vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

339 επισκέπτες, 6 χρήστες
maprix, gfilip, Tem, dvelev, lidbab, ΜΗΤΣΟΣ ΠΑΠ

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2460 στις: Οκτωβρίου 29, 2013, 22:59 »
Απλα εξαρτημενος απο το τριμπεκα....εχω παντα καβαντζα 1 μπουκαλακι εκτος απο αυτο που ειναι για χρηση

Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2461 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 12:26 »
Δεν καταλαβαίνω γιατί θεωρείται από τα καλύτερα καπνικά το tribeca. Εμένα δεν μου θυμίζει καθόλου γεύση καπνού. Λούνα παρκ και μαλλί της γριάς μόνο μου θυμίζει. Δεν μπορώ να πω ότι με χαλάει, αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα μπορούσα να το έχω για όλη μέρα.
Βάλε σε ένα μπουκαλάκι tribeca και στάξε μέσα λίγο cigarrillos, μπορεί να σου αρέσει.
Εγώ το έκανα έτσι για αλλαγή και μου άρεσε.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2462 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 13:51 »
Το tribeca δεν το θεωρουμε...
Θεωρειται καπνικο απο τη halo και μαλιστα πρωτο πρωτο στα tobacco της ;)

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2463 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 14:41 »
Καπνικό ναι, θεωρείται.
Το ότι όμως είναι ένα από τα καλύτερα, αυτό το θεωρούμε εμείς! :thumpup:

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2464 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 15:38 »
Δεν θα το έλεγα και τόσο καπνικό όπως αντίστοιχα και άλλα RY4 που για μένα δεν είναι 100% καπνικά. Παρόλα αυτά όμως είναι allday και για εμένα παραμένει το καλύτερο υγρό ατμίσματος. Γούστα είναι αυτά... Πχ το Long Horn είναι πολύ πιο καπνικό ή το Maxx Blend της FA αν και δεν με ενθουσιαζει ιδιαίτερα είναι καθαρά τσιγαρίσιο και θυμίζει την μυρωδιά όταν ανοίγαμε ένα καινούργιο  πακέτο τσιγάρα...αν θυμάμαι καλά πως μύριζαν  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος exispathi

  • ****
  • 1256
  • Φύλο: Άντρας
  • -Συγνώμη φίλε, να σε ρ... -Ηλεκτρονικό τσιγάρο
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2465 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 16:00 »
Μην είμαστε κλειστοί στο τι σημαίνει καπνικό. Η αλήθεια είναι πως κι εμένα από halo το tribeca έχω ξεχωρίσει. Είχα πάρει ένα torque σε έναν φίλο μαζί με εξοπλισμό για να τον κάνω ατμιστή. Δεν έκατσε και κάποια στιγμή μου επιστρέφει το torque. Δεν το έκανα πολύ γιατί με κούραζε αυτή η ιδιαίτερη haloίλα που βγάζουν τα καπνικά της. Επειδή όμως το budget του μήνα πήγε σε άλλα πράματα, το έβαλα μέσα ένα mix με vienna cream (vapormania) 25%, forest fruits (ecig) 25% και torque 50%. Είμαι σε φίλο και ατμίζω και μου λέει στο άσχετο "είναι η πρώτη φορά που αυτό που κάνεις μυρίζει καπνό." Άσχετα με το τι άλλο έχει μέσα ένα καπνικό θέλω να πω, παραμένει καπνικό, ακόμα κι αν σε εμάς φαίνεται πιο ευχάριστο από καπνικό.

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2466 στις: Οκτωβρίου 30, 2013, 16:27 »
E λογικο να μυρίσει τσιγαρο.
Με τόσα που του ριξες μέσα, ήρθε και σκυλοβρώμισε το torque :tongue_smilie:




Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2467 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 20:07 »
Πάντως για να μην παρεξηγηθεί αυτό που έγραψα περί του ότι δεν μου κάνει το tribeca για καπνικό, να διευκρινίσω ότι δεν εννοώ ότι δεν είναι ωραίο και γευστικό υγρό. Εμένα μου αρέσει πολύ αλλά δεν μου θυμίζει καθόλου γεύση καπνού. Δεν σημαίνει όμως ότι δεν είναι του γούστου μου.

Να κάνω και μια γενική ερώτηση για τα halo. Λέει η εταιρία ότι πρέπει όταν τα αγοράζουμε να τα ανοίγουμε και να τα αφήνουμε 1-2 μέρες να ωριμάσουν πριν τα ατμίσουμε. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να αφήνουμε εντελώς ανοιχτά; Δλδ βγάζουμε εντελώς το καπάκι και αφήνουμε το μπουκαλάκι εντελώς ακάλυπτο για 24 τουλάχιστον ώρες;

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2468 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 20:14 »
Οχι. Απλα ανοιξε το, αστο να "αναπνευσει" για κανα λεπτο και μετα ξανακλειστο.
Μην το αφησεις ανοικτο 2 μερες και μπει καμια μυγα μεσα.  :))

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2469 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 20:18 »
Έχοντας διαβάσει ένα μεγάλο μέρος του νήματος άλλοι το αφήνουνε εντελώς ανοιχτό, άλλοι υποστηρίζουνε οτί αφού ανοίξει μία φορά ήδη αρχίζει η ορίμανσή του, άλλοι το ανακατεύουνε χαλαρά δλδ σεϊκερ.

Πάντως δε ξέρω σε μένα (και σε άλλα 3 άτομα-νεοατμιστές) δεν έκατσε καλά το τριμπέκα. Δεν άρεσε σε κανέναν μας.

Φταίει το υγρό-παρτίδα ? Φταίει ο ατμοποιητής evod-ce4 ? Όπως και να χει δεν.

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2470 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 20:23 »
Οχι. Απλα ανοιξε το, αστο να "αναπνευσει" για κανα λεπτο και μετα ξανακλειστο.
Μην το αφησεις ανοικτο 2 μερες και μπει καμια μυγα μεσα.  :))

Δλδ το ανοίγω, το αφήνω ένα λεπτό χωρίς καπάκι, το ξανακλείνω και μετά για 2 μέρες περίπου δεν το χρησιμοποιώ.
Πάντως με το longhorn που είχα πάρει, το άφησα χωρίς καπάκι για περίπου 12-14 ώρες. Ευτυχώς δεν βρήκα μέσα κανέναν μεζέ!  :))
Καλό θα ήταν βέβαια να του είχα βάλει από πάνω τπτ σε στυλ τούλι ή κανένα φίλτρο καφετιέρας για να είμαι σίγουρος ότι δεν θα μπει τπτ μέσα.

Φίλε duman το ίδιο είχα πει κι εγώ στην αρχή. Δεν μου άρεσε όταν το δοκίμασα πρώτη φορά. Ίσως επειδή άλλο περίμενα κι άλλο συνάντησα. Έχοντας υπόψιν μου ότι είναι από τα κορυφαία υγρά και πρώτο σε πωλήσεις αν δεν κάνω λάθος μάλλον περίμενα κάτι που θα με ενθουσίαζε πολύ. Αλλά όπως είπα και πριν,  στην αρχή δεν μου πολυάρεσε. Με τον καιρό όμως άλλαξα γνώμη. Πλέον μου αρέσει. Μέχρι εκεί όμως.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 03, 2013, 20:29 από metmat »

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2471 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 20:28 »
Δε χρειαζεται να μεινει ανοικτο τελειως, οχι.
Αλλα αν θες κανε ενα πειραμα.
Ανοιξε ταυτοχρονα 2 μπουκαλακια απο το ιδιο υγρο και το ενα αστο ανοικτο 1-2 μερες ενω το αλλο οχι.
Να δεις αν εχει καμια διαφορα.
Επισης ατμισεσε απο το ενα μπουκαλακι με το που το ανοιξεις, χωρις να το αφησεις 1-2 μερες να "ωριμασει".
Με τα παραπανω θα εχεις καλυψει ολες τις περιπτωσεις κι ετσι θα ξερεις την επομενη φορα
τι σου αρεσει περισσοτερο (αν δεις διαφορα δηλαδη).  ;)

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2472 στις: Νοεμβρίου 03, 2013, 20:47 »
Το ζήτημα είναι ότι με το longhorn παρατήρησα κάτι που ίσως να είναι περίεργο, ίσως και να είναι φυσιολογικό.
Όπως είπα το άφησα περίπου 12 ώρες εντελώς ανοιχτό πριν το βάλω στον ατμοποιητή. Συγκεκριμένα στον gemini mini που έχει διπλή αντίσταση.
Την πρώτη φορά λοιπόν που το έβαλα και το άτμισα μου έδινε ωραία γεύση με πολλές νότες από καπνό πίπας όπως το αντιλαμβανόμουν εγώ σε γεύση. Όσο περνούσε ο καιρός και γέμιζα ξανά και ξανά τον ίδιο ατμοποιητή, η γεύση έχανε την έντασή της. Δεν ξέρω αν η σύσταση του υγρού επηρέαζε τις αντιστάσεις και γινότανε αυτό. Άλλαξα λοιπόν και κεφαλή αλλά ποτέ δεν κατάφερα να πάρω την γεύση που έδινε στην αρχή. Για την ακρίβεια, πλέον μου δίνει μια γλυκιά κενή γεύση. Ίσως να ωρίμαζε σιγά σιγά το υγρό και να ερχότανε στην κατάσταση που θα έπρεπε να είναι σύμφωνα με την halo και εγώ απλά να προτιμούσα την πιο πρώιμη κατάσταση.
Ίσως την πρώτη φορά που το έβαλα στον ατμοποιητή να ανακατεύτηκε με την γεύση του προηγούμενου υγρού και να μου έδινε μια επιπλέον γεύση που μου άρεσε. Βέβαια αυτό μάλλον το αποκλείω γιατί στην γεύση που μου έδινε δεν διέκρινα πουθενά στοιχεία από το προηγούμενο υγρό.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2473 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 01:19 »
Ατμιζες αποκλειστικα Longhorn τοτε που παρατηρησες το παραπανω και με ενα ατμοποιητη?

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2474 στις: Νοεμβρίου 04, 2013, 01:26 »
Κατά κύριο λόγο ναι.
Άτμιζα που και που και κανένα άλλο υγρό κατά την διάρκεια της μέρας σε διαφορετικό ατμοποιητή όμως. (κάτι γλυκές γεύσεις της flavour art)
Στον συγκεκριμένο ατμοποιητή είχα όμως μονίμως το longhorn. Από την στιγμή που έβαλα για πρώτη φορά longhorn στον ατμοποιητή μέχρι την στιγμή που τελείωσε το μπουκαλάκι είχε μόνο αυτό το υγρό.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342074 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206333 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541230 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597053 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357581 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192898 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1220 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1188 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591560 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios