vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

189 επισκέπτες, 7 χρήστες
guss, lounik, Tem, I.P, grag, Buliwyf, vasim

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος LKLO330

  • **
  • 312
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2280 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 18:15 »
μια χαρα κανουν απλα δεν δεινουν τοσο αποτομα ρευμα σαν τις aw
αυτο εχει σαν αποτελεσμα οτι ενω με τις aw ατμιζω στα 8-9 βατ με αυτην να ατμιζω με 1-1,5 βατ παραπανω αλλα και παλη εχω καλητερη αυτονομια

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2281 στις: Φεβρουαρίου 01, 2014, 18:49 »
Καλημέρα,
ατμίζω με το vamo stainless steel και είναι του 2ο που μου χαλάει μετά το lava. Γνωρίζετε αν ο vamo ανήγει και είναι επισκέψιμη η πλακέτα του μπας και βγάλω άκρη? Ή γνωρίζετε κανένα κατάστημα που να αναλαμβάνει επισκευές κοντά στα Πατήσια? Το κατάστημα από όπου αγόρασα (Πειραιάς μεριά) δεν με πείθει για την ειλικρινειά του.
Βοηθείστε παρακαλώ γιατί ξανακυλάω στο κάπνισμα που είχα αρχίσει να συχαίνομαι, αλλά δεν μπορώ κάθε λίγο να μένω χωρίς ατμοποιητή   :wall:

Ευχαριστώ,
Αντρέας
Φιλε μου καλησπερα
Εγω το δικο μου που ειχε αρχισει να κανει νουμερα το πηγα, πριν απο μια εβδομαδα,  στο mpixlibidi . Το παλικαρι εκει ηταν αψογος, το ανοιξε, το καθαρισε, εβαλε σπρευ στις επαφες , τον τρελανα και στις ερωτησεις και στο τελος δεν μου πηρε τιποτα . Αν εξαιρεσεις οτι ειναι στο κεντρο του Πειραια και εκανα μια ωρα να βρω να παρκαρω κατα τα αλλα ΑΨΟΓΟΙ.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος myiorgos

  • **
  • 169
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2282 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 14:37 »
Θα ηθελα να ρωτησω κατι τα μαστορια του Φορουμ, ισως να φανει χαζο αλλα εχω απορια , αν παρω αυτην την πλακετα
http://www.vaporbreak.com/el/home/305-vamo-v5-pcb-board.html
και την βαλω στο σωμα του V2 θα παιξει, θα δουλεψει  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος zacharis1955

  • *****
  • 3469
  • Φύλο: Άντρας
  • Impossible is nothing!, never give up!
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2283 στις: Φεβρουαρίου 02, 2014, 15:11 »
99.99% ναί...

Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2284 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 11:07 »
Έχω το vamo v2 ss δυο μήνες τώρα και είχε τύχει κάποιες φορές να μου σβήνει στα καλά καθούμενα. Υπέθετα ότι ήταν λόγω αποφόρτισης της μπαταρίας καθώς δε είχε τύχει να δω ότι έβγαζε την ένδειξη «02». Άλλαζα μπαταρία και όλα οκ. Σήμερα το πρωί όμως που μου το έκανε και είδα ξεκάθαρα την ένδειξη έψαξα λίγο και βρήκα αυτό. Συνδυάζοντάς το με κάτι υπερθερμάνσεις που είχα παρατηρήσει τόσο στη βάση όσο και στο πάνω «καπάκι» κατέληξα ότι έχω το ίδιο πρόβλημα.

Έλυσα τις προεκτάσεις, έβγαλα το ελατήριο, τα καθάρισα όλα με οινόπνευμα και τα συναρμολόγησα φροντίζοντας να εφαρμόζουν καλά. Μέχρι στιγμής η βάση είναι σε μια χαρά θερμοκρασία, αλλά το καπάκι εξακολουθεί να θερμαίνεται ώρες ώρες. Είχα προσπαθήσει πριν λίγες μέρες να το βγάλω για να αλλάξω το μονωτικό του πόλου, αλλά εις μάτην (το μονωτικό το άλλαξα όμως), το μόνο που κατάφερα ήταν να κάνω μια γερή γρατζουνιά στο καπάκι. Με παραξενεύει γιατί σε ένα βιντεάκι που είχα δει, ο τύπος το άνοιξε πανεύκολα. Διάβασα ότι κάποιος από εδώ το άνοιξε με κατσαβίδι και σφυρί, αλλά φοβάμαι μην τυχόν και το ανοίξω απότομα και κόψω κάνα καλώδιο. Να το πιάσω στη μέγγενη και να αρχίσω τις σφυριές με το κοπίδι ή θα το διαλύσω; Κι αν, ω μη γέννητω, φύγει το καλωδιο από τον πόλο, θα μπορώ να το ξαναβάλω άμεσα, ή θα μείνω χωρίς vamo μέχρι να πάρω καινούριο πόλο;

edit: το μονωτικό που έβαλα στον πόλο είναι πιο μικρό, από ego μπαταρία, αλλά τα εν λόγω συμπτώματα μου τα έκανε και πριν.

Αποσυνδεδεμένος kkmaria68

  • **
  • 102
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2285 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 11:26 »
Θα πιασεις στην μεγγενη το πανω μερος αφου βαλεις καποιο πανακι ενδιαμεσα για να μην το γδαρεις και μετα σιγα-σιγα κουνωντας αριστερα-δεξια θα βγει.Την πρωτη φορα βγαινει δυσκολα. Δεν το εκανα εγω αλλα το ειδα σε ενα μαγαζι που ετυχε να παω να ψωνισω, και ρωτησα . :D :D

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2286 στις: Φεβρουαρίου 04, 2014, 13:00 »
Eτσι ακριβως: με πολυυυυ  μικρες κινησεις.  Στο video ο τυπος το εχει βγαλει ηδη μερικες φορες οποτε μετα βγαινει και με το χερι!!!!

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2287 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 09:39 »
Καλημέρα! Να ρωτήσω κάτι ισως χαζό, γι'αυτο και ζητώ εξ'αρχης συγνώμη! Υπάρχει πιθανότητα, ένας ατμοποιητης με κάτω αντίσταση και κρύο ατμό, οταν λειτουργήσει με Vamo, να αλλάζει τον ατμό προς τον ζεστό, ενώ οταν λειτουργεί με spinner να βγαίνει ο ατμός κανονικά,δλδ κρύος? Παίζει κάτι τέτοιο ή ειναι δική μου εντύπωση?


Sent from my iPad using Tapatalk

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2288 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 09:42 »
Όταν έχεις αρκετά watts π.χ. 10 σε clearo, Ναι δίνει ζεστό ατμό έως καυτό όταν ειδικά
τον ατμίζεις στο όριο του καμένου  :)
Χαμηλώνεις τα watts στο vamo ή την αντίσταση στον ατμοποιητή για πιο κρύο ατμό.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2289 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 10:36 »

Χαμηλώνεις τα watts στο vamo ή την αντίσταση στον ατμοποιητή για πιο κρύο ατμό.

Μα για κάτω αντίσταση μιλάω (bcc)


Sent from my iPad using Tapatalk

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2290 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 11:43 »
Όπου και να ναι, τα παραπάνω watts κάνουν και αύξηση θερμοκρασίας.
Δεν σημαίνει πως αν είναι κάτω η αντίσταση δεν βγάζει ζεστό ατμό.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2291 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 11:56 »
Είχα λανθασμένη εντύπωση... Σ'ευχαριστω για τη βοήθεια!


Sent from my iPad using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2292 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 12:44 »
Απλα με εναν bottom coil ατμοποιητη θα πάρεις λίγο πιο κρύο ατμο σε σχέση με έναν που έχει την αντίσταση ψηλά, δουλεύοντας τους στα ίδια watt.
Αλλα και πάλι θα είναι ζεστός αν τα watt είναι αρκετά ανεβασμένα, όπως σου είπε κι ο Γιάννης.

Αποσυνδεδεμένος Pempis

  • **
  • 247
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2293 στις: Φεβρουαρίου 09, 2014, 12:46 »
Ναι όντως! Αρχίζω να το διαπιστώνω στη πράξη nemesis καθώς, μόλις απο χθες, τον εχω στα χέρια μου και ακόμη προσπαθώ να τον μάθω!


Sent from my iPad using Tapatalk

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2294 στις: Φεβρουαρίου 14, 2014, 18:00 »
To vamo φιλου στα καλα καθουμενα δεν παει πανω απο 6watt :hmmm: οταν πατας ποιο πανω ξαναπαει απο την αρχη.Αντισταση που εχει πανω 1.8.
Δεν το χω πιασει στα χερια για να τσεκαρω κατι αλλα καθε ιδεα για να δωσω εστω τηλεφωνικη βοηθεια ειναι ευπροσδεκτη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190924 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152251 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11413 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346054 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147628 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8367 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545780 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33227 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 52876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 600912 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 361449 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed