vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

417 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotosz5

ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 25, 2010, 00:41 »
Δεν ξέρω ρε παιδιά, εμένα πρόβλημα δεν μου παρουσίασε με μπούκωμα, μια χαρά μου παίζει.
Μήπως είναι το υγρό που χρησιμοποιώ? (σκέτο PG)

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5899
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 25, 2010, 04:50 »
Σιγα σιγα σας βλεπω ολους με δειλα βηματα να ερχεστε στον 510 και ας ντρεπεστε ακομα να το παραδεχτειτε .Η ψηφοφορια για τους ατμο τι εγινε ξεχαστηκε?Αντε με τα παντελονια δεν ακουω??????????

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 25, 2010, 10:32 »
Η αλήθεια κουμπάρε είναι οτι τον τελευταίο καιρό είμαι αποκλειστικά με 510
Αλλά αυτή η αστάθεια των ατμο με έχει τσακίσει. Εννοώ όλων των ατμο όχι μόνο του 510
Την τελευταία βδομάδα έχω ανοίξει ένα 4075, ένα 901, ένα LR 510, δύο 510 και ένα ego cart και το αποτέλεσμα είναι ΤΖΙΦΟΣ !  >:(
Που θα πάει αυτή η δουλειά αδέρφια ?  :hmmm:
Σκεφτομαι σοβαρά ( δεν το έχω κάνει μέχρι τώρα) να αγοράζω αποκλειστικά ατμο με εγγύηση και πριν το 6μηνο να τα κάνω πακέτο για επιστροφή.
Ειλικρινά τα έχω παίξει με τους ατμο. Τι κρίμα τώρα που έχουν λυθεί τα προβλήματα διάρκειας μπαταριών  :(
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2010, 14:10 από Abet »

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 25, 2010, 11:16 »
έπεσες σε προβληματικές παρτίδες Σταύρο. Ευτυχώς που δεν είσαι στη θάλασσα όπως ο Καπετάνιος  :))
Για να επανέλθω τώρα στο θέμα των ατμοποιητών eGo , θα ήθελα να αναφέρω ότι εκτός απο κάποια μπουκώματα λόγω αυξημένης ροής υγρού , δεν έχω διαπιστώσει κάποια πτώση στην απόδοσή τους. 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2010, 12:02 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 25, 2010, 11:59 »
Αβετ οσοι 901 ειχα παρει απο Φανστορ ειχανε σταθερη αποδοση.
Οσοι 510 χαμηλης ειχα παρει απο Τοταλλυ ειχανε και αυτοι σταθεροι αποδοση
Λιγο οφ τοπικ αλλα,Καρτομαιζερ ego απο φανστορ ακομα παιζει μπαλα.
Καρτομαιζερ ego απο τοταλλυ παιζει,δεν παιζει.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 25, 2010, 14:16 »
Μάστορα μη το ψάχνεις. Τιταν απο τόταλυ ήταν ο ένας , απο HG  ο άλλος, απο Liberty ο 3ος , τρέχα γύρευε.
Απλά συμβαίνει το εξής νομίζω. Στα πολλά κυβικά (mg)το υγρό αποδίδει προβληματικά έστω και με ψιλομάπα ατμο. Στα  6-7mg που ατμίζω , αν ο ατμο σέρνεται είναι για πέταμα.
Ο μόνος που δουλεύει είναι ο LR , αλλά όταν ξεμένει απο υγρό είναι σα να με έχεις βάλει στο φουγάρο του καπετάνιου  :wall:
Τον ego δεν τον δοκίμασα ακόμη. Είναι τελικά πιό σταθερός απο τους κλασικούς ?

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 25, 2010, 14:17 »
Επιπλέον παρατήρηση για τους ατμ eGo των 2ml


Συνατμιστές ανάφεραν για ένα "τσιτσίρισμα" όταν τραβάς το οποίο αρχικά δεν το παρατήρησα. Τελικά μου συνέβη κι εμένα
όταν τράβηξα πιο γρήγορες τζουρες.
Την καλύτερη λειτουργία του την είδα όταν τραβάω τόσο αργά ώστε να μην ακουστεί το "τσιτσίρισμα"/γουργούρισμα το οποίο μάλλον οφείλεται
στο υγρό που κάπου παγιδεύεται και όχι στην αντίσταση που το τσιτσιρίζει.

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 25, 2010, 14:20 »
Παράθεση
Επιπλέον παρατήρηση για τους ατμ eGo των 2ml
Πανο, μας τα μπερδεύεις
το τσιτσίρισμα κάνει "τσιρ" και συνήθως ακούγεται με το που πατάς το κουμπί, σαφώς έρχεται απ την αντίσταση.
Το γουργούρισμα κάνει "μπλου-μπλουρ" και σημαίνει περισευούμενο υγρό

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 25, 2010, 14:21 »
Τον ego δεν τον δοκίμασα ακόμη. Είναι τελικά πιό σταθερός απο τους κλασικούς ?

Μέχρι στιγμής λειτουργεί καλά αλλά είναι πολύ νωρίς ακόμη για να πώ κάτι υπεύθυνα.
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ολόκληρες παρτίδες απο ατμ βγαίνουν σκάρτες.
Το έπαθε ένας φίλος (που δεν συμμετέχει στο forum) με ούτε λίγο ουτε πολύ 5 401 που του χαλάσαν σε 1-2 ημέρες.
Από την ίδια πηγή είχα πάρει 3 401 που αποδείχτηκαν "γαϊδούρια" στην αντοχή.
Αυτό θα πρέπει να το προσέξουν πολύ οι κινέζοι γιατί εγώ πχ απο τέτοιες ιστορίες δεν στοκάρω πλέον κανένα αναλώσιμο (αγοράζω 2-3 το πολύ τη φορά)
πλήν ίσως υγρών.

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 25, 2010, 14:21 »
Μάστορα μη το ψάχνεις. Τιταν απο τόταλυ ήταν ο ένας , απο HG  ο άλλος, απο Liberty ο 3ος , τρέχα γύρευε.
Απλά συμβαίνει το εξής νομίζω. Στα πολλά κυβικά (mg)το υγρό αποδίδει προβληματικά έστω και με ψιλομάπα ατμο. Στα  6-7mg που ατμίζω , αν ο ατμο σέρνεται είναι για πέταμα.
Ο μόνος που δουλεύει είναι ο LR , αλλά όταν ξεμένει απο υγρό είναι σα να με έχεις βάλει στο φουγάρο του καπετάνιου  :wall:
Τον ego δεν τον δοκίμασα ακόμη. Είναι τελικά πιό σταθερός απο τους κλασικούς ?
Ξεχασα να αναφερω οτι απο Λιμπερτυ 510 μου βγηκαν μαπα και οι 2 που ειχα παρει καποτε.
οι 901 και οι 901 χαμηλης μου βγηκανε καλη.και μαλιστα με απομοιμηση ξυλου,αυτοι που ειναι στο ξυλομοντ

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 25, 2010, 14:23 »
Πανο, μας τα μπερδεύεις
το τσιτσίρισμα κάνει "τσιρ" και συνήθως ακούγεται με το που πατάς το κουμπί, σαφώς έρχεται απ την αντίσταση.
Το γουργούρισμα κάνει "μπλου-μπλουρ" και σημαίνει περισευούμενο υγρό

Μοιάζει καταπληκτικά ο ήχος με τσιτσίρισμα (υγρό που ζεματιέται), αλλά το θεωρώ γουργουρισμα (υγρό που περνά απο στενό σωλήνα ανακατεμένο με αέρα)!
Και αυτό γιατί λογικά με μικρότερη ταχυτητα εισπνοής θα έπρεπε να ακουγεται μεγαλύτερο τσιτσίρισμα αφου το υγρό θα έμενε πάνω στην αντίσταση για πιο πολύ χρόνο.

Edit: (συμπληρώνω)
Ενώ με πολύ αργή ταχύτητα εισπνοής (5-6 δευτερόλεπτα για να γεμίσει το στόμα) δεν ακούω κανένα ήχο)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 25, 2010, 14:30 από panos »

Αποσυνδεδεμένος Abet

  • *****
  • 3073
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιζω απο 9/9/09 τυχαίο ?
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 25, 2010, 14:37 »
Δεν ξέρω κατά πόσο η εισπνοή , πέρα απο την παροχή οξυγόνου στην περιοχή της αντίστασης. επηρεάζει το τσιτσίρισμα. Αφού όταν το κύκλωμα κλείνει, το κλασικό τσιτσίρισμα ακούγεται και χωρίς εισπνοή.

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 25, 2010, 14:45 »
Το "τσιτσίρισμα/γουργούρισμα" που λέω ακούγεται πολύ δυνατά, πολύ πιο δυνατά απο το τσιτσίρισμα της αντίστασης, αφού το ακούν καθαρά και οι γύρω!
Δεν πιστεύω ότι είναι απο παραγέμισμα γιατί ακούγεται μέχρι που χρειάζεται συμπλήρωμα υγρού.

(Κρατώ και μια επιφύλαξη μήπως έπεσα σε περίεργο ατμ...)

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 25, 2010, 14:49 »
και εμενα τσιτσιρογουργουριζει.και αμα εχει ησυχια ο χωρος με κοιτανε καλα καλα γιατι ο ηχος αυτος θυμιζει λιγο σαν τζουφια κλ@νι@ :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗΣ JOYE EGO χωρητικότητας 2ml
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 25, 2010, 14:57 »
και εμενα τσιτσιρογουργουριζει.και αμα εχει ησυχια ο χωρος με κοιτανε καλα καλα γιατι ο ηχος αυτος θυμιζει λιγο σαν τζουφια κλ@νι@ :laugh1:
:)) :))
Ακριβώς γι αυτήν την ποιότητα ήχου μιλάω και εγώ.
Δοκίμασε πάρα πολύ αργό τράβηγμα να δείς αν σταματά!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357820 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios