vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

408 επισκέπτες, 2 χρήστες
maprix, mathimatikos1966

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2475 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 01:45 »
Aν ατμιζεις συνεχως το ιδιο υγρο και μαλιστα με τον ιδιο ατμοποιητη
υπαρχει η ταση να χανεις το αρωμα/γευση του υγρου μετα απο μερικες μερες.
Καλο θα ειναι αν αλλαζεις λιγο υγρα ωστε να μην συνηθιζεις στο αρωμα τους.
Μπορει να φταιει κι αυτο.

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2476 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 17:57 »
Ηalo "κουτάτο" + 0% βάση, πόσο χρειάζεται για να δέσει ?

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2477 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 19:41 »
Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
Παρακαλούμε μην χρησιμοποιείτε την παράθεση για να απαντήσετε στο αμέσως προηγούμενο μύνημα.


Εγω το ατμιζω την επομενη μερα και δεν εχω προβλημα.Μια χαρα η γευση  :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2013, 20:13 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2478 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 19:45 »
Τι βαση? PG ή VG? Και ποιας εταιριας ειναι?

Αποσυνδεδεμένος djdimitrisv

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
  • ΣΟΦΙΑ by Leo με Vision Spinner 1300
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2479 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 19:49 »
Με vg απο Atmos Lab και αραιωση 70% hallo και 30 % VG (Ατμιστικη βαση )



Y.Γ  - Το υγρο ειναι το Tourkish Tobacco 12mg

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2480 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 19:56 »
Απο τη στιγμη που θες να αναμειξεις βαση VG απο Atmos
με ετοιμο υγρο αλλης εταιριας και μαλιστα PG based οπως ειναι τα Halo
θα σου ελεγα να τo αφησεις κοντα στις 2 μερες μεχρι να ομογενοποιηθουν τα συστατικα.

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2481 στις: Νοεμβρίου 05, 2013, 20:13 »
Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας πρώτα απ όλα παιδιά

Atmoslab Balanced (PG/VG) είναι η βάση. Σε 1,5 ml 50-50 που έβαλα γιατί χαρμάνιασα ήτανε κομπλέ 

Αποσυνδεδεμένος sylvester79

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • όποιος νύχτα περπατεί..... μη τα λέμε πάλι......
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2482 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 18:51 »
Ας γράψω κι εγώ την άποψη μου για το νέο σχετικά Voodoo της Halo....
Νομίζω πως ανήκει και αυτό στην κλασσική πάστα υγρών HALO με τη γεμάτη γεύση, το πολύ καλό χτύπημα, την όμορφη επίγευση και την καλή μυρωδιά στην ατμόσφαιρα. Με έκανε για δεύτερη φορά μετά το Tribaca, να σκεφτώ πως αυτοί οι τύποι βάζουν κάτι μέσα εθιστικό. Πέρα απο τη γεύση, πέρα απο τη βάση. Κάτι που στη βιομηχανία τροφίμων θα αποκαλούσα "δημιουργό όρεξης". Δεν με ξετρέλανε, το ομολογώ. Η δεύτερη τζούρα όμως ήρθε να λύσει την απορία της πρώτης και ούτω καθεξης.  Είναι ένα ερωτηματικό τα υγρά αυτά. Μου θυμίζουν τα Marlboro που έκανα να κόψω πολλά χρόνια μιας και την ίδια αίσθηση δεν είχα με κανένα άλλο τσιγάρο αλλά αργότερα έμαθα-επιβεβαίωσα πως ο καπνός βραζόταν σε αμμωνία, η οποία αποτελεί καταλύτη στη διαδικασία κατα την οποία περνάει η νικοτίνη στο αίμα, με αποτέλεσμα η απορρόφηση νικοτίνης και η μετάβασή της στον εγκέφαλο ήταν "σχεδόν" ακαριαία (2-3 δευτερόλεπτα) κλπ κλπ Σκεφτομαι πως η HALO εκτός απο CocaCola wanabe είναι και Marlboro wanabe. Κάτι βάζουν μέσα , δεν ξέρω τι αλλά κάτι βάζουν. Δεν είναι η πυραζίνη, δεν είναι η μαλτόλη δεν είναι το MTS ούτε το Vape Wizard. Είναι κάτι που παίρνει την ένταση του αρώματος και την απογειώνει. Είναι κάτι που παίρνει τον αισθητό όγκο του καπνού και τον ενισχύει. Γεμίζει το στόμα σου. Είναι κάτι που μετά απο δέκα λεπτά αφού έκανες την τελευταία τζούρα σε ωθεί να κάνεις την επόμενη. Όχι για τη νικοτίνη αλλά για τη γεύση. Σε κάνει να πεινάς. Να θέλεις κι άλλη γεύση στο στόμα σου. Είναι κάποιο πρόσθετο. Καμία σχέση με γεύση. Booster. Συγκεκριμένα πάντως για το Voodoo, μου θύμισε σε ποσοστό 80%-90% το Cigar de Paris της eBaron. Μεγάλη σύγκλιση γεύσεων. Θυμίζει το άρωμα της eBaron μετά απο δύο βδομάδες ωρίμανσης. Γυρίζω ξανά στο θέμα συστατικών και λέω πως αυτό που βάζουν στα υγρά της HALO θ μπορούσα να το παρομοιάσω με κάτι υγρά που μου έδιναν όταν ήμουν μικρός και αδυνατούλης για να μου φέρνουν όρεξη και να τρώω. Δεν είναι μόνο η έντονη γεύση τους λοιπόν. Παίζει και κάτι πίσω απο τη γεύση. Περισσότερο εγκεφαλικό παρά γευστικό. Α, μην ξεχάσω... ακόμα ψάχνω να βρω ποτε αλλάζει η γεύση του Voodoo ώστε να δικαιολογήσω το όνομα Voodoo αλλά ... τίποτα. Καλό όμως. Ατμίζεται χαλαρά. Όσο για το άρωμα.... εγώ παιρνω σοκολατίτσα με χυμό σταφυλιού.... κάτι απο γλυκό κονιακάκι κερασιού στο βάθος, λίγη βανίλια απο εκείνη που βάζουν οι μανάδες μας στα γλυκά (την σκονίτσα), ιιιιισως λίιιιγη κανελίτσα. Το θέμα μου όμως είναι αυτό που μένει στο στόμα. Υπάρχει κάποια ουσία που φυλακίζει στους υποδοχείς της γεύσης... τη γεύση. Κάτι τρέχει με τη Μαίρη. Σϊγουρα. :)

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2483 στις: Νοεμβρίου 06, 2013, 19:47 »
Aν ατμιζεις συνεχως το ιδιο υγρο και μαλιστα με τον ιδιο ατμοποιητη
υπαρχει η ταση να χανεις το αρωμα/γευση του υγρου μετα απο μερικες μερες.
Καλο θα ειναι αν αλλαζεις λιγο υγρα ωστε να μην συνηθιζεις στο αρωμα τους.
Μπορει να φταιει κι αυτο.
Αυτό με τη γεύση που τη χάνεις το παρατήρησα και εγώ σε ένα υγρό άλλης εταιρίας. Δε χάνει δλδ το υγρό τη δύναμή του αλλά το συνηθίζει ο οργανισμός;
Σχετικά με το άνοιγμα στο μπουκαλάκι της halo υπάρχει και ένας άλλος τρόπος. Το βάζεις σε πλαστικό μπουκαλάκι με βελόνα και δεν ταπώνεις τη βελόνα. Μένει μικρότερη επιφάνεια εκτεθημένη σε σκόνη κλπ ;)

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2484 στις: Νοεμβρίου 08, 2013, 19:51 »
Πριν δοκιμάσω το Tribeca, αν μου το έδιναν σε απλό διαφανές μπουκαλάκι και αφού το δοκίμαζα με ρώταγαν ποιο υγρό είναι, θα απαντούσα χωρίς δεύτερη σκέψη, το Virginia της Vinirette. Δεν μοιάζουν απλά πολύ, είναι ο κλώνος του.
Κατά τα άλλα, προτιμώ Captain Jack, Longhorn και Cafe Mocha. Πολύ καλό το Tribeca αλλά με μπουχτίζει.

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2485 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 10:07 »
Σε μπουχτίζει το Tribecca και δε σε μπουχτίζει το Captain Jack;;; :confused1: :confused1: :laugh1:


Αυτό λοιπόν δεν περίμενα να το ακούσω... Το Longhorn βέβαια τα σπάει :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2486 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 10:20 »
Πριν δοκιμάσω το Tribeca, αν μου το έδιναν σε απλό διαφανές μπουκαλάκι και αφού το δοκίμαζα με ρώταγαν ποιο υγρό είναι, θα απαντούσα χωρίς δεύτερη σκέψη, το Virginia της Vinirette. Δεν μοιάζουν απλά πολύ, είναι ο κλώνος του.
Κατά τα άλλα, προτιμώ Captain Jack, Longhorn και Cafe Mocha. Πολύ καλό το Tribeca αλλά με μπουχτίζει.

Όταν πρωτοδοκίμασα το Tribeca μου φάνηκε κι εμένα μπουχτιστικό. Μετά από τρία εικοσιτετράωρα χρήσης άλλαξα γνώμη. Το χρησιμοποίησα σχεδόν αποκλειστικά επί πολλούς μήνες. Κάποια στιγμή το σταμάτησα. Το Virginia της Vinirette με την χαρακτηριστική γεύση καλαμποκιού το θεωρώ πιο ελαφρύ σε σχέση με το Tribeca. Κλώνο δεν θα το έλεγα βέβαια αλλά ανήκει στην ίδια γευστική κατηγορία.

Αποσυνδεδεμένος Vasilis®

  • ****
  • 1185
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2487 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 14:42 »
Θέμη, εννοώ το παλιό virginia, πριν το κάνουν καλαμπόκι.

Αποσυνδεδεμένος alexaegean

  • *
  • 48
  • Φύλο: Άντρας
  • το ατμίζειν εστί φιλοσοφείν
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2488 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 16:32 »
Πήρα χθες το Voodoo, αφού το δοκίμασα στο κατάστημα. Ακολούθησα κατα γράμμα τις οδηγίες του καταστηματάρχη (χτύπημα με κλειστό πώμα, άνοιγμα και ωρίμανση 12 τουλάχιστον ώρες -το άφησα 24 για σιγουριά, ξανά χτύπημα και μετά άτμισμα) αλλά η γεύση που μου βγάζει είναι ενα μίγμα φαρμακίλας και αλκοόλ. Να το αφήσω να ωριμάσει άλλες λίγες μέρες ή να το κλαίω?

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2489 στις: Νοεμβρίου 09, 2013, 16:56 »
Αστο λιγες μερες ακομα και δοκιμασε ξανα.
Αυτο το "αλκοολ" ειναι χαρακτηριστικο των Halo, δε νομιζω να φυγει τελειως ποτε.
Στο μαγαζι που το δοκιμασες ειχε αλλο αρωμα απο το δικο σου?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206319 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541054 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30924 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50017 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357514 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11388 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192877 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1211 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1173 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios