vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

303 επισκέπτες, 2 χρήστες
thanos1071, Razor.QQ15

MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS

Αποσυνδεδεμένος ΑΒΑΤΟΝ

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #855 στις: Μαΐου 06, 2015, 02:21 »
To Provari P3 Firmware Upgrate ....ξέρουμε τι τιμή έχει ?

Διαβαζω ότι έχει την τελευταία αναβαθμιση Version 3,6

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #856 στις: Μαΐου 06, 2015, 15:05 »
αν πας για provari περνεις το classic που ειπε και ενας φιλος,μακρα πιο ομορφο απο το p3.


αλλιως μεταχειρο mini 2,5 σε καλη κατασταση και καθαρισες.


μακραν απο τις πιο αξιόπιστες πλακετες.

Αποσυνδεδεμένος ΑΒΑΤΟΝ

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #857 στις: Μαΐου 06, 2015, 18:34 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας παλικάρια.

Αποσυνδεδεμένος Atmo_79

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #858 στις: Μαΐου 11, 2015, 03:16 »
Καλησπέρα σε όλους,
Ενδιαφέρομαι για σχετικά άμεση αγορα box mod γιάυτό και εδώ η ερώτηση καθ'ότι νέος στο forum.
Σκέφτομαι για το istick 30 ή 50, το sigelei mini 30, και το ipv 30.  :hmmm:
Έχοντας διαβάσει τα αντίστοιχα θέματα πραγματικά δεν έχω καταλήξει κάπου και θα παρακαλούσα αν μπορεί
κάποιος να βοηθήσει. Η μπαταρία που χρησιμοποιώ εώς τώρα είναι μια VV της e-leaf.
Tέλος, επιεδή το budget είναι σχετικά περιορισμένο θα ήθελα κάποια προταση για ελληνικό ή μη, αξιόπιστο και οικονομικό κατάστημα.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων, καλή συνέχεια.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2814
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #859 στις: Μαΐου 11, 2015, 09:56 »
Αν δεν θέλεις να μπλέξεις με μπαταρίες και φορτιστές, διαλέγεις το 30άρι istick και είσαι κομπλέ. Θα το βρεις σε εγχώριο κατάστημα στα 40+κάτι ευρώ (σκέτη μπαταρία-φορτίζεις με το φορτιστή του κινητού).
Από τα άλλα, με αποσπώμενη μπαταρία, εγώ θα επέλεγα το Sigelei. Η τιμή του στην Ελλάδα είναι πολύ ψηλή, αν το πάρεις απ' έξω+1 μπαταρία έρχεται κι αυτό στα 40+κάτι. Για να το εκμεταλλευτείς πλήρως όμως θα χρειαστείς και 2η μπαταρία και προαιρετικά εξωτερικό φορτιστή μπαταριών.
Για την περίπτωσή σου η λογική επιλογή είναι το istick30. Σε 3-4 μήνες το ξαναβλέπεις το θέμα με τα τότε δεδομένα.

Αποσυνδεδεμένος Atmo_79

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #860 στις: Μαΐου 11, 2015, 11:27 »
Αρχικα ευχαριστω για την αμεση απαντηση.
Η αληθεια ειναι οτι σκεφτομουν κ εγω για το 30αρι istick απλα μου αρεσει περισσοτερο το sigelei +οτι ειναι μεγαλυτερο σε χωρητικοτητα (η καταναλωση μου ειναι 5-6ml/ημερα με nautilus mini). Στην περιπτωση αυτη(του sigelei) που θα χρειαστει να το αγορασω απο εξωτερικο, υπαρχει καποιο καταστημα που να προτεινετε αξιοπιστο κ κατα προτιμηση απο Ευρωπη?
Βλεπω οτι η τιμη του Ελλαδα ειναι αρκετα υψηλη κ δυστυχως αυτη τη στιγμη ειναι απαγορευτικη για εμενα..
Καθε βοηθεια δεκτη- ευχαριστω.

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #861 στις: Μαΐου 11, 2015, 13:11 »
Πραγματι η διαφορα τιμης στα περισσοτερα ειδη η.τ στην εγχωρια αγορα, είναι τριπλασια , πραγμα που δεν συμβαινει σε αλλα ηλεκτ. ειδη, όπως ας πουμε στα κινητα τηλεφωνα.
Fasttech , Gearbest aξιοπιστες μεχρι ωρας είναι.

Αποσυνδεδεμένος Atmo_79

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #862 στις: Μαΐου 11, 2015, 13:47 »
Σκεφτομουν για gearbeast απλα το ερωτημα ειναι αν ειναι νομιμο ή μηπως υπαρχει θεμα με το τελωνειο.
Τελος, αν γινει μεσω gearbest μηπως αξιζει να κοιταζα κ το innokin mvp3 σε σχεση με το sigelei 30?

Ελπιζω να μην σας κουρασα, καθε γνωμη ευπροσδεκτη-ευχαριστω.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Τελικα αγορασα απο Αθηνα σε προσφορα το   i-stick 30 κ πιστευω θα με καλυψει για αρχη.
Καλη συνεχεια σε ολους.
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 12, 2015, 10:50 από Atmo_79 »

Αποσυνδεδεμένος Atmo_79

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #863 στις: Μαΐου 12, 2015, 15:04 »
Παντως, θα ηθελα για μελλοντικη χρηση, να ενημερωθω για την διαδικασια παραγγελιας απο εξωτερικο απο τα γνωστα site gearbest (βλεπω οτι εχει κ μεγαλη ποικιλλια) fasttech ή και ευρωπαικα καταστηματα. Υπαρχει καποιο topic στο forum για αγορες απ'εξω? Θεωρω οτι συμφερει αρκετα κ αξιζει την αναμονη αν κ προσπαθω να στηριζω κ την εγχωρια αγορα.
Αν μπορει καποιος ας βοηθησει με τη διαδικασια ή καποιες συμβουλες.
Ευχαριστω- Καλα ατμισματα σε ολους!

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #864 στις: Μαΐου 12, 2015, 15:32 »

Αποσυνδεδεμένος Atmo_79

  • *
  • 9
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #865 στις: Μαΐου 12, 2015, 16:16 »
Μαλιστα, δεν το ειχα προσεξει καν  κ εχει πολλες πληροφοριες  το συγκεκριμενο θεμα. Δεν εχω ψωνισει γενικα απεξω οποτε αυτο θα βοηθησει.
Ευχαριστω παντως για την αμεση απαντηση!

Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #866 στις: Μαΐου 26, 2015, 09:35 »
Καλημέρα σας!

Προσπαθώ να καταάβω τη διαφορά μεταξύ μηχανικού και ηλεκτρονικού mod. Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ ένα i stick 30W και είμαι σε αναζήτηση κι ενός δεύτερου mod για ευνόητους λόγους. Βλέπω ότι τα μηχανικά είναι αναλογικά πιο ακριβά από τα ηλεκτρονικά και διαβάζω ότι μπορούν να παίξουν το ρόλο τους ακόμη και στην απόδοση της γεύσης. Τελικά τι ισχύει? Με το i stick είμαι υπερ ικανοποιημένος και θα έπαιρνα με κλειστά μάτια και το 50άρι. Θέλω όμως να ψαχτώ λίγο πριν τα δώσω, πρώτον γιατί θα ήθελα κάτι με αποσπώμενη μπαταρία και δεύτερον και για τους παραπάνω λόγους. Τι προτείνετε??

Σημ.: Αυτήν τη στιγμή έχω 1 subtank mini και εναν expomizer 1.3

Αποσυνδεδεμένος kotsos75

  • *****
  • 3454
  • Φύλο: Άντρας
  • φυσα ρουφα τραβα τονε
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #867 στις: Μαΐου 26, 2015, 09:51 »

καλημέρα
αυτό που θα σου πω είναι καθαρά προσωπική μου άποψη
ξεκίνησα με μηχανικό αλλα είχα πάρει καβάντζα και ένα kik
το θέμα είναι ότι το μηχανικό όταν είναι γεμάτη η μπαταρία θα έχεις δυνατά ρεύματα και σιγά σιγά θα πέφτει η απόδοση καθώς αποφορτίζεται η μπαταρία
εμένα αυτό δεν με βόλεψε και σε κάποια φάση πρόσθεσα το kik αλλα ούτε εκεί τα βρήκαμε γιατί το δικό μου kik ξεκινάει από αντιστάσεις 1.3ohm (υπάρχει και το original kik που πεζή και πιο χαμηλά)
μέσα στην μέρα χρειαζόμουν δυο 18650 για τα ίδια ml που κάνω τώρα με μια 18650 και με ηλεκτρονικό mod
αν το θέλεις απλά για να έχεις ένα μηχανικό τότε ok αλλα η δικια μου πρόταση θα ήταν πάλι κάποιο ηλεκτρονικό
εκτος από την καλύτερη διαχείριση μπαταρίας θα έχεις και κάποια ασφάλεια από βραχυκυκλώματα


Αποσυνδεδεμένος bobos

  • **
  • 172
  • Φύλο: Άντρας
Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #868 στις: Μαΐου 26, 2015, 09:56 »
Σ' Ευχαριστώ! Νομίζω πως κι εγώ προς τα κει κλίνω. Απ' ότι κατάλαβα τα μηχανικά είναι πιο πολύ για χομπίστες, οπότε προς το παρόν λέω να συνεχίσω να ασχολούμαι μόνο με τους ατμοποιητές  ::)

Απ: MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS
« Απάντηση #869 στις: Ιουνίου 11, 2015, 20:10 »
Καλησπερα σας,
Παλιος χρηστης ΗΤ πριν 2-3 χρονια για κανα διμηνο (δυστυχως), σκεφτομαι να το ξαναδοκιμασω.
Βλεπω ομως οτι εχουν κυκλοφορησει "παπαδες" απο τοτε που ειχα τα EGO...
Θα προσπαθησω να διαβασω, αν και δυσκολο λογω εποχιακου επαγγελματος τωρα.

Τι θα μου προτεινατε σε αξιοπιστο mod κουτι?
Δεν μπορω να αφιερωνω πολυ χρονο, κατι που να δουλευει καλα, ευκολα και χωρις πολλα κολπα.
Θα αγορασω απο Κινα, απ'οπου εχω εμπειρια απο αλλα προιοντα. Η τιμη δεν με πειραζει.
Παρακαλω δωστε μου 2-3 επιλογες/ονοματα/μοντελα.
Θερμα ευχαριστω για τον χρονο σας.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354580 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10218 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191023 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 651 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 527 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588684 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797046 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312511 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11876 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13105 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711