vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

331 επισκέπτες, 1 χρήστης
eurogod

ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #615 στις: Ιουνίου 19, 2013, 19:10 »
Κάπου μπερδεύτηκα. Το extension είχες παραγγείλει και είχε αλλο χρώμα ή είχες παραγγείλει ένα μίνι 2.5 ολόκληρο? Τώρα παρελαβες το extension μεταχείρισμενο (τα 2 και 2.5 έχουν διαφορετικά extensions?) η όλο το proVari mini και αντί για 2.5 ήταν έκδοση 2?

Μήπως η provari αναφέρει στην εγγύηση της ότι είναι υποχρεωμένη σε αντικατάσταση με refurbished προϊόν και όχι υποχρεωμένη για επισκευη? Το εφαρμόζει η απλ αυτό το σύστημα και ίσως είναι αμερικάνικη νοοτροπία ώστε να γίνεται αντικατάσταση με refurbished με σκοπό την ταχύτητα εξυπηρέτησης και ίσως τη μείωση του κόστους.

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #616 στις: Ιουνίου 19, 2013, 19:47 »
Αγόρασα το μωβ μινι v2.5 και μετά από 10 ημερες την προέκτασή του. Διαπιστώθηκε μεγάλη διαφορά στο μεταξύ τους χρωματισμό (δεν ξέρω ακόμη ποιο ήταν το λάθος και ποιο το σωστο). Μετα από δυο ημέρες ταξιδεψαν μαζί για Αμερική. Μετά από δεκαπέντε ημέρες(σήμερα δηλαδή) είχαν στείλει ένα οπμοιόμορφο σετ μεν αλλά μεταχειρισμένο ΚΑΙ V2 δε...
Στην προκειμένη περίπτωση δεν υφίσταται "επισκευή" αφου το πρόβλημα είναι χρωματισμού. Το refurbished να το βάλουν στον κ@λ& τους !
Δεν επιτρέπεται να έχει ο καταναλωτής ένα καινούριο μοντ(έστω και με λάθος χρωματισμό) και μετά απο 10 ημερες κατοχής να του φορτώνουν ένα μεταχειρισμένο και παλιοτερο μοντέλο.
Ο Κινέζος θα έστελνε άλλο (καινούριο) και ουτε που θα ζητουσε πισω το "παλιό"..Ουστ!Αλήτες....
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2013, 19:54 από taurus65 »

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #617 στις: Ιουνίου 19, 2013, 20:08 »
Κατάλαβα τώρα τι συνέβη. Και μάλλον είναι δικαιολόγημενα τα νεύρα σου.

Απαράδεκτο λάθος. Αν πρόκειται φυσικά περί λάθους και δεν είναι αυτό που έγραψα πριν. Μπορεί να στέλνουν refurbished και η επιστροφή η δικιά σου να αντιμετώπιστηκε απλά ως επιστροφή σέρβις με αποτέλεσμα να λαβεις πίσω απλά ότι μωβ μίνι υπήρχε διαθέσιμο.

Στο μειλ που έστειλες ζήτησες διευκρίνησεις ή απλά τους έστειλες κάπου μακριά από εδώ?? :-)

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #618 στις: Ιουνίου 19, 2013, 20:13 »
Μακριά φίλε...πολύ μακριά...


Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #619 στις: Ιουνίου 19, 2013, 20:38 »
Refubrished σε καινούριο mod και παλιότερο μοντέλο; Δεν νομίζω η apple να έδινε iphone 4 σε κάποιον που έδωσε 5αρι για service.
Με το δίκιο σου τα νεύρα. Νομίζω πάντως πως θα έπρεπε να στείλεις πιο ευγενικό mail για αρχη και ανάλογα με την απάντηση ......πράττεις.

Πάντως πήγε Αμερική το τσέκαραν και το έστειλαν πίσω σε 2 εβδομάδες; Απο ταχύτητα καλοί είναι. Απο service...... χμμμ.


Άλλοι που χρειάστηκαν service τι εντυπώσεις έχουν από provape;

Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #620 στις: Ιουνίου 19, 2013, 20:43 »
Tι να πω βρε Γιάννη...αυτοί έβγαλαν το "money talks".... από κει και πέρα δεν υπάρχουν ούτε ευγένειες, ούτε τυπικότητες. Από προιόντα αξίας 225 ευρώ έχω μονο το button cap στο σπίτι μου!

Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #621 στις: Ιουνίου 19, 2013, 20:48 »
Ο Έλληνας μεταπωλητής σου εδώ δεν μπορεί να κάνει κάτι;

Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #622 στις: Ιουνίου 19, 2013, 20:50 »
Μα ασχολείται στο μέτρο που τον αφορά...μέσω μειλ επικοινωνεί με τους Αμερικανούς...αυτά!


Αποσυνδεδεμένος Γιάννης Κ.

  • *
  • 59
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #623 στις: Ιουνίου 19, 2013, 20:58 »
Για παράδειγμα.....


Αγοράζω ένα προιόν από το κατάστημα "ατμοσίφουνας" πχ.
Δεν παίρνω αυτό που θα έπρεπε να πάρω και το δίνω πίσω.
Ας το στείλουν όπου θέλουνε. Δεν είναι δικό μου θέμα.
Μου φέρνουν ξανά κάτι που δεν είναι αυτό που πλήρωσα.
Δεν το παίρνω και ζητάω τα χρήματά μου πίσω.
Ο μεταπωλητής ας βγάλει την άκρη με τον προμηθευτή του. Εσύ αυτό που ζητήθηκε το έκανες(πλήρωσες).

Κάπως έτσι τα ξέρω εγώ τα πράγματα.


Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #624 στις: Ιουνίου 19, 2013, 21:14 »
Μετάφρασες με τον καλύτερο τρόπο το "αυτά" που έγραψα νωρίτερα...

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #625 στις: Ιουνίου 19, 2013, 21:23 »
Για παράδειγμα.....


Αγοράζω ένα προιόν από το κατάστημα "ατμοσίφουνας" πχ.
Δεν παίρνω αυτό που θα έπρεπε να πάρω και το δίνω πίσω.
Ας το στείλουν όπου θέλουνε. Δεν είναι δικό μου θέμα.
Μου φέρνουν ξανά κάτι που δεν είναι αυτό που πλήρωσα.
Δεν το παίρνω και ζητάω τα χρήματά μου πίσω.
Ο μεταπωλητής ας βγάλει την άκρη με τον προμηθευτή του. Εσύ αυτό που ζητήθηκε το έκανες(πλήρωσες).

Κάπως έτσι τα ξέρω εγώ τα πράγματα.
Νομίζω ότι σχεδόν σε κανένα προϊόν δεν επιστρέφονται χρήματα. Σχεδόν όλες οι εγγυήσεις αναφέρουν επισκευή ή αντικατάσταση είτε με ίδιο είτε με νεότερο μοντέλο (όχι φυσικά με παλιότερο). Εφόσον έγινε λάθος προφανώς η provape πρέπει να το αναγνωρίσει και να το καλύψει με τη σωστή αντικατάσταση.

Δύο είναι όμως τα σημεία:

α) ταλαιπωρία του πελάτη που μένει χωρίς αυτό που πλήρωσε για 20 + 20(?) μέρες. Το νέο που θα έρθει θα έχει άλλους 12 μήνες εγγύηση ή μείον 1.5 μήνα άρα 10.5 μήνες εγγύηση?
β) προχειρότητα στην κάλυψη σέρβις.

Δεν νομίζω ότι είναι ευθύνη του μεσάζοντα. Αν δώσει καινούριο στον πελάτη για να τον καλύψει και έρθει επισκευασμένο από την Αμερική τότε ο μεσάζοντας θα έχει ένα μεταχειρισμένο στα χέρια του.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #626 στις: Ιουνίου 19, 2013, 21:28 »
Οταν σου κατσει στραβη με κατι σε budget  τιμη, λες δε γα@#*εται τι ειχαμε τι χασαμε. Αν σου κατσει η κεντα με το χρυσοπληρωμενο που το πηρες για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο δεν χωνευεται με τιποτα... :wall:

εν νομίζω ότι είναι ευθύνη του μεσάζοντα. Αν δώσει καινούριο στον πελάτη για να τον καλύψει και έρθει επισκευασμένο από την Αμερική τότε ο μεσάζοντας θα έχει ένα μεταχειρισμένο στα χέρια του."
Η σχεση μεσαζοντα κατασκευαστη δεν ειναι κατι που ενδιαφερει τον πελατη  :nope:

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #627 στις: Ιουνίου 19, 2013, 21:33 »
Και αφού ο κατασκευαστής έκανε αυτό το λάθος ο μεταπωλήτης τι μπορεί να κάνει?

Αν εξαρχής είχε δηλώσει ότι για το σέρβις το μηχάνημα πηγαίνει Αμερική τότε θεωρώ ότι είναι οκ απέναντι στον πελάτη. Αν όμως είχε δηλώσει κάλυψη σέρβις (με αντικατάσταση εδώ) τότε σίγουρα πρέπει να τον καλύψει.

Ο πελάτης δεν έχει πάντα δίκιο. Εννοώ, ότι μου αρέσει να βλέπω και τις δύο πλευρές. Και ο πελάτης να ικανοποιηθεί αλλά και ο μεταπωλητής να μην μπαίνει μέσα από λάθος τους κατασκευαστή. Δεν αναφέρομαι στον taurus65 αλλά μιλάω γενικότερα. Από την στιγμή που η provape δεν έχει επισκευαστικά κέντρα αλλού εκτός της μητρικής είναι αυτή υπεύθυνη για όλα. Και για τα καλά και για τα κακά (όπως τώρα).  :)

Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #628 στις: Ιουνίου 19, 2013, 21:38 »
Ολες οι εμπλεκόμενες πλευρές έχουν το "δίκιο " τους....πέραν τούτου ο τελευταίος άνθρωπος που θα μπορούσε να κατηγορηθεί είναι ο μεταπωλητής και μάλιστα ο συγκεκριμένος.
Μόλις με ειδοποίησε οτι οι Αμερικανοί δέχθηκαν να μου παραδοθεί έναι καινούριο , σε χρώμα της αρεσκείας μου...Θεωρώ ότι ικανοποιήθηκα πλήρως και συνεχίζουμε στους συνήθεις ρυθμούς . Ευχαριστώ που με ανεχθήκατε...όλους τους συμμετέχοντες, αναγνώστες και μη...

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #629 στις: Ιουνίου 19, 2013, 21:40 »
Αυτό δείχνει σωστή αντιμετώπιση και υποστήριξη.  :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342262 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541421 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50156 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357746 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11509 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193044 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1301 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591881 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios