vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

139 επισκέπτες, 6 χρήστες
Xameno_Skli, Christos Z, gfilip, johnath, camber, bloodlessz

Twitter

Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice

Αποσυνδεδεμένος gterrorist13

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #615 στις: Μαΐου 30, 2015, 11:57 »
πολυ καλο το cubana σε diy κ οσο ωριμαζει τοσο καλυτερο γινεται..αλλα πρεπει να αλλαζεις
βαμβακι-αντισταση καθε 5-6 μλ....αλλιως χανεις σε  γευση πολυ κ αρχιζει να γινεται κ πικρο..

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #616 στις: Ιουνίου 03, 2015, 23:22 »
Σήμερα είπα να δοκιμάσω για πρώτη φορά υγρό της εταιρείας και τσίμπησα το vamp vape.
Ακριβώς στα γούστα μου τελικά αν και περίμενα να φαω άκυρο  ;D
Επίσης σε σχέση με το number 5 της nobacco, μπορώ να πω ότι είναι σχεδόν ίδια.

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #617 στις: Ιουνίου 04, 2015, 03:49 »
Το Primo Verde ηταν αποκαλυψη για μενα. Πρωτη φορα μετα απο 5 μηνες ατμισματος γευτηκα πραγματικο τσιγαρο και μαλιστα και τη  γοπα και το τασακι μαζι :yes:

Ειναι τοσο βαρυ που μετα το πρωτο μισαωρο απολαυσης το αραιωσα απο 10% σε 5% και μπορω να πω οτι παιρνει και παραπανω αραιωση ωστε να μην κουραζει.
Ιδανικο για ποτοεξοδους, και φουγαρα να εχεις διπλα σου με ΚΤ δεν θα νιωσεις οτι υστερεις σε κατι.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 04, 2015, 23:00 από Tolis RBA »

Αποσυνδεδεμένος floating

  • *
  • 69
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #618 στις: Ιουνίου 04, 2015, 11:25 »
Αγόρασα και εγώ το Vamp Vape! Πολύ καλό υγρό! Έχω μια κλίση σε γεύσεις καραμέλας βουτύρου οπότε μου έκατσε άψογα! Την καρύδα για να είμαι ειλικρινής δεν την πολυκατάλαβα... Πολύ καλό χτύπημα και ντουμάνι! Σίγουρα για τα γούστα μου είναι ένα ολοήμερο υγρό χωρίς να κουράζει! Το άρωμα για όσους το έχουν δοκιμάσει είναι κοντά με το έτοιμο?
Τι αραίωση θέλει?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #619 στις: Ιουνίου 04, 2015, 12:27 »
Ναι, ειναι πολυ κοντα.
Η εταιρεια προτεινει 15%. Εγω θα σου ελεγα ξεκινα απο το 10-12% και 3 μερες ωριμανση.
Δοκιμαζεις τοτε και αν δεις οτι το θες πιο εντονο, προσθετεις αρωμα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #620 στις: Ιουνίου 04, 2015, 12:57 »
Εγώ πάλι το έχω φτιάξει πρόσφατα για πρώτη φορά και το ατμίζω τώρα κι έβαλα μόνο 8%(2,4ml στα 30ml, 70vg/30pg) και είναι πολύ απαλό και ξεκούραστο, ακόμη και για όλη μέρα. Επειδή δεν έχω δοκιμάσει το έτοιμο για να συγκρίνω, λέτε να είναι αδύναμο το δικό μου?
Καρύδα πάντως ούτε εγώ κατάλαβα και έχω την υποψία ότι θα του πήγαινε και μενθόλη για να του δώσει μια αίσθηση δροσιάς.
Το έχει δοκιμάσει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #621 στις: Ιουνίου 04, 2015, 13:09 »
Κι εγω 8-10% το φτιαχνω, αλλα το ετοιμο ειναι ενα καπως πιο εντονο απο αυτο που μου αρεσει να ατμιζω εγω.
Bεβαια εγω το φτιαχνω σε βαση 70% PG. Σε 30% PG που φτιαχνεις τα δικα σου, πιστευω θα μπορουσες να ανεβασεις λιγο ακομα το αρωμα.

Την καρυδα ουτε εγω την καταλαβαινω, αλλα εχω δωσει σε φιλους ατμιστες να δοκιμασουν και το πρωτο πραγμα που ειπαν ηταν "καρυδα",
αρα θελω να πιστευω οτι απλα κατι δε δουλευει σωστα στα αισθητηρια γευσης μου. :))

Αποσυνδεδεμένος GiorgosRab

  • ***
  • 713
  • Φύλο: Άντρας
  • Ἓν οἶδα ὅτι ουδὲν οἶδα
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #622 στις: Ιουνίου 04, 2015, 13:28 »
 30 pg με 10% το έφτιαξα για την γυναίκα μου και μια χαρά μου φάνηκε, γλυκό για εμένα βέβαια δεν το προτιμώ. Η καρύδα ειναι διακριτική αλλά την κατάλαβα στην γεύση του. Το έτοιμο δεν το έχω δοκιμάσει..

Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #623 στις: Ιουνίου 04, 2015, 13:28 »
Την  απαλή χαρακτηριστική καρύδα της T-Juice που μου αρέσει πάρα πολύ  την καταλαβαίνω  εκτός από το Vamp Vape  και στο Virgin Leaf,  κάτι που δίνει μια άλλη εκδοχή του Virginia διαφορετική από των άλλων εταιρειών.

Αποσυνδεδεμένος Tolis RBA

  • **
  • 243
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #624 στις: Ιουνίου 06, 2015, 13:35 »
Ωραιο το Colonel custard, αλλα με ελαχιστη γλυκαδα. Σε ενα τανκακι εβαλα μισο-μισο colonel  και carabella της atmos(η καραμελα χωρις βουτυρο) και μου αρεσε πολυ το αποτελεσμα.
Εμεινε αναλοιωτη η γευση του colonel αλλα με περισσοτερη γλυκαδα και λιγοτερο κρεμωδη υφη, πολυ πιο ευατμιστο για τα γουστα μου.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 06, 2015, 13:42 από Tolis RBA »

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #625 στις: Ιουνίου 06, 2015, 21:49 »
Πηρα σε αρωμα το forest και το vamp.
Και τα δυο (στο 8-9% που τα εφτιαξα) μου βγαζουν ενα ειδος μπαχαρικου , εκτος της κυριαςγευσης. Κατι σε δεντρολιβανο, μαραθο, ριγανη να το πω, δεν μπορω να το προσδιορισω ακριβως. Λιγο προς το οξυνο. Ειναι αυτη η νοτα που με χαλαει. Σαν το καλφτιαγμενο φαγητο που παει στραφι μονο και μονο επειδη εχει αυτο το περισσιο αρωμα.
Στο forest ειναι πιο ανεκτο και μεσα στο κλιμα των φρουτων αλλα του vamp δεν του παει καθολου.
Το εχει παρατηρησει κανεις ή μονο εμενα μου φαινεται?

Αποσυνδεδεμένος Perikles

  • **
  • 174
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #626 στις: Ιουνίου 06, 2015, 23:37 »
90ml atmosfaira balanced 12mg + 10ml Colonel Custard
90ml atmosfaira balanced 12mg + 10ml TY4

Και στα δυο ίδια διαδικασία ωρίμανσης :
-15λεπτά βουτηγμένα σε νερό μέσα σε ultrasonic cleaner
-Κάμποσο φραπέδιαζμα μετά
-2 μέρες σε σκοτεινό σημείο με 1 φραπέδιαζμα την ημερα


Το ΤΗ4 απολαυστικότατο.  :thumpup:

Το Colonel Custard υποτονικότατο.  :thumpdown:

Τι προτείνει η εμπειρία σας? Υπομονή και παράπονο χρόνος ωρίμανσης?

Είμαι που είμαι noobas στα DYI βιάζομαι κιόλας  :-[ :laugh1: :wall:

P.s. Εάν βοηθάει και τα δυο έχουν σχεδόν λευκό χρώμα..

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #627 στις: Ιουνίου 06, 2015, 23:48 »
Πηρα σε αρωμα το forest και το vamp.
Και τα δυο (στο 8-9% που τα εφτιαξα) μου βγαζουν ενα ειδος μπαχαρικου , εκτος της κυριαςγευσης. Κατι σε δεντρολιβανο, μαραθο, ριγανη να το πω, δεν μπορω να το προσδιορισω ακριβως. Λιγο προς το οξυνο. Ειναι αυτη η νοτα που με χαλαει. Σαν το καλφτιαγμενο φαγητο που παει στραφι μονο και μονο επειδη εχει αυτο το περισσιο αρωμα.
Στο forest ειναι πιο ανεκτο και μεσα στο κλιμα των φρουτων αλλα του vamp δεν του παει καθολου.
Το εχει παρατηρησει κανεις ή μονο εμενα μου φαινεται?

Το Forest υποτιθται οτι περιεχει καποια καρικευματα, οποτε λογικο να σου βγαζει αυτη τη γευση.
Το Vamp ομως, καμια σχεση. Καραμελα (κυριως) και καρυδα με μια κρεμωδη γευση. Το εχω ατμισει και σε ετοιμο και σε DIY, ποτε δεν εχω παρει αρωμα μπαχαρικου.
Μηπως δοκιμασες πρωτα το Forest και αμεσως μετα το Vamp και σου μετεφερε καπως το αρωμα? :dontknow:



Το Colonel Custard υποτονικότατο.  :thumpdown:

Τι προτείνει η εμπειρία σας? Υπομονή και παράπονο χρόνος ωρίμανσης?


Το Colonel θελει πολυ ωριμανση. Δυο εβδομαδες τουλαχιστον.
Δεν ξερω το ultrasonic αν επιταχυνει καπως τη διαδικασια, αλλα και παλι πιστεω θελει ακομα πολλες μερες για να φανει το αρωμα.
Το χρωμα του θα γινει ανοιχτο κιτρινο.

Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #628 στις: Ιουνίου 07, 2015, 04:39 »
@nemesis
Πρωτα το vamp δοκιμασα και μετα το affair.
Κι εγω ετσι οπως το περιγραφεις το περιμενα το vamp και ειχα καλες προσδοκιες.
Ισως να φταιει που το αφησα μονο ενα 24 ωρο. Τωρα το εβαλα στην ακρη και θα περιμενω μερικες μερες. Ελπιζω να παρω κατι βελτιωμενο τοτε.

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα Υγρά και Αρώματα T-Juice
« Απάντηση #629 στις: Ιουνίου 07, 2015, 11:37 »
Το vamp πριν κλείσει την πρώτη εβδομάδα μου έβγαζε μια περίεργη γεύση όπως τα περισσότερα φρουτένια πριν ωριμάσουν. Μετά η γεύση έδεσε άψογα.
Είναι ανάλογα και που θα το κάνεις βέβαια. Στον kl+ κλασικά το γλυκό κομμάτι είναι περίεργο. Στον apollo δίνει ρέστα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115948 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824415 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568810 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294215 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1133 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem