vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

245 επισκέπτες, 3 χρήστες
gianniskouk, antiklitos140, kyrgiannis

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος tomy

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2295 στις: Αυγούστου 17, 2013, 14:09 »
 Οποιαδήποτε  ανάλυση  γίνετε  από  διαπιστευμένο   χημικό  εργαστήριο   είναι  επίσημη   είτε  είναι  ιδιωτικό  είτε  είναι κρατικό 





 
 

Αποσυνδεδεμένος prof

  • **
  • 353
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2296 στις: Αυγούστου 17, 2013, 17:06 »
Το nd στους πίνακες 2 και 3 δεν σημαίνει οτι ΔΕΝ ανιχνεύθηκαν αυτές οι ουσίες στο τριμπεκα ή κατάλαβα λάθος?

Send from my eVic..


Αποσυνδεδεμένος teddy

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2297 στις: Αυγούστου 17, 2013, 18:47 »
Σημαίνει οτι δεν ανιχνεύτηκαν με τις χρησιμοποιούμενες μεθόδους μέτρησης.
Αυτό σημαίνει ή οτι δεν υπάρχουν ή οτι σε κάθε περίπτωση αν υπάρχουν θα είναι σε ποσότητες κάτω απο τα αναγραφόμενα όρια ανίχνευσης, πχ κάτω απο 0,003 parts per millon για την pyrene κτλ.
Σε κάθε περίπτωση μιλάμε για πάρα πάρα πολύ μικρά νούμερα.
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2013, 18:58 από teddy »

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2298 στις: Αυγούστου 24, 2013, 19:16 »
Μετα απο 1 χρονο αποκλειστικης χρησης Halo - Freedom Σε επισκευασιμους ατμοποιητες (Οδυσσεας-Πηνελοπη-Ιθακη) με καταναλωση 5-6 ml ημερησιως εχω την εξης παρατηρηση-απορια :
Η φυτιλοαντισταση κραταει μονο 24 ωρες !!!!!
Μετα απο 1 μερα αλλαζει πολυ η γευση (κακη γευση-καμμενο-κακη τροφοδοσια....κτλ) Και οταν παω να την αλλαξω την βλεπω μαυρη με πολλα καταλοιπα.
Καθε μερα λοιπον φτιαχνω καινουργια φυτιλοαντισταση .....

Προφανος το υγρο Freedom αφηνει πολλα καταλοιπα !
---Ειναι ομως ετσι ?
---Ειναι κανεις εδω που ατμιζει Freedom συχνα με επισκευασιμους ατμοποιητες ? (οχι με mesh)

Μου αρεσει τοσο πολυ που δυσκολευομαι πολυ να το αλλαξω....ισως μονο με το Tribeca να την παλευα....
---Κραταει παραπανω ομως το Tribeca (3-4 μερες) σε μια φυτιλοαντισταση ?

Θα ηθελα να ακουσω τις εμπειριες σας ....


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2299 στις: Αυγούστου 24, 2013, 23:58 »
Το freedom όντως αφήνει αρκετα κατάλοιπα, αλλα θεωρώ υπερβολικό να αλλάζεις την αντίσταση λόγω αλλοίωσης της γεύσης κάθε 5ml.
Εχειε δοκιμασει με αλλο υγρό να δεις αν συμβαίνει το ίδιο; Ή με αλλη μάρκα φυτίλι;

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2300 στις: Αυγούστου 25, 2013, 00:05 »
 Δεν παρατήρησα τέτοια αλλαγή στη γεύση σε κεφαλές τύπου evod / pro με δική μου αντίσταση , τώρα που το διάβασα θα συμφωνήσω ότι έβρισκα αρκετά μαυρισμένη την αντίσταση αλλά το σε 1 μέρα μου φαίνεται και μένα περίεργο

Αποσυνδεδεμένος savvis66

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Carto με λεμόνι στο μπαλκόνι κ' η pg μου φουντώνει
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2301 στις: Αυγούστου 25, 2013, 02:48 »
Aυτό ακριβώς που λες μου γινόταν με το midnight apple.Το άτμιζα σε evod με δικές μου κεφαλές και σε diver.Ειδικά στον evod το τι μαυρίλα μάζευε κατω γύρω απο τα φυτίλια δεν λέγεται.Με το ζόρι έβγαζα 2 γεμίσματα.Μου έβγαλε την ψυχή να τελειώσω 15μλ και για αυτό τον λόγο δεν το ξαναδοκιμάζω.Τώρα καπνίζω σε ιθάκη tribeca και δεν έχω τέτοιο θέμα.Το μόνο πρόβλημα είναι οτι τελειώνει γρήγορα το άτιμο :)) :)) :)) .Έχω την εντύπωση οτι η halo χρησιμοποιεί υπερβολικό ποσοστό αρώματος πάντως.Ακόμα και στον ατμό μέσα στο δωμάτιο που ατμίζω η μυρωδιά μένει για ώρες.

Αποσυνδεδεμένος periptero

  • **
  • 288
  • Party all the time
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2302 στις: Αυγούστου 25, 2013, 16:32 »
Κι εγω με το freedom εχω πολυ μαυριλα !!! Παντως το freedom δεν μυριζει καθολου το δωματιο, οσα ντουμανια και να κανω!!Ποσα ml βγαζεις με το tribeca με ενα στησιμο ?


Το freedom όντως αφήνει αρκετα κατάλοιπα, αλλα θεωρώ υπερβολικό να αλλάζεις την αντίσταση λόγω αλλοίωσης της γεύσης κάθε 5ml.
Εχειε δοκιμασει με αλλο υγρό να δεις αν συμβαίνει το ίδιο; Ή με αλλη μάρκα φυτίλι;

Εχω δοκιμασει αλλα υγρα αλλα πριν 1 χρονο, οποτε δεν μπορω να εχω γνωμη.
Αυτο που μου εκανε εντυπωση ομως ειναι η "αλλη" μαρκα φυτιλι που λες !!!
Χρησιμοποιω φυτιλια και συρματα (nickchrome μονο γιατι τα kanthal δεν μου αρεσαν)  (0.20 non και 0.16-0.17 αντισταση) απο το e-smoke γκουρου.

Υπαρχουν δηλαδη κι αλλου τυπου φυτιλια ? Μπορει καποιος να στειλει με π.μ. καποια εναλλακτικη ?



συγχωνευση συνεχομενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 16:37 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2303 στις: Αυγούστου 28, 2013, 10:59 »
Υπαρχει κανενα e shop που να εχει τα μπουκαλακια των 7ml για δοκιμη?οπου εψαξα ειναι των 30ml ,και ειναι κριμα αν δε μου αρεσουν ..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta


Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2304 στις: Αυγούστου 28, 2013, 11:13 »
Το e-smokers στη Μητροπόλεως είχε παλιά. Δεν ξέρω τι γίνεται τώρα, λόγω αλλαγής διαμονής έχω καιρό να πάω.


Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2305 στις: Αυγούστου 28, 2013, 11:23 »
Υπαρχει κανενα e shop που να εχει τα μπουκαλακια των 7ml για δοκιμη?οπου εψαξα ειναι των 30ml ,και ειναι κριμα αν δε μου αρεσουν ..

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta

http://www.atmomixani.gr/index.php/el/menu-shop-el/vmcategory-eliquid/productcategory-halo-el/vmcategory-eliquids-halo7ml.html

http://www.alterego.gr/e-liquid/halo-purity.html

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2306 στις: Αυγούστου 28, 2013, 11:26 »
Ευχαριστω!ελεγα μπας και ειχε φερει κανεις  τα καινουρια ,μας εχουν ξελιγωσει με τις περιγραφες τους!

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4 Beta


Αποσυνδεδεμένος colonel

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2307 στις: Αυγούστου 29, 2013, 18:02 »
 :respect: Βαθιά Υπόκλιση σε ενα υγρό που για μένα θα γράψει την δική του ΙΣΤΟΡΙΑ..Θα μείνει στην κορυφή των προτιμήσεων μου..ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΕΙ..ΣΕ ΤΑΞΙΔΕΥΕΙ ΜΕ ΤΗΝ ΓΕΥΣΗ ΤΟΥ...Σε κάνει να χαλαρώνεις με ΜΑΥΡΕΣ ΜΠΥΡΕΣ ...Υγρό άτμισης ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΙΚΗΣ ΠΤΩΣΕΩΣ...!!!Μιλάω για το HALO LONGHORN ...Καπνός αρωματικού πούρου με ευδιάκριτη γεύση Πικραμίγδαλου !!!Για όσους έκαναν τον OLD HOLBORN τον ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ τον Αρωματικό είναι ακριβώς ο ίδιος ...Πλησιάζει τόσο πολύ που έχεις την αίσθηση οτι κάνεις Αρωματικό OLD HOLBORN...Ξεκούραστο Εθιστικότατο Υγρό Αναπλήρωσης για ALL DAY Χρήση...!!ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ..Επιμένω πως τα υγρά της ΗΑLO σε DUAL COIL ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ 1,8 σε NOBACCO EPSILON Ατμοποιητή ως και σήμερα μου λειτουργούν Α.Ψ.Ο.Γ.Α !!!Χωρίς γεύση καμένου ούτε για αστείο με χρήση ολοήμερη γύρω στα 4ml Υγρού διαρκεί η φυτιλοαντίσταση για περιπου 12 μέρες..ΚΛΙΝΙΚΑ ΑΠΟΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ GUYS !!! HALO LONG HORN Π.Ρ.Ο.Σ.Κ.Υ.Ν.Α.Ω !!!!!ΣΑΓΗΝΕΥΤΙΚΗ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΜΥΡΩΔΙΑ ΛΙΚΕΡ AMARETTO ΣΤΗΝ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ !!! ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΚΥΡΙΑ H A L O !!! WELL DONE !!! :respect:

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2308 στις: Αυγούστου 29, 2013, 18:40 »
Ναι  :thumpup:  όντως το είχα ποστάρει και εγώ παλιά, το LongHorn θυμίζει πολύ έντονα τον αρωματικό καπνό της Oldholborn.
Πάντως το πιο ταξιδιάρικο υγρό (όχι το καλύτερο)  που έχω ατμίσει μέχρι τώρα παραμένει το Freedom.
Ίσως το πιο ιδιαίτερο υγρό ατμίσματος τουλάχιστον από αυτά που έχω δοκιμάσει μέχρι τώρα.
 

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2309 στις: Αυγούστου 29, 2013, 21:16 »
Longhorn και Freedom μακραν τα χειροτερα υγρα της Halo για εμενα.
Ενω το αρωμα τους ειναι αρκετα καλο, ειναι παρα μα παρα πολυ μπουκτιστικα,
μετα απο 2-3 τζουρες δεν την παλευω να κανω αλλες.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342274 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206484 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31059 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597233 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357762 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11518 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1303 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591894 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios