vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 1 χρήστης
manoslykos

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #645 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 17:37 »
Περιμενω και εγω το δικο μου αλλα με το lava 1.5 σε αναμονη για παν ενδεχομενο :))

Αποσυνδεδεμένος vagskarm

  • ****
  • 1468
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #646 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 18:00 »
Λοιπόν κάτοχος κι εγώ από σήμερα, πήγα και το πήρα από ReplaceSmoke, καλά που είχα πάρει τηλέφωνο το πρωί, το τελευταίο πήρα.

Στιβαρό το βλέπω, με μία 18650, άβυζη, μια χαρούλα κάθεται μέσα, ούτε παίζει ούτε τίποτα.

Καλά, με τον aga-t2 επάνω τα σπάει, πιο πολύ το χαζεύω παρά ατμίζω (εεεεεπ συγκεντρώσου).

Περισσότερες εντυπώσεις σε μερικές μέρες.

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #647 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 18:04 »


Καλά, με τον aga-t2 επάνω τα σπάει...

Ειδικα με 18650 και τον aga επανω γινεται κανονικο σαξοφωνο....Αλλα βεβαια η ουσια ειναι να πυροβολαει...

Αποσυνδεδεμένος papikasstelios72

  • *
  • 8
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #648 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 18:17 »
καλησπερα σε ολους τους ατμιστες και ατμιστριες απο εχτες ειμαι και εγο κατοχος του vamo ειχα ενα θεμα με το κεντρικο κουμπι  μια δινει ατμο τιν αλλοι οχι θεορισα λοιπον σοστο να ριξο σπρει'τ  επαφον  με αποτελεσμα  να ασπρισει το τζαμακι τισ οθωνης και να  ραγισει  γιαυτο λοιπον φιλοι μου ποτε μα ποτε σπρει'τ  επαφων για καθαρισμα και αν καποιος γνωριζει που μπορω να βρω τζαμακι θα με σωσει  οχι οτι και ετσει ειναι ασχημο αλλα ειναι ανοιχτω και μπαινει σκονοι μεσα ευχαριστω  και συγνωμη για τα ορθογραφικα λαθη

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #649 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 18:27 »
καλυτερα με ορθογραφικα λαθη,παρα με greeklish  ;)
Αν διαβαζες πιο πισω,δεν θα εριχνες τετοιο σπρευ.Εχει αναφερθει οτι θολωνει το πλαστικο τζαμακι.
Δεν νομιζω να πουλανε καπου τετοιο,αλλα διαβασα πιο πισω,οτι μπορεις να φτιαξεις ενα (πατεντα) απο συριγγα.

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #650 στις: Φεβρουαρίου 26, 2013, 18:27 »
Εχει ξαναειπωθει αυτο φιλε με το σπρει επαφων.
Το ιδιο επαθε και καποιος συνατμιστης με ΒΑΜΟ και εχει γραφτει στις ποιο πισω σελιδες.
Αν κοιτξεις και ποιο πριν θα βρεις και απαντηση στο προβλημα σου.

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #651 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 14:02 »
Σημερα παρελαβα και εγω το ss vamo απο vaporbreak.παραγγελια στις 5 του μηνα (ηξερα για την γιορτη τους) σταλθηκε στις 18 και ηρθε σημερα σπιτι μου.ταχυτατη αποστολη για κινα.(υποψην το ss ειδα οτι πλεον σκετο δε το εχουν αλλα μονο σαν σετ)
Παρατηρησεις τωρα...το σταθερο κομματι που μπαινει η μια 18350 ειναι ελαφρος πιο σατινε απο το υπολοιπο σωμα μαλλον οπως βγηκε απο τον τορνο :)).πατωντας το κουμπι και αφηνωντας το καταλαβα οτι δεν κοβει αμεσως αλλα για καποια κλασματα συνεχιζει να δινει...αν το κανει σε ολους οκ...αν οχι 26 ευρα ηταν αυτα κλαιν μαιν ;D
Επισης ειναι επιχρυσωμενο μεγαλο ελατηριο στο καπακι.
Γενικα σαν πρωτη εντυπωση ολα οκ.αν κατι στραβωσει στην πορεια...εδω ειμαστε :))

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #652 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 14:36 »
Μόλις παρέλαβα το 2ο vamo σε ss μέσα σε 9 μέρες....
Ταχύτατη αποστολή.

Αποσυνδεδεμένος katsignik

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #653 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 14:49 »
έχω ένα Vamos εδώ και λίγες μέρες και δε μπορώ να βιδώσω όλους τους διάφανους ατμοποιητές που έχω και δοκιμάζω.
Προσπαθώ να βρω αυτό το βιδάκι που είναι προσαρμογέας αλλά δε ξέρω πως να το αναζητήσω.
Συγνώμη για το γελοίο της ερώτησης αλλά δε ξέρω.


Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος Πολυκράτης

  • *****
  • 1277
  • Φύλο: Άντρας
    • ΡΟΚ Α Μπίλυ ο ζουμερός!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #654 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 14:53 »
http://www.fabvape.gr/index.php?route=product/product&path=71_75&product_id=88

Απο οτι ξερω ομως ολα τα σπειρωματα ego και 510 μπαινουν στον Vamo (s a la playa). Μηπως εχεις καποιον με 801 σπειρωμα? Ευκολο καμμια φωτο του ατμοποιητη?

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #655 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 15:46 »
Ορισμενα ego δεν μπαινουν και νομιζω αναμεσα τους ειναι και ο T3 πχ.

Αποσυνδεδεμένος zoo

  • **
  • 124
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #656 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 16:58 »
Το Vamo δεν έχει eGo σπείρωμα, μόνο 510. Οπότε μόνο όσοι άτμο έχουν 510 μπαίνουν (π.χ. ο Τ3 που έχει μόνο eGo δεν μπαίνει, θέλει αντάπτορα).


Edit - Λάθος! Έχει eGo σπείρωμα αλλά είναι ρηχό, οπότε άτμο με μεγάλη "ποδιά" (π.χ. Τ3) δεν φτάνουν το σπείρωμα για να βιδώσουν.

Αποσυνδεδεμένος cv96144

  • *
  • 96
  • Φύλο: Άντρας
    • Google+
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #657 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 18:01 »
πατωντας το κουμπι και αφηνωντας το καταλαβα οτι δεν κοβει αμεσως αλλα για καποια κλασματα συνεχιζει να δινει...αν το κανει σε ολους οκ...αν οχι 26 ευρα ηταν αυτα κλαιν μαιν ;D

και το δικό μου που είναι από την 1η γενιά των μεταλλικών (όχι SS) δεν κόβει αμέσως. Έτσι για να κάνει πιο ενδιαφέρον το σετάρισμα στους genesis...  ;D

Αποσυνδεδεμένος georgis4

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #658 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 19:24 »
Ααα οκ λοιπον....ετσι ειναι απο τη μαμα του :))

Αποσυνδεδεμένος Anastasis

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
  • Βρασιλ!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #659 στις: Φεβρουαρίου 27, 2013, 20:02 »
Παρέλαβα και εγώ από Replacesmoke. . . :thumpup:   η συσκευή τους έχει και το σωστο ελατήριο και τη μόνωση από πάνω στο θετικό πόλο εντός του tube. . .  :respect:  για όσους ενδιαφέρονται να το προμηθευτούν από εκεί.  :) 
Καλά, δίνει η συσκευή φουλ!
Και εμένα μου το κάνει αυτό με το να δίνει μισό sec παραπάνω όταν αφήσω τη "σκανδάλη" του, λογικά οφείλεται στο σχεδιασμό της λειτουργίας του κυκλώματος του.(κανένα πρόβλημα όμως)
Είμαι ευχαριστημένος όσο δεν πάει, αφού μου είναι πολύ παραπάνω από αρκετό για τους επισκευάσιμους μου.
Η rms σκοτώνει. . .  :o  ! Και το evic που είχα μπαίνει συρτάρι για τις εξόδους μου. . . εννοείται με το κεφάλι σκυμμένο όσον αφορά το θέμα απόδοσης. Χρησιμοποιώ 18650 IMR flatTop 1500MAh v1 από effest για μπαταρία και πηγαίνει τάπα. Αν στακάρω κιόλας μπαταρίες 18350 και το δουλέψω stepdown . . .  Φοβάμαι! :laugh1:  Πολύ δύναμη το Vamo τελικά, αν και το φοβόμουνα αρχικά λόγω χαμηλής τιμής. Στα + του είναι η στιβαρή κατασκευή του (ss) και η ευκολία στη χρήση! Επιβεβαιώνω όλα τα θετικά που έχουν γραφτεί για το Vamo!  Λίγο ίσως κάποιοι κολλήσουν με το μέγεθος, αφού είναι λίγο μεγαλύτερο από το Evic μου αν και εμφανώς μικρότερης διαμέτρου, αλλά εγώ που είμαι σπιτοατμιστής δεν με ενοχλεί καθόλου! Αυτό είναι το feedback μου για τη συσκευή αυτή. Να πω και ότι οι γευσεις μου απογεώθηκαν με το Vamo. . .
Για κάποιον που δεν θέλει να διαθεσει πολλά λεφτά και το μέγεθος δεν τον νοιάζει και πολύ , για πρώτο mod είναι super κατεμε , με βάση τη προσωπική μου εμπειρία μέχρι τώρα. Δηλαδή εγώ στους φίλους μου θα το πρότεινα χαλαρα. Τώρα μένει μόνο να δω την αντοχή στη χρήση και τη κατανάλωση μπαταρίας στα 7.5-8watt rms. . . και μετά σας ξαναλέω. (Συγκριτικά πάντα με το Evic γιατί μόνο αυτή τη συσκευή μπορώ να έχω κριτήριο σύγκρισης)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1005 148385 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 23:30
από ipomonias
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 55 11948 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 23:13
από ipomonias
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 19 7556 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 17:53
από Barbapaidi
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2710 601875 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 08, 2024, 10:14
από Giorgos F
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 411 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [PODS - AIO (Όλα σε ένα)] 0 403 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191545 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1153265 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346612 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8821 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 210179 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 547365 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr