vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

355 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotosz5

Vision Eternity

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #765 στις: Απριλίου 26, 2013, 20:07 »
nasbar το μωρό ελπίζω να χει ξεκινησει με 18άρα, μη ξανακυλίσει, κριμα είναι.

Στο θέμα μας: Ο eternity πράγματι ξεβάφει-κιτρινιζει καποια στιγμή??
Τον έχει κανεις λειτουργικό σε τετοια κατάσταση?



Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #766 στις: Απριλίου 26, 2013, 21:59 »
Μετά από σχεδόν τρείς μήνες βαριάς χρήσης(~10ml τη μέρα) δεν έχει πάθει απολύτως τίποτα η επιχρωμίωση του και έχει φάει αρκετές πτώσεις μαζί με το vamo.

Αποσυνδεδεμένος Aκαπνος

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
  • η αλλη μιση καρδια μου στη κινα βρισκεται
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #767 στις: Απριλίου 27, 2013, 02:12 »
τα ιδια επαθα και γω :( εκει που τον ειχα μαθει,παπαλα! τον εδωσα σε καποιον που ηξερε,τον κολλησε μια,δυο, ψιλο λειτουργησε αλλα παλι μου ξεκολλησε το ενα ποδαρακι και παει κουβα. ωραιος αλλα δεν ξανα παιρνω τωρα,ευτυχως που τον ειχα παρει μονο 13€ :sfyrigma:
τη ζημια την κανει το φυτιλι στο καρφακι αν ειναι λιγο μακρυ οταν βιδωνεις το πανω κομματι κοντραρει καθετα την αντισταση και ετσι πιεζονται τα ποδαρακια και σπανε

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #768 στις: Απριλίου 27, 2013, 10:04 »
Την ζημιά την κάνει περισσσότερο η αρκετά "ψεύτικη" κατασκευή στη βάση του πόλου. Απλά με προσεκτική χρήση παρατείνεται ο χρόνος ζωής του. Από εκεί και πέρα ο eternity δεν θα έλεγα ότι ξεφτίζει ή ξεβάφει. Μια θαμπάδα ωστόσο την αποκτά μετά από κάποιους μήνες χρήσης.

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #769 στις: Απριλίου 29, 2013, 16:21 »
Ρε παιδια, μήπως έχει κανεις και τον eternity και κανέναν bully Α2 με αυτόν τον αντάπτορα : http://www.atmistique.gr/en/craven-series?page=shop.product_details&flypage=flypage_images.tpl&product_id=360&category_id=75  για να μου πει αν μπαίνει στην καμπάνα για το τανκ του eternity ;

Αποσυνδεδεμένος snakeyes

  • **
  • 202
  • Φύλο: Άντρας
  • Μία νέα αρχή χωρίς τσιγάρο.
    • [url=http://sincemylastcigarette.com/][img]http://sincemylastcigarette.com/banners/1354570200_2.5_20_EUR_4_dark.png[/img][/url]
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #770 στις: Απριλίου 29, 2013, 17:26 »
Φίλε μου σ' αυτόν τον αντάπτορα που έβαλες link (δεν τον έχω), αλλά βλέπω ότι έχει βόλτες για να βιδώσει κάπου.... κάτι που δεν έχει το πάνω μέρος της καμπάνας για τανκ του eternity....

Αποσυνδεδεμένος mpekas

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #771 στις: Απριλίου 29, 2013, 18:11 »
Υπάρχουν ego type-a drip tips αν θέλεις να χρησιμοποιήσεις την τανκοκαμπάνα για dripping, ή μπορείς να διαλύσεις ένα τανκ και να το μετατρέψεις σε drip tip.


Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #772 στις: Απριλίου 29, 2013, 23:08 »
@ snakeyes : υπέθεσα ότι μπορεί να έχει μέγεθος τέτοιο ώστε να χωρούν να περάσουν οι βόλτες και να σφηνώνει το o-ring... αλλά και πάλι αν είναι να δώσω δέκα, δεν δίνω δεκαπέντε για τον Α7 να ξεμπερδεύω....

@ mpekas : όσα έχω δει είναι πλαστικά και πλακέ σαν πίπας, το πλαστικό δεν με χαλάει, το πλακέ μου τη δίνει...

Ευχαριστώ πάντως παιδιά !
Μάλλον η καλυτερη λύση γι' αυτό που θέλω είναι η πατέντα του Vamire στην απάντηση 758

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #773 στις: Μαΐου 03, 2013, 20:23 »
Πολύ ωραία ιδέα αυτή του mpekas για την καμπάνα του τανκ με ego type A drip tip. Θέλω να το κάνω κυρίως για να μικρύνω τον eternity αλλά και για συγκριση στην απόδοση με την κανονική του. Εχετε δει πουθενά απο Ελλάδα τέτοια tips? Εχω πετυχει μόνο Healthcabin...

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #774 στις: Μαΐου 11, 2013, 18:38 »
Προβλημάτων συνέχεια για τον Eternity αλλά μάλλον έβαλα κι εγώ το χεράκι μου.
Λοιπόν σήμερα αποφάσισα να κάνω ένα πιο λεπτομερές καθάρισμα στον ατμοποιητή κι αυτό ήταν και το τελευταίο του.
Παίρνω τον eternity και και με λίγο χαρτάκι προσπαθώ να καθαρίσω την περιοχή ανάμεσα στο σπείρωμα (εκεί που βιδώνει στην μπαταριοθήκη) και τον πόλο για να φύγουν κατάλοιπα από το υγρό αναπλήρωσης.
Έπειτα προσπαθώ να καθαρίσω μέσα τον πόλο, σε κάποια φάση κόβεται το χαρτάκι και μένει μέσα. Τότε είπα να το βγάλω με μια καρφίτσα. Πιέζοντας την καρφίτσα και βγάζοντας το χαρτάκι που έμεινε μέσα προφανώς έδωσα μεγάλη πίεση και αυτό ήταν. Δεν ξέρω αν υπάρχει καλωδιάκι από την μέσα (κάτω) πλευρά του eternity αλλά αν υπάρχει τότε του έβγαλα τα μάτια γιατί όταν έβρισκα αντίσταση το σκάλιζα με την καρφίτσα νομίζοντας ότι είχε μείνει κι άλλο χαρτί μέσα. Έκτοτε το lava μου έβγαζε 9.9 error, έφτιαξα δύο αντιστάσεις, άλλαξα lava, βίδωσα-ξεβίδωσα αλλά μάταια. Δοκιμάζω έναν εφεδρικό eternity κι όλα δούλεψαν όπως πριν.   

Αποσυνδεδεμένος takisathens

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #775 στις: Μαΐου 11, 2013, 18:46 »
ναι φιλε εχει ( ή μαλλον ειχε ... στην περιπτωση σου) ενα  ψιλο καλωδιακι .
εγω μια μερα σε ενα καθαρισμα αποφασισα να ξεκουμποσω τη βαση και παραλιγο να  το εκοβα .. αν εχεις ορεξη προσπαθησε να ξεκουμπωσης τη βαση μηπως μπορεσεις να το κολλησεις ξανα . θα ψαξω να δω αν το εχω σε φωτο για να δεις

edit : φωτογραφια δεν εχω

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #776 στις: Μαΐου 11, 2013, 18:53 »
Ναι, αν μπορείς ανέβασε φωτό γιατί ή θα ξεκουμπώσω τη βάση ή τελικά θα την σπάσω.

Αποσυνδεδεμένος takisathens

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #777 στις: Μαΐου 11, 2013, 19:05 »
κοιταξα φιλε και τελικα δεν εχω...
οταν τον ανοιξα τον επιασα με ενα μυτοτσιμπιδο απο τη βαση (απο το στρογγυλο μερος) και το σπειρωμα το ειχα βιδωσει σε μπαταρια για να εχω μοχλο αλλα και για να το αισθανομαι στο χερι μου .αν θες αναμεσα στο μυτοτσιμπιδο και τη βαση βαλε ενα χαρτονακι για να μην την πληγωσεις . μετα εκανα κινηση λιγο στριφτα και προς τα πανω και  αριστερα και δεξια απαλα (εγω που δεν ηξερα τι εχει απο κατω )
δεν μου φανηκε και πολυ δυσκολο αλλα μπορει απλα να ημουν και τυχερος


Αποσυνδεδεμένος slammer

  • *****
  • 1837
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripάρω....
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #778 στις: Μαΐου 11, 2013, 21:16 »
Υπάρχει καλωδιάκι που είναι κολλημένο στον θετικό πόλο του σπειρώματος. Ο θετικός πόλος είναι απλά σφηνωμένος στο εσωτερικό του σπειρώματος και με ένα μυτοτσίμπιδο μπορεί να βγεί εύκολα και να ξανακοληθεί το καλώδιο εύκολα με κολητήρι...

Αποσυνδεδεμένος testament

  • **
  • 432
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Vision Eternity
« Απάντηση #779 στις: Μαΐου 12, 2013, 18:55 »
Εντάξει παιδιά, τελικά τα κατάφερα, το έσπασα και ησύχασα  :))

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357819 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios