vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

285 επισκέπτες, 4 χρήστες
grag, dvelev, skoubri, nightdream

Twitter

Υγρά και αρώματα after-8

Αποσυνδεδεμένος vladimirus

  • **
  • 413
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1275 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 00:09 »
κι εμένα ότι και να βάλω από after8, το καταλαβαίνει και γκρινιάζει  >:(

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1276 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 11:49 »
Εισαστε τυχεροι που βρηκατε υγρο που διωχνει τις συζηγους σας,προσπαθω 2 χρονια τωρα αλλα χωρις αποτελεσμα,προσωπικα δεν μου εχουν κανει παραπονα για υγρο κανεις οτι και να εχω δοκιμασει,το αντιθετο θα ελεγα σε καποια,αλλα και παραπονα να κανουν καποια στιγμη στα παπακια μου αν μου αρεσει,η μποχα απο το τσιγαρο δηλαδη τοσα χρονια δεν τους ενοχλουσε που δεν μιλαγε κανεις;

Αποσυνδεδεμένος manner

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1277 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 13:19 »
Το bite-me αρεσει στους τριγυρω και ειναι και πρωτο αρωμα.Παντως ο Αvalon ειναι μεγαλος μαγειρας που λεει και ενας φιλος και συμφωνω.
Τα περισσοτερα αρωματα του ειναι να τα φας!

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1278 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 09:38 »
Λοιπον... δοκιμασα 5 νεα αρωματα και ετοιμα υγρα απο την After-8, εντυπωσεις :


DIY


Hunters Overture - Ενα πολυ καπνικο που ανετα περνει την θεση του διπλα στο Smoke, εχει φρουτενια επιγευση που δενει πολυ καλα με το καπνικο αρωμα
αν και επικρατει το καπνικο κομματι που ειναι στην φιλοσοφια του The Jack.


Ambrosia - Ωραιο αρωμα και πολυ ωραιο χρωμα ;D  Απο γευση χμ... στην αρχη πιστευα οτι θα ειχε φρουτο αλλα τελικα εχει βανιλια, μελι, ξηρους καρπους... κατι απο αυτα,
αρκετα καλο υγρο που μου θυμιζει το Jack στην επιγευση.




ΕΤΟΙΜΑ ΥΓΡΑ


Red Alert - Ενα αρκετα καλο καπνικο, προσωπικα θα το κατατασα ως τριτο Analog της σχετικης σειρας του Avalon, δεν νομιζω ομως οτι δινει το κατι παραπανω
στα ηδη υπαρχοντα, κοινως μια απο τα ιδια, αν ομως σας αρεσαν τα Light House & και το εκπληκτικό Duman θα σας αρεσει και αυτο. Αν και προσωπικα προτιμω το Duman.


Deli - Σιγουρα μυριζει σοκαλιτινα, η γευση ομως οχι :hmmm: Νομιζω οτι απλα συμπληρωνει την σειρα του Cake και αυτο, επειδη επικρατει η βανιλια στην γευση και οχι η σοκολατα.
Τελικα το Cocoa της Halo τιποτα δεν θα το νικησει :angry_orange: στην αποδοση της σοκολατας.

Bite me - Η μετεξελιξη του Cake, αρκετα καλο για οσους τους αρεσει η σοκολατο-βανιλια, σιγουρα αξιζει να το δοκιμασετε, μου αρεσε αρκετα ως γνωστως καφε-σοκολατακιας ;)


Συνεχιζω να θεωρω ως κορυφαια καπνικα τα : Smoke, The jack, Duman & Anarchy-x δεν αλλαξε κατι εκει :thumpup:  εκτος απο το Hunters που μου αρεσε αρκετα και θα το συνεχισω.
Στα σοκολατενια, εχουμε Cake... cAKE... cAkE ομως οπως και να το γραψεις διαβαζεται το ιδιο :laugh1:


Τελικα το outsider (Hunters) εκλεψε τις εντυπωσεις αυτου του Review, μου αρεσε παραπολυ Γιωργο, να σε καλα!!
Κατα τα λοιπα, περι ορεξεως... :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 09, 2014, 09:44 από micron »

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1279 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 13:42 »
Τα φρούτα του hunter's overtune, τι είναι; Μπανάνα;

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1280 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 14:39 »
Φραουλοκερασο κατι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1281 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 13:38 »
Πήρα άρωμα smoke από την εταιρεία και έφτιαξα υγρό με 7% άρωμα - 13mg και 65% VG. Μετά από μια εβδομάδα ωρίμανση το δοκίμασα και δεν είχε σχέση με το έτοιμο υγρό, έτσι το παράτησα. Σήμερα, 1 μήνα ακριβώς μετά έχω κάνει 5ml από το πρωί, δεν έχει καμία σχέση με πριν, είναι καταπληκτικό. Ίσως τελικά για τα συγκεκριμένα υγρά παίζει ρόλο η ωρίμανση. Μια ερώτηση όμως αν κάποιος έχει ιδία εμπειρία: Από τα πρώτα ml μαυρίζει έντονα το υγρό και στις τελευταίες σταγόνες του τανκ αλοιώνεται η γεύση τόσο που σε λίγο μου φαίνεται θα αλλάξω αντίσταση (μετά από 5ml). Ξέρει κάποιος τι παίζει :dontknow: ?


Αυτά σε Σοφία με ribbon (με non) στο 1,1 Ω σε μηχανικό mod.


Αποσυνδεδεμένος Leon72

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1282 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 15:22 »
1 μήνα είπες? Και μόνο 7%????? Πρέπει να το δοκιμάσω....


Αυτό το πάθαινα και εγώ με κάποια υγρά και το μόνο συμπέρασμα που μπόρεσα να βγάλω, είναι ότι διαλύεται στο υγρό η υπάρχουσα "μάκα" της αντίστασης. Και αυτό, γιατί δεν το έπαθα ποτέ με εντελώς καινούρια αντίσταση - μόνο με χρησιμοποιημένες.

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1283 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 15:45 »
H ήταν ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1284 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 16:13 »
Ερώτηση: Έχει κάποιος δοκιμάσει After-8 Smoke και TPA RY4 Double; Και αν ναι, βρίσκει κάποια διαφορά σε αυτα;
Ρωτάω μόνο και μόνο για την εκτίμηση της γευστικης μου αντίληψης. Thanks :)

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1285 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 21:40 »
Το RY4 (edit: Double) δεν έχει ΟΥΤΕ την γλύκα (μαλλί της γριάς) ΟΥΤΕ την γεύση ποπ κορν που έχει το Smoke.


Είναι όλο το υπόλοιπο μέρος του Smoke.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 15, 2014, 00:07 από demkoni »

Αποσυνδεδεμένος 30SmokingYears

  • *****
  • 1731
  • Φύλο: Άντρας
  • Everything you can imagine is real (Pablo Picasso)
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1286 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 22:58 »
Κατανοητό, και ευχαριστώ. Αλλά να υπενθυμίσω ότι μιλάω για το RY4 Double, και όχι για το RY4. Φαντάζομαι, για αυτό μιλάς και εσύ. :)

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1287 στις: Φεβρουαρίου 27, 2014, 15:56 »
Στην τελευταια παραγγελια ειπα να βαλω κ το jack, να δω τι παιζει..
Πωπωωωω αηδια!!!(ειπαμε περι ορεξεως..) Ειναι οντως αυτο που λεει..
Δυστυχως τα 5μλ τα κοψανε για καποιο λογο, αρα την πατησα!!


Αλλα για πειτε καμια ιδεα να το σωσω... Οχι τπτ... Λυπαμαι τα 6ε να τα στειλω νεροχυτι αμαχητι...  :eyesplash:

Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1288 στις: Φεβρουαρίου 27, 2014, 16:04 »
Θέλει ωρίμανση τουλάχιστον 1 εβδομάδα...

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Υγρά και αρώματα after-8
« Απάντηση #1289 στις: Φεβρουαρίου 27, 2014, 16:10 »
Εχει παραωριμασει θαρρω.. Εχει περιπου 20μερες στη ζωη..  :tongue_smilie:
Η πρωτη δοκιμη εγινε την τσικνοπεμπτη (μια βδομαδα πριν δλδ), αρχικη αντιδραση..  :eyesplash:
Χθες βραδυ ειπα να το ξαναδοκιμασω σε dripper, για να μην χαραμισω τσαμπα υγρο, αλλα η αντιδραση μου ηταν ακριβως η ιδια.
Η γευση ηταν ιδια, δεν αλλάξε στο ελαχιστο απο την προηγουμενη βδομαδα..


Δε λεω οτι φταιει το υγρο σαν υγρο.. Αλλα οτι απλα δεν με αρεσε.. Ειπαμε, περι ορεξεως.  :yes:
Κανα δοκιμασμενο combo παιζει? Διαφορετικα, οτι βρω μπροστα μου, θα το κανω μια σμιξη κ οτι βγει..
Στο κατω κατω, ετοιμαζεται για νεροχυτη!!


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 27 6284 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:41
από Sergios
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1117306 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 825430 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 508543 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155332 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569424 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244457 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294897 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1974 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763406 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1302 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog