vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

211 επισκέπτες, 5 χρήστες
sakissalonika, Tem, JohnDag, ThioVag, filippos.xeil

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος morr

  • **
  • 142
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2550 στις: Ιουνίου 01, 2014, 15:28 »
Eχω το vamo v2 ss και εχει προβλημα το κουμπακι που παταμε για να δωσει ρευμα, μια πιανει μια δεν πιανει, πιθανων εχει γεμισει μακα. Μπορω να κανω κατι για αυτο ή παω για καινουργιο; Κεφαλη μονο, μπορω να αλλαξω; Γιατι δεν εχω καταφερει να το ανοιξω...


Μετα απο ενος χρονου χρηση δεν απαντουσε το κουμπι.
Παρολο που του εκανα 2 γρηγορα φραπεδιασματα με ισοπροπυλικη αλκοολη δεν εφτιαξε.
Προχθες το αφησα για 10 ωρες σε ποτηρι με αλκοολη και καθε τοσο το φραπεδιαζα πατωντας και τα 3 κουμπια και εγινε σαν καινουργιο!

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2551 στις: Ιουνίου 01, 2014, 20:10 »
Eχω το vamo v2 ss και εχει προβλημα το κουμπακι που παταμε για να δωσει ρευμα, μια πιανει μια δεν πιανει, πιθανων εχει γεμισει μακα. Μπορω να κανω κατι για αυτο ή παω για καινουργιο; Κεφαλη μονο, μπορω να αλλαξω; Γιατι δεν εχω καταφερει να το ανοιξω...
Δοκίμασε να ανοίξεις και το ελατήριο λίγο για να πιέζει παραπάνω τη μπαταρία και να μη μένουν κενά. Στο δικό μου είτε γινόταν αυτό που λες είτε έσβηνε από μόνο του στα καλά καθούμενα. Τέντωσα λίγο τις σπείρες κι όλα καλά.

Αποσυνδεδεμένος iossif

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2552 στις: Ιουνίου 02, 2014, 11:26 »
[Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα... δε βρήκα κάποιο ειδικά για το Vamo V5]

Ίσως είμαι ιδιαίτερα άτυχος, τι να πω;
Μετά τη Vision Spinner μου που "πέθανε" σε λιγότερο από ένα μήνα χρήσης, πήρα το Vamo V5 - και μάλιστα φρόντισα αυτό να το πάρω από ελληνικό κατάστημα, με την ελπίδα πως θα έχω κάποια εγγύηση.

08/05 το πήρα και χθες - 01/06 - παρουσίασε πρόβλημα. Το κουμπάκι που κατεβάζει τα watt έχει κολλήσει στην "πατημένη" θέση. Κατεβάζει τα watt, στη συνέχεια δείχνει τα volt της μπαταρίας και μετά την επιλογή rms.
Έκλεισα το vamo κι έβγαλα τη μπαταρία, και μετά από λίγη ώρα λειτουργούσε κανονικά αν δεν άγγιζα το συγκεκριμένο κουμπί, όμως αφού το χρησιμοποίησα για λίγο, άρχισε πάλι να κάνει τα ίδια. Νομίζω το επηρρεάζει η θερμοκρασία. Όταν ζεσταθεί, αρχίζει να λειτουργεί σα να πιέζεται συνέχεια.

Το πρόσεχα πάρα πολύ, επειδή ήμουν πολύ ευχαριστημένος. Ευχαριστιόμουνα πραγματικά το άτμισμα με το Vamo μου και έχω και εκνευριστεί, και στεναχωρεθεί που χάλασε. (Εκτός του ότι δεν έχω τη δυνατότητα να ξοδέψω πάλι χρήματα για καινούργιο.)

Έψαξα το site (ελληνικό είπαμε) από το οποίο το αγόρασα, και δεν αναφέρει πουθενά για "εγγύηση περιορισμένης ευθύνης 30 ημερών", όπως αναφέρουν τα ξένα sites. Έχω στείλει μήνυμα και περιμένω απάντηση.

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2553 στις: Ιουνίου 02, 2014, 11:34 »
Το πιθανοτερο ειναι να μην εχει βλαβη η πλακετα, αλλα να εχει μετακινηθει αυτη λιγο και να σφηνωνει το εξωτερικο μεταλλικο κουμπι που παταει το μπουτον της πλακετας.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2554 στις: Ιουνίου 02, 2014, 14:02 »
Θα στο αλλαξουν η θα το φτιαξουν αφου δε σου χει πεσει.
Ουτε μηνα δεν το χεις...

Αποσυνδεδεμένος iossif

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2555 στις: Ιουνίου 02, 2014, 17:39 »
Ναι, δεν έχω παράπονο. Πολύ καλή και άμεση εξυπηρέτηση.

Πήγα στο μαγαζί που το πήρα (http://www.vaporsolutions.gr) και αμέσως, είδαν ότι όντως υπήρχε πρόβλημα και δεν είχε πέσει και μου το άλλαξαν με ένα καινούργιο.


Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2556 στις: Ιουνίου 06, 2014, 22:09 »
Για μερικά θέματα που είχαν αναφερθεί παλαιότερα αλλά δεν είχα δοκιμάσει για να απαντήσω:
1) και το δικό μου δουλεύει κανονικά στα 1.2Ω
2) παίζει άψογα με αβυζες μπαταρίες
3) τα σπειρωματα είναι ακόμα άψογα.

Αγορασμένο Νοέμβριο από ft (5ss)

Sent from my G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος globalzero

  • ***
  • 685
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2557 στις: Ιουνίου 08, 2014, 01:16 »
Το κάτω καπακι με το ελατήριο ζεσταίνεται υπερβολικά ειδικά όταν ατμίζω στα 10 watt και ειδικά με 18350 μπαταρία.Με την 18650 το κάνει αλλά χρειάζεται λίγο περισσότερο χρόνο.




Καθάρισα το ελατήριο και το καπάκι αλλά τίποτα. Να ψάξω νέο ελατήριο από μαγαζί με ηλεκτρονικά?Τι να ζητήσω?




Χρησιμοποιώ μπαταρίες AW και αντίσταση στα 1.6 ohm με kayfun plus lite.


 :wall:

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2558 στις: Ιουνίου 08, 2014, 16:15 »
Με τις aw και το δικό μου ζεσταίνεται σχετικά άμεσα ολόκληρο (και το σώμα). Με τις samsung που πήρα πρόσφατα είναι πάγος όλο το μοντ. Μου έκανε μπαμ η διαφορά από τις πρώτες τζουρες.

Sent from my G pad using Tapatalk Pro

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2559 στις: Ιουνίου 10, 2014, 22:26 »
Ηρθε σημερα το vamo v5 η τελευταια εκδοση που λεγαμε πριν κανα μηνα..

Πρωτο μου μοντ και η διαφορα απο τις vision spinner STYLE και ego twist STYLE που ειχα ως τωρα ειναι τρομακτικη.. Πιο σωστο ατμισμα γενικα, αλλα δε μπορω να το περιγραψω :)

Το vamo v5 ειναι οπως στις φωτο εδω: https://www.fasttech.com/forums/1491700/t/1254872/8th-may-2014-new-version/3

Ακομα δεν βρηκα πως δειχνει το puff time και το ψαχνω πολλες ωρες :(

Προς το παρων παιζει με μια efest 18350 ασπροκοκκινη, μιας και οι panasonic 18650 3400mah ειναι στη διαδρομη απο κινα..

Οτι μπορω να βοηθησω ρωτηστε με!!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος knight77

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2560 στις: Ιουνίου 10, 2014, 23:05 »

Καλορίζικο!
Ευτυχής κάτοχος και εγώ από την περασμένη Πέμπτη.
Για να δεις το  puff time,  μπαίνεις στο κεντρικό μενού και στην δεύτερη επιλογή  Time  On/Off , επιλέγεις  On

Sent from LG G2




Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 10, 2014, 23:12 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2561 στις: Ιουνίου 11, 2014, 09:35 »
Τελικά στέλνουν μπαταρίες από fasttech; Παρηγγειλα και εγώ ένα vamo χθες, αλλά δεν πήρα μπαταρίες, γιατί νόμιζα δεν παιρνανε από το τελωνείο


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος johnper

  • **
  • 297
  • Φύλο: Άντρας
  • Heavy vape industry
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2562 στις: Ιουνίου 11, 2014, 09:51 »
Καλά έκανες δεν στέλνουν μπαταρίες

Αποσυνδεδεμένος fr33z3r

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2563 στις: Ιουνίου 12, 2014, 02:26 »
καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρίσκω,
θα ήθελα τη βοηθειά σας αν είναι δυνατό στο εξής "θέμα"
Κάτοχος ενός vamo 5 αγορασμένου από fastech εδω και ενα μήνα,
ολα καλά και απροβλημάτιστα εως εχτές όπου το βάζω στην πίσω τσέπη του jean μου για να πιάσω τον πιτσιρίκο μου και κάνω βαθύ κάθισμα.
Αποτέλεσμα; Μου "βγήκε" το tube της μπαταρίας απο το tube που περιέχει την πλακέτα  :eyesplash: χωρίς κάποια άλλη εμφανή ζημιά, απλά με την πίεση ξεκόλησε το ενα απο το άλλο.
Το θέμα είναι πως βάζω πάλι το ένα tube μέσα στο άλλο χώρις να προξενήσω κάποια ζημιά στο mod.
Οπως ίσως ξέρετε τα δύο αυτά κομμάτια είναι χωνευτά, χωρίς σπειρώματα άλλα δεν μπαίνει το ένα μέσα στο άλλο με απλή πίεση.Θέλει δύναμη και φοβάμαι να το προσπαθήσω με κάποιο σφυράκι μήπως και καταστρέψω τα σπειρώματα, το 510 του ή οτι άλλο.
Εχετε καμιά συμβουλή να μου δώσετε;Εχει τύχει σε κανέναν σας κάτι τέτοιο;Μπορώ να απευθυνθώ σε κάποιον που ίσως γνωρίζετε και είναι έμπειρος σε τέτοιου τύπου "επεμβάσεις";
Κρίμα είναι να πάει χαμένο, φρεσκοαγορασμένο κιόλας.
Η ειρωνία είναι ότι εχτές μόλις ειχα παραλάβει τον Kayfun3.1 και ήμουν όλος λαχτάρα να τελειώνω με τον παιδίατρο να πάω να στήσω το πρώτο μου επισκευάσιμο...αλλα έμεινα με το Vamo στο χέρι ;D
Εχω επιστρεψει προσωρινά στην τίμια μεν Spinner μου αλλά μου εχει κακοφανεί.

Παιδια καθε βοήθεια η tip σχετικά καλοδεχούμενα, ευχαριστώ προκαταβολικά.



Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2564 στις: Ιουνίου 12, 2014, 03:21 »
Πράγματι είναι χωνευτό. Οπότε το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να τα πιέσεις, δε θα πάθει κάτι. Πιθανότατα δε θέλει καν κάτι σε σφυράκι, μιας και από όταν βγει μετά το πέρα δώθε είναι πιο εύκολο, αλλά αν το χρειάζεται και το φοβάσαι, βάλι μια πετσέτα κάτω, ακούμπησέ το με τον κονέκτορα, και μια πετσέτα κι από την πλευρά του σωλήνα (με το καπάκι πάνω μη σου χαλάσει το σπείρωμα) και χτύπησέ το με το πλάι του σφυριού.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190691 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1151971 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11231 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 345822 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147475 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8206 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209116 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545465 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33043 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52679 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600681 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed