vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Υγρά από Funstore

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #45 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2010, 12:41 »
οχι.εγω απο εσενα περιμενω.καλημερα κιολας.
το καπεταν Μαυρο περιμενω να μου πεις.
Για μαύρο καπετάνιο θα έχω αναφορά λίγο αργότερα σήμερα

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9598
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #46 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 01:06 »
Πάμε λοιπόν με προσωπικές εντυπώσεις απο την δοκιμή ορισμένων έτοιμων υγρών αναπλήρωσης στα 24mg.

King Charles
Για μένα πρόκειται για την ίδια ακριβώς γεύση με το Cuba supreme . Ναι , είναι πραγματικά πολύ καλό το King Charles, ακριβώς ίδιο με το Cuba supreme.  Μάλλον ένα απο τα καλύτερα έτοιμα υγρά. Χρώμα σαφώς κιτρινωπό.

Captain Black
Κινείται ανάμεσα σε Latakia και Perique. Απόλυτα γνώριμη γεύση. Ενδιαφέρον υγρό , καθόλου κουραστικό αλλά μάλλον όχι η προσωπική μου επιλογή.

Passion Delight
Εντονα φρουτώδης γεύση , κάτι μεταξύ βερύκοκου και φρούτου του πάθους. Σε συνδυασμό με maxboro αν δεν κάνω λάθος. Χρώμα έντονα κιτρινωπό. Δεν μου άρεσε ιδιαίτερα.

Μεταξύ των τριών προαναφερθέντων δίνω σαφέστατο προβάδισμα στο King Charles. Πρόκειται για Cuba supreme σε έτοιμη μορφή.

Αποσυνδεδεμένος Lancerlot

  • **
  • 407
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #47 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 19:49 »
Δοκίμασα τα King Charles & Passion Delight και όπως είπε και ο Tem το Passion Delight έχει δυνατή γεύση, φρουτώδη, υπερβολικό το άρωμα νομίζω, σίγουρα όχι all day υγρό. Όσο για το  King Charles  :hmmm: αρχικά δεν με ενθουσίασε, θα δείξει.
Scandinavian δοκίμασε κανείς ?

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #48 στις: Σεπτεμβρίου 27, 2010, 20:02 »
Εγω δοκιμασα Captain black kai Scandinavian.Κανενα δεν θυμιζε τους ομονυμους καπνους πιπας ουτε στο ελαχιστο  :sad_eyes: μα καθολου ομως

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #49 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2010, 14:19 »
Μολις εκανα ενα πολυ γρηγορο ...test drive στα εξης σε medium: perique-latakia-king charles-flue-wild nights.
Το wild δεν ατμιζεται με τπτ, ισως η χειροτερη γευση που εχω δοκιμασει ποτε. Το flue απλα ανεκτο, τα υπολοιπα αδιαφορα. Φυσικα αυτες ειναι προσωπικες εκτιμησεις, μην ληφθουν σοβαρα υποψην :)

Αποσυνδεδεμένος alfisti

  • ****
  • 1033
  • Φύλο: Άντρας
    • alfistigr photo
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #50 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2010, 14:39 »
wild nihts από καλό καί πάνω   ;D ;D

σταθερές αξίες τα espresso, virginia, latakia -με αυτήν την σειρά-.

(ααααα!!! ξέχασα το κορυφαίο mellow sunset)
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 29, 2010, 14:47 από alfisti »

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #51 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2010, 21:31 »
(ααααα!!! ξέχασα το κορυφαίο mellow sunset)

Επιτέλους!
Ενας συνάδελφος που του αρέσει το sunset! (νόμιζα πως ήμουν ο μόνος)

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #52 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2010, 00:17 »
Μου είχε χαρίσει ο zoobi 10ml φουντούκι. Τα άτμισα και πάει τελείωσε :yes: . Πρόσφατα έβαλα στο ίδιο μπουκαλάκι (χωρίς να το πλύνω , κρίση έχουμε ) perique αλλά μόλις 5 σταγόνες.
Είτε το πιστεύετε είτε όχι , το φουντούκι υπερτερεί  και είναι καλό !

Αποσυνδεδεμένος GIORGOS1969

  • ***
  • 634
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #53 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2010, 01:00 »
Και εγω εχω δοκιμασει αρκετα απο τα ετοιμα υγρα και μερικες ακομα σκετες γευσεις.
Νομιζω οτι ειναι σχετικο πως αντιλαμβανεται την καθε γευση ο καθενας, αλλα μιας και εχουν πλεον ειπωθει αρκετα , ας το κανω και εγω.
To passion delight σε καμια περιπτωση δεν θα το καπνιζα ολη μερα.Ομως είναι αυτό που λεει. Για μενα είναι ένα τελειο …after sex υγρο.(βεβαια αν εισαι παντρεμενος-λυπημενος και περιμενεις να καπνισεις 10 τζουρες το μηνα είναι άλλο θεμα  :)))

Τα Captain black kai Scandinavian δεν εχω ιδεα αν μοιαζουν με καπνο πιπας , δεν με πολυνοιαζει κιολας όμως.Ειναι πολύ βαριες γευσεις τσιγαρισιες του κερατα που κατι μυστηριες ωρες τα κανω κεφι αλυπητα. Τα εχω δοκιμασει μονο σε high και θεωρω πως σε low λογω της εντονης γευσης που εχουν θα ζωγραφιζουν.

Τελος το flue cured είναι μια κλασικουρα του κερατα. Και …γ@#ώ τις κλασικουρες όμως .Ωραια καπνιστικη γευση και ουσιαστικα δεν είναι τιποτα παραπανω ή λιγότερο  από ένα (poly)καλο Virginia.
Σε σκετο αρωμα η πιο τρελη εκπληξη ηταν το butter scotch. Πώς να το περιγραψω? Σαν να τρως γλυκοξινο χοιρινο πρωτη φορα στη ζωη σου. Καραφλιαζεις, τρελαινεσαι , το βαζεις στην ακρη υστερα από λιγο και …ανυπομονεις ποτε θα το δοκιμασεις παλι!

ps: all time classic?(μεχρι ωρας τουλαχιστον) μην το κανουμε και πολυ θεμα....:  LATAKIA :respect:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #54 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2010, 10:27 »
Μολις εκανα ενα πολυ γρηγορο ...test drive στα εξης σε medium: perique-latakia-king charles-flue-wild nights.
Το wild δεν ατμιζεται με τπτ, ισως η χειροτερη γευση που εχω δοκιμασει ποτε. Το flue απλα ανεκτο, τα υπολοιπα αδιαφορα. Φυσικα αυτες ειναι προσωπικες εκτιμησεις, μην ληφθουν σοβαρα υποψην :)

Aσχετο αλλα ας το γραψω εδω... ''χτυπησα'' και 2 καπουτσινο janty high. Μιλαμε για σκετη απολαυση :)

Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #55 στις: Οκτωβρίου 22, 2010, 22:59 »
τονφουντουκι που το βρηκες? υπαρχει στο funstore ?               
Μου είχε χαρίσει ο zoobi 10ml φουντούκι. Τα άτμισα και πάει τελείωσε :yes: . Πρόσφατα έβαλα στο ίδιο μπουκαλάκι (χωρίς να το πλύνω , κρίση έχουμε ) perique αλλά μόλις 5 σταγόνες.
Είτε το πιστεύετε είτε όχι , το φουντούκι υπερτερεί  και είναι καλό !

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #56 στις: Οκτωβρίου 22, 2010, 23:12 »
τονφουντουκι που το βρηκες? υπαρχει στο funstore ?               
Το είχα πάρει κατ' ευθείαν από flavourarts

Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #57 στις: Οκτωβρίου 22, 2010, 23:20 »
υπαρχει καπου να το παρω εννοω σε καταστημα ? ποια ειναι η ονομασια του ? στο funstore δεν βλεπω να υπαρχει.
ευχαριστω                                                                           
Το είχα πάρει κατ' ευθείαν από flavourarts

Αποσυνδεδεμένος zoobi

  • ****
  • 1159
  • Φύλο: Άντρας
  • Όπου υπάρχει καπνός... μπορεί να είναι ατμός.
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #58 στις: Οκτωβρίου 22, 2010, 23:28 »
υπαρχει καπου να το παρω εννοω σε καταστημα ? ποια ειναι η ονομασια του ? στο funstore δεν βλεπω να υπαρχει.
ευχαριστω                                                                           
Μπορείς να το παραγγείλεις από εδώ: http://www.flavourartexpress.biz/index.php?dispatch=products.view&product_id=59

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά από Funstore
« Απάντηση #59 στις: Οκτωβρίου 27, 2010, 01:16 »
Μολις εκανα ενα πολυ γρηγορο ...test drive στα εξης σε medium: perique-latakia-king charles-flue-wild nights.
Το wild δεν ατμιζεται με τπτ, ισως η χειροτερη γευση που εχω δοκιμασει ποτε. Το flue απλα ανεκτο, τα υπολοιπα αδιαφορα. Φυσικα αυτες ειναι προσωπικες εκτιμησεις, μην ληφθουν σοβαρα υποψην :)

Σχεδον 1 μηνα μετα την πρωτη ατμιστικη επαφη με τα FA υγρα οφειλω να πω οτι οντως ειναι πολυ καλα. Εχω δοκιμασει latakia-flue-king-perique. Το wild nights οχι ακομα. Και τα 4 ειναι εξιζου καλα και οι διαφορες ειναι ελαχιστες μεταξυ τους. αυριο περιμενω παραγγελια, και θα κανω την 1η δοκιμη να τα φτιαξω μονος μου. Παρηγγειλα latakia-perique-espereso-vanila-applepie. Σε 10ml ατμιστικης βασης pg, με ποσες σταγονες αρωμα να ξεκινησω και ποσες θεωρητικα ειναι το μεγιστο; Ξερουμε μηπως τα ετοιμα υγρα απο funstore τι ατμιστικη βαση εχουν;

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4687 498961 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:35
από Tem
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 87 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7262 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20814 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194432 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1571 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4714 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1108843 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180352 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 1969 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25240 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy