τελικα και πιστευω να μου βγει καλη , θα περιμενω ομως να ορθοδρομισει ο Ερμης πριν προβω στην αγορα της γιατι την προηγουμενη την πηρα με αναδρομο οπως εμαθα απο την κοπελα μου και την κοροιδευα αλλα να τα αποτελεσματα....
  :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:
Επισης μια ακομα ερωτηση , μικροτερη μπαταρια και σωληνα που μπορω να βρω?
φίλε για φτηνό σώμα eVIC (γνήσιο εννοείται) με μπαταρία 18350, είχα πάρει με 6€ απο το funstore. Και ωραίο χρώμα, και ωραία αίσθηση στο χέρι.


Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 17, 2013, 10:28 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος ROD

  • **
  • 221
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1258 στις: Ιουλίου 17, 2013, 00:05 »
Μάλλον έχω πρόβλημα με το evic. Χθες  ξεκίνησα τη μερα με 70% μπαταρία. Εώς το 50% μια Χαρα. Μετα έπεσε σχετικά γρήγορα στο 20% και στα 17% μόλις πατουσα για να πάρω τζουρα εσβηνε. Το έβαλα για φόρτιση . Εώς το 50% ανέβηκε πολυ γρήγορα. Απο κεί και πάνω για να φτάσει στο 93% (όπου βαρέθηκα να περιμένω και το έβγαλα ), έκανε περίπου 3,5 ώρες . Η φόρτιση ήταν στο Σπιτι.
Σήμερα ξεκίνησα με 83 % μπαταρία . Στο 45% πέφτω για ύπνο, ξυπνω και ήταν 20%..... Το βάζω για φόρτιση, γρήγορα στο 50% .
Ε απο τις 9:15 περίπου που το έχω στη μπριζα ,τώρα δείχνει 71%.
Να πω επίσης οτι έχω ανεβάσει το όριο ασφαλείας για την θερμοκρασία, και παρόλα αυτα όταν βιδωνω τον ατμο πάνω για να πάρω τζουρα, τώρα που είναι στη μπριζα, χωρίς καν να τραβηξω βγάζει η οθόνη το θερμόμετρο . Και εδω που τα λέμε είναι όντως ζεστό μπροστά .
Δεν είμαι ειδικός σε αυτα , αλλα αυτο με τη μπαταρία δε νομίζω να είναι φυσιολογικό.
Πως θα καταλάβω αν είναι θέμα μπαταρίας η mod? εκτός και αν οι χρόνοι που ανέφερα είναι φυσιολογικοι και κανω λάθος. Οπως είπα δεν γνωρίζω πολλα απο αυτά
Η μπαταρία είναι η μαμίσια 2600mah , δεν θυμάμαι τη μάρκα .

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1259 στις: Ιουλίου 17, 2013, 00:10 »
Αν φορτίσεις με γρήγορο φορτιστή (2Α) η ένδειξη δεν είναι ακριβής. Όταν φορτίσεις κάτι γρήγορα να ξέρεις ότι θα πέσει και γρηγορότερα από ότι αν το φορτίσεις αργά. Επίσης όταν φορτίζεις και ατμιζεις πάλι δεν μπορείς να πάρεις ασφαλή ένδειξη.  Επίσης όταν φορτίζει ανεβάζει θερμοκρασία. Αν δεν έχεις αλλάξει το αλαρμ (μέσα στο μενού. Εγώ το έχω βάλει στους 50ο) ίσως να κόβει τη λειτουργία.

Θα πρότεινα απόψε να βάλεις τον μαμά φορτιστή που είναι αργός όλη τη νύχτα και να δεις αύριο συμπεριφορά. Η μπαταρία είναι του πακέτου ή σάμσουνγκ με τα 2600. Πόσο καιρό την έχεις συνολικά. Αν πολύ ίσως άρχισε να πέφτει. Αν λίγο θέλει 2-3 κύκλους για να αρχίσει να δίνει το μέγιστο της.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 23 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 53 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 58 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 106 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 77 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248864 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767090 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 190 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181523 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 382 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 348 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573530 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios