vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

189 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5

Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #195 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 16:23 »
Η αίσθηση του κουμπιού είναι εντυπωσιακή όπως και η απόκριση του σε κάθε πάτημα  :yes:

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #196 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 16:38 »
ναι...!
ειδικα στο μινι V2 σε σχεση με το μεγαλο που ειχα V1 νιωθω μεγαλη διαφορα...προς το καλυτερο :)

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #197 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 16:39 »
Είναι φτιαγμένο έτσι για να αντέχει κακομεταχείριση... Πατάτε άφοβα...

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #198 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 16:43 »
Το καλύτερο κουμπί που έχω χρησιμοποιήσει! Καμία σχέση με αυτά των Vmax, WildFire, Lava, ιΜotion  κλπ που σου δίνουν πατώντας τα την αίσθηση ότι θα μείνουν μέσα...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #199 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 16:44 »
Πάντως με ενα καπελάκι (καπότα) φορεμένο απο πάνω θα λυνόταν το "πρόβλημα" θα το κοιτάξω γιατι εμένα δεν με βολεύει. 4η μέρα βέβαια αλλα ακόμα σκέφτομαι αν πατήθηκε σωστά πριν απο κάθε τζούρα.
1-2 χιλιοστά ψηλότερο να γίνει δηλαδή...


Το καλύτερο κουμπί που έχω χρησιμοποιήσει! Καμία σχέση με αυτά των Vmax, WildFire, Lava, ιΜotion κλπ...
Για να ειναι το καλύτερο θα πρέπει να δίνει πάντα φίλε μου χωρίς να το μάθεις.. να λεμε τα πράγματα όπως έχουν τουλάχιστον εγω ακόμα προβληματίζομαι μαζί του ορισμένες φορές. Σίγουρα εχω συνηθίσει να κάνει και κλικ ίσως να ειναι και αυτο μια συνήθεια παραπάνω.. Θα δείξει η αυτοψία.. :laugh1:  Πάντως στο evic μου άρεσε περισσότερο απολα.

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #200 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 16:52 »
Πάντα δίνει και χωρίς να το μάθεις.

Τι να μάθεις δηλάδή?

Πώς να πατάς το κουμπί? :))

7 μήνες το είχα χωρίς κανένα πρόβλημα 8)

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #201 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 17:00 »
Παθαίνουν αυτό που όλοι πάθαμε και το θεωρούν ελάττωμα... Τι σου είναι η άγνοια τελικά... Στην αρχή είναι ποιό σκληρό το κουμπί και μπερδεύει... Με  την χρήση στρώνει και αυτό και ο χρήστης όμως και μετά όλα τα άλλα φαίνονται ψεύτικα μπροστά του...

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #202 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 17:02 »
Αν το κουμπί το πατάς 1200 φορές την ημέρα (όπως εγώ) έστω και μια φορά να μη δώσει (σε μένα τυχαίνει παραπάνω) τότε κορυφή δεν το λες.
Όπως και στο μενού του μια απο τα ιδια είναι ακόμα και εκει σε παει παρακάτω οχι γιατί έκανες 2 κλικ αλλα γιατί αυτό το αναγνώρισε ετσι.

Παθαίνουν αυτό που όλοι πάθαμε και το θεωρούν ελάττωμα... Τι σου είναι η άγνοια τελικά... Στην αρχή είναι ποιό σκληρό το κουμπί και μπερδεύει... Με  την χρήση στρώνει και αυτό και ο χρήστης όμως και μετά όλα τα άλλα φαίνονται ψεύτικα μπροστά του...

Ίσως να ειναι και αυτό μιας και σε αλλά δεν το εχω συναντήσει.
anyway η αυτοψία θα δείξει!


Και η λογική το λεει αυτο.
Το κουμπί του ειναι μαλακό αλλα το εσωτερικό κουμπί σκληρό. Αρα με το καιρό οταν "στρώσει" ο εσωτερικώς μηχανισμός του κουμπιού δηλαδή μαλακώσει κατά κάποιο τρόπο τοτε έχουμε μαλακό με μαλακό = πάτημα.
Πχ 3210 εποχές προσόψεις με κουμπιά σιλικόνης. Ολοι είχαν πρόβλημα αλλά με το καιρό γινόταν πένα η πληκτρολόγηση καλύτερα και απο τα κοκάλινα..
 :thumpup:
Και τώρα που το σκέφτομαι κάθε μέρα το κάνει και λιγότερο. :bye:
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 19, 2013, 17:12 από Vamire »

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #203 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 17:17 »
Προσωπικά, η αίσθηση του κουμπιού του προβάρι δέν μου άρεσε ποτέ!
Προτιμω να είναι είτε πιό σαφές το "κλίκ" είτε πιο μαλακό το κουμπί. Αλλα αυτό είναι θέμα γούστου και μόνον. Δεν αποτελεί ελλάτωμα βεβαια. και εξάλλου, το είπα και στην αρχή, οτι αντισταθμίζεις τα όσα παίρνεις, με αυτά στα οποία αναγκάζεσαι να κάνεις παραχωρήσεις. Και τα όσα παίρνεις είναι μάλλον πάντα, σίγουρα περισσότερα.
Το δικό μου πάντως, καινούριο δέν είναι, και ούτε καν το έχω για 4-5 μέρες.
Κι μέχρι στιγμής, δέν με χαλάει το να κάνω την παραχώρηση του να το εχω στο νού μου κάπως, κάθε φορά που πατάω το κουμπί. Αν μελλοντικώς, (και αυτό επειδή, ΔΕΝ πρόκειται να προσαρμοστώ εγώ στο μηχανάκι αλλα αυτό σε μένα) μου πέσει πολύ, κορυφαίο-ξεκορυφαίο θα παρει πόδι.
Για την ώρα, το παιχνίδι του "Τώρα θέλω δρακοτζούρα, πήγαινε στα 6 βόλτ, τώρα είμαι ήρεμος πήγαινε στα 3,2" είναι αναντικατάστατο και δικαιολογεί την παραχώρηση! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #204 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 17:54 »
Πάντως ειχα δει κάπου πως αλλάζουν κουμπί με ss σε προβάρι.
Anyway θέμα συνήθειας είναι σίγουρα το περισσότερο κακό παρά το ιδιο το κουμπί.
Τουλάχιστον είναι απο τα λίγα vv αν οχι το μοναδικό οπού κάθε φορά οταν πατάς επιτυχώς το κουμπί απολαμβάνεις το άτμισμα με τα smooth ρεύματα του!

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #205 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 17:57 »
Τώρα άλεξ με συγχωρείς αλλά θα σε θεωρήσω υπερβολικό... Εσύ μας διδάσκεις υπομονή στους μεσάτους (και άγια κάνεις) αλλά δυσκολεύεσαι να κάνεις υπομονή και να δώσεις λίγα χιλιόμετρα ακόμη στο προβατάκι σου ? Με στεναχωρείς...
Την μαλακότητα ενός μηχανικού, συγκεκριμένα ένα έχω πιάσει στα χέρια μου ( τηλεσκοπικό με κουμπί στον πάτο, πολύ γνωστό), δεν την έχει πράγματι... Αλλά δεν σημαίνει ότι είναι και λάθος...Διαφορετική φιλοσοφία, διαφορετικά ελάσματα, διαφορετικές απαιτήσεις και λειτουργίες στο κάθε ένα... Εκ των πραγμάτων θα είναι και διαφορετική η αίσθηση στο κουμπί λοιπόν... Άλλα ζητάς και παίρνεις από το ένα και άλλα από το άλλο... Πρέπει το κουμπί να μπορεί να ανταποκριθεί στις ανάγκες-απαιτήσεις άρα και να είναι ποιο ξεκάθαρο πότε το πατάς και πότε απλά το αγγίζεις...Αυτή τη διαφορά παίρνεις στην αίσθηση και σαφώς ποτέ δεν θα γίνεται απλά με χαδάκι... Σε διαβεβαιώ όμως πως δεν θα σου είναι ποτέ κουραστικό...

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #206 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 18:03 »

Θα συμφωνησω μαζι σου φιλε μου και να πω επισης οτι ο Αλεξ πηρε το μπραβο για ολα τα γραφομενα εκτος απο αυτο. Δεν ειχα ποτε καποιο θεμα  :)



Προσωπικά, η αίσθηση του κουμπιού του προβάρι δέν μου άρεσε ποτέ!


Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #207 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 18:14 »
Όποιος έχει πρόβλημα με το κουμπί συνιστώ θεραπεία με κανένα κινέζικο μοντάκι για μια βδομάδα.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #208 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 18:19 »
Βρε παιδιά, είπαμε. Δεν είναι θέμα υπομονής, γιατι το δικό μου δέν ειναι καινούριο! Τα έχει κάνει τα χιλιόμετρά του. Οτι ήταν να μαλακώσει ουσιαστικά μαλάκωσε.
Δεν "κατηγορώ" το μηχανάκι εξάλλου. Δεν θέτω ζήτημα καλού η κακού! Η αίσθηση του κουμπιού σε αλλον αρέσει και σε αλλον όχι. οτι είναι ζήτημα συνήθειας, σαφώς και είναι. Το χω κανα μήνα εξάλλου. Ιδανικά, για τα δικά μου γούστα, θα ήθελα ενα πολύ μαλακότερο κουμπί, και ενα πολύ ευκολότερο κλείδωμα. Αλλα δεν θεωρώ οτι εχει ελλατωμα έτσι οπως είναι. και ξαναλέω οτι τα προσλαμβανόμενα είναι περισσότερα απο αυτά για τα οποία πρεπει να κάνεις υπομονή.
Όμως, αν ΔΕΝ ήταν "ΤΟ" Προβάρι, με την δεδομένη απόδοση, θα είχα αρνηθεί πανηγυρικά να προσαρμοστώ εγώ, στα τερτίπια του μηχανακίου. Θα έβρισκα ενα αλλο, που θα ήταν ήδη εξ αρχής προσαρμοσμένο στα δικά μου!!! :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Αλλα έλα που είναι όμως ΤΟ προβάρι!!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:




ΥΓ. Επαναλαμβάνω, οτι στα περισσότερα προβατα που εχω δοκιμάσει το "πρόβλημα" υπάρχει σε μικρότερο βαθμό. Και σε καινούρια ακόμα. Αλλα ξερω οτι δέν ειναι βλάβη. Δεν ειναι τόση η διαφορά. Φιλοσοφική η συζήτησις λοιπόν!! :tongue_smilie: :tongue_smilie: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος DaemonaS

  • **
  • 468
  • Φύλο: Άντρας
  • C'est la vie !!!
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #209 στις: Φεβρουαρίου 19, 2013, 20:13 »
Μα προς Θεού !!! Τι  κόντρες και αλαμπουρνέζικα... Αντιπαράθεση απόψεων έχουμε και αυτό είναι όλο... Τι ποιό δημοκρατικό και λογικό !!!
Τώρα όσον αφορά το κουμπί...
Στα μηχανικά το μόνο για το οποίο είναι υπεύθυνο είναι να κάνει την ένωση ώστε τα ρεύματα να πάνε στον ατμοποιητή.. Αν δεν το πάτησες αρκετά απλά δεν θα δουλέψει ο ατμοποιητής...
Στα  ηλεκτρονικά απ την άλλη έχει πολύ περισσότερες λειτουργίες (δεν χρειάζεται να αναφέρω ούτε καν ενδεικτικά τι εννοώ, με καταλαβαίνετε)... Κατά συνέπεια και κατ ανάγκη εκ των πραγμάτων αν θέλεις, πρέπει να κάνει κλικ για να καταλαβαίνει ο χρήστης αν πατήθηκε ή όχι και να έχει την ευχέρεια να μετράει εύκολα και όσο το δυνατόν ξεκάθαρα όλες τις φορές που το πατάει...Επίσης πρέπει να είναι ευδιάκριτη και ευκολονόητη η διαφορά στο αν και πόσο το πατάει ο χρήστης...
Συμπερασματικά είναι 2 διαφορετικά κουμπιά και δεν τίθεται θέμα σύγκρισης. Στα μηχανικά δεν έχω την εμπειρία ώστε να αναφερθώ σε συγκρίσεις αλλά στα ηλεκτρονικά εκείνο που έχω να πω με σιγουριά είναι ότι του προβάτου είναι το ανώτερο με διαφορά...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824245 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507291 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154718 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568720 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243797 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294124 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1733 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762691 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem