vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

78 επισκέπτες, 1 χρήστης
ZoeM

Twitter

ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5

Αποσυνδεδεμένος Souhdezos

  • *
  • 66
  • Just a Svoemesto fan..Keep vaping...
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #960 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 11:24 »
Επείδη είναι μεγάλο το νήμα μήπως θα μπορούσε κάποιος να με παραπέμψει στίς διαφορές μεταξύ των εκδόσεων 2 και 2.5 ή να μου πεί ενδεικτικά τις βασικές διαφορές τους κυρίως στην λειτουργία?

Αποσυνδεδεμένος hardmacarton

  • **
  • 107
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #961 στις: Φεβρουαρίου 03, 2014, 11:28 »
καμιά διαφορά στη λειτουργία  εξωτερικά μόνο

Αποσυνδεδεμένος NBJOGA

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #962 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 22:26 »
Καταρχήν να δηλώσω εκ των προτέρων ότι δεν γνωρίζω εάν δημοσιεύω στο σωστό νήμα....ζητώ συγνώμη... Κατά τα λοιπά....σε λίγες μέρες θα είμαι κάτοχος ενός mini Provari μετά από 1 χρόνο που έκανα τις προσπάθειές μουμε ένα Hybrid από Nobacco. Έχω πειστεί ότι είναι ότι καλύτερο για κάποιον που πιστεύει ότι το άτμισμα ήρθε για να μείνει στη ζωή του..... Θα ήθελα με όλο το θάρρος να ρωτήσω τα εξής υποκειμενικά ή αντικειμενικά :
  • Ποιον ατμοποιητή θα προτείνατε για το εν λόγω mod ? Σημειωτέον ότι είμαι συνηθισμένος σε CE4+ αλλά βέβαια τώρα πια είμαι και ανοιχτός σε νέες εμπειρίες... Το να χρησιμοποιήσω τους CE4+ θα ήταν άκυρο ?....
  • Κατάλαβα από την μελέτη που έκανα ότι τα Ohm του ατμοποιητή δεν θα παιζουν πλέον ρόλο.....όμως....τί θα παίζει ρόλο δλδ ? Εννοώ ...ποιο θα είναι το σημείο μέχρι το οποίο θα μπορώ να ανεβάζω volt πέραν των προσωπικών μου προτιμήσεων? Δεν ξέρω εάν το εκφράζω σωστά....τί θα είναι αυτό που θα μου λέει stop ?
  • Οι μικρές αντιστάσεις θα μου τρώνε πιο πολύ μπαταρία ?
  • Υπάρχει κάτι άλλο γενικά που θα πρέπει να προσέξω ? Νιώθω σαν να οδηγούσα lada και να αγόρασα porsche...  :)
  • Υπάρχει κάποιο νήμα στο οποίο να μπορώ να βρώ πληροφορίες περί τα της συντήρησης του mini μου ???
Ευχαριστώ ειλικρινά εκ των προτέρων κι ελπίζω να αρχίσω πλέον κι εγώ να προσφέρω ουσιαστικά στο φόρουμ με την παράθεση πληροφοριών....

Αποσυνδεδεμένος ariszvs

  • **
  • 236
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #963 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 22:40 »
Καλωσηρθες :)
1.Ασε τη φαντασια σου να δουλεψει...ακυρο δεν ειναι τιποτα
2.Η γευση καμμενου θα σου λεει στοπ, δλδ τα ορια του ατμοποιητη σου
3.Ναι...10watt σε αντισταση 1.3 σε συγκριση με 10 watt σε 2.5 αντισταση ας πουμε απαιτουν περισσοτερα Ampere απο τη μπαταρια
4.Το provari εχει τοσες προστασιες και monitoring μπαταριας που δε χρειαζεται να προσεξεις κατι....το μονο που ζηταει ειναι καλες IMR μπαταριες
5.Στο παρον θα βρεις αρκετες

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #964 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 22:49 »
Καλησπερα φιλε και καλοριζικο το νεο σου provari.  :)

1. Ατμοποιητη μπορεις να βαλεις οτι επιθυμεις. Αν σε ικανοποιει ο CE4, συνεχισε να τον χρησιμοποιεις, κανενα προβλημα.
    Βεβαια θα μπορουσες να δοκιμασεις και καποιον επισκευασιμο ατμοποιητη μιας που βλεπω οτι εισαι καιρο ατμιστης, να δοκιμασεις κατι διαφορετικο.
    Να αναδειξεις και τις δυνατοτητες του provari. Αλλα αυτο ειναι δικη σου επιλογη.
2. Αυτο που θα σε σταματησει θα ειναι η δυνατοτητες του ατμοποιητη. Σε εναν clearomiser πανω απο 10watt δε θα μπορεσεις να ατμισεις, θα παιρνεις καμενο.
    Μ' εναν επισκευασιμο που ειπα και παραπανω αυτα τα νουμερα μπορουν να ανεβουν, αλλα δεν ειναι αυτος ο σκοπος.
    Το μεγαλο πλεονεκτημα του provari ειναι οτι με οποιον ατμοποιητη και να το λειτουργεις θα εχεις μια σταθερη αποδοση απο γεματη μπαταρια μεχρι τελειως αδεια.
3. Δεν εχει σχεση με την αντισταση η καταναλωση της μπαταριας αλλα με την ισχυ. Αν εχεις μια αντισταση 1.6ωμ και ρυθμισεις το provari στα 4V θα ατμιζεις με 10watt.
    Αν εχεις μια αντισταση 2.5ωμ και ρυθμισεις το provari στα 5V θα ατμιζεις και παλι με 10watt. Και στις δυο περιπτωσεις η καταναλωση της μπαταριας θα ειναι η ιδια.
4. Δεν εχει δυσκολιες το mod, ουτε ιδιατερα πραγματα που πρεπει να προσεξεις. Ειναι αρκετα ανθεκτικο κι αξιοπιστο, δε θα σε προβληματισει.
    Με φυσιολογικη χρηση φυσικα, οχι αν το χρησιμοποιεις για ροπαλο του μπειζμπολ. Το μονο που θα μπορουσα να σημειωσω ειναι να χρησιμοποιεις μπαταριες AW
    που προτεινει η εταιρια κι οχι αλλου ειδους no name, που μπορει να δημιουργησουν καποιο θεμα απο το πουθενα στο mod.
5. Στο παρων νημα θα βρεις οτι πληροφοριες θες και μπορεις να ρωτας ολες τις αποριες σου.

Αυτα απο εμενα. Οτι αλλο χρειαστεις εδω ειμαστε. Καλοριζικο και παλι. Ειμαι σιγουρος οτι θα το ευχαριστηθεις.

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #965 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 22:54 »
Εγώ θα προσθέσω μόνο ότι για ατμοποιητές με εσωτερικό σπείρωμα (ο CE4 νομίζω είναι τέτοιος) θα χρειαστείς ανταπτοράκι γιατί δεν έχει τέτοιο σπείρωμα το  provari. Κατά τα άλλα το μόνο που θα πρέπει να σε ανησυχεί είναι να μη το χάσεις  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος NBJOGA

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #966 στις: Φεβρουαρίου 08, 2014, 23:08 »
Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις σας ...  ;)  ...Τα καλά σας λόγια για το εν λόγω ....προβατάκι....με κάνουν να νιώθω ακόμη πιο καλά για την.....επένδυση που αποφάσισα να κάνω .... Σας ευχαριστώ και πάλι και για την διάθεσή σας να είστε εδώ σε ...μελλοντικές μου απορίες.... Το έχω ξαναπεί ότι αυτό το φόρουμ μου δίνει κουράγιο στην προαπάθειά μου να βελτιώσω την ποιότητα της ζωής μου...και της οικογένειάς μου κατ'επέκταση.....  Προς το παρόν χαιρετώ... :bye:
Υ.Γ. Έχω παραγγείλει ήδη ανταπτοράκι 510 σε eGo ώστε να μην πάνε στράφι οι CE4+ μου...

Αποσυνδεδεμένος Johnnyd13gr

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #967 στις: Φεβρουαρίου 10, 2014, 21:06 »
Επειδη το mini σε μαυρο δεν υπαρχει πουθενα (μα πουθενα) αν υποπεσει στην αντιληψη σας και το βρειτε πουθενα στειλτε μου ενα πμ. Ενδιαφερομαι μονο για καινουριο με μπλε led.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #968 στις: Φεβρουαρίου 12, 2014, 10:04 »
Εχει αφθονα στο site της Provape :o   . Μη το φοβάστε το τελωνειο 80 usd τιμολογιο στελνουν με αιτιολογια'' φακος''

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #969 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 22:26 »
Σημερα πηρα το προβατακι μου και περιμενω τον kayfun lite plus. Δε περιμενα να δω κατι διαφορετικο στον Εpsilon - BDC που χρησιμοποιω προς το παρον αλλα με μεγαλη μου εκπληξη διαπιστωσα (ισως να ειναι και η ιδεα μου, αλλα δε νομιζω) πως ολα εχουν ανεβει επιπεδο! Ντουμανι; Περισσοτερο!! Χτυπημα; Περισσοτερο!! Γευση; Δεν ηξερα οτι τετοια γευση ειχε το υγρο μου  :thumpup:


Πιστευω πως ηταν μια απο τις καλυτερες, αν οχι η καλυτερη, αγορες που εχω κανει μεχρι τωρα για το Η.Τ.


Ευχαριστω ολους οσους μου δειξανε τον δρομο!!

Αποσυνδεδεμένος fcandreas

  • **
  • 104
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #970 στις: Φεβρουαρίου 18, 2014, 22:51 »
provari με kayfunlite plus...αυτό το setup εχω κι εγώ....Νομίζω ότι είναι απλά η καλύτερη μπαταριοθήκη vv με τον καλύτερο ατμοποιητή που μπορεί να έχει κανείς :respect:

Αποσυνδεδεμένος Johnnyd13gr

  • *
  • 76
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #971 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 11:09 »
Παιδες σημερα μετα το ανοιγμα (απο off σε on) κι ενω πατησα για την πρωτη τζουρα της ημερας μου εβγαλε Ε8 στην οθονη. Μετα δεν το ξαναβγαλε βεβαια. Να ανησυχω για κατι;

Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #972 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 11:15 »
Κανένα θέμα, μάλλον έχασε την επαφή με τον ατμοποιητή για κάποια δεύτερα  :)

Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #973 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 13:34 »
Παιδες σημερα μετα το ανοιγμα (απο off σε on) κι ενω πατησα για την πρωτη τζουρα της ημερας μου εβγαλε Ε8 στην οθονη. Μετα δεν το ξαναβγαλε βεβαια. Να ανησυχω για κατι;
Απο το manual
 E8   Ο µετατροπέας έχει ανιχνεύσει ένα σφάλµα – Αυτό µπορεί να έχει προκύψει από τον ατµοποιητή ή το καρτοµάιζερ. ∆εν υπάρχει πρόβληµα εάν περιστασιακά το βλέπετε αυτό. Επικοινωνήστε µε την  Provape εαν το σφάλµα επιµένει.

Αποσυνδεδεμένος NBJOGA

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #974 στις: Φεβρουαρίου 19, 2014, 23:00 »
Εγώ θα προσθέσω μόνο ότι για ατμοποιητές με εσωτερικό σπείρωμα (ο CE4 νομίζω είναι τέτοιος) θα χρειαστείς ανταπτοράκι γιατί δεν έχει τέτοιο σπείρωμα το  provari. Κατά τα άλλα το μόνο που θα πρέπει να σε ανησυχεί είναι να μη το χάσεις  :tongue_smilie:
...έχοντας κάτι τέτοιο υπόψη μου αγόρασα μαζι με το mini μου κι ένα αντάπτορα 510 σε eGo......ο οποίος όμως τελικά λόγω εσωτερικού σπειρώματος δεν κουμπώνει στους CE4+ μου....τους οποίους ομολογουμένως είχα συνηθίσει :'(  . Έχετε κάποια ιδεά βρε παιδιά μπας και δεν αναγκαστώ να πετάξω τους CE4+ ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1116569 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824801 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 155005 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 569066 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 244127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294484 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 763021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1203 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4091 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem