vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

438 επισκέπτες, 3 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi, xsad

Joyetech eVic

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1005 στις: Ιουνίου 14, 2013, 13:54 »
Τζιφος, οπως το περιμενα.
Δεν αναλαμβανουν τιποτα εντος εγγυησης ή αντικαταστασης, αν δεν το εχεις παρει απο αυτους.
Οσες ερωτησεις εκανα, μου απαντησαν "στειλτε email στην joytech να σας λυθουν οι αποριες"
Εγώ πάντως κατανοώ την επιμονή για την ύπαρξη απόδειξης για την εγγύησης. Έτσι όπως έχουν γίνει τα πράγματα με το ίντερνετ πρέπει και αυτοί να είναι καλυμμένοι απέναντι στη μαμά εταιρία. Έχει μια λογική. Εδώ μεγαλοεταιριες (σαμσουνγκ) ζητάνε πάνω στην απόδειξη και το ιμει για να ξέρουν ότι προέρχεται από εισαγωγή για την ευρωπαϊκή ένωση.

Δεν μπορείς με κανένα τρόπο να βρεις την απόδειξη από τον αρχικό αγοραστή?

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1006 στις: Ιουνίου 14, 2013, 13:59 »
Για την απόδειξη κάπου έχουν δίκιο αλλά έτσι διώχνουν κάποιους πελάτες που μπορεί
να το έχουν κάνει μόνοι τους εισαγωγή χωρίς οι Κινέζικες εταιρείες να έκοψαν απόδειξη,
ή να το αγόρασαν από μεταπώληση και δεν την ζήτησαν. Όλα όμως είναι της Joyetech!
Χάθηκε όμως λίγη εξυπηρέτηση παραπάνω? να σκύψουν σε ένα πρόβλημα κάποιου
που ξόδεψε κάποια λίγα έστω ευρο και να το αντιμετωπίσουν ? μάλλον χάθηκε ..........

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1007 στις: Ιουνίου 14, 2013, 14:02 »
Κοίτα: εμένα έχουν περάσει 5 evic απο τα χέρια μου, (τα έχω αγοράσει εγώ για μένα και για άλλους- είτε ολόκληρα είτε κεφαλές) και αυτή τη στιγμή έχω 2. με την άλλη λογική (όχι αυτη που λες εσύ), θα μπορούσα ΑΝ είχα αποδείξεις να πηγαίνω οποιουδήποτε φίλου το χαλασμένο evic και να ζητάω να μου το καλύψουν. όντως πάνω στην αποδειξη αν ήθελαν να είναι σωστά τα πραγματα θα έπρεπε να σου βάζουν και το σειριακό αριθμό του προιόντος. Εγώ δεν έχω πάρει κανένα με αποδειξη, και δεν ξέρω  αν γραφουν το serial number πανω στην αποδειξη. Ξέρω πάντως (κάπου το είχα διαβάσει, νομίζω στο manual του αρχικού πακέτου) ότι η εγγύηση είναι 6 μήνες.
Giannis Pap: δε σε προλαβα, όταν έγραφα έγραφες. Λες να τους νοιάζει αν κάποιος ξοδεψε πόσα ευρώ και που τα βρήκε; αυτούς προφανώς τους ενδιαφέρει να πουλήσουν όσο περισσότερο γίνεται και τίποτα παραπάνω. δε λέω ότι αυτό είναι το σωστό φυσικά, αλλά αυτό κάνουν.

Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1008 στις: Ιουνίου 14, 2013, 14:08 »
Μα το θέμα δεν είναι να γίνεις ψεύτης αλλά να εξυπηρετηθείς, έτσι δεν είναι ?
αν αγόρασε κάποιος ένα evic και του χάλασε, αν δεν δώσουν τον πρέποντα σεβασμό,
σε οποιονδήποτε πελάτη τους-γιατί πελάτης τους είναι - πως αυτός θα υποστηρίξει
την εταιρεία για κάποιο προϊόν σε μελλοντική αγορά? και μιλάω για την Joyetech
πάντα http://www.joyetech.com/

Αποσυνδεδεμένος ksakis

  • **
  • 355
  • Φύλο: Άντρας
  • PAOK , my childrem,my linux, & my Stratocaster κλπ
    • KSakiS Web
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1009 στις: Ιουνίου 14, 2013, 14:54 »
ε να, αυτό λέω. ότι προφανώς δεν νοιάζει την joyetech ο σεβασμός, παρά μονάχα τα λεφτά. έτσι σου λέει : Ακολουθώ αυτή την πολιτική, κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π. και για να στο αντικαταστήσω πρέπει να υπάρχουν κάποιες προυποθέσεις. κάποια απο αυτές που θυμάμαι π.χ. είναι ακομα και την κεφαλή να μην την έχεις βγάλει ποτε! αν είναι δυνατόν, αφού στο δίνουν σε φουλ πακέτο χωριστά την κεφαλή, και τη βιδώνεις εσύ. κι'όμως σου λέει ότι σε περιπτωση που για κάποιο λόγο ΕΣΥ έβγαλες την κεφαλή και σου δημιούργησε προβλημα, δεν αναγνωρίζεται η εγγύηση.

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1010 στις: Ιουνίου 14, 2013, 15:45 »
ρε παιδια...πολύ ψόφιο το μοντακι...
το δουλεύω μονο και μονο γιατι ειναι όμορφο.


να κάνω μια ερώτηση.


στα πόσα της % κλείνει σε σας?εμενα στα 44 με 39 καπου εκεί...
μιλάμε της ρουφάει της μπαταρίες όχι αστεια.


ενω σε σύγκριση με το vamo εχει τεράστια διαφορα.και απο θεμα αποδοσης αλλα και θεμα μπαταρίας.


μήπως έχει θέμα το δικο μου?


φοραω συνέχεια 18350 μπαταρίες και με τον dripper στα 1,9 στα 8w και εχει την 1,3 έκδοση πάνω

Αποσυνδεδεμένος ymeg

  • *
  • 82
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1011 στις: Ιουνίου 14, 2013, 15:59 »
Εμένα κλείνει κάτω απο το 5%. Και η μπαταρία είναι η μαμίσια με 5 μήνες ανηλεούς χρήσης!!

Βέβαια η πτώση της μπαταρίας είναι σαν την βενζίνη του αυτοκινήτου. Στην αρχή πέφτει αργά αργά και μόλις περάσει την μέση πέφτει πιο γρήγορα!

Αποσυνδεδεμένος sothoms

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1012 στις: Ιουνίου 14, 2013, 16:23 »
Τζιφος, οπως το περιμενα.
Δεν αναλαμβανουν τιποτα εντος εγγυησης ή αντικαταστασης, αν δεν το εχεις παρει απο αυτους.
Οσες ερωτησεις εκανα, μου απαντησαν "στειλτε email στην joytech να σας λυθουν οι αποριες"

Παιδια, ολα τα παραπανω μου τα ανεφεραν χωρις να αναφερω οτι δεν εχω αποδειξη.
Απλα μου ειπαν οτι εγγυηση εχεις μονο αν το εχεις παρει απο εμας (ecig)
Οπότε δεν εφτασα καν στο θεμα αποδειξης.
Δεν πειραζει, απλα μου εχει μεινει το τηλεσκοπικο του κυρ Φανη.
Μπαινει σε κανενα αλλο mod;

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1013 στις: Ιουνίου 14, 2013, 18:23 »
πω τι παθαμε μεσημερίατικα..


του αλλαξα μπαταρία και απο τοτε δεν αναβεί με τίποτα.


δοκιμασα τα πάντα.


αλλες μπαταρίες,downgrade κλπ κλπ.οτι βάζει ο νους.


είναι ολοκαινουργιο..φυσικά δεν μου έπεσε και τα σχετικά.


οταν το βαζω για φόρτιση ολα μια χαρα. αλλα δεν ανάβει με τίποτα. :idiot1:









Αποσυνδεδεμένος nasbar

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1014 στις: Ιουνίου 14, 2013, 18:34 »
Δοκίμασε να του περάσεις και το eVic Factory reset code  κι αν δεν γίνεται τίποτα πήγαινε το εκεί που  το αγόρασες.
.
http://www.joyetech.com/images/download/Factory_default_guide_for_eVic.pdf

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1015 στις: Ιουνίου 14, 2013, 20:04 »
μολις μίλησα με το μαγαζι που το πήρα...την δευτερα θα εχω την νέα κεφαλή.


του εκανα αυτο που μου είπες αλλα παλι τίποτα.


μα τοσο εύκολα τα παιζει?

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1016 στις: Ιουνίου 15, 2013, 09:56 »
Χτες με περίπου 300 puffs κατά τη διάρκεια της ημέρας, με αντίσταση 2.5,  διάρκεια τζούρας 3sec +- και βατ περί τα 6.4 +- το βράδυ είχε μπαταρία γύρω στο 65%.

Οπως φαίνεται με τις τωρινές μου συνήθειες βγάζει μια αυτονομία γύρω στις 3 ημέρες πάρα. Πολύ καλά γιατί εξαρχής ήθελα να μην έχω το άγχος της καθημερινής φόρτισης αλλά ούτε και της δεύτερης μπαταρίας.

Το εύκολο είναι ότι έχω μόνιμα στην πρίζα τον φορτιστή του κινητού που είναι 2Α (νοτε2) και όταν είναι να κάνω κάποια δουλειά το βάζω για λίγο και του δίνει γρήγορα αρκετή φόρτιση. Ο μαμά φορτιστής του evic είναι δυστυχώς 500mah το οποίο σημαίνει από 0 σε πλήρη φόρτιση γύρω στις 8 ώρες. Με τα 2Α όμως σημαίνει 2 ώρες. Άρα ένα 20λεπτο μπορεί να πάρει περίπου 20% φόρτιση με 2Α όταν με τον δικό του ένα 20λεπτο σημαίνει μόλις 5% περίπου.

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος georgenik

  • *
  • 71
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1017 στις: Ιουνίου 15, 2013, 10:39 »
ρε παιδια...πολύ ψόφιο το μοντακι...
το δουλεύω μονο και μονο γιατι ειναι όμορφο.


να κάνω μια ερώτηση.


στα πόσα της % κλείνει σε σας?εμενα στα 44 με 39 καπου εκεί...
μιλάμε της ρουφάει της μπαταρίες όχι αστεια.


ενω σε σύγκριση με το vamo εχει τεράστια διαφορα.και απο θεμα αποδοσης αλλα και θεμα μπαταρίας.


μήπως έχει θέμα το δικο μου?


φοραω συνέχεια 18350 μπαταρίες και με τον dripper στα 1,9 στα 8w και εχει την 1,3 έκδοση πάνω
το έχω αναφέρει μια κάπου Αλλού το μοντακι εναι πολύ όμορφο αλλά και πολύ μουφα.μου μιλάει συνέχεια και όταν βάζω μπαταρία μου δείχνει 100%συνέχεια κάνω περίπου 80 τζουρες και ξαφνικά πέφτει στα 2% η μπαταρία και σβήνει.

Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1018 στις: Ιουνίου 15, 2013, 11:09 »
Διαθέσιμοι οι νέοι ατμοποιητές για το eVic από Gotvapes.com Joyetech ECA με τιμή 15 € σε γυαλισμένη έκδοση και μάτ



Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech eVic
« Απάντηση #1019 στις: Ιουνίου 15, 2013, 11:58 »
το έχω αναφέρει μια κάπου Αλλού το μοντακι εναι πολύ όμορφο αλλά και πολύ μουφα.μου μιλάει συνέχεια και όταν βάζω μπαταρία μου δείχνει 100%συνέχεια κάνω περίπου 80 τζουρες και ξαφνικά πέφτει στα 2% η μπαταρία και σβήνει.
Δεν είμαι ειδικός μπαταριολογος αλλά η συμπεριφορά αυτή δείχνει συνήθως κουρασμένη ή ελαττωματική μπαταρία. Αν η μπαταρια είναι τσεκαρισμένο ότι είναι οκ τότε μπορεί να έχει πρόβλημα το evic. Λογικά πρέπει να είσαι εντός εγγύησης για να το τσεκάρεις.

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342306 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206517 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541470 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357792 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591969 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios