vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

363 επισκέπτες, 3 χρήστες
camber, Mimhsdr, ZoeM

ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #525 στις: Ιουνίου 14, 2013, 00:21 »
στην τελική παίρνεις μεγάλο ποσοστό από τα χρήματα που έδωσες πίσω όταν το πουλήσεις.


 :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #526 στις: Ιουνίου 14, 2013, 00:35 »
μα εννοείτε ότι ισχύει κ αυτό..γενικά το προβάρι είναι must για όσους θέλουν να πάνε σε vv

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #527 στις: Ιουνίου 14, 2013, 00:38 »
εγω όταν κάπνιζα δεν επέλεγα μαρκα με σκοπό να πάρω τα λεφτά μου πίσω
που ήταν και πολλά περισσότερα απο πολλά provari

ναι μεν είναι πολλά να τα δώσεις με την μια αλλά
τόσα έδινα για κ.τ. σε 1,5 μήνα
και κάπνιζα για 228 μήνες

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #528 στις: Ιουνίου 14, 2013, 00:47 »
WILDE κακα τα ψεμματα εχουμε γλυτωσει πολλα λεφτα(2 πακετα την ημερα κτλ..)..ωστε το Provari μπροστα σε αυτα που διναμε για τσιγαρα να φανταζει τσιχλα τον 10 λεπτων απο το περιπτερο.....γιαυτο..οσοι εχουνε σκοπο να ατμιζουνε με σοβαρο σκοπο να το πω??(μηπωs ακουστει και χαζομαρα,,,,γιατι σκοποs ειναι να κοψειs και το ατμισμα καποια στιγμη(αν και δεν το βλεπω πλεον,,,γιατι μου εχει γινει τροποs ζωηs..και το γουσταρω κιολαs..)....δεν ειναι λογοs να σκεφτεσαι να τα δωσειs τα 200 κοντα,,,,τα δινειs και τα παραδινειs γιαυτην την ποιοτητα ατμισματοs που σου προσφερει!Ειμαι λιγο βαμμενοs και κατασταλαγμενοs Προβατακιαs..συγνωμη αν ακουγομαι απολυτωs....παντωs η τσεπη μου δεν εχει ξηλωθει απο το δωσε..δωσε,,,,βρηκα την ηρεμια μου με αυτο το εργαλειο..οποτε ειμαι Βαμμενοs.. :dontknow: :dontknow: :thumpup: 

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #529 στις: Ιουνίου 14, 2013, 00:54 »
καλά έχουν περάσει οι εποχές που συγκρίναμε το ητ με κτ..είναι σαν να συγκρίνουμε το ποδόσφαιρο με το μπάσκετ,κ τα 2 αθλήματα με μπάλα είναι αλλά καμία σχέση.


είναι μεγάλο πλεονέκτημα αυτό που λέω..ειδικά για όσους κολλάνε στην τιμή του προβάρι..ναι μεν είναι το καλύτερο αλλά πολλοί αρνούνται να δώσουν τόσα χρήματα.


εγώ κ άλλοι πολλοί παίρνουμε πολλά πράγματα χωρίς άγχος για δομική γιατί αν δεν μασ κάνουν τα πουλάμε.O:-)

Αποσυνδεδεμένος Christos_Tz

  • **
  • 467
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari Mini Titanium White+Russian 91%
    • http://www.facebook.com/profile.php?id=573023804&ref=tn_tnmn
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #530 στις: Ιουνίου 14, 2013, 01:00 »
stam καλο ειναι και αυτο(αν το αντεχει η τσεπη σου.....γιατι οχι,,,,,,,)..ειναι και θεμα ανθρωπου,,,,,,σε αλλουs αρεσει να εχει 37 Mods και 47 επισκευασιμουs πανω στο γραφειο του και να ατμιζει μια απο ολα,,,,αλλοι ειναι πιο απλοικοι,,,,ενα καλο εργαλειο,,,ενα απλο back up..για μια ωρα αναγκηs,,,,κανα 2 καλουs σεβαστουs επισκευασιμουs και πολλεs γευσειs e-liquids ετσι για την ποικιλια,,ΟΛΑ παιζουνε...και ΟΛΑ σεβαστα ειναι,,

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #531 στις: Ιουνίου 14, 2013, 01:15 »
χρειάζεται πλέον να ξέρω ότι δίνω λιγότερα από έναν καπνιστή όταν με ρωτάνε πόσο έχει το ητ μου κ λέω 200 κ πετάγεται κ μου λέει "εγώ αγοράζω 17 ευρώ το κιλό τον καπνό κ την βγάζω έναν μηνα".
εκεί κ εγώ του λέω ότι αν θέλω το πουλάω το ητ μου 150 όταν το κόψω..εσυ πόσα θα πάρεις πίσω από την στάχτη του καπνού?

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #532 στις: Ιουνίου 14, 2013, 06:05 »
...γενικά το ProVari είναι must για όσους θέλουν να πάνε σε vv...

Δεν θα το έλεγα "must" αλλά σίγουρα παραμένει ακόμα ότι ποιοτικότερο έχει κυκλοφορήσει έως τώρα σε VV mod όντας μελετημένο και προσεγμένο ακόμα και στην παραμικρή κατασκευαστική, λειτουργική & εργονομική του λεπτομέρεια και γι' αυτό όλοι σχεδόν οι κατασκευαστέςVV mods προσπάθησαν προσπαθουν και θα προσπαθουν να το αντιγράψουν...
Αρκετά -αλλά όχι απαγορευτικά- ακριβό βέβαια αλλά αξίζει όλα τα λεφτά του μέχρι και το τελευταίο cent!

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #533 στις: Ιουνίου 14, 2013, 10:57 »
Λυπαμαι που  θα κανω το δικηγορο του διαβολου αλλα εχω να πω τα εξης:
 Το χρησιμοποιω εδω και δυο μηνες, μαζι και με αλλο mod και ego μπαταριες. Μου το χαρησε φιλος που μετα απο ενα χρονο εκοψε και το η.τ, και προφανως δεν εβλεπε το η.τ σαν μπιζνα, ωστε να ψαξει να το πουλησει... Ακολουθωντας το παραδειγμα του, δεν ενδιαφερει και μενα να αβανταρω το συγκεκριμενο μηχανημα για να διατηρησει τη μεταπωλητικη του αξια  οπως γινεται σε τουτη την τρελη αγορα του η.τ, και δεν μιλαω μονο για το provari, που ουτως η' αλλοιως ειναι το στανταρ που ολοι συγκρινουν τα προιοντα τους. Ουτε το πληρωσα ωστε να προσπαθω να πεισω τον εαυτο μου για την ορθοτητα της επιλογης...
Θα ρωτησω λοιπον, και μη πεσετε να με φατε ;D :
1) Δινει τα καλυτερα ρευματα; (μερικα κουτακια τοτε τι δινουν;; ;)  )
2) Εχει την ευεληξια να παρει τις πιο χρησιμοποιημενες μπαταριες 18650 18350 σε οποιο setup μικρο /μεγαλο μας εξυπηρετει αναλογα τη περιπτωση;
3) Επειδη μιλαμε με δεδομενα 2013, η οθονη του ειναι η' δεν ειναι για τα πανηγυρια;
4) Το μενου του ειναι η' δεν ειναι δυσχρηστο (το οτι το συνηθιζεις ειναι μια αλλη ιστορια), κυριως για οταν θελεις να ψαχτεις με volts, για να συγκρινεις απανωτες τζουρες.
5) volts ειπα;;;;; Το  2013;;;;;   Α ξεχασα οτι το προβατο δεν παιζει με watt  :bye:

Για την ομορφια και την (οντως) αξιοπιστια του αλλη φορα... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2013, 11:10 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος Δερεκοπουλος νικολαος

  • ***
  • 691
  • Φύλο: Άντρας
  • monta πρωην καπνιστης νυν ατμιστης και υγιης
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #534 στις: Ιουνίου 14, 2013, 11:18 »
Mια απλη ερωτηση θα κανω φιλεμου με ποιο το συγκρινουμε ετσι για να κρινουμε ορθολογικα  :) :) :)


και να μην λεμε αοριστιες :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:





Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #535 στις: Ιουνίου 14, 2013, 11:21 »

1) Δινει τα καλυτερα ρευματα; (μερικα κουτακια τοτε τι δινουν;; ;)  )
2) Εχει την ευεληξια να παρει τις πιο χρησιμοποιημενες μπαταριες 18650 18350 σε οποιο setup μικρο /μεγαλο μας εξυπηρετει αναλογα τη περιπτωση;
3) Επειδη μιλαμε με δεδομενα 2013, η οθονη του ειναι η' δεν ειναι για τα πανηγυρια;
4) Το μενου του ειναι η' δεν ειναι δυσχρηστο (το οτι το συνηθιζεις ειναι μια αλλη ιστορια), κυριως για οταν θελεις να ψαχτεις με volts, για να συγκρινεις απανωτες τζουρες.
5) volts ειπα;;;;; Το  2013;;;;;   Α ξεχασα οτι το προβατο δεν παιζει με watt  :bye:

1) Δινει τα καλύτερα ρεύματα οτι δινει το dna 20 και ο ζορμπάς με τη διαφορά οτι το dna παει παραπάνω πράγμα που δεν παίζει να εκμεταλλευτεί κανείς.[size=78%]
[/size]2) Όλες οτι θες βάζεις.[size=78%]
[/size]3) Η οθόνη του είναι ισως η καλύτερη ever ουτε οled και πράσινα άλογα και στη παραλία να εισαι με νταγκλα τον ήλιο θα δεις τις ρυθμίσεις.[size=78%]
[/size]4) Το μενού του σε καμια περίπτωση δεν ειναι δύσχρηστο ολα τα κάνεις με ενα κουμπί και μεθυσμένος να εισαι θα το ρυθμίσεις.[size=78%]
[/size]5) watt ειναι καλα για κανενα kick ασε που ειναι αλλη ιστορια μιας και τα watt απο ατμοποιητη σε ατμοποιητή διαφέρουν παιξε 10 watt σε genesis και σε ego-c.

Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #536 στις: Ιουνίου 14, 2013, 11:37 »
- Η πλακέτα χρησιμοποιεί PWM που σημαίνει Pulse Width Modulation, δηλαδή
διαμόρφωση εύρους παλμών. Η PWM χρησιμοποιείται σαν μέθοδος στο κύκλωμα
ανόρθωσης έχει ρυθμιζόμενη τάση στην έξοδο του κυκλώματος, η τιμή της
οποίας εξαρτάται από το εύρος των παλμών ενδιάμεσα στο κύκλωμα και όχι
στην τάση εξόδου. Η τάση εξόδου είναι σταθερή.
Με λίγα λόγια αν κάποιος επιλέξει 4 V τάση το εύρος των παλμών είναι τέτοιο,
ώστε να γίνει ανόρθωση της DC τάσης της μπαταρίας στα 4 V στην έξοδο του
κυκλώματος ανόρθωσης και άρα στην αντίσταση του ατμοποιητή μας, που
σημαίνει πως το 4 V είναι 4 και όχι 5 ή 3 όπως γίνεται με τα παλμικά.

- Η οθόνη του είναι ευδιάκριτη και το μενού του σε κάθε πάτημα αποκρίνεται
σωστά, με σωστή αριθμημένη σειρά.

- Για τα watts έχεις ένα δίκιο αλλά μην ξεχνάμε πως volts X 2 Volts δια την αντίσταση δίνουν
τα watts, οπότε τα ρυθμίζεις έτσι, αλλά είσαι σίγουρος για αυτά και όχι ότι να ναι ή στο περίπου.

- Για την ποιότητα κατασκευής του θα πω μόνο ότι είναι ανοξείδωτο ατσάλι και
όχι πλαστικό ή ξύλινο ή από αλουμίνιο. Η δε βαφή του είναι κεραμική.

- Για τις μπαταρίες του να πω ότι παίρνει με το extension όλα τα μεγέθη, αλλά προσωπικά
με την 18350 το mini είναι ότι πιο κομψό και διακριτικό υπάρχει στην παγκόσμια αγορά
ως σήμερα. Άσε που κάνει καταπληκτική διαχείριση ενέργειας μπαταρίας χωρίς αποφορτίσεις
στιγμιαίες ή σκαμπανευάσματα.

- Μεταπώληση ? τρομερή ακόμα και για αυτά που έχουν κλείσει χρόνο ή είναι V1 έκδοση

- Αξιοπιστία ? σημείο αναφοράς σε μετρήσεις αντιστάσεων - volts - αντίσταση ατμοποιητή- μπαταρία.

- Τεχνική Υποστήριξη ? Υπάρχει εταιρεία που λέγεται http://www.provape.com/

- Τιμές ? 135 € ,φθηνότερο από πολλά μηχανικά που αλλάζουν μοντέλα σαν τα
πουκάμισα και σχεδόν ίδια τιμή με το γνήσιο LAVATUBE της Volcano.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2013, 14:56 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #537 στις: Ιουνίου 14, 2013, 12:17 »
1) Δινει τα καλυτερα ρευματα; (μερικα κουτακια τοτε τι δινουν;; ;)   )

Τα δίνει. Οπως και μερικά κουτάκια! Αλλα στο επίπεδο προϊόντος "εργοστασίου", και της αναλογης υποστήριξης απο αυτό, το πρόβατο είναι μονόδρομος. μερικά κουτάκια σαφως και είναι ισως και ανώτερα. Αλλα είναι κουτάκια! οχι σωλήνες.

2) Εχει την ευεληξια να παρει τις πιο χρησιμοποιημενες μπαταριες 18650 18350 σε οποιο setup μικρο /μεγαλο μας εξυπηρετει αναλογα τη περιπτωση;


Ε..Εεεμμ...νναι... Εκτός αν δεν καταλαβα την ερώτηση.

3) Επειδη μιλαμε με δεδομενα 2013, η οθονη του ειναι η' δεν ειναι για τα πανηγυρια;


Τελείως! Ενα Αίσχος είναι. παρωχημένη και προσπαθούν με τα χρωματυάκια να της δώσουν πνοή ζωής. Αλλα δεν μπορεί να ζήσει για πολύ ακόμα. Απ την Αλλη τις διαφορες OLED χωρίς γυαλιά δεν μπορώ να τις δώ...  :tongue_smilie:

4) Το μενου του ειναι η' δεν ειναι δυσχρηστο (το οτι το συνηθιζεις ειναι μια αλλη ιστορια), κυριως για οταν θελεις να ψαχτεις με volts, για να συγκρινεις απανωτες τζουρες.


Το μενού του έχει προέλθει απο το διεθνές manual δυσχρηστίας. Είναι απο τα πιο αχρηστα που θα μπορούσε να έχει. Χίλιες φορές να ειχα αλλα δυο κουμπια για τα ολτ και να μην μπαινω καθε φορά στο μενου κατα λαθος.

5) volts ειπα;;;;; Το  2013;;;;;   Α ξεχασα οτι το προβατο δεν παιζει με watt  :bye:

Απο τη μια ο καθε ατμοποιητής θελει τις ρυθμισεις του οποτε μια μικρορύθμιση δεν την γλυτώνω, αλλα απ την αλλη, ολα θα ηταν ευκολοτερα αν είχε τα δυο εξτρα κουμπιά που προανέφερα.

Για την ομορφια και την (οντως) αξιοπιστια του αλλη φορα... ;)


Μπα ας το πουμε τώρα. Είναι απο τα πιο ασχημα μοντ που εχω δεί ποτέ. Ειλικρινά αδυνατώ να καταλάβω πως αρέσει σε τόσους. Η ποιοτητα των μηχανικών του είναι μετρια, εξ ου και τα τόσο χοντρά τοιχώματα που το φέρνουν σε διάμετρα εκτός της αγοράς σε δική του κατηγορία, η κεφαλή του είναι για τα μπάζα γιατι δεν ταιριάζει τίποτα επάνω. Ουτε ατμο των 20 χιλιοστών ουτε τανκ ουτε τίποτα! 18 χιλιοστά! Τι είναι 18 χιλιοστά? Ο βιβινόβα. ΕΛΕΟΣ.


οποτε στην τελική το έχω. Αισθητικά με προσβάλλει, αλλα λειτουργικά με αποζημιώνει.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #538 στις: Ιουνίου 14, 2013, 12:28 »
Ρε παιδια δεν ειπα οτι αντικειμενικα δεν ειναι το καλυτερο, ασχετα με το αν καποιος βολευεται συμφωνα με τις αναγκες του καλυτερα με κατι αλλο. Αλλα ελεος σημερα εχουν προχωρησει τα πραγματα και ενας καλοπροαιρετος μπορει να δει τις αδυναμιες του.
 Αν το βλεπεις βεβαια σαν ιερη αγελαδα, ταμπου, σαν πιστος/οπαδος/μεταπωλητης , φτου κακα...



ΑLEX δεν θα μπορουσα να συμφωνησω περισσοτερο μαζι σου    :respect:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2013, 12:37 από DIMTH »

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #539 στις: Ιουνίου 14, 2013, 12:33 »
Εγώ με τα περισσότερα πάντως συμφωνώ με τον dimth. Καιρό τώρα έχω που λέω ότι δεν το έχουν κάνει update όπως πρέπει, παρά κάθονται και του αλλάζουν σχέδια και χρώματα. Κρίμα είναι δηλαδή.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342389 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206580 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541666 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31127 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597356 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357861 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11573 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193123 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1346 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1343 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592087 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios