vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

96 επισκέπτες, 2 χρήστες
camber, manoslykos

Twitter

Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)

Αποσυνδεδεμένος xristos96

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #735 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 20:24 »
Παιδιά καλησπέρα,νέος στο φόρουμ και εγώ αν και το παρακολουθώ κανένα μήνα περίπου,μια ερώτηση,μήπως υπάρχει κάποιο υγρό/άρωμα/συνταγή αρωμάτων που φέρνει στον γνωστό craven extra dark virginia?Έχω ψάξει αρκετά αλλά δεν εχω βρει κάτι και μου κανει εντύπωση γιατί ο craven σαν καπνός ειναι αρκετά αρωματικός οπότε ίσως θα ήταν και ποιό εύκολο να τον προσομοιάσει κάποιο υγρό η κάποια μίξη αρωμάτων,αν κάνω κάποιο λάθος διορθώστε με..  :)

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #736 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 22:30 »
Δεν κάνεις λάθος αλλά δεν υπάρχει κανένα υγρό ή άρωμα που να "θυμίζει" κάποιον καπνό. Όλα είναι "και καλά" αρώματα καπνών. Τα μόνα που πλησιάζουν είναι τα ΝΕΤ (Naturally Extracted Tobacco) που είναι φυσικά εκχυλίσματα καπνού και τα Tobacco Absolutes που είναι συμπυκνωμένα. Ακόμα κι αυτά θυμίζουν τον καπνό σαν να τον μασούσες και όχι να τον κάπνιζες. Όσο πιο γρήγορα το δεχτείς, τόσο λιγότερο θα ταλαιπωρηθείς.

Εντούτοις για να σου δώσω λίγο κουράγιο, οι καπνοί τύπου Craven συνήθως είναι τεχνητά αρωματισμένοι. Ο συγκεκριμένος δεν ξέρω. Αν καταφέρεις να απομονώσεις τα αρώματα αυτά στη μύτη σου, ίσως φτιάξεις κάτι που να πλησιάζει. Δυστυχώς δεν ξέρω. Ελπίζω να ξέρει κανείς άλλος συμφορουμίτης ή να σου προτείνει κάτι που να "θυμίζει".

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #737 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 22:43 »
Γεια χαρα σε ολους


Εχω στην κατοχη μου τα εξης αρωματα:

RY4 Double (TPA)10%
RY4 (FA) 9%
SOHO (FA)
Espresso (TPA) 8%
Chocolate (FA) 1.5%
Fresh Cream (FA)1%
French Vanilla Creme (TPA) 12%
Cookie (FA) 1%
Cotton Candy (TPA) 3%
Caramel (original) (TPA) 10%
Brown Sugar (TPA) 5%
Pop Corn (TPA) 1%
Blackberry (FA)  3%
Φραουλα (Εcig)


Τι μιξεις θα προτεινατε?

 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος xristos96

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #738 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 22:49 »
Σε ευχαριστώ για την απάντηση,κοίτα,εγώ είμαι ατμιστής 4 μήνες,δεν έχω βάλει τσιγάρο στο στόμα μου τόσο καιρό και ούτε θέλω,είμαι απόλυτα ικανοποιημένος με το ηλεκτρονικό και τα υγρά,δεν ψάχνω υγρά που να μοιάζουν στο κανονικό τσιγάρο έτσι και αλλιώς αυτό δεν υπάρχει το ήξερα πριν ξεκινήσω το άτμισμα,απλά ο craven πιστέυω είχε μια ιδιαίτερη μυρωδιά που τήνει σε ρούμι κάπως (κατά την άποψη μου) και πιστέυω πως θα ήταν πιο εύκολο να το δημιουργήσεις σε υγρο,δηλαδή δεν ψάχνω ακριβώς αυτο το τσιγαρίσιο,αλλά αυτό το αρωματικό αυτουνού του καπνού,γενικά σαν καπνός ξεχωρίζει απο άρωμα και μυρωδιά (όχι πάντα προς το καλό,ανάλογα τα γούστα πάντα) , και στον χώρο και στην γέυση καί στην μυρωδιά σε σχέση με τα άλλα τσιγάρα,για αυτό ψάχνω κυρίως για αυτόν τον καπνό.Για παράδειγμα,αν κάποιος ανάψει δίπλα μας ένα marlboro η ενα camel η ενα prince , η οτιδίποτε αλλο πιστέυω δεν θα καταλάβουμε την διαφορά,αν ανάψει κάποιος τον craven,πιστέυω πως θα γίνει αντιληπτός αμέσως,σόρρυ αν κούρασα και ελπίζω να μην βγήκα πολύ off topic!

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #739 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 22:57 »
θα  σου  ελεγα  φιλε  μου  αφου  πρωτα  σου  πω  ενα  μεγαλο  μπραβο  :thumpup: που  πεταξες  το  καρκινομπαστουνο

οτι  ξεχνα  οτι  ηξερες  περι  καπνου  -  τωρα  ατμιζεις  βρες  σιγα σιγα  τις  γευσεις  σου  αλλο  το  ατμισμα  και  αλλο  το  καπνισμα

καλη  δυναμη  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #740 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 23:01 »
Μη ζητάς συγγνώμη φιλαράκο που είπες τη γνώμη σου. Αλίμονο.

Πολύ θετικό που έχεις ταυτοποιήσει έστω ένα άρωμα. Μπορείς να φτιάξεις κάτι με μια καπνική βάση αρώματος (έχει αρκετές συνταγές εδώ) και να προσθέσεις ρούμι να δεις τι θα βγει. Μόνο μια συμβουλή. Less is more. Μην το παρακάνεις με το ρούμι. Θα τα καλύψει όλα. Σε ότι φτιάξεις βάλε 1-2 σταγόνες/10ml και προσθέτεις μετά

Αποσυνδεδεμένος xristos96

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #741 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 23:07 »
Ευχαριστώ και πάλι για τις απαντήσεις,εντάξει το καπνικό καπνικό εχω πάψει να το κυνηγάω,απλά στο συγκεκριμένο καπνό ουσιαστικά εστίαζα ΜΟΝΟ στο αρωματικό του κομμάτι ,γιατί ήταν αρκετά έντονο και νόστιμο ( για εμένα ) , απο υγρά γενικά δεν έχω θέμα έχω βρεί αρκετά που μου αρέσουν,η αλήθεια ειναι ότι αυτό σκεφτόμουν να κάνω, με το ρούμι όπως ήπες ίσως να βγεί κάτι με αυτό το άρωμα όσο για την ποσότητα σίγουρα δεν θα βάλω πολύ γιατί ούτε εγώ το αντέχω πολύ!

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Σε λίγο καιρό θα δοκιμάσω το άρωμα Vaped Queen της Ecig να δω αν μου ταιριάζει και το ρούμι σε υγρό αναπλήρωσης και βλέπουμε!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2016, 23:15 από xristos96 »

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΚΕΔΟΝΑΣ

  • **
  • 235
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #742 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 18:04 »

καλησπέρα έχω το blueberry από ατμός lab ξέρει κάποιος με τη θα  μπορούσα να το συνδυάσω . :hmmm:
 
ευχαριστώ :) [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #743 στις: Ιανουαρίου 19, 2016, 18:48 »
με lime ίσως;

Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #744 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 11:03 »
Καλημέρα σας
ψάχνω μια συνταγή για το kenzo takada fb74, μπορεί κανείς να βοηθήσει??
έχω ry4, peanut butter, pipe tabacco από flavourart.
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος Halikion

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #745 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 15:15 »
Παιδιά γιά σας και απο εμένα.Ατμίζω εδώ και περίπου 2 μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος που έκοψα το τσιγάρο.Βρήκα ένα υγρό από ecocig το cuckoo banana που θυμίζει ''καπνική μπανάνα'' και έχω κολλήσει.Το πρόβλημα μου είναι ότι κάνω 10 ml την ημέρα και ήθελα αν κάποιος απο εσάς ξέρει την συνταγή του ή κάποια παρόμοια μπας και το φτιάχνω μόνος μου και σωθούμε οικονομικά.Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #746 στις: Ιανουαρίου 20, 2016, 15:56 »
Για δοκιμή φίλε Halikion αν και δεν ξέρω το υγρό που αναφέρεις θα σου πρότεινα το άρωμα smokey banana της after-8.
Με ένα μπουκαλάκι άρωμα των 6 ευρώ σε βάση της αρεσκείας σου θα σου βγει οικονομικά πιστεύω.
Θα το βρεις παντού. Ενδεικτικά :
http://www.e-smokers.gr/shop/d-i-y/aroma-smokey-banana-10ml/
https://www.atmistique.gr/smokey-banana-flavor-en.html




Αποσυνδεδεμένος Halikion

  • 2
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #747 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 22:45 »
Σε εθχαριστώ πολύ θα το δοκιμάσω και θα σας πω εντυπώσεις!!!!

Αποσυνδεδεμένος alldaynews

  • ***
  • 629
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #748 στις: Ιανουαρίου 21, 2016, 23:07 »
Προχθές πήρα γλυκερίνη από το φαρμακείο και την αραίωσα με wfi και αφού ανακάτεψα την μηδενική έφτιαξα μια βάση με 20αρα atmos thunder στα 6mg.Μου βγήκε 70vg-30pg και έβαλα σε 19ml 42 σταγόνες custard tpa και 20 σταγόνες μανταρίνι atmos.Ανακάτεψα καλά και την άφησα να ξεκουραστεί.Βέβαια απ`όσο έχω διαβάσει θέλει 5 μέρες τουλάχιστον να δέσουν τα υλικά αλλα λίγο ανυπόμονος είπα να δοκιμάσω σήμερα.Η γεύση είναι απαλή τονίζεται περισσότερο το μανταρίνι και μου θυμίζει ένα  υγρό το 7sins.Eλπίζω μετα από 3-4 μέρες να ισσοροπήσει με την custard αλλα και έτσι μ`αρέσει.Βέβαια η γεύση είναι διαφορετική στον καθένα αλλα λέω και γω την εμπειρία μου για το diy μπας και δοκιμάσει και κανένας άλλος και μας πει την γνώμη του

Αποσυνδεδεμένος kostas1177

  • **
  • 148
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ο ΤΣΕΛΕΜΕΝΤΕΣ ΜΑΣ (ΣΥΝΤΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΑ E-LIQUID ΜΑΣ)
« Απάντηση #749 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 16:23 »
Έφτιαξα το πρώτο μου DIY υγρό και είμαι πολύ ευχαριστημένος.
Αυτό που έφτιαξα είναι το παρακάτω:
12ml βάση Umami 50vg/50pg στα 10mg νικοτίνη.
Μέσα στα 12 αυτά ml έριξα:
12 σταγόνες σοκολάτα holy juice
7 σταγόνες καφέ holy juice
5 σταγόνες custard flavourart
5 σταγόνες μπανάνα Atmos.
Βγήκε πολύ καλό για τα γούστα μου, αυτό που λαμβάνω είναι ο καφές περισσότερο με ένα υπόβαθρο σε κακάο και στο τέλος παίρνω σαν επίγευση την μπανάνα. Η custard δεν μου βγαίνει κάπου.
Για πρώτη συνταγή είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4689 500018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 03, 2024, 20:04
από anetost
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12282 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 425 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7541 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21195 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195318 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1899 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5043 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110361 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2299 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1584 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos