vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

222 επισκέπτες, 3 χρήστες
papoys, camber, billaras

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2085 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 00:49 »
Ρε γ@#ώτο, απο προχθες εχω αρχισει και νιωθω ασχημη τη γευση του tribeca.
Στην αρχη ψαρωσα γιατι μου ερχοταν σαν καμμενο. Αλλαξα κεφαλη, το ιδιο. Εφτιαξα αλλη φυτιλοαντισταση, το ιδιο.
Μετα αρχισα να πιστευω οτι μπορει να εχω τσιμπησει κανενα σιναχι και να μην ειναι καλα η γευση μου, αλλα σε αλλες γευσεις (bebeca, turkish, belgian) δεν εχω καποιο θεμα.
Τωρα εφτιαξα μια καφαλη vivi και εβαλα απο πανω και ενα φυτιλι σκετο μπας και ηταν θεμα τροφοδοσιας. Στην αρχη κατι πηγε να γινει (οχι οτι καταλαβαινα tribeca οπως την ξερω, αλλα δεν επαιρνα αυτην την τσικνα) αλλα μολις πηγε στο μισο το τανκ... παλι τα ιδια.
Εβαλα και απο αλλο μπουκαλι που το ειχα απλα ανοιξει για να ωριμαζει, τα ιδια.
Μου εχει ξανατυχει να χασω/συνηθισω τη γευση και να αλλαξω αρωμα για μερικες μερες, αλλα τοτε απλα δεν καταλαβαινα γευση. Τωρα τη νιωθω ασχημα.
Δεν μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο. Τι λετε?
Κατα εναν περιεργο λογο που δεν γνωριζω συμβαινει αυτο και σε αλλους με το (ΚΑΜΕΝΟ) στο Tribeca,σου παραθετω ενα μνμ μου πριν κανα χρονο,αυτα που λες ειναι σχεδον τα ιδια νομιζω.Η λυση η δικια μου ηταν εφοσων ειχα αχρηστεψη κανα 5αρι ατμοποιητες και να κατηγορησω και την HALLO οτι χορτασαν και κανουν @@ριες ::) να το αφησω στην ακρη για αρκετα,κανοντας αλλα υγρα,αργησα για να ξαναστροσω με το Tribeca,κανα μηνα μπορει και παραπανω ,ενδιαμεσα επερνα κατι τζουρες αλλα η ιδια γευση,οταν περασε ο χρονος που χρειαζοταν ξαναφουμαρα το παλιο καλο ΤΡΙΜΠΕΚΑ!

Συνατμιστες συμβαινει ενα περιεργο πραγμα,με το αγαπημενο μου υγρο TRIBECA στα 18 mg ,Μου εχει ερθει απο αμερικη απο τη μαμα εταιρεια με ληξη 14-11-2012, δεν ειναι η γευση που ατμιζα εχει μεσα κατι απο αισθηση καμενου,το εβαλα σε καινουργιο γιαντομιζερ σε Wantατμο σε HYBRID ολα το ιδιο..εχει συμβει σε κανεναν?ειναι δυνατον να φταιει η παρτιδα εχει κανενας με την ιδια ημερομηνια?
            :yes: :D ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2012, 00:56 από spectrum »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2086 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 01:18 »
Ευχαριστω για τις γνωμες.
Απο ο,τι καταλαβαινω μαλλον επαθα τριμπεκιαση. χαχαχαχαχαχαχα. Δεν εξηγειται αλλιως. Το ιδιο μπουκαλι που ειχε κανονικη γευση ξαφνικα εχει ασχημη. Νεο μπουκαλι την ιδια ασχημη γευση. Διαφορετικες φυτιλοαντιστασεις (αλλα με το φυτιλι που χρησιμοποιω παντα), σε 2 vivi mini και ενα μεγαλο, και παλι το ιδιο. Μεχρι και σε διαφορετικα μοντ το δοκιμασα.
Αρα επαθαν κοκομπλοκο οι γευστικοι μου αισθητηρες και πρεπει να κανω αποτριμπεκωση για ενα διαστημα. Απλα μου εκανε εντυπωση το οτι δεν χαθηκε η γευση αλλα χαλασε. Και οχι απλα χαλασε και εγινε κατι ασχημο μεν αλλα αγνωστο δε, εγινε καμμενιλα!!!
Τεσπα.... Αντε να βρω τωρα υγρο για ολη μερα. Τα αλλα που εχω ειναι για λιγο, ετσι για μια στιγμιαια αλλαγη.
Περιμενω κατι El Toro, ελπιζω να καλυψω το κενο μεχρι να επανελθει η τριμπεκα.

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2087 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 02:36 »
Περιμενω κατι El Toro, ελπιζω να καλυψω το κενο μεχρι να επανελθει η τριμπεκα.
Κατα τη γνωμη μου οτι καλυτερο και ιδικα για αντικατασταση του Τριμπεκα,   Cigarillos.Kαι οχι απλα θα καλυψης το κενο,θα γεινει απο τα βασικα σου υγρα για ολη μερα  :thumpup: 
(πιστευω να εχεις μεσα σε αυτα που περιμενεις και το Cigarillos)

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2088 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 11:22 »
 :)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2012, 20:09 από Giannis Pap »

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2089 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 11:38 »
Εχθές άνοιξα 2 μπουκαλάκια (ένα 6 και ένα 12) των 30 ml Tribeca τα ανακάτεψα για να έχω τελικό υγρό 9mg.
Τα είχα και τα 2 από παλιά παραγγελία του καλοκαιριού. Η γεύση τους άψογη όπως πάντα και δεν συνηθίζω να τα αφήνω ανοιχτά για ωρίμανση. Όλα τα ατμίζω κατευθείαν με το πρώτο άνοιγμα.  Ποτέ δεν είχα πρόβλημα με υγρά της Halo αν εξαιρέσουμε ένα Freedom που ήθελε περίπου 10 μέρες ωρίμανση για να έρθει η γεύση του όπως την ξέρω.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2012, 11:48 από Επιτέλους το έκοψα »

Αποσυνδεδεμένος elias10

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2090 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 11:40 »
Κατα τη γνωμη μου οτι καλυτερο και ιδικα για αντικατασταση του Τριμπεκα,   Cigarillos.Kαι οχι απλα θα καλυψης το κενο,θα γεινει απο τα βασικα σου υγρα για ολη μερα  :thumpup: 
(πιστευω να εχεις μεσα σε αυτα που περιμενεις και το Cigarillos)

 
 
Συμφωνώ!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2012, 14:56 από spectrum »

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2091 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 11:41 »
 :yes:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2012, 20:08 από Giannis Pap »

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2092 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 12:15 »
Πριν καιρο , το τριμπεκα ηταν το αγαπημενο μου υγρο .
Καποια στιγμη αγορασα 2  30αρια μπουκαλια και δεν μου αρεσαν καθολου , μεχρι που τα χαρισα σε μια φιλη . Προσφατα ειπα να ξαναδοκιμασω αγοραζοντας ενα 7ρακι .
Τα ιδια   :(   
Δεν ξερω.. ισως με τοσο ατμισμα να εχω καψει τους γευστικους μου καλυκες  :))

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2093 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 12:18 »
Νάσο :D ...γλύτωσες :))

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2094 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 13:33 »
Ρε παιδιά κάντε και λίγο DIY, κάνει καλό εκτός από τη γεύση και στην τσέπη  ;D

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2095 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 16:09 »
Νάσο :D ...γλύτωσες :))
Μπααα .. εχω πιαστει τωρα απ,τα κερατα του ταυρου  :))


Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2096 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 19:38 »
Κατα εναν περιεργο λογο που δεν γνωριζω συμβαινει αυτο και σε αλλους με το (ΚΑΜΕΝΟ) στο Tribeca,σου παραθετω ενα μνμ μου πριν κανα χρονο,αυτα που λες ειναι σχεδον τα ιδια νομιζω.Η λυση η δικια μου ηταν εφοσων ειχα αχρηστεψη κανα 5αρι ατμοποιητες και να κατηγορησω και την HALLO οτι χορτασαν και κανουν @@ριες ::) να το αφησω στην ακρη για αρκετα,κανοντας αλλα υγρα,αργησα για να ξαναστροσω με το Tribeca,κανα μηνα μπορει και παραπανω ,ενδιαμεσα επερνα κατι τζουρες αλλα η ιδια γευση,οταν περασε ο χρονος που χρειαζοταν ξαναφουμαρα το παλιο καλο ΤΡΙΜΠΕΚΑ!
            :yes: :D ;)

+1 και από εμένα, ακριβώς τα ίδια έπαθα :yes:
Το "έχασα" για τρεις ολόκληρες εβδομάδες και είχα καταντήσει μην μπορώ να το ατμίσω καθόλου >:( και να φανταστείς οτι είχα βαρεθεί να ατμίζω και το κανελομπισκότο με το οποίο το είχα αντικαταστήσει!
Το "ξαναβρήκα" μόνο αφού άτμισα 3-4 μέρες σκέτη βανίλια.
Από τότε τέρμα τα αστεία... Αυτή τη στιγμή είμαι 5 μήνες συνεχόμενους "μαζί του", αλλά μαζί με τα 3ml Tribeca την ημέρα κάνω και 1ml περίπου βανίλια ή κάτι παρεμφερές. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος nektarios1974

  • **
  • 258
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2097 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 20:06 »
Μπααα .. εχω πιαστει τωρα απ,τα κερατα του ταυρου  :))


Ευτυχώς είναι λίγο πιο οικονομικό!!!!! :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2098 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 20:26 »
Κατα τη γνωμη μου οτι καλυτερο και ιδικα για αντικατασταση του Τριμπεκα,   Cigarillos.Kαι οχι απλα θα καλυψης το κενο,θα γεινει απο τα βασικα σου υγρα για ολη μερα  :thumpup: 
(πιστευω να εχεις μεσα σε αυτα που περιμενεις και το Cigarillos)

Περιμενω αυριο 3 μικρα. Ειναι και το Cigarillos μεσα.
Ελπιζω να βρω την ηρεμια μου. Γιατι, super υγρο το tribeca αλλα πολυ δυστροπο ρε παιδι μου.
Σε τανκ απλα δεν θελει να παιξει (για να καταφερω να μην εχω καμμενο καθε 3 τζουρες οταν ειχα ego-c αλλαζα το φυτιλι με δικο μου τυλιγμενο σε mesh και πιο μακρυ), σε vivi μισο βολτ πιο πανω καμμενο, μισο βολτ πιο κατω ανευρο (τροπος του λεγειν το μισο βολτ)...
Ημουν και ειμαι (και θα συνεχισω να ειμαι οταν επανελθει η γευση) δεμενος με το tribeca, αλλα με το παραμικρο στραβωνει. Υγρο με PMS πρωτη φορα βλεπω....

Αποσυνδεδεμένος danys620

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2099 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 21:06 »
Oπως εγραψε και πριν λιγα μνμ νομιζω ο Επιτέλους το έκοψα  οτι την καλυτερη αποδοση του τριμπεκα την εχω βρει σε καρτο.Κλασης καλυτερο απο ολους τους ατμο που εχω δοκιμαση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342834 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206752 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542043 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31229 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50396 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597719 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358290 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11816 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193269 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1426 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1428 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios