vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

151 επισκέπτες, 7 χρήστες
SEB, Sergios, ahill2, lagoudakis, fds12, Jorge, ZoeM

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #540 στις: Απριλίου 03, 2015, 06:07 »
Για τον λόγο ότι τα συγκεκριμένα υγρά είναι κατά 95% της απόλυτης χρήσης μου ( λοξοδρομώ περιστασιακά σε άλλα ) ;) ;) σαφώς και έχει διαφορά γεύσης, αν χρησιμοποιήσει κάποιος "άλλες" βάσεις, πλην της ίδιας εταιρείας. Ακόμα - ακόμα....έχει διαφορά αν τα υγρά φτιαχτούν με διαφορετική αναλογία PG/VG από 80/20 που είναι η αρχική έκδοση των T-Juice.
Είναι σαν να δεις στον δρόμο...ένα FIAT 500ράκι...με φουλ κομπλέ αεροδυναμικό kit Porsche. Το "περιπουτατζίδικο" look....δεν το κάνει και Porsche.
Ε κάτι αντίστοιχο βγαίνει... όποιος φτιάχνει T-juice DIY...με άλλες βάσεις.

Αποσυνδεδεμένος zavalos

  • *
  • 38
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #541 στις: Απριλίου 03, 2015, 09:33 »

Απο που ακουσες τετοια θεωρια για το FF ?  :o :o :o ... Δεν ξερω τι να πω οταν διαβαζω τετοια πραγματα ... τι σχεση εχει τα Ω της αντίστασης με την απορροφητικότητα - γευση του ¨βαμβακιού- υγρου" ? μαλιστα ...  :hmmm:
Συγνώμη για την συνέχεια του off topic... Αλλά όταν πήγα να αγοράσω το ff2 δύο πελάτες μας έλεγαν από εμπειρία τους ότι δεν αποδίδει το ίδιο καλά σε μεγαλύτερες αντιστάσεις. Πιθανών να ενοούσαν ότι λόγω της καλής απορροφητικότητας η ατμόποίηση είναι πιο πλήρης σε μικρότερη αντίσταση που αρπάζει ευκολότερα στα ίδια W. Τέλος πάντων ο κάθε ένας φιλτράρει τις πληροφορίες που ακούει και προσπαθεί να βγάλει συμπέρασμα από δοκιμές.
Στο θέμα μας και μιλώντας για δοκιμές... Δοκιμάζοντας να ανέβω από το 50-50 να πάω σιγά σιγά ή να ετοιμάσω ένα 80-20 για να πλησιάσω το έτοιμο;

Αποσυνδεδεμένος LefTTeriS

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #542 στις: Απριλίου 03, 2015, 10:15 »
 zavalos Όπως πολύ σωστά είπες και εσύ....."φιλτράρεις τις πληροφορίες και βγάζεις τα συμπεράσματα σου... από τις ΔΙΚΕΣ σου δοκιμές"....διότι η υποκειμενικότητα παίζει τον κυρίαρχο ρόλο... στο τι του κάθεται... του κάθε ενός μας.
Εμένα για παράδειγμα...μου έκατσε το 60/40 PG/VG. Κάνε μερικά πειράματα...και παίξε με τα ποσοστά....σε μικρές ποσότητες (αρχικά) για να μην αναγκαστείς να τα πετάξεις, αν δεν μπορείς να τα συνεφέρεις.

Αποσυνδεδεμένος antonisk

  • **
  • 479
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #543 στις: Απριλίου 03, 2015, 11:58 »
Για να είναι παρόμοια η γεύση νομίζω ότι παίζει ρόλο και το ποσοστό vg/pg
Αν δεν κάνω λάθος τα έτοιμα είναι 40/60 η και παραπάνω pg,  δεν θυμάμαι
 Όπως τα λέει ο Λευτέρης...
Δεν είχα διαβάσει τα τελευταία μηνύματα

Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
 
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 03, 2015, 12:08 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος elenigeop

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #544 στις: Απριλίου 03, 2015, 12:59 »
Ρε παιδιά έχει εδώ και κάποιους μήνες που φτιάχνω red astaire μιας και κολλάω με τις γεύσεις αλλά έχω ένα θέμα.Το φτιάχνω με 15% αραίωση και ενώ η γεύση κατα τ'άλλα ειναι μια χαρά,στις 3 τζούρες η γεύση της μέντας μειώνεται δραστικά λες και εξατμίζεται.Παρατηρώ δηλαδή ότι με το που γεμίζω τον ατμοποιητή παίρνω μια δυνατή γεύση μέντας και μετά από λίγο μειώνεται.Εχει και κανένας άλλος τέτοιο θέμα;Συνήθως τα υγρά κάθονται τουλάχιστον 1 εβδομάδα πριν τα ατμίσω και τα φτιάχνω με t-juice βάσεις....

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #545 στις: Απριλίου 03, 2015, 13:01 »
Λευτέρη δυσκολεύομαι να το πιστέψω αυτό που λες. Η διαφορά είναι μεγάλη και δεν μπορώ να καταλάβω πως θα μπορούσε να οφείλεται στην βάση ή στην αναλογία. Σαν να σου λέω το έτοιμο έχει γεύση φράουλα και εμένα μου βγαίνει αγγούρι και να λες φταίει η βάση. Ε όχι, μάλλον το άρωμα φταίει.

Θα το δοκιμάσω απευθείας από την T-juice μήπως έχει παίξει καμία αραίωση στα αρώματα κάπου στον δρόμο...

Αποσυνδεδεμένος ΓΑΠ

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #546 στις: Απριλίου 04, 2015, 20:15 »
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω με το συγκεκριμένο άρωμα.Η γεύση του menthol χάνεται μετά από λίγο και μένει μόνο το βατόμουρο.Δοκίμασα και άλλη βάση,συγκεκριμένα της Dea με ποσοστό vg/pg 50-50 και 9αρα mg αλλά και πάλι το ίδιο αποτέλεσμα.

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #547 στις: Απριλίου 04, 2015, 20:30 »
Να γνωρίζετε πάντως οτι η εταιρία ανακοίνωσε πως θα αντικαταστήσει το red astaire με ενα νεα άρωμα, clara-t θα το ονομάσει (lol) και θα είναι παρόμοιο με λίγες διορθώσεις και θα αφήνει λιγότερα υπολείμματα στην αντίσταση (αυτό ανακοίνωνσαν), οπότε μπορεί με το νέο άρωμα να λυθεί το πρόβλημα αυτό  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #548 στις: Απριλίου 05, 2015, 00:05 »
Δεν νομίζω να σταματήσουν το Astaire, απλά προσθέτουν και το άλλο. Έτσι κατάλαβα εγώ τουλάχιστον.

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #549 στις: Απριλίου 05, 2015, 17:31 »
Εχεις δίκιο ,το εξέφρασα λάθος  ;)  .Πιστεύω πάντως ότι το νέο υγρό/άρωμα θα είναι πάρα πολυ καλό ,για το καλοκαίρι τουλάχιστον!!!

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #550 στις: Απριλίου 05, 2015, 17:43 »
ΠΟΛΥ ΚΑΚΗ Η ΠΡΩΤΗ ΕΝΤΥΠΩΣΗ.
Πήρα αυτά:

T-Juice Colonel Custard 10ml
T-Juice Vamp Vape 10ml
T-Juice Usa Silver 10ml

Όλα μου φάνηκαν άσχημα. Θα τα αφήσω καμιά 10αριά μέρες στο ντουλάπι και θα ξαναδοκιμάσω.

Πήρα και 3 βάσεις που βρήκα από αυτή την εταιρία. (100VG/100PG/100VPG). Είναι η 2η μου επαφή
με βάσεις. (η 1η ήταν με τη balanced από Atmos). Η 100VG που χρησιμοποιώ μου φάνηκε πολύ
καλή (δεν βρίσκω κάτι να με χαλάει), αλλά δεν έχω εμπειρία από βάσεις, οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω.
 

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #551 στις: Απριλίου 05, 2015, 17:59 »
Τι αναλογία pg/vg εφτιαξες  στα υγρα?

Αποσυνδεδεμένος FML

  • ***
  • 700
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #552 στις: Απριλίου 05, 2015, 18:03 »
Τά έτοιμα υγρά πήρα, όπως ήταν τα δοκίμασα.

Αποσυνδεδεμένος elenigeop

  • *
  • 25
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #553 στις: Απριλίου 05, 2015, 18:05 »
Λέτε αν πάρω και μια μέντα και προσθέτω να φτιαχτεί το θέμα;Να μειώσω λίγο το astaire και να βάλω σταγόνες μέντα;

Αποσυνδεδεμένος Giwrgos sigma

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #554 στις: Απριλίου 05, 2015, 18:07 »
FML :Α οκ ,γευστικά πάντως είναι αρκετά έντονα λογω pg (80%) ,εμένα προσωπικα το colonel δεν μ αρέσει γιατι δεν αντέχω τόση βανίλια αλλα το usa και το vamp vape ειναι αρκετά αποδεκτά απ τους περισσότερους ,ειδικά το vamp κρίμα να μην σου αρέσει.


elenigeop:Εγώ δεν θα το πρότεινα γιατι αρκετά ισσοροπημένο απο μόνο του.Αλλα μπορεις να δοκιμάσεις να ρίξεις λιγο αν θές .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571325 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7617 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120969 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 593 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8451 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297178 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827308 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511086 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9499 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios