vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

305 επισκέπτες, 4 χρήστες
ZoeM, Tem, joki, tibolaso

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2340 στις: Σεπτεμβρίου 20, 2013, 23:44 »
Λοιπον, μετα απο ενδελεχή έρευνα :hmmm:  στα υγρά της Halo, θα τα κατηγοριοποιησω με βαση τα δικα μου γουστα, μηπως και βοηθησω μερικους νεους συνατμιστες στην επιλογη τους οταν (δυστυχως) δεν εχουν καποιο καταστημα που να διαθετει Halo κοντα στο σπιτι τους (Λογικα, αν σου αρεσει ή απεχθανεσαι κάποιο υγρο απο καποια κατηγορια πιθανον τοτε αυτο να ισχυει και με τα υπολοιπα της κατηγοριας του, επειδη πανω κατω ειναι στην ιδια φιλοσοφια τα αρωματά τους):


ΒΑΡΙΑ ΚΑΠΝΙΚΑ

TRIBECA
LONGHORN
FREEDOM


ΕΛΑΦΡΑ ΚΑΠΝΙΚΑ


...
TURKISH[/b]
....
Νόμιζα ότι το Turkish θα το έβαζες από πάνω. Μου προξενείς το ενδιαφέρον με τα Longhorn και Freedom. Δεν θυμάμαι αν τα έχω δοκιμάσει. Τι "αποχρώσεις" φέρνουν στην εκπνοή σε σχέση με την καραμελωμένη ζάχαρα του Τριμπέκα? Έχουν κάτι που να ξεχωρίζει στο στόμα?

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2341 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 07:07 »
Το captain Jack είναι σαν το Freedom σε πιο light έκδοση , το Turkish tobacco καθαρά καπνικό
Το Shamrock πικρή σοκολάτα με επίγευση μέντας στα 3 ml που με το ζόρι έκανα με απογοήτευσε
έχοντας στη σκέψη μου σοκολάτα με το πάγωμα που αφήνει η μέντα. Για μένα ότι χειρότερο
έχω δοκιμάσει στα υγρά μαζί με το torque και 2-3 ακόμα  :yes:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2342 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 09:10 »
Eγώ πάλι θα χαρακτήριζα το Longhorn σαν μια πιο light έκδοση του Freedom. To Turkish tobacco δεν νομίζω ότι έχει κάποια σχέση με το Freedom.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 09:23 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2343 στις: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 10:11 »
Τα ΕΛΑΦΡΑ τα δοκιμασα σε (6-12-18mg), τα ΒΑΡΙΑ καπνικα τα δοκιμασα ολα στα 12mg και τα κατεταξα εκει που τα κατεταξα, εχω ομως την εντυπωση οτι τα υγρα αλλαζουν φιλοσοφια σε αλλα mg ( δεν εχω τα λεφτα να το ψαξω περαιτερω :) ).


Οταν λεω βαρια εννοω οτι ειναι βαριααά καπνικα (πουρου, πιπας κτλ), το οτι ειναι κατι βαρυ δεν σημαινει οτι εχει ξερη γευση, τα περισσοτερα απο αυτα εχουν μεσα καραμελα ή ξηρους καρπους κτλ., αλλα απευθύνονται περισσοτερο σε καπνιστες που θελουν βαρια γευση καπνου (να βρωμαει ο χωρος).


Και για να σας βαλω στο πνευμα με τα mg, στο Twisted Java αν το παρεις στα 12mg μπορει να σε χαλασει η εντονη γευση καφε/μεντας αλλα αν το παρεις στα 6mg να το λατρεψεις οπως και εγω.
Εχω ενα φιλαρακι (αυτος με εβαλε στο ατμισμα) που ατμιζε τον τελευταιο χρονο μονο TORQUE56 18mg (ατμιζει 2-3 χρονια), οταν ακουγε για γευσεις με μεντα ή καφε ή σοκολατα ή κατι κατω απο τα 18mg του ερχονταν να ξερασει, τωρα καπνιζει μονο HX3 12mg και JAVA 6mg.

Αυτο που θελω να πω ειναι ο,τι αν ατμιζεις (σε οποια εταιρια και αν ανηκεις καπνικα) ενα συγκεκριμενο υγρο σε καποια συγκεκριμενα mg, και σε αυτα τα mg ολα τα αλλα σου φαινονται αηδια, ισως να αναθεωρησεις τις αποψεις σου αν τα δοκιμασεις τα υπολοιπα υγρα σε αλλα mg. Εκει εχω καταληξει τουλαχιστον εγω, απλα στα μαγαζια ολα τα υγρα που εχουν για δοκιμη τα εχουν μονο σε 18 ή 12mg με ατμοποιητες της πλακας και τα υγρα ειναι ανοιγμενα εδω και κανενα χρονο, οποτε δεν μπορεις να ξερεις πως θα σου καθοταν ενα υγρο σε αλλα mg αν δεν το αγορασεις πρωτα (κριμα!!).

Και κατι τελευταιο, παντα ελεγα μισω την μεντα, και οταν ξεκινησα τα πρωτα μου βηματα στο ατμισμα την απόφευγα οπως ο διαολος το λιβανι, ομως παιδια, σε χαμηλα mg και με καποια ωραια επιγευση (καφε, σοκολατα κτλ) την εχω καταβρει, μιλαμε οτι οποιες αναστολες και αν ειχα με το κανονικο τσιγαρο (για το αν το αν μου λειπει κτλ) εχουν εξαφανιστει με την μεντα, με εχει παει σε τελειως αλλο επιπεδο ατμιστικα, στην κυριολεξια απολαμβανω το ατμισμα με αυτα τα υγρα της Halo. Δεν μπορω να το εξηγησω, ισως η μεντα να ανοιγει τα πνευμονια σου και να ρουφας περισσοτερη νικοτίνη ή κατι τετοιο, παντως ειναι σαν να καπνιζω, την ιδια απολαυση μου δινει.

*Να σημειωσω οτι τα υγρα που δοκιμασα και τα αναφερω πιο πανω τα εχω αγορασει ολα και τα περισσοτερα απο αυτα τα εχω χαρισει σε φιλους*
**Μου εμειναν το Cocoa και το Mocha και εχω κλεισει με την Halo (αντε, γιατι θα με σκοτωσει η γυναικα μου με ολα αυτα τα εξοδα)**
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 21, 2013, 10:47 από micron »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2344 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 12:56 »
Μου αρεσει πολυ το τριμπεκα και η βελγικη σοκολατα η οποια ειναι καπως για ολη μερα και κουραζει,δοκιμασα να κανω μια μιξη μεταξυ των 2 και το αποτελεσμα ηταν πολυ καλο

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2345 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 13:02 »
Θα ηθελα να αναφέρω σαν φανατικός tribeca το νεο μου μπουκαλακι 30μλ με 18μγ νικ. με παρτιδα 1001829 διαφέρει πολυ απο τη συνηθισμενη γεύση! Δεν είνια γλυκιά στη μυρωδιά απευθειας απο το μπουκαλακι, θυμιζει λιγο πιπερια γενικα λιγο πικαντικη και οχι γλυκια, μια ζαχαρη ας πουμε καμμενη, πολυ στεναχωρηθηκα :thumpdown:  και το αφησα πανω απο 24 ωρες να γινει.

Αποσυνδεδεμένος BABIS1098

  • *****
  • 1981
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2346 στις: Σεπτεμβρίου 22, 2013, 14:42 »
Οτι  και να κανεις δεν στρωνει.....
Το προβλημα αυτο το εχω κ εγω οπως κ πολυ αλλοι, αν διαβασεις πιο πανω το νημα θα δεις,η Halo μου θυμιζει ταβερνα που  οταν πιασει καποια πελατια  χαλαει την ποιοτητα....
Κριμα!

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2347 στις: Σεπτεμβρίου 23, 2013, 16:09 »
Η δικια μου γνωμη...

Κανω αποκλειστικα freedom 5-6-7ml την ημερα εδω και 1,5 χρονο.
Κατα καιρους εχω δοκιμασει σχεδον ολα τα υγρα της Halo, χωρις ομως να μου αρεσει κανενα (σε συγκριση παντα με το freedom που μου "εκατσε")
Να πω επισης οτι θεωρω το Freedom μια απο τις βασικες αιτιες που εκοψα για πλακα το κ.τ. (2-3 πακετα την ημερα)

Μου εκανε εντυπωση η συγκριση του freedom με το captain Jack απο τον φιλο Giannis Pap.
Μου εκανε εντυπωση επισης το σχολιο του Micron οτι το Freedom ειναι βαρυ καπνικο μαζι με το Tribeca και το Longhorn.

Εγω παλι εχω διαφορετικη γνωμη.
Ξερω οτι ολα ειναι υποκειμενικα και ο καθενας αντιλαμβανεται τα αρωματα διαφορετικα.
Αυτο ομως που εγω εχω διαπιστωσει ειναι οτι σχεδον ΟΛΑ τα καπνικα αρωματα (και απο αλλες εταιριες) εχουν μια ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ καπνικη μυρωδια + καποιες αλλες ουσιες πχ καραμελα-βανιλια...κτλ
Το βασικο ομως "καπνικο" αρωμα ειναι ιδιο σχεδον παντου.
ΕΚΤΟΣ απο το Freedom που δεν εχει αυτη τη "βασικη" καπνικη γευση-αρωμα.

Δεν ξερω αν με καταλαβαινετε τι προσπαθω να πω, δεν ειναι και ευκολο να το περιγραψω με λογια....

Σημερα παρελαβα Tribeca, Voodoo και Southern Classic. Δεν τα δοκιμασα ακομα, θα τα αφησω καμια 20ρια ωρες να ωριμασουν.
Αλλα επειδη τα μυρισα τα μπουκαλακια, μπορω να πω οτι...
το Tribeca εχει αυτην την "κλασσικη" καπνικη μυρωδια που εχω μυρισει σε δεκαδες αλλα καπνικα αρωματα + βεβαια καραμελα και αλλα πολλα που το κανουν να ξεχωριζει σε σχεση με αλλα υγρα.
Το Voodoo και το Southern ομως δεν εχουν αυτην την "κλασσικη" καπνικη μυρωδια. Μυριζω διαφορα πραγματα, αλλα οχι αυτο το συγκεκριμενο καπνικο που εχει το Torque, Turkish Tobacco, Captain Jack, Tribeca ...
Κατι μου λεει οτι ενα απο τα δυο (Voodoo-Southern) θα μου αρεσει.....(αρκει να μην με μπουχτιζουν).....ιδωμεν

Θα επανελθω συντομα με σχολιο για τα καινουργια υγρα  :)


Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2348 στις: Σεπτεμβρίου 25, 2013, 11:16 »
Voodoo:  Με το παιρνω, μυρωδια απο φρουτα, κυριως εσπεριοειδη, καπνος και αλλα αρωματα πουθενα (κατι σε crazy fruits απο f.a)  :( . Επειδη δεν ειμαι φιλος των φρουτενιων...ντουλαπι. Μετα απο μια εβδομαδα, δοκιμη, τα ιδια. Μαλιστα σε meshατο το φαινομενο ηταν πιο εντονο γιατι δυναμωναν κι αλλο οι υψηλες νοτες των εσπεριδοειδων.  Ο κουβας πια φαινοταν σοβαρο ενδεχομενο στον οριζοντα  :yes: .
Μετα απο 15 μερες ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ. Ααααλλο αρωμα, μεστο, πολυπλοκο, ισσοροπημενο, περιεργα καπνικο  :respect: :respect: [size=78%] [/size]

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2349 στις: Σεπτεμβρίου 26, 2013, 03:24 »
Voodoo και Southern...  Τα αφησα 36 ωρες, και τα δοκιμασα.
Και τα δυο εχουν εντονη γευση. Τι κακο ειναι αυτο ρε γ@#ώτο. Ο σκοπος ειναι να ψαχνουμε να βρουμε τη γευση, οχι να ατμιζουμε και να νομιζουμε οτι τρωμε  :idiot1:
Στο Voodoo τα δαμασκηνα με την βανιλια με λυγωσαν'
Το Southern εχει ακομα τη σπιρταδα του οινοπνευματος.Πολυ καλο χτυπημα βεβαια, αλλα σε βαθμο να ξεροβηχω. Ωρες ωρες μου θυμιζε την τσιχλοφουσκα που μασουσαμε μικροι big babol (ροζ)
Ειναι παντος πολυ ιδιαιτερα υγρα. Επισης μου αρεσε που δεν εχουν αυτην την συγκεκριμενη καπνικη "βαση" μυρωδιας-γευσης, που εχουν πολλα αλλα.
Τα εβαλα στο ντουλαπι, και θα τα ξαναδοκιμασω μετα απο κανα δυο βδομαδες.
Θα τα δωσω αλλη μια ευκαιρια.
Η πιπιλα μου μεχρι στιγμης εξακολουθει να ειναι το Freedom  :thumpup:



 

Αποσυνδεδεμένος Panos40

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Θέλω να μάθω για το η.τ.
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2350 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 11:40 »
Πριν λιγες ημερες παρήγγειλα μαζι με ενα φιλο (για να μοιραστουμε τα εξοδα της δοκιμης λογω αποστασης απο τα μεγαλα αστικα κεντρα) το VOODOO και το SOUTHERN, προσωπικα δεν μου αρεσε κανενα απο τα 2 νεα υγρα της Halo, γιατι:


- VOODOO, προσωπικα μου θυμιζει γλυκο του κουταλιου σε τσιγαρο και επειδη δεν τις παω τις πολυ φρουτενιες γευσεις το απερριψα (αντιθετα ο φιλος που παραγγειλαμε μαζι το λατρεψε)
- SOUTHERN, πολυ ιδιαιτερο υγρο, ισως κατι μεταξυ VOODOO και CAPTAIN JACK, πολυ οινοπνευμα με φρουτα, επισης το απέρριψα (το ιδιο και το φιλαρακι μου)


Χθες κατεβηκα Θεσσαλονικη και δοκιμασα το PRIME και το JAVA, εδω ηρθε και εκατσε, τωρα καπνιζω το JAVA με τον καφε και ειναι απιστευτο, μου θυμισε λιγο τις ημερες του κανονικου τσιγαρου με τον καφε. Με το PRIME (καπνιζω TORQUE εδω και κανα δυο μηνες) νομιζω οτι βρηκα το υγρο που εψαχνα για να αλλαζω κατα την διαρκεια της ημερας (οταν με κουραζει) το Torque, πολυ light υγρο με πολυ καλο χτυπημα, με μια πολυ ανεπαίσθητη δοση κακαο ή κατι τετοιο, ισα ισα να σου δινει λιγη γευση στην εκπνοη (οπως μου δινει το Torque μια ανεπαισθητη γευση καφε στην εκπνοη).


Επισης η γυναικα μου λατρευει (καπνιζει μονο αυτο) το HX3, το οποιο ειναι πολυ ξεκουραστο υγρο αλλα εγω ψαχνω πιο εντονες καπνικες γευσεις.
To Prime ποια εταιρία υγρό είναι;

Αποσυνδεδεμένος igatos

  • **
  • 284
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2351 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 11:46 »
Της Halo, που εχει ολα τα προαναφερθησαντα

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2352 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2013, 13:07 »
Και προφανώς εννοεί το Prime15

Αποσυνδεδεμένος duman

  • **
  • 256
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2353 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 00:53 »
Eπειδή δεν έχω τη δυνατότητα να δοκιμάσω τα υγρά της Halo, μπορεί κάποιος (όσο είναι εφικτό πάντα) να προτείνει κάτι παραπλήσιο με το "Natura Maxxboro 9mg" που κάνω από τότε που ξεκίνησα το ητ ? Αντιλαμβάνομαι ότι είναι υποκειμενικό το θέμα...αλλά στο περίπου!

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2354 στις: Οκτωβρίου 01, 2013, 03:27 »
Μπορώ να πώ με βεβαιότητα ότι δεν υπάρχει κάποιο υγρό της Halo που να είναι παραπλήσιο με το υγρό που αναφέρεις.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206462 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541409 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50144 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597206 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357734 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11500 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193032 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1294 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1285 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591848 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios