vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 4 χρήστες
Razor.QQ15, bloodlessz, Κώστας Σιδέρης, Milarepa

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2670 στις: Ιουλίου 22, 2014, 18:14 »
Χθες το Vamo έκανε τα δικά του. Χρησιμοποιώ τον kayfun και αφού έπλυνα τον ατμοποιητή κάνω μια αντίσταση και το βάζω πάνω στο mod. Αντίσταση που μέτρησε; 3.1Ωμ!! Μπα λέω δεν γίνεται κάτι λάθος έκανα. Βγάζω τον ατμοποιητή το ξαναβάζω και αντίσταση στα 2.8Ωμ. Ώπα λέω κατεβαίνουμε. Να μην τα πολυλογώ αυτό γινόταν χθες όλη τη μέρα. Έπαιζε από 1.9Ωμ μέχρι 3.1Ωμ. Σήμερα κάνω άλλη αντίσταση μήπως δεν πέτυχα την πρώτη και κάνει βραχυκύκλωμα, αντίσταση πάλι τα ίδια στα 3.1Ωμ. Ώπα λέω κάτι γίνεται. Πάλι άρχισε να ανεβοκατεβαίνει τα Ωμ μέχρι που αργά σήμερα το απόγευμα σταθεροποιήθηκε στα 2.0Ωμ. Απλά λέω τι μου συνέβει για να το έχουν υπόψη κι άλλα μέλη.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2671 στις: Ιουλίου 22, 2014, 18:18 »
Σιγουρα δε βραχυκυκλωνει η αντισταση? Γιατι κ σε μενα το κανε αυτο, αλλα μονο οταν κατι δεν πηγαινε καλα με την αντισταση.
Δες μηπως καποιο μικρο ποδαρακι της αντιστασης βρισκει στο deck.


Ενα μικρο κομματακι συρμα μπορει να σου δημιουργει το ολο προβλημα. Αν αλλαξεις ξανα στησιμο κ το ξανακανει, δοκιμασε
να κανεις ενα εξονυχιστικο καθαρισμα κ του kayfun. Ποτε δε ξερεις. 

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2672 στις: Ιουλίου 22, 2014, 18:34 »
Η αλήθεια είναι πως το  Vamo  τρώει σκαλώματα με το διάβασμα της αντίστασης και σε μένα.
Σπάνια μεν αλλά μου έχει τύχει.
Αυτό που έκανα ήταν να βγάλω την μπαταρία και να το ξανανοίξω και επανηρθε κανονικά.

Sent from LG G2


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2673 στις: Ιουλίου 22, 2014, 19:07 »
Και μένα μου έχει τύχει αυτό. Το έλυσα μετρώντας την αντίσταση αφού πρώτα έχω πατήσει το fire για κάνα δύο δευτερόλεπτα. Συνήθως έπαιζε 0,5Ω παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2674 στις: Ιουλίου 24, 2014, 17:48 »
Το Vamo συνεχίζει να κάνει τα δικά του. Έφτιαξα 4 καινούργιες αντιστάσεις, έβγαλα και άλλαξα 10 μπαταρίες, πάτησα κουμπιά, έβγαλα-έβαλα ατμοποιητές, το καθάρισα, μου κάνει τα ίδια, και δείχνει ότι αντίσταση του κατέβει, πριν λίγο έδειξε 4.3Ωμ. Έλεος!!! Φυσικά στο SVD μου μετράει κανονικά την αντίσταση στα 1.8Ωμ. Μάλλον πήρα το καλό κομμάτι από Fasttech. Ούτε χτύπημα έφαγε, ούτε κάτω έπεσε, αλλά ξαφνικά η πλακέτα του τρελάθηκε... και δίνει υποτονικά ρεύματα. Ά ρε σαράβαλο, καλά λένε δώσε από την αρχή να πάρεις καλό mod.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 24, 2014, 18:01 από testament »

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2675 στις: Ιουλίου 24, 2014, 18:38 »
Όλα χαλάνε, πόσο μάλλον τα ηλεκτρονικά μοντ.
Το θέμα είναι να μην σου κάτσει.

Τι να πω το δικό μου το έχω λιώσει δύο μήνες τώρα και δεν έχει κάνει κιχ.
Ατμιζω 6-7ml  την ημέρα με 4 διαφορετικούς ατμοποιητες και ο ένας μάλιστα  Kayfun Lite + και μόνο ένα δύο σκαλώματα έχει φάει.
Σίγουρα δεν είναι το καλύτερο μοντ του κόσμου,  αλλά με 25 ευρώ από  ft και με τις ευκολιες που έχει είναι πάρα πολύ καλό για τα λεφτά του .

Δοκίμασες με άλλον ατμοποιητη ;

Sent from LG G2


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2676 στις: Ιουλίου 25, 2014, 16:18 »
Προφανώς και είναι καλύτερα να δώσεις στην αρχή και να πάρεις κάτι καλό.
Δεν νομίζω όμως να θεωρείται το βαμο χρέπι. Το θέμα είναι τεράστιο και τα μηνύματα για λειτουργικά προβλήματα είναι ελάχιστα.

Sent from my G pad using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος nikospap

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2677 στις: Ιουλίου 25, 2014, 16:28 »
Εύχρηστο και λειτουργικό μοντ. Αξίζει περισσότερο απο τα λεφτα που δίνεις :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2678 στις: Ιουλίου 25, 2014, 20:22 »

Δοκίμασες με άλλον ατμοποιητη ;



Ναι φίλε μου, δοκίμασα έναν A7 και έναν από έναν φίλο μου το EGO-C. Στον Α7 μου έβγαζε βραχυκύκλωμα (9.9Ωμ) στον άλλο μια από τα ίδια. Προς το παρόν πήγε συρτάρι και δουλεύω με το SVD. Τον kayfun τον ξαναέλυσα, πλύθηκε, σεταρίστηκε αλλά μάταια. Παιδιά το mod φταίει, κρίμα γιατί δεν το έχω ούτε μήνα. Θα δω τι θα κάνω αργότερα...

Αποσυνδεδεμένος spyrosrg505

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2679 στις: Ιουλίου 25, 2014, 21:30 »
Έπεσες στην περίπτωση μάλλον. Εγώ το έχω απο αρχές Σεπτέμβρη 2013 και δουλέυει μιά χαρά. Ο πόλος του μόνο, που και που θέλει σήκωμα και πλέον το κάνει όλο και πιο συχνά. Κατά τα άλλα κοντεύει να κλείσει χρόνο παρολο έχει φάει ενα κάρο πεσίματα..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2014, 21:42 από spyrosrg505 »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2680 στις: Ιουλίου 26, 2014, 03:43 »
Εγγύηση δεν έχεις;

Sent from my G pad using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2681 στις: Ιουλίου 27, 2014, 13:28 »
Το Vamo συνεχίζει να κάνει τα δικά του. Έφτιαξα 4 καινούργιες αντιστάσεις, έβγαλα και άλλαξα 10 μπαταρίες, πάτησα κουμπιά, έβγαλα-έβαλα ατμοποιητές, το καθάρισα, μου κάνει τα ίδια, και δείχνει ότι αντίσταση του κατέβει, πριν λίγο έδειξε 4.3Ωμ. Έλεος!!! Φυσικά στο SVD μου μετράει κανονικά την αντίσταση στα 1.8Ωμ. Μάλλον πήρα το καλό κομμάτι από Fasttech. Ούτε χτύπημα έφαγε, ούτε κάτω έπεσε, αλλά ξαφνικά η πλακέτα του τρελάθηκε... και δίνει υποτονικά ρεύματα. Ά ρε σαράβαλο, καλά λένε δώσε από την αρχή να πάρεις καλό mod.


Τυχερά είναι αυτά, δυστυχώς. Ακριβώς τα ίδια έπαθα με το e-Huge από το fasttech, αλλά όχι μετά από ένα μήνα χρήσης όπως εσύ, αλλά από τη πρώτη μέρα. Αντίθετα, το Vamo V5 που πήρα από το fabvape, άψογο σε όλα εδώ και τρεις μήνες, παρόλο που το έχω σκίσει στη χρήση.

Το e-Huge μου έκανε ακριβώς τα ίδια που κάνει το Vamo σε σένα, μου διάβαζε κουκουρούκου όλες τις αντιστάσεις ή και καθόλου!  >:(

Τον Ναυτίλο μου δεν μπόρεσε να τον ανάψει ποτέ, έβγαζε Low load και 0,0Ω.






Τον Gemini mini τον διάβαζε από 2,2 μέχρι 4Ω, τρεις λαλούν και δυο χορεύουν, και έδινε υποτονικά ρεύματα. Μόνο τον Aspire BDC mini διάβαζε κάπως σωστά, από 1,8 μέχρι 2,2Ω. Άνοιξα ticket κατευθείαν και είναι ευγενέστατοι στο fasttech, σου απαντάνε μέσα σε μια μέρα το πολύ. Μπορεί να σου ζητήσουν να τους στείλες φωτογραφίες με το πρόβλημα, εγώ τους έστειλα. Μετά σε ρωτάνε αν θέλεις refund στη κάρτα ή αντικατάσταση, εγώ ζήτησα αντικατάσταση, μια και το θέλω το e-Huge. Μετά θα σου πουν να τους δώσεις τιμή για τα ταχυδρομικά για επιστροφή στο Χογκ Κογκ, θα είναι 12,5 ευρώ, απλή αποστολή.

Αν κάνεις αντικατάσταση όπως εγώ, θα σου στείλουν τον κωδικό RMA που θα γράψεις στον φάκελο. Τα 12,5 ευρώ για τα ταχυδρομικά θα σου τα επιστρέψουν κανονικά, και μάλιστα έχεις επιλογή αν θα σου τα βάλουν refund στη κάρτα ή θα σου δώσουν gift code για να ψωνίσεις άλλα πραγματάκια, εγώ διάλεξα τον κωδικό δώρου και ψώνισα άλλα πράγματα. Αν είχαμε σαν καταναλωτές τέτοια άψογη αντιμετώπιση από τα ελληνικά καταστήματα (γενικότερα, δεν αναφέρομαι μόνο στο η.τ.), πολύ δύσκολα θα ψωνίζαμε από το εξωτερικό.  :))

Το μοναδικό αρνητικό είναι η μεγάλη καθυστέρηση. Υπολόγισε τουλάχιστον 45 μέρες (μίνιμουμ) έως 2 μήνες (μάξιμουμ) να πάει πίσω το δικό σου Vamo και να σου στείλουν άλλο...

Αποσυνδεδεμένος KINGGREECE

  • *****
  • 1670
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΤΟΠ ΣΤΗΝ ΜΟΥΦΑ....................
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2682 στις: Ιουλίου 27, 2014, 17:17 »
ειδες μηπως δεν κανει επαφη στον πολο του μοντ ?
ειδες μηπως εχεις βραχυκυκλωμα?
για το e-huge σου λεω...........

Αποσυνδεδεμένος Zarko27

  • ***
  • 758
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2683 στις: Ιουλίου 27, 2014, 17:37 »
Δεν γινόταν να μην κάνει επαφή φίλε KINGGREECE, ο πόλος στο e-Huge είναι floating με ελατήριο εσωτερικά που τον σπρώχνει προς τα πάνω, δεν είναι σαν το Vamo δηλαδή. Εξάλλου τέσσερις διαφορετικούς ατμοποιητές δοκίμασα: Ναυτίλο, BDC mini, Gemini mini και CE4. Όλους τους έβλεπε κουκουρούκου στις αντιστάσεις τους, εκτός από τον Ναυτίλο που τον έβλεπε πάντα σαν 0,0Ω και δεν τον άναψε ποτέ, ούτε με κεφαλή 1,6 ούτε με 1,8Ω.

Εξάλλου, όλοι οι ατμοποιητές μου παίζουν άψογα με το Vamo V5...

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2684 στις: Ιουλίου 29, 2014, 03:15 »
παιδια καλημερα σημερα αγορασα τον Vamo Και το αγαπαω απο την πρωτη μερα ! βρηκα αυτο στο ιντερνετ http://www.fasttech.com/product/1630905-vamo-portable-moblie-phone-usb-charger  υπαρχει ελλαδα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8842 1151761 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:44
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11138 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345734 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147404 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8137 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209010 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32989 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52572 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600575 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 13430 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos