vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 7 χρήστες
tibolaso, Christos Z, Buliwyf, Sergios, manoslykos, Milarepa, fratz8

Twitter

T3 clearomizer 2,4ml bottom coil

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #60 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 22:58 »
Σκοπός τώρα είναι (και φυσικα για αυτο υπαρχει και στο φορουμ) να μας πει ο gewre απο που προμηθευτηκε την τριτη ή την τέταρτη φουρνιά ετσι ώστε να πάρουμε και εμείς γιατι εγω σίγουρα πλέον εχω πεσει στη 2η. Ωστοσο εχει πολλα θετικα ο συγκεκριμένος οπως 0 διαρροες, ευκολια χρησης, ποσοτητα ατμου, χλιαρος και οχι ζεστος ατμος καθως και σωστη γευση οταν δεν μου έρχεται καμμενο (σπανια δηλαδη)

Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #61 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 23:42 »
Για ποιες φουρνιές κάνετε λόγο ? Μήπως ξέρει κανείς από ποιο εργοστάσιο είναι ?
Το οποιοδήποτε εργοστάσιο κατασκευάζει Τ3 και θα κριθεί η ποιότητα του μόνο από
τη χρήση και όπως όλοι ξέρουμε το ειδικό βάρος σε όλους τους ατμοποιητές είναι πλέον
90% στην κεφαλή μια και στα υλικά τα υπόλοιπα όπως πλαστικά-μεταλλικά η ποιότητα
είναι σε καλό επίπεδο όπως και οι διαρροές σχεδόν ανύπαρκτες.

Αποσυνδεδεμένος Black_Cloud

  • **
  • 158
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #62 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 23:45 »
ξερει κανεις αν επισκευαζεται ο συγκεκριμενος η πρεπει συνεχεια να αγοραζεις κεφαλες?

Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #63 στις: Νοεμβρίου 14, 2012, 23:47 »

Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #64 στις: Νοεμβρίου 15, 2012, 01:21 »
Σαν νέο προϊόν σε κυκλοφορία έχει πάντα ακριβότερη από ότι μετά 2,3 μήνες.
Αυτό δεν σημαίνει πως σήμερα στα 8 € είναι ακριβό, αλλά για μετά από μήνες
θα είναι ακριβό, αλλά δεν θα μείνει εκεί η τιμή, θα ακολουθήσει και αυτή πτωτική
πορεία.
Όμως καλό είναι να μην επικεντρωθούμε αν είναι φθηνό ή ακριβό, αλλά στο τεχνικό
μέρος του ατμοποιητή.



Θα παρακαλούσα να παραμείνουμε στο θέμα μας ως οφείλουμε και να δείξουμε
τον απαιτούμενο σεβασμό σε διαφορετικές απόψεις από τις δικές μας.

Κάποια μηνύματα με συζητήσεις για τις τιμές και την ελληνική αγορά γενικότερα μεταφέρθηκαν στο ανάλογο θέμα εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,12005.msg530992.html#msg530992
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 15, 2012, 12:49 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #65 στις: Νοεμβρίου 16, 2012, 14:14 »
Πήρα από εδώ e-cigshop.eu (Ιρλανδία - έφυγε Δευτέρα έφτασε σήμερα) και είναι με τη διπλή διαγράμμιση.
Κανένα πρόβλημα. Ατμίζει ανέλπιστα καλά με κύρια ατού του το ντουμάνι και τη γεύση.

Οσο για τιμή, κρατειθείτε... €4,91 με το κουπόνι AAEC10 + €3.20 απλό ταχυδρομείο.
Στους δύο που πήρα μου βγήκε  €6,65 τελική ο ένας.

Αποσυνδεδεμένος DeareN

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
  • Always looking for genesis attys and hybrids...
Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #66 στις: Νοεμβρίου 16, 2012, 14:25 »
Ειναι πολλα υποσχομενος, χωραει βελτιωσεις αλλα σιγουρα δειχνει τον δρομο του ιδανικου για το πως θελω εγω να δουλευει ο ατμοποιητης μου

Αποσυνδεδεμένος gewre

  • ***
  • 649
  • Φύλο: Άντρας
    • Παρουσιάσεις και κριτικές ειδών ηλεκτρονικού καπνίσματος
Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #67 στις: Νοεμβρίου 16, 2012, 17:00 »
Μέχρι σήμερα ο μόνος που παράγει Τ3 είναι η Kanger όλοι οι υπόλοιποι είναι απλά μεταπωλητές.
Ευτυχώς στην ελληνική αγορά πλην ελαχίστων εξαιρέσεων ήρθαν τα καλά τα κομμάτια και αυτό είναι ευχάριστο γιατί δε θα επαναληφθεί η ιστορία με τον Τ2.
Από την άλλη βδομάδα και περισσότερες λεπτομέρειες
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 16, 2012, 21:27 από gewre »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #68 στις: Νοεμβρίου 16, 2012, 17:59 »
Για ποιες φουρνιές κάνετε λόγο ? Μήπως ξέρει κανείς από ποιο εργοστάσιο είναι ?
Το οποιοδήποτε εργοστάσιο κατασκευάζει Τ3 και θα κριθεί η ποιότητα του μόνο από
τη χρήση και όπως όλοι ξέρουμε το ειδικό βάρος σε όλους τους ατμοποιητές είναι πλέον
90% στην κεφαλή μια και στα υλικά τα υπόλοιπα όπως πλαστικά-μεταλλικά η ποιότητα
είναι σε καλό επίπεδο όπως και οι διαρροές σχεδόν ανύπαρκτες.


Δυστυχώς Γιάννη και τα tube παίζει ρόλο η ποιότητα.
Παίρνω παράδειγμα από έναν CE2 που δουλεύω τώρα κι έχει το κλασικό πρόβλημα: αποκολλάται το tube από το κάτω δαχτυλίδι. Διαρροές και παραπανίσιος αέρας. Οσο καλή κι αν είναι η κεφαλή, άτμισμα σωστό δεν κάνεις. CE4 με διαρροές από το ίδιο σημείο και τα ίδια προβλήματα. CE4 με κακής ποιοτητας ντριπ που χαλάνε τα πάσα τους και μπαίνει αέρας στο tube με όλα τα επακόλουθα. Τ2 με το ίδιο πρόβλημα...
Και με τα Τ3 εξαίρεση δεν θα υπάρχει. Αν όλο το πακέτο δεν είναι καλό, καλό άτμισμα δεν κάνεις.

Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #69 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 18:47 »
σε 510 σπειρωμα δεν παιζει ε?


Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #70 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 19:05 »
δυστυχως οχι φιλε μου...εχει ego σπειρωμα μονο...για 510 αναγκαστικα μονο με ανταπτορα 510 σε 510-ego

Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #71 στις: Νοεμβρίου 17, 2012, 19:12 »


η αντισταση χαμηλα ειναι τεραστια υποθεση,τελος το κουδουνισμα τελος το καμμενο
ενα βιβι με την αντισταση κατω ειναι
με το που εντοπισεις το συγκεκριμενο με 510 σπειρωμα,η εστω εγκο αλλα με 510 απο μεσα,ξερεις!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #72 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 01:18 »
Έκατσα και ξαναδιάβασα το νήμα για να δω τις γνώμες των υπόλοιπων ξανά..

Εγώ παιδιά δεν θα μοιραστώ τον ενθουσιασμό σας. Για να αρχίσω με αυτά που συμφωνώ..
- υπάρχει ικανοποιητικό ντουμάνι. Όχι κάτι εξτριμ αλλά αρκετά καλό
- ο ατμός ειναι χλιαρός..αλλά θα τον περίμενα πιο κρύο

Και πάμε στα λοιπά.
- Η τζούρα είναι αρκετά αεράτη. Εγώ το ατμιζω αλλά πχ από την γυναίκα ήταν ο βασικός λόγος που απορρίφθηκε.
- την γεύση την κρίνω μέτρια. Όχι άσχημη,μπορώ να περάσω ώρες ατμιζοντας τον..αλλά δεν θα ενθουσιάζουν κιόλας. Αναφέρομαι στην απόδοση της γευσης του υγρού μου
- παρότι καμένο ή μπουκωματα δεν παρατησησα..οσο αυξανα την τάση ένιωθα να φεύγει η γεύση περισσότερο..έτσι έπαιζα στην περιοχή 3,7 με 4 βολτ στο προβαρι με την μαμισια κεφαλή (2,6ωμ μετρημένα)

Γενικά είδα έναν ατμοποιητη ικανοποιητικό. Δεν είναι κακός,αλλά έχω ατμισει και καλύτερους. Η αλήθεια είναι πως περίμενα περισσότερα..γιαυτό ίσως έχει αρνητική χρεια η κριτική μου. Ο ατμο θα χρησιμοποιηθεί μέχρι να φάει τα ψωμιά του,δεν θα πάει χαμένος..μέχρι εκεί όμως για μένα...Εκτός και αν κάποια από τις άλλες κεφαλές που έχω με εκπλήξει ευχάριστα..

Στάλθηκε από το A100 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2


Αποσυνδεδεμένος αστερης

  • **
  • 262
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #73 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 17:26 »
ειναι παρα πολυ καλος ατμοποιητης με ελαχιστες διαρροες και με μεγαλο + το ντουμανι του .
Στα μειον βαζω την ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ το χτυπημα και τη γευση του που ενω στην αρχζη ειναι καλη μετα ''ξεθωριαζει'' .Στα ψηλα βολτ στο προβαρι ουτε λογος ,παντα προβλημα τροφοδοσιας(παρολολο που ειναι 2,3 ohm) .


Δεν είναι κακός,αλλά έχω ατμισει και καλύτερους.


ποιοι θα μπορουσαν να θεωρηθουν καλυτεροι ? Σορυ για την ερωτηση αλλα λογω του οτι ειμαι νεος στο ατμισμα δεν εχω δοκιμασει και πολλους να πω την αληθεια.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: T3 clearomizer 2,4ml bottom coil
« Απάντηση #74 στις: Νοεμβρίου 21, 2012, 19:55 »
για να μην αφησω κρεμασμενη την ερωτηση θα σου πω το εξης..
ποιοι θα μπορουσαν να θεωρηθουν καλυτεροι δεν μπορω να σου απαντησω..
ποιοι απο αυτους που εχω ατμισει εγω και θεωρω καλυτερους, μπορω να σου απαντησω, αλλα οχι εδω στο νημα γιατι θα ξεφυγει χωρις νοημα η συζητηση απο τον Τ3 που ειναι το θεμα. Στειλε μου πμ αν θελεις να σου πω την προσωπικη μου εκτιμηση.

Εχε υποψιν σου,ομως, οτι τα κριτηρια για τον καθε χρηστη ειναι προσωπικα και υποκειμενικα. Στα μειον σου εβαλες,πχ, το χτυπημα και την γευση στον συγκεκριμενο. Ειδικα η γευση για μενα παιζει καθοριστικο ρολο, εξου και η θεση που θα βαλω τον ατμοποιητη στην προσωπικη μου καταταξη. Δυστυχως, παρολο που θα ακουσεις αρκετες προτασεις για πολλους ατμοποιητες μην περιμενεις οτι θα εχει την ιδια αποψη για το καθε κομματι... τα γουστα ειναι πολλα στην κοινοτητα αυτη.

Εγω συνεχιζω να ατμιζω με τον Τ3. Δεν τον βρηκα κακο, οπως ειπα..ατμιζω ανετα, αλλα δεν ειμαι και ενθουσιασμενος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102562 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176722 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 517 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 355 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22325 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285364 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209557 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68719 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315720 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15598 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126896 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95257 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem