vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

156 επισκέπτες, 6 χρήστες
zamploutos, jim356, npaolo, ZoeM, gigelis78, treloneritis

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος tomy

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2355 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 08:39 »
 Αυτά  τα  υγρά  είναι  μια  κατηγορία  μόνα  τους      τα  αρώματα  που  βάζουν  είναι  πάρα πολύ  καλά ,,,, εξαιρετικά  ….οπού  πιστεύω  ότι  είναι  και  το  κλειδί  της  υπόθεσης   hallo
 
 

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2356 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 14:30 »
Κατάλαβα... οπότε πάω στα τυφλά. Αλλά επειδή €/ml μου φαίνεται κάπως, λέω να πάρω από εδώ το HALO Tribeca 30ml. Διάβασα ότι είναι απ τα καλύτερα καπνικά με κάποια γεύση κι όχι "πικρίλα" σκέτη καπνού. Αν και στα τυφλά θα δείξει.

Στα υγρά από το συγκεκριμένο μαγαζί ισχύει η έκπτωση για τους χρήστες του φόρουμ? Ή επειδή το έχει ήδη -4€ απ την αρχική δεν ισχύει? Γενικά από που προτιμάτε Ηαlo αγορές?

Ευχαριστώ

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2357 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 15:08 »
Ανάλογα , αν έχει προσφορά η Halo USA από εκεί, αλλιώς όποιος το έχει,
Tribeca HALO E-Liquid με 19,75 - 12% έκπτωση για τα μέλη του φόρουμ
Εκπτώσεις Ελλήνων εμπόρων που διατηρούν πίνακα στο φόρουμ μας

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2358 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 15:22 »
Έκανα λογαριασμό στην replacesmoke. O κωδικός για την έκπτωση ισχύει αλλά όχι σε ό,τι βρίσκεται ήδη σε έκπτωση-προσφορά.

Η σελίδα της alterego για κάποιο λόγο (ίσως το adblock) δε μου την εμφανίζει σωστά κι ούτε έχω την δυνατότητα επιλογής mg/ml. Θα το ψάξω λίγο.

όσο για το tribeca... Κάνοντας maxxboro που είναι καπνικό, θα μαι κομπλέ ? Ναι ξέρω καμία σχέση και υποκειμενικό αλλά θέλοντας κάποιο νορμαλ καπνικό αλλά με κάποια ίσως απαλή γλυκιά γεύση, θα ναι αρκετό ? Μια γνώμη γενική ζητάω αν μπορεί να δοθεί

Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2359 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 15:26 »
Το Maxxboro από Natura φαντάζομαι εννοείς?

Δεν είναι κακό, είναι σχετικά απαλό, αλλά όχι του γούστου μου.

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2360 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 15:40 »
Ναι Cruiser, από Natura .

Θα πρότεινες κάποιο άλλο καπνικό της Halo (έστω και με τα δικά σου γούστα) ? Ρωτάω για να μην κάθομαι και ψάχνω για ένα-ένα τα υγρά πληροφορίες-σχόλια-κτλ κτλ.

Σ ευχαριστώ!   

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2361 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 16:06 »
Δυστυχώς φίλε μου, το μόνο άλλο που έχω δοκιμάσει από Halo εκτός από Tribecca, είναι το Torque56, και επειδή μοιραία το συγκρίνω με το Tribecca, ίσως δεν είμαι ο κατάλληλος για να απαντήσω σε αυτή την ερώτηση!

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2362 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 16:15 »
Δε πειράζει, σ ευχαριστώ για τη βοήθεια!  :thumpup:

Θα ψωνίσω γεύση δια της οράσεως...αν βγει κομπλέ βγήκε

Αποσυνδεδεμένος altan678

  • ***
  • 671
  • Φύλο: Άντρας
  • Tomorrow belongs to NOBODY
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2363 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 00:15 »
Νόμιζα ότι το Turkish θα το έβαζες από πάνω. Μου προξενείς το ενδιαφέρον με τα Longhorn και Freedom. Δεν θυμάμαι αν τα έχω δοκιμάσει. Τι "αποχρώσεις" φέρνουν στην εκπνοή σε σχέση με την καραμελωμένη ζάχαρα του Τριμπέκα? Έχουν κάτι που να ξεχωρίζει στο στόμα?

Το longhorn θα έλεγα ότι έχει μυρωδιά πούρου όπως το μυρίζεις όταν κάνεις την υποχρεωτική κίνηση κάτω από τη μύτη σου πριν το ανάψεις. Η μυρωδιά-γεύση αυτή είναι ακόμα πιο έντονη όταν εκπνεύσεις τον ατμό από τη μύτη. Έπαθα σοκ με την ομοιότητα. Έχει βαριά γεύση "καπνιστού" καπνου μαζί με λίγο βανίλια. Είναι πάρα πολύ ιδιαίτερο και φαντάζομαι ότι είτε το λατρεύεις, είτε το μισεις. Εγώ προσωπικα αυτό και το prime τα λατρεύω.

Το captain jack μου θυμίζει πάρα πολύ το longhorn μόνο που έχει ακόμα πιο βαριά μυρωδιά καπνου συν μια γεύση βαρελιού συν  έντονη γεύση μελιού. Εμένα με μπουχτίζει γρήγορα αλλά είναι το μοναδικό υγρό (μέχρι στιγμής) που έχω βρει να ταιριάζει με ουίσκυ ή κονιάκ.
Αν έλειπε το μέλι και έμπαινε στη θέση του ελάχιστη βανίλια ή διακριτικότατη σοκολάτα θα το λάτρευα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2013, 12:15 από altan678 »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2364 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 00:49 »
Δε πειράζει, σ ευχαριστώ για τη βοήθεια!  :thumpup:

Θα ψωνίσω γεύση δια της οράσεως...αν βγει κομπλέ βγήκε
γνωμη μου αν θελεις καπνικο με ελαφρες γλυκες νοτες ξεκινα απο τριμπεκα,οι πιθανοτητες ειναι να σου αρεσει,προσωπικα ειμαι εξαρτημενος απο αυτο,κανω 2 μπουκαλια 30ml τον μηνα,ευτυχως που εχω βρει και 2 γευσεις απο diy και δεν πληρωνω τα κερατα μου στα υγρα

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2365 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 18:28 »
Μια βοήθεια βρε παιδιά γιατί το Κάμελ σκληρό με καλεί απο το περίπτερο. :)

Μου αρέσει πολύ το τριμπεκα στα 18 αλλά και γενικότερα η αίσθηση των halo. Ταυτόχρονα θα ήθελα να ανοιξω λίγο τα Γούστα μου. Πήρα το Turkish tobacco. Καλό μεν αλλά μόλις τελειωσε το μπουκάλι δεν ενιωσα ελλειψη και έτσι δεν το ξαναπηρα. Πήρα το longhorn. Πλούσιο άρωμα μεν αλλά "βαρυ" μετα απο λίγη ωρα. Μέχρι και ο χώρος μυρίζει σαν κανονικό πουρο σε τρίτους.

Οποτε η ερώτηση. Αφού μου αρέσει πολύ το τριμπεκα 18 αλλά κάπου δεν αντλω την ίδια ευχαρίστηση να πάω σε 24αρι (αν και είχα σκοπό να μειωσω νικοτίνη τώρα βλέπω οτι πάω για παραπανω)? Έχει διάφορα στην αίσθηση πέρα απο το χτύπημα το 18 απο το 24 τριμπεκα? Αν και είναι υποκειμενικά τα υγρά έχετε κάποια αλλη πρόταση σε χάλο καπνικο ξαδελφακι τριμπεκα? Μέντα δεν έχω δοκιμασει ποτε αλλά οι αμερικανοί πίνουν νερό στο όνομα της. Έχει δοκιμάσει κανεις? Αξίζει καμια?

Send from my eVic..


Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2366 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 20:16 »
Οσα halo εχω δοκιμασει ανεβάζοντας τη νικοτίνη δυναμώνει κι η γευση.
Οπότε ειναι πιθανο το 24αρι tribeca να σε ικανοποιήσει πολύ περισσότερο από το 18αρι.
Θα σου πρότεινα και το torque56 που ειναι πολύ ''τσιγαρίσιο'', με πολύ δυνατο χτύπημα κι αρκετα αγλυκο.
Απο μέντες εχω δοκιμάσει το truepure, το subzero και το malibu που δεν το έχει στις μέντες αλλά διαθετει αρκετή.
Το πιο αγλυκο και με καθαρή γεύση μέντας είναι το subzero. Μιλάμε για κανονικό μουδιασμα...
Το malibu θυμίζει πραγματι το ποτο και είναι γευστικό αλλα αρκετα γλυκο και καπως κουραστικό.
Το truepure αρκετα ''καθαρο'', ελαφρώς γλυκό και πιο ''ξεκούραστο'' απ το malibu

Υ.Γ:Εννοείται ότι ακομα και 24αρια υγρα είναι πολύ καλύτερα απο τα βρωμοcamel, απλα γνώμη μου είναι να εισαι λίγο ''συντηρητικός '' στα ml με 24αρα νικοτίνη.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 03, 2013, 20:25 από e-go FUN »

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2367 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 20:41 »
Θα συμφωνήσω. Στα halo περισσότερη νικοτίνη = καλύτερη γεύση. Βέβαια τα 24άρια δεν τα αντέχω αλλά το tribeca στα 12 μου φαίνεται πολύ άτονο σε σχέση με το 18.


Αποσυνδεδεμένος G.K.77

  • **
  • 193
  • Φύλο: Άντρας
  • Με λένε Γιώργο και είμαι καλά.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2368 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 23:19 »
Μια βοήθεια βρε παιδιά γιατί το Κάμελ σκληρό με καλεί απο το περίπτερο. :)

Μου αρέσει πολύ το τριμπεκα στα 18 αλλά και γενικότερα η αίσθηση των halo. Ταυτόχρονα θα ήθελα να ανοιξω λίγο τα Γούστα μου. Πήρα το Turkish tobacco. Καλό μεν αλλά μόλις τελειωσε το μπουκάλι δεν ενιωσα ελλειψη και έτσι δεν το ξαναπηρα. Πήρα το longhorn. Πλούσιο άρωμα μεν αλλά "βαρυ" μετα απο λίγη ωρα. Μέχρι και ο χώρος μυρίζει σαν κανονικό πουρο σε τρίτους.

Οποτε η ερώτηση. Αφού μου αρέσει πολύ το τριμπεκα 18 αλλά κάπου δεν αντλω την ίδια ευχαρίστηση να πάω σε 24αρι (αν και είχα σκοπό να μειωσω νικοτίνη τώρα βλέπω οτι πάω για παραπανω)? Έχει διάφορα στην αίσθηση πέρα απο το χτύπημα το 18 απο το 24 τριμπεκα? Αν και είναι υποκειμενικά τα υγρά έχετε κάποια αλλη πρόταση σε χάλο καπνικο ξαδελφακι τριμπεκα? Μέντα δεν έχω δοκιμασει ποτε αλλά οι αμερικανοί πίνουν νερό στο όνομα της. Έχει δοκιμάσει κανεις? Αξίζει καμια?

Send from my eVic..

Αφού σου αρέσει το tribeca δυνατό κάνε όλα τα άλλα υγρά σου με λιγότερη νικοτίνη, μετά το 18άρι θα σου φαίνεται μπαρούτι.

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2369 στις: Οκτωβρίου 03, 2013, 23:53 »
Έχω προσπαθήσει να πάω σε 12 αλλά δεν μπορούσα.

Τελικά πήγα και πήρα 24άρι Τριμπέκα. Είναι καλό αλλά όχι ενθουσιαστικό. Δοκίμασα αρκετά και το Βουντού. Έχει μέσα και λίγο καπνό λέει η Χαλό αλλά εγώ δεν το βρήκα. Μόνο κάτι δαμάσκηνα και άλλα τέτοια μασκαραλίκια βρήκα. 8)

Προειδοποίηση. Για όποιον ενδιεφέρεται για το Longhorn να πω ότι είναι ένα αρκετά καλό υγρό με έντονη γεύση πούρου. Είναι λίγο μπουχτιστικό όμως. Επίσης δεν φεύγει με τιποτα η μυρωδιά. 2 φορές καλό πλύσιμο σε όλα και ακόμα μου μυρίζει.  :)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342178 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206422 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541358 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31002 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50101 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597171 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357688 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11466 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192985 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1249 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591731 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios