vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

75 επισκέπτες, 4 χρήστες
camber, hotcarver1, JohnDag, John K

ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1140 στις: Ιουλίου 04, 2014, 02:18 »
Μήπως κάνεις κάποιο λάθος? Αν δεν απατώμαι το polished provari άρχισε να πωλείται στις 17/9/13 δηλαδή πριν 10 μήνες. Πως είναι δυνατόν να το έχεις πάνω από 1.5 χρόνο?

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1141 στις: Ιουλίου 04, 2014, 02:24 »
Κι εγω την ίδια απορία έχω.
Μετα όμως σκέφτηκα ότι έχω δει και τα πρώτα provari σε γυαλισμένο...προφανώς θα ήταν ''μαμα'' :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1142 στις: Ιουλίου 04, 2014, 10:07 »
Μισο λεπτο να το διευκρινησουμε:
Το παρηγγειλα ιουλιο του 2012 απο την Provape και ητανε Limited Edition.
Συγκεκριμενα (copy-paste απο το email που μου στειλανε) :
Chrome ProVari™ Variable Voltage V2

Αλλο ειναι το Chrome και αλλο το Polished ?

Παντος εκεινο τον καιρο, εκτος απο το Satin και Black, ειχανε και αυτο.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1143 στις: Ιουλίου 04, 2014, 10:36 »
To chrome είναι χρωμιωμένο (βαφή) και το polished είναι γυαλισμένο (άβαφτο).

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1144 στις: Ιουλίου 04, 2014, 11:19 »
Μαλιστα !!!!
Παντος αυτη η βαφη ΔΕΝ φευγει καθολου ευκολα. Ενω το Satin το τριβεις ευκολα και το κανεις SS.
Ερωτηση:
Δηλαδη, τωρα που εχω τρελαθει στο τριψιμο για να φυγει η "φλουδα" που ειχε, μολις γυαλισει θα ειναι σαν το Polished ?

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1145 στις: Ιουλίου 04, 2014, 14:31 »
Δε νομιζω να είναι τόσο εύκολο να πετύχεις τόσο σωστό γυάλισμα...
Πρέπει να θέλει συγκεκριμένο τρόπο, αλοιφή κτλ.
Το μέλος white varadero είναι κορυφή σ' αυτά απ' ότι θυμάμαι.


Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1146 στις: Ιουλίου 05, 2014, 16:02 »
Kαλησπερα,δεν ξερω αν ειμαι στο σωστο μερος αλλα απο τα νευρα μου δεν το πολυσκεφτομαι και γραφω εδω,αν ειμαι λαθος ας μετακινηθει και συγγνωμη!
Εχω γραψει και παλιοτερα οτο εχω προβαρι και πανω σοφια.Μετα την ''προβληματικη'' σοφια που καιγονταν οι αντιστασεις και αλλαχτηκε προς τιμη της vapeland χωρις καν να προλαβω να το ζητησω ολα κυλουσαν ομαλα εως σημερα.Κανω τις αντιστασεις μονος μου χωρις να ειμαι και ο καλυτερος εν γνωσει μου και παντα τις βγαζω 1-9 εως 2 ωμ με ετοιμα nrn 1,8.Χρησιμοποιω οργ.βαμβακι και οργ. φυτιλι.Χθες βραδυ μου εδωσαν ενα κεραμικο με το 2μμ ανοιγμα,τυλιγω σε οδοντογλυφιδα το συρμα ,τοποθετειται στο κεραμικο,περναω βαμβακι ,βρεχω ,μετραω ,κλασσικα 1,9 ωμ.Εχω ελεγξει τον πολο να ειναι σταθερος της σοφιας,εχω ελεγξει το μονωτικο να ειναι στην θεση του και την αφηνω να ποτιστουν τα βαμβακια.Μετα απο μια ωρα δικιμαζω,ολα καλα,αφηνω το προβαρι ορθιο και πεφτω για υπνο.Το πρωι παω να ατμισω και το προβαρι νεκρο.Σκεφτομαι την εκανα την βλακεια θα περασε υγρο αφου το αφησα ορθιο και καπως περασε.Ανοιξα ολα ηταν οκ,αλλαζω μπαταρια και το κλασσικο με το που βιδωνω αναβοσβηνε το φωτακι μεχρι να βιδωσω τελειως,μετα τιποτε,νεκρο.Ελεγχω μπαταριες,ελατηριο οκ.Παω στο μαγαζι,μου λενε βλαβη.Βγαινει το κεραμικο,μπαινει αλλο με ετοιμη αντισταση πανω σε μοντακι ατμιζου,το μοντακι ζεσταινεται,ξανα αλλαγη,ελεγχεται το μονωτικο εκτος θεσης.Πιστευω πως μετακινηθηκε μαζι με τον πολο οταν βγηκε το κεραμικο αφου χθες το βραδυ ειχε ελεγχθει πριν κοιμπωσω το κεραμικο.
Ερωτηση ,τι φταιει ,το προβαρι,η σοφια η η αντισταση και πως ετσι ευκολα χαλαει σε υποτιθεμενο βραχυκυκλωμα και απο που προηρθε αυτο;Moυ προταθηκε να σταλθει Αμερικη και αφου δεν μου  εχει πεσει,ουτε του εχω βαλει χερι θα αποκατασταθει αφου ειναι μεσα στην εγγυηση.Δεν εχω αλλη επιλογη αφου εδω δεν εχει αντιπροσωπεια αλλα δεν ησυχαζω οτι η αποκατασταση της βλαβης και τα μεταφορικα δεν θα τα επιβαρυνθω αν αυτοι ισχυριστουν πχ οτι η σοφια φταιει για την βλαβη και οχι το προβαρι τους.Αντε να αποδειξεις το αντιθετο,αστε που αν ειναι ετσι τι νοημα εχουν τα κυκλωματα προστασιας που του βαζουν.Μενω χωρις μοντακι τουλαχιστον μεχρι να γυρισει η γυναικα απο τις διακοπες μεσα στο καλοκαιρι. :wall: :wall: :wall: :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος white varadero

  • ***
  • 871
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος.
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1147 στις: Ιουλίου 05, 2014, 16:40 »
Αν το εχεις παρει απο ελλαδα δεν υπαρχει κανενα θεμα πιστευω.οσον αφορα το κοστος εννοω.και αν βεβαια εχει ακομη εγγυηση εννοειτσι.
Τωρα μηπως θα πρεπει στο μελλον να δεις το θεματακι με την Σοφια???απο οτι διαβασα εχεις και παρελθον με την Σοφια.
Οπως και να εχει μην στεναχωριεσαι.ολα γινονται.
Οσο για μοντακι ελα μεχρι τα Μελισσια να σου δωσω ενα μηχανικο να κανεις την δουλεια σου μεχρι να φτιαχτει το δικο σου.

send from my varadero now Free


Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1148 στις: Ιουλίου 05, 2014, 16:53 »
Σε ευχαριστω παρα πολυ!!!!
Βολευομαι με μια παλια 650ρα και εναν bdc aspire
Tελος του μηνα γυριζει το κοριτσι και θα της παρω το αλλο μοντ.
Παντως η προοταση σου με σκλαβωνει,να εισαι καλα!!
Απο Ελλαδα αγορασμενο,μεσα στην εγγυηση
και εγω φοβαμαι την σοφια,αντε να το αποδειξω
με βλεπω για αλλο  ατμοποιητη ,αλλα ειναι πανακριβοι
εκτος και κανενας φιλεσπλαχνος φιλος πουλαει κοψοχρονιας κανενα eviva η erlkati
χαχα
περα απο την πλακα για να μην βαλω τις φωνες η απογοητευση ειναι μεγαλη και αν ο αιτιος ειναι η σοφια,ακομα μεγαλυτερη
κριμα

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3880
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1149 στις: Ιουλίου 05, 2014, 17:21 »
Το provari δεν έκανε όνομα στην τύχη.
Θα σου πω από προσωπική εμπειρία (αλλά και από φίλου) ότι άδικα ανησυχείς. Αν δεν το έχεις ανοίξει και δεν έχεις βάλει χέρι στην πλακέτα, θα επισκευαστεί δωρεάν αφού είναι εντός εγγύησης και δεν θα εξετάσει κανείς ποιος φταίει. Η επισκευή στην provape κρατάει μαξ 2 μέρες. Δυστυχώς όμως θα πάρει αρκετές μέρες να πάει και να γυρίσει. Στην δική μου περίπτωση έφτασε εκεί σε 23 μέρες και γύρισε σε 6!

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1150 στις: Ιουλίου 05, 2014, 18:54 »
Οκ σε ευχαριστω.
Δεν το εχω πειραξει για αυτο και το στελνω,ειδαλλως οπως μου δηλωθηκε αν δουν οτι εχω βαλει χερι, επισκευη και μεταφορικα τα χρεωνομαι και δεν ειναι και λιγα για να κανω τον πονηρο.
Περα ομως της ανησυχιας μου τι επαθε,με προβληματιζει η σοφια αν ειναι η αιτια,με αυτη τι κανω;

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1151 στις: Ιουλίου 05, 2014, 19:01 »
Για μενα βρες και τσεκαρε την σε αλλο modακι αν μπορουσες να βρεις provari ακομα καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1152 στις: Ιουλίου 05, 2014, 19:24 »
να κανω και εγω μια παρομοια ερωτηση,εχω την σοφια πανω σε ενα coolfire 1 ,παντα βρισκω λιγο υγρο στον πολο του coolfire,πολυ λιγο μην φανταστητε καμια πλημμύρα,κατι παρομοιο θα μπορουσε να δημιουργησει προβλημα στο provari?


εννοω ο πολος του δεν ειναι στεγανος?μπορει να περασει απο εκει υγρο στην πλακετα?

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1153 στις: Ιουλίου 05, 2014, 19:33 »
o πολος ειναι στεγανος και δεν περασε ουτε σταγονα

Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ProVari™ & Mini ProVari™ V2 * V2.5
« Απάντηση #1154 στις: Ιουλίου 11, 2014, 14:04 »
και κατι ισως αποτελεσματικο ...... με μια μπατονετα σε αλκοολη η καθαρο αλκοολ ( οχι vodka) καθαρισε τον εσωτερικο πολο μεχρι να φυγει ολο το μαυρο .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας! Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1275 218198 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:52
από treloneritis
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2918 421561 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 07, 2024, 19:39
από chkontog
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41774 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250422 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 159038 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16106 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131629 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 325 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 343 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 345 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 508 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 313 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos