vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

60 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, infernity, treloneritis, dallaskdp, Milarepa, face7off

GG Iatty

Απ: GG Iatty
« Απάντηση #450 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 23:11 »
Dual και εγώ, με το πλαστικό και τα κεραμικά του streamer...
...το πιστεύετε ότι πονάνε τα δόντια μου από τον ατμό και το ντουμάνι που βγάζει;;  :yes: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #451 στις: Οκτωβρίου 14, 2013, 23:15 »
και πολυ αργησες.......

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #452 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 17:55 »
Εχει δοκιμασει κανεις σε update from steamer με 4καναλια να κανει αντισταση 1,8-2,2 μονη με 2πλο 2αρι, 3αρι (τι εβαλε?) χιαστη τα φυτιλια και να εχει αποτελεσμα ντουμανι γευση?
Κατι παρομοιο με Ιθακη .

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #453 στις: Οκτωβρίου 19, 2013, 20:12 »
το έχω δοκιμάσει (το έχω τώρα σε ένα ιαττυ) με διπλό τριάρι φυτίλι αλλά 1ΩΜ. Πολύ καλά ντουμάνια, γεύση και χτύπημα

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #454 στις: Οκτωβρίου 20, 2013, 12:25 »
Ρωταω γιατι το ενα φυτιλι θα πρεπει να στριψει λιγο μεσα στο κεραμικα για να βγει απο τις αλλες 2 εσοχες του.Πνιγετε ? Σφιγγει η τζουρα? Αυτο με προβληματισε ειδικα με 3αρι.


Αποσυνδεδεμένος ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #455 στις: Οκτωβρίου 23, 2013, 02:44 »
Μπορείς να το κάνεις άνετα και απροβληματιστα φίλε μου.
Θέλει μόνο να προσέξεις, να μην είναι σφιχτή πάνω στο φυτιλι η αντίσταση σου και πνιγεί μέσα στο κεραμικό, γιατί δεν θα έχεις καλή τροφοδοσία.

johnny


Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #456 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 19:07 »
Γιαννη ευχαριστω,
 θα ασχοληθω προς το παρον με το ενα κλασικκο καναλι και βλεπουμε παρακατω αλλωστε με αυτον συνεχως πειραματιζεσε ... :))

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #457 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 17:00 »
Μετα απο οδηγιες ,εφτιαξα αντισταση 1,8 εξω απο το κεραμικο τα χωρις μεσα απο τις τρυπες και 2 φυτιλια .Το ενα 2αρι και το αλλο 1,5 αλλα με 2 κλονους βγαλμενους .Ποιημα.Στην αρχη ειχα τη καμπανα 1 στροφη ανοιχτη και μολις ξαναδιαβασα το μυνημα του Μανου την εβαλα 3 .ποιημα χ3 . :respect:
Τωρα που βρηκα και 3αρι Μανο ε ρε γλεντια καιγομαι απο περιεργεια .
Ευχαριστω .
Τρεχω να σεταρω!!! :bye:

Αποσυνδεδεμένος ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΜΠΑΤΖΙΔΗΣ

  • *
  • 20
  • Φύλο: Άντρας
  • Επιτρέπεται να πέσεις, επιβάλλεται να σηκωθείς
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #458 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 13:51 »
Απλά, καλό είναι να θυμάσαι, όταν γεμίζεις, να κλείνεις την καμπάνα και να την ξανά ανοίγεις, όταν τελειώσεις με το γέμισμα.
Εγώ σε αντίθεση με το Μάνο, τη γεμίζω μέχρι τέλους με τον τρόπο που σου ανέφερα παραπάνω, κλείνω καπάκι και βάζω επιστομιο.
Φυσαω μια δυο φορές δυνατά και το βάζω στο gg. Η καμπάνα φτάνει σχεδόν να κρέμεται ( φουλ ανοικτή περίπου με dual coil ) και έχω γεύση, χτύπημα και ντουμανι που με ικανοποιεί αφάνταστα.

Dual και εγώ, με το πλαστικό και τα κεραμικά του streamer...
...το πιστεύετε ότι πονάνε τα δόντια μου από τον ατμό και το ντουμάνι που βγάζει;;  :yes: :laugh1:

Φανή, με διπλό τριάρι και 2.4 η καθεμία ήταν; Αν θυμάμαι καλά, έτσι σου την είχα σεταρει.
Σήμερα στη συνάντηση, θα σου ετοιμάσω 2×1.5 και θα τη στήσουμε έτσι.
Θα μειώσεις νικοτίνη στο μισό. Αλλά θα χρειαστείς μηχανικό μοντ:'(:'(:'(


Συγχώνευση συνεχόμενων πόστς

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 17, 2013, 14:04 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος asteriosl

  • **
  • 327
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #459 στις: Νοεμβρίου 17, 2013, 14:03 »
περιμένουμε βιντεάκι από τη συνάντηση να ζηλέψουμε.... :yes:

Αποσυνδεδεμένος demkoni

  • *****
  • 1669
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα πάντα όλα...
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #460 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 12:33 »
Όχι, δεν ανακάλυψα (ξανά) τον τροχό!! :))
Έκανα πράξη κάτι το οποίο έχουν κάνει πολλοί χρήστες ΙΑΤΤΥ και τόσο καιρό βαριόμουν να το κάνω μιας και είμαι ευχαριστημένος έτσι και αλλιώς από τη χρήση του ΙΑΤΤΥ.

Άνοιξα με μικρή λίμα τα αυλάκια του πάνω πλαστικού, ώστε να χωράει τριάρι φυτίλι...
Επίτηδες δεν πρόσεξα και ιδιαίτερα το σετάπ που έκανα, άλλα το αποτέλεσμα με εξέπληξε!!! Η ίδια άριστη γεύση, η ίδια ουσιαστικά λειτουργία, αλλά η απόδοση ακόμη καλύτερη, λόγω άριστης τροφοδοσίας!!!
Την διαφορά στην πραγματικότητα την ακούς και την αισθάνεσαι από τα σκασίματα και τον ήχο της λειτουργίας.
Πλέον αίσθηση καμμένου μόνο όταν έχει τελειώσει ΕΝΤΕΛΩΣ το υγρό στο τανκ!!

Επίσης, σχεδόν από την αρχή πας στα βολτ που έχεις σκοπό να τον δουλέψεις...
Κανένα στρώσιμο.
Πρέπει να αναφέρω βέβαια ότι χρησιμοποιώ το τριάρι φυτίλι από e-smokeguru το οποίο αφού το κάψω καλά στο γκαζάκι μέχρι να κοκκαλώσει, πιστεύω ότι αποτελεί άριστη επιλογή.
Αντίσταση 2,0 Ω, καμπάνα τρεις στροφές ανοιχτή και... :cigar: :cigar: :baby: :baby:

Αν πιάνουν τα χέρια σας, το συνιστώ.

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #461 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 18:41 »
Αμα ακους σκασιματα στην τζουρα ειναι το σημαδι οτι εχεις την καλυτερη τροφοδοσια και καυση,αυτο φυσικα ισχυει για ολους τους φυτιλατους ;)

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #462 στις: Νοεμβρίου 20, 2013, 19:30 »
Όχι, δεν ανακάλυψα (ξανά) τον τροχό!! :))
Έκανα πράξη κάτι το οποίο έχουν κάνει πολλοί χρήστες ΙΑΤΤΥ και τόσο καιρό βαριόμουν να το κάνω μιας και είμαι ευχαριστημένος έτσι και αλλιώς από τη χρήση του ΙΑΤΤΥ.

Άνοιξα με μικρή λίμα τα αυλάκια του πάνω πλαστικού, ώστε να χωράει τριάρι φυτίλι...
Επίτηδες δεν πρόσεξα και ιδιαίτερα το σετάπ που έκανα, άλλα το αποτέλεσμα με εξέπληξε!!! Η ίδια άριστη γεύση, η ίδια ουσιαστικά λειτουργία, αλλά η απόδοση ακόμη καλύτερη, λόγω άριστης τροφοδοσίας!!!
Την διαφορά στην πραγματικότητα την ακούς και την αισθάνεσαι από τα σκασίματα και τον ήχο της λειτουργίας.
Πλέον αίσθηση καμμένου μόνο όταν έχει τελειώσει ΕΝΤΕΛΩΣ το υγρό στο τανκ!!

Επίσης, σχεδόν από την αρχή πας στα βολτ που έχεις σκοπό να τον δουλέψεις...
Κανένα στρώσιμο.
Πρέπει να αναφέρω βέβαια ότι χρησιμοποιώ το τριάρι φυτίλι από e-smokeguru το οποίο αφού το κάψω καλά στο γκαζάκι μέχρι να κοκκαλώσει, πιστεύω ότι αποτελεί άριστη επιλογή.
Αντίσταση 2,0 Ω, καμπάνα τρεις στροφές ανοιχτή και... :cigar: :cigar: :baby: :baby:

Αν πιάνουν τα χέρια σας, το συνιστώ.
φιλε το ιδιο εκανα και εγω ανοιξα μαλιστα σε δευτερο πανω πλαστικο αλλα 2 αυλακια οπως λεει ο Μπαμπης σε σχημα Χ .Το στανταρ κεραμικο , συνεφο ...Ιθακη αισθηση με Ιαττυ βελουδο!!!
Φοβερος συνδιασμος.Να πω οτι ολα τα αυλακια χωρανε 3αρι ανετα!!
Το στανταρ κεραμικο επανω πλαστικο χωρα 2,5 φυτιλι ..δεν υπαρχει αλλα οτι συνδιασμος παει σε αυτο δουλευει καλα.
Πχ. εναμισαρι φυτιλι με ενα μαζι κανουν 2,5.Δουλευει ,η διπλο εναμιση με αφαιραιση κλωνων η τριαρι με αφαιρεση κλωνου.

« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 21, 2013, 17:54 από sakis7 »

Αποσυνδεδεμένος yperagios

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #463 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 14:52 »
Παιδιά σηκώστε φωτογραφία απο το setup να μάθουμε οι νέοι  :respect:

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: GG Iatty
« Απάντηση #464 στις: Νοεμβρίου 21, 2013, 18:41 »

Αυτο ειναι το μαστορεμα του Babis 1098 σε αυτη τη σελιδα φιλε μου   [size=78%]http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14394.msg622569.html#msg622569[/size]
Εγω εβαλα το κανονικο κεραμικο.Συντομα θα το ανοιξω. :))
Μπαμπη  :respect:






 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές για τους λάτρεις της σφιχτής "τσιγαρίσιας" τζούρας! Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1275 217899 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:52
από treloneritis
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2918 421403 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 07, 2024, 19:39
από chkontog
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 144 41710 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 17:38
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1883 250327 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 05, 2024, 12:41
από ThioVag
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158921 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 16074 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131574 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 316 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 332 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 337 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 493 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 307 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos