vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

443 επισκέπτες, 2 χρήστες
sakissalonika, Barbapaidi

ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5

Αποσυνδεδεμένος malossi

  • ***
  • 512
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #570 στις: Ιουνίου 14, 2013, 16:43 »
για να μην παρεξηγηθώ.


δεν εννουσα οτι δεν αξίζει τα λεφτα του.
εννουσα οτι είναι πολλα τα λεφτα.


επίσης αν θέλεις σύγκριση με τα αμάξια να σκεφτείς οτι το provari για ηλεκτρονικά mods είναι κάτι σαν φερραρι αρα το αμάξι μου σε σύγκριση με μια φερραρι ειναι παρα πολυ φτηνό.


γιατι αν υποθεί κατι για τα προβαρι αρπάζεστε ολοι λες και εχετε μετοχές?


ευχαριστώ πολύ φίλε Κωστα για την απάντηση...




Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #571 στις: Ιουνίου 14, 2013, 16:51 »
Μην παρεξηγιέσαι, ούτε εμείς.
Εδώ όλοι είναι για να βοηθάει ο ένας τον άλλον.
Το provari ήταν και είναι το 1ο μου μοντάκι (και το μοναδικό).
Διάβασε ξανά αυτό που έγραψε ο φίλος πιο πάνω:
Είναι όντως αρκετά τα χρήματα φίλε μου. Η προτασή μου για έναν νέο ατμιστή είναι να ξεκαθαρίσει πρώτα με τον εαυτό του αν του αρέσει το άτμισμα και θέλει να συνεχίσει να ατμίζει σε βάθος χρόνου και μετά να τα "σκάσει" γι αυτό το Mod.
Εγώ θα σου πω απλά πάρτο για να σωθείς :thumpup:
 

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #572 στις: Ιουνίου 14, 2013, 16:59 »
βρε ούτε μετοχές εχω ούτε τίποτα.το θέμα είναι όταν καποιος που δεν γνωρίζει μπει κ διαβάσει να καταλάβει τι παίζει..μην πάρει λάθος ιδέα κ νομίζει ότι με μια κινεζια των 40 ευρώ θα έχει τα ίδια με ένα προβάρι κ ντιάρα στο προβάρι πληρώνει όνομα κ τίποτα άλλο.

Αποσυνδεδεμένος taurus65

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
  • In God we trust.
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #573 στις: Ιουνίου 14, 2013, 17:17 »
@Ευτύχη
Αν δεν αγοραζα το extension cap ούτε που θα είχα καταλάβει την διαφορά στο χρώμα και θα ήμουν άλλος ένας ανεμελος και ικανοποιημένος κάτοχος. Στη δικη μου περίπτωση , δεν υφίσταται αλλαγή χρώματος λόγω χρήσης αφού η πραγματική του χρήση ήταν μόλις μιάς εβδομάδας.
Δοθείσης της ευκαιρίας , ευχαριστω πρωτίστως τον Αρη αλλα και την Μαρία , χάρη στους οποίους η συσκευή και το καπάκι επέκτασης ταξίδεψαν στην γενέτειρα τους χωρίς καμμια καθυστέρηση.
Οταν τα παραλάβω θα ενημερώσω σχετικά.

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #574 στις: Ιουνίου 14, 2013, 17:37 »
                        malossi   
υπαρχουν & σε μεταχειρισμενα, σε τιμες σουπερ. ;)

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #575 στις: Ιουνίου 14, 2013, 19:11 »
για να μην παρεξηγηθώ.


δεν εννουσα οτι δεν αξίζει τα λεφτα του.
εννουσα οτι είναι πολλα τα λεφτα.


επίσης αν θέλεις σύγκριση με τα αμάξια να σκεφτείς οτι το provari για ηλεκτρονικά mods είναι κάτι σαν φερραρι αρα το αμάξι μου σε σύγκριση με μια φερραρι ειναι παρα πολυ φτηνό.


γιατι αν υποθεί κατι για τα προβαρι αρπάζεστε ολοι λες και εχετε μετοχές?


ευχαριστώ πολύ φίλε Κωστα για την απάντηση...
κανεις δεν αρπαζεται,αλλωστε περι ορεξεως....κουβεντουλα κανουμε,ακουω πολλες φορες την φραση αυτο ειναι ακριβο η φθηνο αλλα με ποια κριτηρια βγαινει αυτο ποτε δεν καταλαβα,πχ για καποιον που το μηνιαιο εισοδημα του ειναι 3000 ευρω ειναι φθηνο για καποιον με 500 ευρω ειναι ακριβο,και το βλεπω και αλλιως σε σχεση με το τσιγαρο που καναμε,αν καποιος εκανε 1 πακετο των 4 ευρω την ημερα σε 1,5 μηνα το παιρνει καινουργιο και στο φιναλε αν δεν το θελει το πουλαει και θα παρει μεγαλο μερος χρηματων πισω,με τα τσιγαρα που καναμε τι να πουλησουμε;την σταχτη....την καλησπερα μου σε ολους ;)

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #576 στις: Ιουνίου 14, 2013, 20:52 »
Δες τον Dripper pro επανω????????
Που βγήκε ΓΙΑ να ταιριάξει με το προβάρι? Σορυ αλλα δεν ειναι επιχείρημα.! :tongue_smilie: :laugh1:
Απο την αλλη δες ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ αλλο επανω που δεν εχει σχεδιαστεί ΕΙΔΙΚΑ γι αυτό.
Και που είναι μετά απο τόσα χρόνια τα κανάλια του αέρα? οεο? :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:
Σορυ αλλα οι Αμερικάνοι εξακολουθούν να φωτογραφίζουν το καθε καινουριο μοντ με εναν απλό 510 επάνω. Αλλα εμεις τουλάχιστον εδώω προσωρήσαμε περαν των 510.
Επειδή αρχάριος ακόμη μπορείς εσύ ή όποιος άλλος συνφορουμιστας μπορεί, να το εξηγήσεις με κάποιες φωτογραφίες? Ή διάμετρος δλδ της κεφαλής που κάθεται ο ατμοποιητης δεν είναι συνηθισμένη? Και αυτό οδηγεί σε αντιαισθητικο αποτέλεσμα με γνωστούς και ευρέως διαδεδομένους ατμοποιητες?

Υπάρχουν γενικότερα φώτο με ταιριαστους ατμοποιητες αλλά και (ειδικα αυτο) με γνωστούς αλλά αταιριαστους? Πως το αναζητώ στο γκουγκλη?

Sent from my 2 using (frequently) my brain.


Αποσυνδεδεμένος dimitris2000

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
  • Μη μου τους κύκλους τάραττε.
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #577 στις: Ιουνίου 14, 2013, 20:54 »
γεια χαρά
μάλλον υπάρχουν πολλοί   φανατικοί και μι  για το συγκεκριμένο mod  δεν λέει κανείς ότι είναι άσχημο  αλλά περί ορέξεως κολοκυθόπιτα
το τι αρέσει στον καθένα είναι αντικειμενικό   :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #578 στις: Ιουνίου 14, 2013, 21:06 »
@prof το Προβαρι είναι 23 χιλιοστά σε διάμετρο, και η κεφαλή κλείνει στα 18. τα περισσότερα κινέζικα τανκ είναι 19, ορισμένα 20, καποια 22. Απο ατμοποιητές, οι φαρδιοί, είναι συνήθως 20 και τώρα εμφανίζονται καποιοι 22ρηδες.
Αν λοιπον κατι δεν εχει φτιαχτεί συγκεκριμένα για το προβάρι οπως ο Dripper pro, ο Z-Atty Pro ή το Bell Boy, θα υπάρχει ανομοιομορφία. Μονο Ο βιβινοβα αν θυμαμαι καλα καθεται σωστά και είναι ακριβως τα 18 που χρειάζονται.

Αποσυνδεδεμένος stam

  • ***
  • 637
  • Φύλο: Άντρας
  • 23 Οκτώβριου 2011 εκανα το τελευταιο μου τσιγαρο
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #579 στις: Ιουνίου 14, 2013, 21:28 »
κ με ένα δαχτυλίδι των 10 ευρώ η ένα hippo από 15-27 το βρίσκεις γίνεται flat top κ είναι όπως όλα μοντ

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #580 στις: Ιουνίου 14, 2013, 21:46 »
@prof το Προβαρι είναι 23 χιλιοστά σε διάμετρο, και η κεφαλή κλείνει στα 18. τα περισσότερα κινέζικα τανκ είναι 19, ορισμένα 20, καποια 22. Απο ατμοποιητές, οι φαρδιοί, είναι συνήθως 20 και τώρα εμφανίζονται καποιοι 22ρηδες. *
Αν λοιπον κατι δεν εχει φτιαχτεί συγκεκριμένα για το προβάρι οπως ο Dripper pro, ο Z-Atty Pro ή το Bell Boy, θα υπάρχει ανομοιομορφία. Μονο Ο βιβινοβα αν θυμαμαι καλα καθεται σωστά και είναι ακριβως τα 18 που χρειάζονται.
* Και βεβαια και καποιοι στα 23mm. Μη μου ξεχνας τον Οδυσσεα (με τους κλωνους του) και την Ιθακη (κι αυτη με τους δικους της κλωνους, ποτε προλαβε η παλιοζηλιαρα...)
Αλλα και παλι δεν ταιριαζουν τελεια αισθητικα λογω του κωνικου της κεφαλης.
Και ΟΚ, υπαρχουν τα δαχτυλιδια, hippo κλπ ευτυχως, αλλα απο την αλλη αν υπηρχε η δυνατοτητα φλατ κεφαλης θα ηταν αλλιως...

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #581 στις: Ιουνίου 14, 2013, 22:10 »
Ότι είναι το Νο 1 παγκοσμίως, ουδεμία αμφιβολιά..... Για μένα αν το φτιάξουν φλατ τοπ, με κάποια μέριμνα για τον αέρα, και τηλεσκοπικό σώμα για να μην κουβαλάμε προεκτάσεις, τότε δεν θα υπάρχει καμιά περίπτωση να το ξεπεράσει άλλο μοντ ever.....

Αποσυνδεδεμένος Ωμέγα

  • *****
  • 1113
  • Φύλο: Άντρας
  • Xsmokers.gr "Το δικό σου Eshop"
    • Xsmokers Your Vape Shop
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #582 στις: Ιουνίου 14, 2013, 22:16 »
Το εχει ξεπερασει ηδη το dna20. Βλεπε ελληνικη κατασκευη el3v8tor ... Εχει ολα οσα αναφερεις.
Δεν κανω τον διαφημιστη αλλα αυτη ειναι η αληθεια. Το dna 20 ειναι μακραν καλυτερο του chip του provari. Τυλαχιστον ετσι λεει η παγκοσμια ατμιστικη κοινοτητα.

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #583 στις: Ιουνίου 14, 2013, 22:26 »
Aπό αυτό κι εγώ ορμώμενος το είπα.... Αλλά για εργοστασιακό από την provape...
Άμα το elevator το βγάλουν με chip προβαρίου όπως είχαν πει αρχικά, (με εγγύηση στο chip όσο δίνει η εταιρία του, και εφ΄όρου ζωής για το σώμα, και όλα αυτά από Ελλάδα), ε τότε  εννοείται ότι το ξεπερνά.... (Για το DNA chip, εγώ έχω τις αναστολές μου... έτσι κι αλλιώς δεν τα θέλω τα άνω των 12-14 + watts)

Αποσυνδεδεμένος peter derek

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
  • "da mihi factum, dabo tibi ius"
    • ΕΛΛΗΝΑΣ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #584 στις: Ιουνίου 14, 2013, 23:07 »
σήμερα που το έπιασα στα χέρια μου στην συνάντηση  στην Πάτρα, ειλικρινά είναι άλλο πράγμα....έχει αυτό το κάτι που μέχρι να το δεις από κοντά λες οκ, αλλά μόλις το πιάσεις θες να το αποκτήσεις...είναι κατά την προσωπική μου γνώμη μία κατηγορία από μόνο του στα mod :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342307 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206523 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541474 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597273 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357799 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591987 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios