vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

278 επισκέπτες, 5 χρήστες
grag, camber, zamploutos, jim356, npaolo

Υγρά Halo

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2370 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 12:01 »

Οποτε η ερώτηση. Αφού μου αρέσει πολύ το τριμπεκα 18 αλλά κάπου δεν αντλω την ίδια ευχαρίστηση να πάω σε 24αρι (αν και είχα σκοπό να μειωσω νικοτίνη τώρα βλέπω οτι πάω για παραπανω)? Έχει διάφορα στην αίσθηση πέρα απο το χτύπημα το 18 απο το 24 τριμπεκα? Αν και είναι υποκειμενικά τα υγρά έχετε κάποια αλλη πρόταση σε χάλο καπνικο ξαδελφακι τριμπεκα? Μέντα δεν έχω δοκιμασει ποτε αλλά οι αμερικανοί πίνουν νερό στο όνομα της. Έχει δοκιμάσει κανεις? Αξίζει καμια?

Όταν ξεκίνησα το Tribeca στα 12 δεν με ικανοποιούσε τόσο σε γεύση μέχρι που δοκίμασα το 18 αρι.
Δεν ξέρω τι παίζει ρόλο τελικά, αλλά στα 18 mg η γεύση δεν έχει σχέση με το 12 mg.

Θεωρώ πως στα 18 mg είναι το ιδανικό υγρό και το μόνο που μου έκανε είναι να αυξήσω τη νικοτίνη από τα 12 mg.
Τώρα πλέον δεν το αλλάζω έστω και αν κατέβω σε νικοτίνη, στο Tribeca θα μείνω εκεί.

Θα σου έλεγα να δοκιμάσεις παρόλο που δεν είναι "ξαδελφάκι" όπως λες το Captain Jack και το Freedom.
Δεν μοιάζουν, έχουν όμως κοινές γευστικές ρίζες. Αυτά συν το Turkish tobacco μόνο μπορώ να ατμίσω,
όλα τα υπόλοιπα ή τα βαριέμαι ή με μπουχτίζουν ή τα "μισώ"  :)) :))

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2371 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 17:39 »
Τελικά ατμίζω εδώ και κάποια ώρα, τ άφησα ανοιχτό το μπουκαλάκι κανά 24ωρο,  Torque56 6mg. Πολύ καλό για μένα, ίσως και το 12mg να μου ητανε κομπλε, πολύ καλή γεύση-άρωμα. Το μόνο που δε μου άρεσε είναι ότι αφήνει στο χώρο λίγο μυρωδιά τορκίλας  :D

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2372 στις: Οκτωβρίου 04, 2013, 20:57 »
Αν μπορουσαμε να βαλουμε σε κατηγοριες τις γευσεις στα υγρα της Halo, ισως να τα βαζαμε ως εξης:


- Σου αρεσει το πουρο; Δες το LONGHORN και ισως το FREEDOM


- Σου αρεσουν τα φρουτωδες; Δες το MIDNIGHT APPLE, TIKI και ισως λιγο το VOODOO


- Σου αρεσουν τα ποτα/ηδυποτα; Δοκιμασε τα SOUTHERN, MALIBU & CAPTAIN JACK (αναλογα τα γουστα)


- Σου αρεσουν τα καραμελενια; Δοκιμασε το γνωστο σε ολους TRIBECA και ισως λιγο το HX3


- Σου αρεσουν τα καπνικα; Δοκιμασε το κορυφαιο TORQUE56 και ισως το PRIME15


- Σου αρεσουν αυτα με γευσεις καφε; Κορυφαιο το MOCHA (απιστευτη μυρωδια) και ισως το JAVA


- Σου αρεσουν τα σοκολατενια; Για ριξε μια ματια στο BELGIAN COCOA και ισως στο SHAMROCK για πιο μαυρη σοκολατα


- Σου αρεσουν αυτα με την μεντα; Οπωσδηποτε το SUBZERO και ισως το KRINGLE'S CURSE για κατι διαφορετικο


Καπως ετσι τα προτεινω εγω σε φιλους, επειδη ομως καποια απο αυτα δεν τα παω και πολυ ισως να εχω και λανθασμενη εντυπωση :hmmm:


Ποια ειναι για μενα τα κορυφαια που θα πρεπει να δοκιμασει καποιος καινουργιος στο αθλημα;


TRIBECA στα 18mg, TORQUE στα 12mg, ΗΧ3 στα 6mg, MOCHA στα 12mg και το MIDNIGHT APPLE στα 18mg
5 υγρα ολες οι γευσεις :respect:


Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2373 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 10:36 »
Είχα δοκιμάσει το Voodoo αλλά δεν με ενθουσίασε στο κατάστημα. Όπως έγραψα όμως και πιο πάνω, το τριμπεκα κάπως δεν μου πήγαινε καλά. Άρχισα λοιπόν να διαβάζω στο site της Halo τα σχόλια. Ενθουσιαστικά για το Voodoo.

http://www.halocigs.com/voodoo-eliquid.html

Σκεφτόμουν: "άντε μωρέ με τα αμερικανάκια, σιγά μην αλλάζει γεύσεις κατά την χρήση". Μετά έφαγα ένα φλας ότι τα υγρά όταν τα δοκιμάζεις για 3-4 τζούρες δεν μπορείς να βγάλεις άκρη. Πετάγομαι replacesmoke και παίρνω ένα Voodoo 18. Συμπέρασμα? Τα αμερικανάκια έχουν δίκιο. Το υγρό ΔΕΝ παίζεται. Έχει πολυεπίπεδη απόδοση. Ανάλογα με τη διάρκεια τζούρας, ανάλογα με τα βατ, θα σου βγάλει κάτι διαφορετικό. Από χτες πιπίλα. Δεν το έχω βαρεθεί, δεν το έχω αλλάξει.

Για μένα πλέον το Τριμπέκα βρήκε ισάξιο αντίπαλο:



 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2374 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 10:54 »
Πολλές φορές επηρεαζόμαστε βέβαια και από τα πολλά θετικά σχόλια. Με μια πρώτη δοκιμή δεν με ενθουσίασε το Voodoo. Δεν είναι κακό αλλά ίσως όχι και κορυφαίο. Επιφυλάσσομαι να επανέλθω μετά από χρήση μεγαλύτερης διάρκειας .

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2375 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 13:24 »
Εμενα προσωπικα δε με ενθουσιασε σχεδον καθολου το voοdoo, ειμαι φανατικος του tribeca. καταρχην δεν εχουν κανενα μετρο συγκρισης ως προς τη γευση, το ενα μεν καπνικο (tribeca) για οσους βεβαια θεωρουν αυτα τα γλυκα αρωματα καπνικα, το αλλο φρουτενιο εντελως (voοdoo). Θυμιζει πολυ γενικα, λικερ κονιακ, σταφιδα, (αλλα και λιγο babaloo τσιχλα  :)) ). Κατα τη δικη μου γνωμη δυσκολα θα ξεπερασει το tribeca, νομιζω ουτε καν θα το φτασει.

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2376 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 13:30 »
μπερδεύτηκα

το voodoo είναι καπνικό ή όχι?


Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2377 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 14:25 »
Υποτίθεται πως έχει καπνικό υπόβαθρο.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2378 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 14:31 »
μπερδεύτηκα

το voodoo είναι καπνικό ή όχι?
Την ίδια ερώτηση έκανα και εγώ και στο μαγαζί και στον εαυτό μου. Η HALO στο site της το έχει στα καπνικά. Στην χρήση σαφώς είναι πιο "φρουτώδες" από το Τριμπέκα. Αλλά σε μένα βγάζει και καπνική γεύση η οποία όμως μπερδεύεται πιο πολύ με τα άλλα αρώματα. Το Τριμπεκα (σε μένα) δείχνει καπνικό στην εισπνοή και στην εκπνοή αφήνει κάτι σε καραμελωμένη ζάχαρη-μαλλί της γριάς. Το βουντού στην εκπνοή αφήνει ένα μίγμα από αυτά που λέει οτι περιέχει και κάποιες φορές και καπνό μέσα σε αυτά. Όπως και να έχει 2 μέρες τώρα τριμπέκα δεν έχω αγγίξει. Μου αρέσει πολύ το βουντού. Και μάλιστα θεωρώ ότι έχει και ένα από τα πιο επιτυχημένα ονόματα για υγρό.  :)

Αποσυνδεδεμένος sakis7

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • 'Οτι πετά δεν κάνει μέλι!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2379 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 17:00 »
παιδια το voodoo ειναι πολυ ιδιαιτερο ,στην αρχη ολα καλα αλλα μετα τα πρωτα ml το παρατησα...

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2380 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 17:28 »
σε ολα τα υγρα παιζει σημαντικο ρολο με τι ατμ και στα ποσα βολτ τα ατμιζουμε,κανω τριμπεκα 12αρι εδω και 1,5 χρονο,με καθε ατμ παιρνω και αλλη γευση και χτυπημα οποτε συμπερασμα δεν βγαινει

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2381 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 17:52 »
Μακραν τα χειροτερα υγρα για μενα απο την Halo ειναι το VOODOO-SOUTHERN απο τα καινουργια και LONGHORΝ-FREEDOM απο τα παλια, γουστα ειναι αυτα βεβαια αλλα σε οσους ατμοποιητες τα εβαλα μετα τους πεταξα.


Ολα τα αλλα υγρα μπορω να τα αντεξω, εχω και τρομερη αδυναμια σε μερικα αλλα της Halo, αλλα τα παραπανω με τιποτα :thumpdown:
(Τα δοκιμασα βεβαια σε απλο ατμοποιητη Epcilon με απλή μπαταρια Epcilon και ηταν στα 12mg, δεν ξερω αν θα μου καθονταν διαφορετικα μερικα απο αυτα με αλλους συνδιασμους)

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2382 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 20:20 »
Για το Voodoo το εχω γραψει 2-3 σελιδες πιο πισω:  Μετα απο ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ 2 εβδομαδες γινεται ααααλλο υγρο!!!! :yes:

Αποσυνδεδεμένος SAn

  • *
  • 87
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2383 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 21:32 »
Το τριμπέκα 7 φίλοι μέχρι στιγμής που λένε πως μυρίζει μαλλί της γριάς.. Προσωπικά μου βγάζει καπνικό γλυκό..

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2384 στις: Οκτωβρίου 06, 2013, 21:35 »
και εμενα μου το εχω πει αυτο..και εγω σαν καπνικο ελαφρα γλυκο το βρισκω :-[

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541362 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31008 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50105 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597175 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357694 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11472 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192990 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1253 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591737 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios