vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

95 επισκέπτες, 7 χρήστες
zamploutos, Barbapaidi, Milarepa, manoslykos, dallaskdp, myiorgos, tsoutseki

Twitter

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2985 στις: Δεκεμβρίου 01, 2014, 23:05 »
Λειτουργεί απλά δεν κάνει κλίκ.


Τώρα η οθόνη δε μπορώ να καταλάβω αν έχει μετατοπιστεί.


Ευχαριστώ για την απάντηση.



Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Ωραία, κόπηκε και ο πόλος και έμεινα χωρίς vamo.


Και δε μπορώ να ανοίξω και το πάνω καπάκι έχει πολυ ζόρι.


Τελικά έμεινα με το sigelei Νο8 χωρίς το κουμπί του.


Αν κάποιος συνατμιστής έχει να με δανείσει κάποιο mod που να μη χρησιμοποιεί,


και μηχανικο κάνει μέχρι να δω τι θα κανω γιατι δεν αντέχω το sigelei με το συνδετήρα.


Λόγω των εποχών δε μπορώ να έχω 2ο mod.



« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2014, 00:26 από slight »

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2986 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 00:51 »
κι εμένα ειχε σπάσει το tact switch του +, ήταν τόσο μαλακό πλέον στο πάτημα που ακόμα κι αν γυρνούσα ανάποδα τον Βάμο, αυτό πρόσθετε και μόλις πήγαινα να πάρω τζουρα μου έσκαγε φουλ βατ...  :shock_sick_01: :))
το άνοιξα, δεν ειναι και πολύ δυσκολο, βάζεις κάτι μαλακό γύρω -εγώ του έβαλα γάντι- και τον πιάνεις στη μέγγενη, για μοχλό απο πάνω χρησιμοποίησα εναν apsire  :)) :thumpup: :thumpup:
edit: ειναι κουμπωτή η τάπα, δεν ειναι βιδωτή! τουλάχιστον μεχρι τον V5 πιο πέρα δεν ξέρω
[youtube]Vgr9k4j6CnQ[/youtube]
τότε ηταν μονος του αυτός, αλλα υποθέτω θα εχει κι αλλα παρομοια
εππίσης μπορείς να κάνεις μοχλό βιδώνοντας το πρώτο extention, το φοβήθηκα αρχικα μήπως ανοιξει αλλα δεν εχει πρόβλημα κι έτσι τελικα, έτσι ειναι επίσης ευκολο γιατί εχεις δύο μακρινάρια να πιάσεις
πάντως στη δική μου πλακέτα, ειχε άπειρη μαύρη σιλικόνη, ειναι 2 πλάκέτες βασικά κολλημένες πέραν των σημείων επαφής και με σιλικόνη, να κολλούσα switchακι απο κάτω μου φάνηκε βουνό, λιώσε σιλικόνες, ξεκόλλα πλακέτες, κόλα ξανα...
θα επιχειρούσα απο πάνω, αλλα ειναι πολύ κοντά κολλημένα τα δυο κουμπάκια, με τα κατάλληλα εργαλεία ομως θα ήταν εύκολο
πήρα αυτή την πλακέτα https://www.fasttech.com/p/1652300 όταν την αγόρασα ολοι έλεγαν σουπερ και με νέο φιρμγουερ κλπ, οταν την πήρα αλλα αντι αλλων, προβλήματα σοβαρα δεν εχει, αλλα δεν ειναι ουτε κατα διάννοια με νέο φιρμ, εμενα για την ακρίβεια δεν μου δειχνει καν την εκδοση, έχει μικρές απώλειες επίσης , ε αυτά....

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2987 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 00:56 »
το extension βίδωσα πάνω, βίδωσα και το sigelei πολυ μακρύς ο μοχλός και παρ'ολα αυτα εινα ζόρικο.


Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2988 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 01:13 »
βασικά τέτοιες χοντράδες θέλουν αποφασιστικότητα  :))
ναι πιθανότατα να εχεις θεμα με αυτον τον τρόπο, αυτοι στα βιντεος τον εχουν ανοιξει 15 φορες, λογικό ειναι να ανοιγει ετσι ευκολα μετα όπως το δείχνουν
γι αυτο σου ειπα για τον αλλον, θέλει είτε κάβουρα ειτε μεγγενη, εγώ ετσι και ζορίστηκα πολύ οχι με τα αλουμινένια εξτενσιον ... που γινεται κι ετσι ομως
τσουκου τσουκου χτύπημα ή πάτημα απο κάθε πλευρά μετά, μια απο την μια πλευρά, μετά απο την αλλη κ.ο.κ. αν το καταλάβεις πως ειναι κουμπομένο ειναι ευκολο τελικα
 μη δοκιμασεις μονοκόμματα γιατί θα χαλάσεις ειτε την τάπα είτε τη σωλήνα

προσπάθησε κι αλλο λιγο και μας λες

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2989 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 01:21 »
Το θ'εμα ειναι να το ανοίξω, και μετα μπορώ και το διακόπτη να αλλάξω και τον πόλο να κολλήσω,


απο αύριο με κάβουρα έχω και καλό να δουμε και με είχε βολέψει το κέρατο.

Με χέρι πάντως δεν ανοίγει.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2990 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 01:31 »
μη ξεχνας πως δεν θες να το γρατζουνίσεις!  :))
βαλε μονωτική στον κάβουρα ή κάτι γυρω απο τον βαμο
 :bye:

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2991 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 01:34 »
θα βιδώσω το sigelei επάνω οπότε με τον κάβουρα θα πιάσω το sigelei και θα κουνάω.

Αποσυνδεδεμένος kitSOS

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2992 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 01:39 »
Το καπακι στα VAMO εινα πρεσαριστο και κολλημενο με εποξικη κολλα. Τουλαχιστον το δικο μου ετσι ηταν.  Οταν σπασει η κολλα ειναι ευκολο μετα να βγει.  Για να σπασει η κολλα θελει κτυπημα. Εχε το στο νου σου. Δυστυχως  τα χτυπηματα θα αφησουν σημαδια.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2993 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 01:43 »
δεν ξερω τον sigelei αλλα καλύταρα με βιδωμα ego αν εχεις κάτι για να εισαι σιγουρος edit: μπορεί να καταστρέψεις τα σπειρώματα ή να σπάσεις και ολο το 510 αν κάτι πάει στραβα! μαλλον κακώς το πρότεινα, απλά το ειπα αμάσητο όπως το έκανα εγώ ...
το δαχτυλιδι του βαμο αν πιασεις με το κλειδι ακομα καλύτερα! γιατι σιγουρα θα το πιασεις χαμηλα χωρίς να ασκούνται μεγάλες δυνάμεις
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2014, 01:57 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2994 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 01:58 »
το sigelei βιδώνει όπως και το δαχτυλίδι ή το extension και μπορώ να χτυπήσω το sigelei ελπίζω να μη χαλάσουν οι βόλτες, το 510 δεν θα πειραχτεί.


Αν έχει και κόλλα κλάφτα χαράλαμπε σκούρα τα πράγματα.


Πάντως σε καμμια περίπτωση μη δοκιμάσετε να στρίψετε τον πόλο για να μετακινηθεί η πλακέτα, εγω τον έσπασα.


Τη κόλληση έσπασα έτσι για να το καταλάβουμε
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 02, 2014, 02:06 από slight »

Αποσυνδεδεμένος kitSOS

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2995 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 02:07 »
Μην απελπιζεσαι. Δεν θελει κοπο (μεγαλο ζορισμα), θελει τροπο (υπομονη).

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2996 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 02:16 »
Νομίζω πάντως οτι γίνεται θα ενημερώσω για τη συνέχεια, πρέπει να τρέξω να βρώ και διακόπτη αν έχει χαλάσει.


Πολυς κόπος για το τίποτα αν μπορούσα θα έπαιρνα το vamo 6 αλλα;


Πάντως βλέπω δε κοιμάστε νωρίς ειστε μέλη του club κι εσείς;

Αποσυνδεδεμένος kitSOS

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2997 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 02:32 »
Ο διακοπτης δεν χαλαει ευκολα. Οταν με το καλο βγαλεις το καπακι, μην τραβηξεις την πλακετα πριν βγαλεις το τζαμακι (αλλη πικρα αυτη).


Εδω που τα λεμε, αφου δουλευε, δεν επρεπε να το πειραξεις.


Μπα,,,,  Μην το λες.  Μονο 110 ειμαστε.


CLUB?  Τι θελει να πει ο ποιητης;

Αποσυνδεδεμένος slight

  • **
  • 144
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2998 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 02:43 »
Μα για να βγει το τζαμάκι πρέπει να βγει η πλακέτα, τι εννοείς;


το club ειναι των άνεργων το μεγαλύτερο στην Ελλάδα.................


Ναι δούλευε όντως και ειπα οπως με συμβουλέψανε πιο πάνω μήπως στρίβωντας το πόλο έρθει ο διακόπτης σωστά.


Το μόνο σίγουρο ειναι οτι με χάλασε η πτώση, δούλευε μια χαρα.

Αποσυνδεδεμένος kitSOS

  • *
  • 90
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2999 στις: Δεκεμβρίου 02, 2014, 02:52 »
Δεν βγαινει η πλακετα πριν βγει το τζαμακι. Βρισκουν οι διακοπτες επανω του.


Α,,,,,,,,,,,,,,  Αυτο το club.  Εγω το εχτισα.  Πριν απο τρια χρονια.   :'(

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 34 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 18 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:04
από zamploutos
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1881 248737 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 02:38
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767032 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 169 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 01:02
από chkontog
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181488 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 360 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 326 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573427 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2475 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8643 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123984 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios