vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 4 χρήστες
Buliwyf, Tem, Milarepa, I.P

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος snot

  • **
  • 126
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #180 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 10:42 »
καθυστέρησα να απαντήσω για να είμαι σίγουρος για την απάντηση.
δεν ξέρω τι λέει ο γερμανός στο αναλυτικό review που έχει κάνει αλλά όταν δουλεύει με μια μπαταρία και όταν η μπαταρία πέσει κάτω απ'τα 3.9V αρχίζει να ζορίζεται.
η διαπίστωση αυτή ισχύει για μπαταρίες AW τόσο 18650 όσο και 18350 αλλά με ατμοποιητή τύπου genesis με αντιστάσεις 1.5-1.8Ω. Με άλλους ατμοποιητές δεν το έχω δουλέψει. Το φορτίο από ένα carto 2.2Ω θα μπορούσε να είναι πολύ μικρότερο.
με μπαταρίες trustfire 18650 (με τη φλόγα) τα πράγματα είναι ακόμη χειρότερα.

Αυτό τελικά ισχύει; Τα 3.9 είναι πολύ νωρίς για να αρχίζει το ζόρισμα.

Αποσυνδεδεμένος razzmous

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #181 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 11:18 »
Παιδιά μια ερώτηση, είμαι νέος στα μοντ και λέω να πάρω ένα τέτοιο, το συνιστάται?
Και το ss που λέτε τι σημαίνει ?


Απαγορεύονται τα Greeklish
Έγινε μετατροπή κειμένου
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 20, 2012, 11:23 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος greedy

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
  • www.rottweilers-club.com
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #182 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 11:31 »
ss= stainless steel

Αποσυνδεδεμένος ecigfun

  • ***
  • 593
  • Φύλο: Άντρας
  • Τα έχω κόψει όλα ! Τελος !!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #183 στις: Δεκεμβρίου 20, 2012, 11:37 »
Παιδιά μια ερώτηση, είμαι νέος στα μοντ και λέω να πάρω ένα τέτοιο, το συνιστάται?

Σαν το πρωτο σου mod,παρτο,ειναι καλο.

Αποσυνδεδεμένος chris76

  • **
  • 149
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #184 στις: Δεκεμβρίου 21, 2012, 12:08 »
aTmOsIdErOs
sold out κιολας το ss στο healthcabin :eyesplash: .το ειχα βαλει χτες το βραδυ στο cart και σημερα που θα το πληρωνα.... :wall:
μπορουμε να το παρουμε απο Ευρωπη πουθενα?


www.atmomixani.gr/index.php/el/menu-shop-el/productcategory-mods/vamo-3-6v-3-15w-black-button-1132-detail.html

κοιτα αυτο μηπως και σου κανει :dontknow:

το ξανάφερε το ss το healthcabin  :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #185 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 00:42 »
το μηκος του με την 18350 μπαταρια (χωρις το extension) ποσο ειναι?

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #186 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 01:43 »
10cm

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #187 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 02:15 »
πριν λιγο το '' τσαλακωσα'' κι εγω απο Vaporbreak... :)

Sent from my home using my tablet...


Αποσυνδεδεμένος aristarxos

  • **
  • 141
  • Φύλο: Άντρας
  • H Τέχνη υπερτερεί της Ανδρείας
    • τα παντα για το στοιχημα
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #188 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 02:17 »
Στο healthcabin παντως βγηκε ξανα σε ss....στο vapor δεν ειναι ss....ελπιζω να μην μπερδευτηκες


Μην κάνετε κατάχρηση της "Παράθεσης"
Όταν απαντάτε στο τελευταίο μήνυμα, δεν είναι ανάγκη να πατήσετε "Παράθεση" και να αναγκάζετε τους αναγνώστες να συναντούν το ίδιο κείμενο μπροστά τους δυο φορές συνεχόμενα. Απαντήστε κατευθείαν χωρίς παράθεση χρησιμοποιώντας το κουμπάκι "Απάντηση" που βρίσκεται κάτω από το τελευταίο μήνυμα.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2012, 02:20 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #189 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 11:38 »
Λοιπον, μετα απο αρκετες μερες χρησης θα σας πω κατι που παρατηρησα.
Δεν ξερω πως διαχειριζεται τα Watt και πως ακριβως λειτουργει στο VW mode, αλλα εχει ενα θεμα. Αρχισα να το παρατηρω στο vivi nova αλλα υπεθεσα οτι ως top coil φταιει η τροφοδοσια. Στα 8 Watt μερικες φορες επαιρνα καμμενο. Καποιες φορες και στα 7.
Ωσπου πηρα σημερα εναν Τ3 και διαπιστωσα το εξης:
Στα 8W καμμενο.
Στα 7W καμμενο.
Στα 6W καπως εστρωσε.
Στα 5.5W κανονικη γευση αλλα χτυπημα μηδεν. Ανευρο εντελως.
Ο,τι ακριβως γινοταν και στο vivi.
To βαζω σε μια ego-vv στα 4Volt κανονικα. Στα 4.2 πολυ καλυτερα. Στα 4.5 πυραυλος. Καθολου καμμενο.
Το ξαναβαζω στο vamo. Τα ιδια με πριν. Καμμενο απο 5.5-6 Watt και πανω. Πιο κατω τζουφιο.
Το γυρναω λοιπον σε VV λειτουργια. Στα 4.3Volt πυροβολαει!!! Ντουμανι, χτυπημα, γευση. Μεχρι τα 4.5 που το πηγα καμμενο δεν πηρα.
Ξαναγυρναω σε VW.... ΚΑΜΜΕΝΟ!!

Δεν ξερω τι συμβαινει και με ποια "λογικη" λειτουργει ως VW αλλα μαλλον δεν το εχει.
Σε κλασσικη λειτουργια VV λοιπον απο σημερα το πρωι και δεν ξανασχολουμαι με το θεμα VW στο vamo.

EDIT
Α, ξεχασα να πω οτι η αντισταση ειναι 2.4Ω. Αρα με τις τασεις που δοκιμασα ξεπερασα αρκετα τα Watt που σε λειτουργια VW εδινε καμμενο.

Αποσυνδεδεμένος Pigeonaras

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #190 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 11:42 »
Στο healthcabin παντως βγηκε ξανα σε ss....στο vapor δεν ειναι ss....ελπιζω να μην μπερδευτηκες

Ανεξαρτήτως SS ή όχι, στο Vaporbreak μου βγηκε γυρω στα 26 γιούρια (...μαζί με τα μεταφορικά).
Στο Healthcabin νομίζω ότι βγαίνει αρκετά ακριβότερο.
.. :o

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #191 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 13:13 »
Λοιπον, μετα απο αρκετες μερες χρησης θα σας πω κατι που παρατηρησα.
Δεν ξερω πως διαχειριζεται τα Watt και πως ακριβως λειτουργει στο VW mode, αλλα εχει ενα θεμα. Αρχισα να το παρατηρω στο vivi nova αλλα υπεθεσα οτι ως top coil φταιει η τροφοδοσια. Στα 8 Watt μερικες φορες επαιρνα καμμενο. Καποιες φορες και στα 7.
Ωσπου πηρα σημερα εναν Τ3 και διαπιστωσα το εξης:
Στα 8W καμμενο.
Στα 7W καμμενο.
Στα 6W καπως εστρωσε.
Στα 5.5W κανονικη γευση αλλα χτυπημα μηδεν. Ανευρο εντελως.
Ο,τι ακριβως γινοταν και στο vivi.
To βαζω σε μια ego-vv στα 4Volt κανονικα. Στα 4.2 πολυ καλυτερα. Στα 4.5 πυραυλος. Καθολου καμμενο.
Το ξαναβαζω στο vamo. Τα ιδια με πριν. Καμμενο απο 5.5-6 Watt και πανω. Πιο κατω τζουφιο.
Το γυρναω λοιπον σε VV λειτουργια. Στα 4.3Volt πυροβολαει!!! Ντουμανι, χτυπημα, γευση. Μεχρι τα 4.5 που το πηγα καμμενο δεν πηρα.
Ξαναγυρναω σε VW.... ΚΑΜΜΕΝΟ!!

Δεν ξερω τι συμβαινει και με ποια "λογικη" λειτουργει ως VW αλλα μαλλον δεν το εχει.
Σε κλασσικη λειτουργια VV λοιπον απο σημερα το πρωι και δεν ξανασχολουμαι με το θεμα VW στο vamo.

EDIT
Α, ξεχασα να πω οτι η αντισταση ειναι 2.4Ω. Αρα με τις τασεις που δοκιμασα ξεπερασα αρκετα τα Watt που σε λειτουργια VW εδινε καμμενο.
Eγω το χρησιμοποιω σαν αποκλειστικο mod απο την Τριτη, παντα σε VW λειτουργια σταθερα στα 7.5-8 watt με Τ3 2.5Ω και δεν ειχα το προβλημα που αντιμετωπίζεις εσυ. Μηπως επεσες σε προβληματικο mod? Η αληθεια ειναι οτι απο την ωρα που το πηρα σε VV δεν το εβαλα καθολου απο την αρχη το δουλευω VW, παντα σε λειτουργια No2 το δουλευεις ετσι? Τι να πω περιεργο μου φαινεται, αν καποιος ειδικος ξερει ας απαντησει παντως σιγουρα καποιο προβλημα εχει το mod σου οταν δουλευει σε VW γιατι σε εμενα δεν το εχει καθολου αυτο που λες. Το σιγουρο ειναι οτι σε εμενα αν το δουλευω στα 8 και πανω ο T3 παραδιδει σε μια μερα ενω απο 7.5 και κατω τις βγαζω 2-3 μερες χωρις να τον κανω μπανιο-dry burning.

Αποσυνδεδεμένος kerk

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
    • ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΟΙΚΙΑΚΗΣ ΖΥΘΟΠΟΙΗΣΗΣ
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #192 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 13:57 »
παντα σε λειτουργια No2 το δουλευεις ετσι?


Συμφωνώ & εγώ, σε Νο1 λειτουργία , ειδικά σαν vw, το καμμένο πάει σύννεφο ....
Επίσης υπάρχει ένα προβληματάκι στα 6W είναι θέμα "λογισμικού" απο οτι φαίνεται. Εδώ το λινκ μεταφρασμενο στο google.

Αποσυνδεδεμένος dimitra78

  • ***
  • 793
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #193 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 14:10 »
με τον t3 απ οτι εχω ακουσει δεν ταιριαζει στο vamo, δεν κανει καλη επαφη,εκτος και αν το ειχες βαλει με κονεκτορα. τωρα για τις λειτουργιες no1 και nο2 συνισταται η δευτερη.


« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 22, 2012, 23:42 από dimitra78 »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #194 στις: Δεκεμβρίου 22, 2012, 20:12 »
Ναι, στην RMS λειτουργια το εχω. Ο Τ3 ειναι με ανταπτορα.
Δεν ξερω τι να πω. Στη ζωνη του λυκοφωτος. Με αλλα υγρα δεν συμβαινει, αυτο ειναι το περιεργο.
Bebeca, RΥ69, El Toro virginia, Belgian Cocoa επαιξαν οκ.
Ξερω γω, ισως επειδη ειναι πιο εντονα να μην καταλαβαινω καμμενο η απλα κατι να παιζει με το tribeca.
Ειχα καποιο θεμα με tribeca αυτες τις μερες και αποφασισα να κανω για καποιες μερες σκετη βαση για να ξεμπουκωσω. Η γευση καποια στιγμη επανηλθε. Το μυαλο μου θα πηγαινε απευθειας στο tribeca απλα μου κανει εντυπωση οτι δεν ειναι μονιμο, δηλαδη καποιες φορες παιρνω κανονικα ωραιοτατη γευση. Δηλαδη στα 8W οι πρωτες τζουρες μια χαρα ητανε, μετα αρχισε τις τζιριτζατζουλες.
Τωρα πχ με vivi και tribeca στα 7.5Watt δεν εχω θεμα. Σε λιγο μπορει να μου σκασει καμμενο και να μην ξεκολλαει.
Τι να πω, μπορει αυτες τις μερες η γευση μου στο tribeca να ειναι τραγουδι του Παριου.... "μια τη βρισκω, μια τη χανω".
Ο χρονος θα δειξει.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1009 149068 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:30
από treloneritis
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 55 12279 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 23:13
από ipomonias
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 19 7821 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 09, 2024, 17:53
από Barbapaidi
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2710 602469 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 08, 2024, 10:14
από Giorgos F
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 602 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [PODS - AIO (Όλα σε ένα)] 0 615 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 07, 2024, 15:46
από zamploutos
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 191838 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1153660 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346920 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 9063 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 210743 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 547988 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr