vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

321 επισκέπτες, 7 χρήστες
djfloor, chkontog, camber, manoslykos, gfilip, Doubt, spanorg

Vamo Mod vv/vw

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2175 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 04:48 »
Το βαμο και ένας εργοστασιακος θα ήταν πένα για αρχή εφόσον έχει γίνει παραγγελία απ έξω και βγει τσάμπα. Όπως μου είχε πει και ο camber το καλοκαίρι, όσο πιο γρήγορα πας σε μοντ θα γλιτώσεις πεταμένα χρήματα!
9 στους 10 βέβαια δεν πρόκειται να αρχίσουν με μοντ. Είναι μεγάλα και περίεργα. Λογικοτατο.
Αν κάποιος μπορεί να αγοράσει μια δυο εγκο για έξω και να έχει το μοντ στο σπίτι (για αρχή πάντα), θα κάνει την καλύτερη δυνατή κίνηση.
Τρεις φίλοι μου που έχουν vv μπαταρίες αυτό σκέφτονται γιατί δε θέλουν να κουβαλάνε τσαντακια και ιστορίες έξω.

Sent from my Optimus G using Tapatalk Pro


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2176 στις: Δεκεμβρίου 08, 2013, 05:17 »
V2 Έχεις!

Τώρα ξενέρωσα. Θα το πάω πίσω και θα αγοράσω 5 πακέτα lucky για να πνίξω τον πόνο μου.  :tongue_smilie:


...όσο πιο γρήγορα πας σε μοντ θα γλιτώσεις πεταμένα χρήματα!

Αυτό και ξανά αυτό. Αν έχεις διαβάσει έστω και λίγο τον τρόπο με τον οποίο λειτουργούν οι ατμοποιητές και τι παίζει ρόλο στο χτύπημα και στο ντουμάνι καταλαβαίνεις αμέσως ότι ένας mod είναι μια σίγουρη επένδυση. Εμένα που μια μέρα μετά την αγορά του vamo μου πήραν κι ένα ecig και το δοκίμασα... εντάξει καλό είναι για λύση ανάγκης όταν τελειώνει η μπαταρία στο vamo, αλλά έτσι κι είχα μόνο αυτό δεν ξέρω αν θα με κάλυπτε. Είναι λίγο κάπως η αίσθηση. Ενώ με το vamo τζάμι. Από τα 4w είναι ό,τι πρέπει σε αίσθηση και χτύπημα κι όταν καμιά φορά θέλω να ντουμανιάσω λίγο και να γεμίσει το είναι μου με άρωμα του πατάω ένα 11w και ο γύρω χώρος έχει μηδέν ορατότητα για δυο λεπτά.

Mod και πάλι mod. Άσε που αν σε δει κανένας αντιατμιστής (τρομάρα του) το διπλοσκέφτεται να σου γκρινιάξει βλέποντάς σε με το ρόπαλο ανα χείρας.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2177 στις: Δεκεμβρίου 09, 2013, 02:09 »
Η αληθεια βρισκεται καπου στη μεση πιστευω.
Πριν ξεκινησω το ατμισμα, βγηκα με ενα φιλο μου για καφε, ο οποιος ειχε το vamo v2.
Η πρωτη μου αντιδραση ηταν "που πας με το lightsaber στο χερι?" χαριτολογωντας βεβαια, αλλα καταλαβαινετε τι εννοω.


Ετσι κ γω σαν νεοπας στο χωρο ξεκινησα με μια passthrough ego 900mah. Απο θεμα διαρκειας της μπαταριας δεν εχω θεμα ακομα κ τωρα.
Τη μερα τουλαχιστον τη βγαζω ανετα ατμιζοντας 2-3 ml. Αλλα δεν το ευχαριστιεμαι ολη την ωρα. Απο ενα σημειο κ μετα, το καταλαβαινω πλεον (εντονα κιολας) οτι δεν παιρνω τις ιδιες ευχαριστες τζουρες που παιρνω οταν ειναι φρεσκοφορτισμενη η μπαταρια. Ουτε το ιδιο κτυπημα. Και το τελευταιο ειδικα με ξενερωνει απιστευτα.


Το mod σου δινει πολλα πλεονεκτηματα εναντι στις απλες ego μπαταριες. Εχει κ τα μειονεκτηματα του, δε λεω, αλλα περιοριζεται στο εμφανισιακο κομματι.(just my opinion)
Πλεον δε βλεπω την ωρα να ερθει το vamo5 !!! Κ ολα αυτα μεσα στον 1.5 μηνα ετσι? Αλλα βεβαια, περι ορεξεως..

Αποσυνδεδεμένος joyeman

  • *****
  • 1208
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2178 στις: Δεκεμβρίου 09, 2013, 09:27 »
Μιας και ηδη, εχουν γραφτει αρκετα μηνυματα για την καλυτερη επιλογη αγορας σε καποιον νεο ατμιστη (ego-twist-vamo), η συζήτηση απο εδω και περα, ας παραμεινει "στα του vamo". Υπαρχουν τα καταλληλα νηματα, για να γινει εκτενης συζητηση σε οτι αφορα τις προτασεις μας σε νεους ατμιστες

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2179 στις: Δεκεμβρίου 09, 2013, 11:59 »
Στα eshops που κοιτάζω εμφανισιακές αλλαγές από το vamo3 μέχρι το vamo5 δεν υπάρχουν. Στο vamo3 αλλάξανε πλακέτα σε σχέση με τον vamo2. Τι παραπάνω έχει ο Vamo5 από το Vamo3;

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2180 στις: Δεκεμβρίου 09, 2013, 12:03 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,14334.msg679950.html#msg679950

Oμοιότητες και διαφορές των διαφόρων versions:

Vamo V2 has a smooth body with LED Screen...
 
Vamo V3 has grooves in the body, an OLED screen and a new PCB...
 
Vamo V4 has the smooth body of the V2 but the OLED screen and PCB of the V3...
 
Vamo V5 has the smooth Body of the V2 and V4, but the OLED screen, PCB and top of the Vamo V3, Meaning it has a wider Drip well of which the top can be unscrewed, to enable an even wider range of atomiser devices to fit on this mod, in addition that it is easier to clean...

Αποσυνδεδεμένος ponstan

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
  • Όλα είναι ατμός...με vv by SEB
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2181 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 14:30 »
Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά.
Κατά την άποψή μου πάντα,ακόμη κι ένας νέος ατμιστής θα μπορούσε κάλλιστα να ξεκινήσει μ ένα vamo. Μη ξεχνάμε ότι υπάρχει και η λύση της μιας μπαταρίας 18350, οπότε και το μήκος του μειώνεται σημαντικά, ώστε να μην είναι "ρόπαλο".  ;)  Για 50 με 55 euro που μπορεί να το αγοράσει κάποιος αξίζει πολύ περισσότερο από τα ego και όλα τα παρεμφερή. Αρκετά καλή ποιότητα κατασκευής, εύκολο στη χρήση του, δύο δυνατότητες ατμίσματος (ανάλογα τα γούστα του καθενός και αυτό που εμένα περισσότερο μου άρεσε, ήταν ότι μέχρι να φτάσουν οι μπαταρίες ή η μπαταρία στο τέρμα, οι τζούρες δυνατές. Για μένα πολύ καλύτερο από το lavatube(το έχω ακόμη) και παρ' ότι χρησιμοποιώ και δύο μοντάκια κουτάκια πολύ δυνατά, με κέρδισε από την αρχή της χρήσης του :yes:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2182 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 15:22 »
Εδώ σας θέλω μαστόρια μου:
Κατέχω V2 SS και μετά από χαλαρή πτώση, το αριστερό κουμπί έχασε το "κλικ" του και μερικές φορές κολλάει πατημένο, ενώ στην ουσία είναι τελείως έξω.
Τι πατέντα έχετε γι αυτό?

Αποσυνδεδεμένος skopos

  • **
  • 485
  • Φύλο: Άντρας
    • Αερολεσχη Κομοτηνης
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2183 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 16:02 »
το πιο πιθανό ειναι να εχει γυρίσει η πλακετα !
ανοιξε το επάνω καπακι και δες τι γίνεται μεσα !



Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2184 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 16:45 »
Τρύφωνα φερ'το το απόγευμα μαζί σου, φέρε και μια πένσα να κάνουμε την εγχείρηση. Απ'όταν το πήρα ήθελα να το ανοίξω, αλλά φοβόμουν. Έλα να πειραματιστούμε στο δικό σου.  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2185 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 17:11 »
Το απόγευμα δεν θα κατέβω γιατί παίζει πανικός. Και μακριά η πένσα σου από το.μοντ μου! :-D

Στάλθηκε από το Sony XPERIA M μου χρησιμοποιώντας TAPATALK 4.3.1


Αποσυνδεδεμένος renesis

  • **
  • 399
  • Φύλο: Άντρας
  • Tango's dirty only if it's done right...
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2186 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 17:33 »
Οκ, θα ντουμανιάσω εγώ τον όμιλο και για σένα.
Εντάξει με την πένσα, αλλά να ξέρεις το χρυσό κανόνα του μάστορα:
Χωρίς σφυρί δουλειά δε γίνεται


Παρεμπιπτόντως, πήρα χθες τον gemini mini κι όταν τον βιδώνω στο vamo η συνδεση στο σπείρωμα δεν είναι πολύ σταθερή, με αποτέλεσμα να κουνιέται δεξιά αριστερά. Εφαρμόζει απλώς αν πας να τον κουνίσεις έχει μεγάλο μπαλάντζο. Είναι φυσιολογικό αυτό; Μου συμβαίνει και με τον ce4 σε μικρότερο βαθμό και με τον evod σε ελάχιστο.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2013, 18:03 από renesis »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2187 στις: Δεκεμβρίου 11, 2013, 22:17 »
Θα το συναντήσεις σχεδόν με όλους τους ατμοποιητές που Ναι μεν νομίζεις ότι έχουν ego σπειρωμα αλλά τελικά έχουν 510 με στεφάνι γύρω. Αν βλέπεις ντουμάνι, ας παίζει!

Στάλθηκε από το Sony XPERIA M μου χρησιμοποιώντας TAPATALK 4.3.1


Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2188 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 22:32 »
Γεια χαρα, μολις παρελαβα και γω το vamo v4 με 18650 μπαταρια.
Η φυτιλοαντισταση του vivi nova που εχω ειναι 3.2 ωμ.
Τι μου προτεινετε να βαλω σε volts και watt για pgvg βαση;
Η μπαταρια γραφει 3.7 volts. Μεχρι εκει μπορω να το εχω στο vamo;
Δηλαδη για παραπανω ταση θα πρεπει να παρω 2 μπαταριες 18350;
Ευχαριστω.

Απ: Vamo Mod vv/vw
« Απάντηση #2189 στις: Δεκεμβρίου 18, 2013, 22:36 »
Βάλε 5-5.5 volts να είσαι από 8 - 10 watts με την αντίσταση που έχει ο ατμοποιητής σου.
Και βέβαια μπορείς να ανεβάσεις τα volts για αυτό πήρες το vamo  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Vaporesso GEN MAX MOD [Ηλεκτρονικά mods] 0 11 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:43
από zamploutos
Geek Vape WENAX Q PRO [AIO (Όλα σε ένα)] 0 21 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:46
από zamploutos
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2709 601006 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:45
από Tem
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1418 190976 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 15:17
από chkontog
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8843 1152376 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 06, 2024, 13:52
από BigRed
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 54 11428 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 19:39
από treloneritis
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2123 346091 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 05, 2024, 06:24
από Κώστας Σιδέρης
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 1004 147647 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 04, 2024, 20:20
από Chris66
Vandy Vape BSKR Mini V3 MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 5 8373 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 03, 2024, 19:24
από Tem
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 209362 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 545826 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 33229 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F