vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

155 επισκέπτες, 3 χρήστες
gfilip, razen, dallaskdp

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2070 στις: Νοεμβρίου 30, 2012, 14:43 »
Ευχαριστω παιδια για την...συμπαρασταση
Αυτο που μου εστειλαν, ειμαι 100% σιγουρος οτι δεν ειναι bela. Το bela ειναι ισως το νο1 στην λιστα μου, οποτε το γνωριζω και με κλειστα ματια. Εστειλα ενα email, στην μαμα halo, για να δω τι θα απαντησουν.... :hmmm:

Mου ειπανε να το αφησω ανοιχτο 2 μερες ή να το...κανω μπανιο με ζεστο νερο.
Σαχλαμαρες... αυτο που εγω καταλαβα ειναι οτι ή το σκατ...νε ή εχουν κανει λαθος. Καμια σχεση με το 'γνωστο' bella...

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2071 στις: Νοεμβρίου 30, 2012, 15:27 »
Αυτη ειναι μια standar διαδικασια που προτεινει η εταιρια για να ωριμασει ενα υγρο και να αναδειξει τα αρωματα του.
Ουτε που ασχοληθηκαν με το θεμα σου, αυτα που λενε σε ολους σου ειπαν.
Τι να πω τωρα?
Πηγαινε το σε καμια συναντηση ατμιστων. Μπορει ετσι οπως ειναι να αρεσει το αρωμα του σε καποιον αλλον συνατμιστη.
Αμαρτια να παει χαμενο.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2072 στις: Νοεμβρίου 30, 2012, 16:29 »
Το αρωμα του ειναι ουδετερο. Βασικα εχει ελαχιστο αρωμα, δεν μπορω να καταλαβω τι σκατα  ειναι.
Πιστευω να το ατμισω σιγα-σιγα (πηρα και 2x30ml)

Απλα για μενα χαθηκε η αξιοπιστια που τους ειχα  :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος yiazir

  • *
  • 77
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ δεν είναι αργά...
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2073 στις: Νοεμβρίου 30, 2012, 16:34 »
Λες μετά τον τυφώνα να έχασαν τις συνταγές ;  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2074 στις: Νοεμβρίου 30, 2012, 16:45 »
Λες;  :dontknow:

Μπορει να ...αλλαξανε την συνταγη, ξερω γω...

Αν καποιος που ξερει καλα το bella, και εχει παραλαβει προσφατα, ας μας το επιβεβαιωσει

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2075 στις: Νοεμβρίου 30, 2012, 20:53 »
Η ωρίμανση επιτυγχάνεται έτσι όμως λέει και ο Παύλος.

Ναι με ανοιχτο.. Αλλα μαλλον υπερβολικο ειναι. Ανοιγεις γεμιζεις , κλεινεις και τελος.
Ο αερας εχει μπει ηδη μεσα στο μπουκαλι, δεν ειναι αναγκη να προσθεσεις σκονη στο υγρο σου...

Αν το αφήσεις ανοιχτό 1,2 μέρες πιθανόν να χάσει την οσμή του αρώματος
εξάλλου έχει αναφερθεί στο παρελθόν από τον Kallitexnis

Και προσοχή στον ήλιο: Μην αφήνετε υγρά εκτεθειμένα στο παρμπρίζ για ώρες. Εξατμίζονται οι αρωματικές και "το σκάνε" μόλις ανοίξετε το μπουκάλι. Και το χειρότερο: Δεν φεύγουν όλες μαζί αλλά οι πιο πτητικές. Και επομένως το υγρό αλλάζει άρωμα.



Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2076 στις: Νοεμβρίου 30, 2012, 23:44 »
Καλησπέρα, ειμαι σχετικα νεα ατμιστρια (1 μηνας) και προς το παρον μονο τα halo υγρα μου αρεσουν(freedom juice). Θελω να παραγγειλω απευθειας απο Αμερικη, απλα οσοι εχετε παραγγειλει ειχατε ποτε προβλημα με τελωνειο?Βλεπω οτι θα ερθουν με συστημενη αλληλογραφια, απλα τα πακετακια απο Αμερικη κανονικα αν ξεπερνουν σε αξια τα 60 €(για το ποσο δεν ειμαι σιγουρη), μπορει να τα μπλοκαρουν και να σου ζητανε φορους για να τα παραλαβεις!!Παραγγελνω απο εξωτερικο συχνα και παντα προσεχω, αλλα μιας και για το συγκεκριμενο συμφερει πολυ τωρα αν παρεις 8 μπουκαλακια και χρεωθεις περιπου 100-120 με μεταφορικα, φοβαμαι μη γινει καμια στραβη και τα πληρωσω τελικα περισσοτερο απ'οσο αν τα αγοραζα απευθειας απο Ελλαδα!!!Αν γνωριζει καποιος ας με διαφωτισει! Ευχαριστω  ::)

Αποσυνδεδεμένος mister s

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2077 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 04:31 »
marias ριξε μια ματια εδω http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,562.0.html

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2078 στις: Δεκεμβρίου 01, 2012, 08:49 »
Καλησπέρα, ειμαι σχετικα νεα ατμιστρια (1 μηνας) και προς το παρον μονο τα halo υγρα μου αρεσουν(freedom juice). Θελω να παραγγειλω απευθειας απο Αμερικη, απλα οσοι εχετε παραγγειλει ειχατε ποτε προβλημα με τελωνειο?Βλεπω οτι θα ερθουν με συστημενη αλληλογραφια, απλα τα πακετακια απο Αμερικη κανονικα αν ξεπερνουν σε αξια τα 60 €(για το ποσο δεν ειμαι σιγουρη), μπορει να τα μπλοκαρουν και να σου ζητανε φορους για να τα παραλαβεις!!Παραγγελνω απο εξωτερικο συχνα και παντα προσεχω, αλλα μιας και για το συγκεκριμενο συμφερει πολυ τωρα αν παρεις 8 μπουκαλακια και χρεωθεις περιπου 100-120 με μεταφορικα, φοβαμαι μη γινει καμια στραβη και τα πληρωσω τελικα περισσοτερο απ'οσο αν τα αγοραζα απευθειας απο Ελλαδα!!!Αν γνωριζει καποιος ας με διαφωτισει! Ευχαριστω  ::)
Μαρία κατ αρχήν να σε καλωσορίσουμε, πέρασε από ΠΡΟΣΟΧΗ - Προς νέα μέλη. Κάντε μια αυτοπαρουσίαση

Πάμε στο θέμα σου τώρα
Μπορείς να κάνεις παραγγελία από την Halo , μέχρι 8 μπουκαλάκια η αξία των μεταφορικών είναι 18 $ ήτοι 14 €
Με την έκπτωση που "τρέχει" ως τις γιορτές η τιμή είναι 14 €/μπουκαλάκι των 30 ml.
Σε τυχόν παραγγελία σου των 8 τεμαχίων το κόστος είναι περίπου 125 € . Αν τυχόν πληρώσεις τελωνείο θα είναι 125-22 που έχεις ατέλεια = 103 € επί 23% ΦΠΑ = 25 μαζί με ΔΕΤΕ και ότι άλλο ΔΤΧ προκύψει. Τόσο περίπου να υπολογίσεις σαν μέγιστη πληρωμή. :)

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2079 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 19:02 »
Καλησπερα. Κατ'αρχας να πω οτι κι εγω ειμαι τριμπεκακιας!!!! Παθος.
Σε φαση που το αγαπημενο μου σηριαλ ειναι "οι ιστοριες του αστυνομου Τρι-Μπεκα". χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα!!!
(ακυρο: πως λεγεται το πουλι που ατμιζει? Τριμπεκατσα)

Εκτος απο tribeca, εχω δοκιμασει διαφορα απο τα υγρα της Halo. Δεν μου αρεσε κανενα! Δεν θα πω καν για prime και torque που μολις τα δοκιμασα ηθελα να κοψω τη γλωσσα μου, να της βαλω φωτια και να την περασω απο τον τορνο.
Το μονο που θα μπορουσα να ατμισω ετσι για αλλαγη ειναι το turkish.

Ποια ηταν η ευχαριστη εκπληξη? To belgian cocoa.
Δεν ειμαι οπαδος των περιεργων γευσεων τυπου βατομουρο κλπ. Παντα ελεγα "ναι, οκ, αλλα οταν θελω να ατμισω (οπως και οταν ηθελα να καπνισω) θελω να ατμισω. Αμα ηθελα φραουλα θα ετρωγα μια μπιγκ μπαμπολ".
Εχω δοκιμασει κατα καιρους και σοκολατενια αρωματα, και μπισκοτα και κανελες και τα ρεστα. Ναι, ωραια μυριζουν. Αν μπορουσα να τα αφησω να καινε μονα τους για να μυρισει ο χωρος θα το εκανα. Αλλα για ατμισμα δεν....
Ωσπου προχθες δοκιμασα το belgian cocoa. Ειχα την αντιδραση της Τζανις απο τα "φιλαρακια". OOOHHH MMMYYYY GGGGODDDD!!!!!
Φοβαμαι μηπως καποια στιγμη ξεχαστω και αρχισω να δαγκωνω το mini vivi. Απιστευτη γευση!!!
Οκ, σιγουρα δεν ειναι για να το ατμιζεις σε ταβερνα με τσιπουρο και κοψιδια, αλλα για στιγμες υπογλυκαιμιας που θα εδινες και την ψυχη σου στον εξαποδω για ενα caprice ειναι οτι πρεπει!

EDIT: Αυτο με τον αστυνομο Τριμπεκα θα το κανω φωτοσοπ. χαχαχαχαχα
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 03, 2012, 19:25 από vato »

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2080 στις: Δεκεμβρίου 03, 2012, 21:53 »
μια απο τα ιδια ..κανω απο halo μονο αυτα τα 2

Αποσυνδεδεμένος mister s

  • *
  • 46
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2081 στις: Δεκεμβρίου 05, 2012, 07:01 »
Κι εγω δυο λογια για το tribeca 12mg.Αυτο που ηθελα σε σχεση με το προηγουμενο PG καπνικο υγρο της nobacco το cigar 16mg.Με μια μονο διαφορα,οτι δεν υπαρχει πια το ξυσιμο στο λαιμο.Τελος κι αυτο ολα καλα λοιπον.Τωρα μενει να σταξω μεσα και λιγες σταγονες belgian (οταν το παραλαβω)για να δω τι αποτελεσμα θα δωσει.Πιασανε τοπο τα σχολια αλλα και η αγορα.
Υ.Γ:Και πολυ καλυτερο ντουμανι σε vision ego V2
Υ.Γ1:Ευτυχως κρατιεμαι στο 1 tank την ημερα. :yes:
Υ.Γ2:Αν και γεματος ο ατμοποιητης βγαζει ενα ζορι,οποτε δεν τον γεμιζω πολυ,εως οτου τον αλλαξω.....αυτο ενημερωτικα γιατι ειναι off topic
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 05, 2012, 07:12 από mister s »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2082 στις: Δεκεμβρίου 10, 2012, 21:45 »
Ρε γ@#ώτο, απο προχθες εχω αρχισει και νιωθω ασχημη τη γευση του tribeca.
Στην αρχη ψαρωσα γιατι μου ερχοταν σαν καμμενο. Αλλαξα κεφαλη, το ιδιο. Εφτιαξα αλλη φυτιλοαντισταση, το ιδιο.
Μετα αρχισα να πιστευω οτι μπορει να εχω τσιμπησει κανενα σιναχι και να μην ειναι καλα η γευση μου, αλλα σε αλλες γευσεις (bebeca, turkish, belgian) δεν εχω καποιο θεμα.
Τωρα εφτιαξα μια καφαλη vivi και εβαλα απο πανω και ενα φυτιλι σκετο μπας και ηταν θεμα τροφοδοσιας. Στην αρχη κατι πηγε να γινει (οχι οτι καταλαβαινα tribeca οπως την ξερω, αλλα δεν επαιρνα αυτην την τσικνα) αλλα μολις πηγε στο μισο το τανκ... παλι τα ιδια.
Εβαλα και απο αλλο μπουκαλι που το ειχα απλα ανοιξει για να ωριμαζει, τα ιδια.
Μου εχει ξανατυχει να χασω/συνηθισω τη γευση και να αλλαξω αρωμα για μερικες μερες, αλλα τοτε απλα δεν καταλαβαινα γευση. Τωρα τη νιωθω ασχημα.
Δεν μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο. Τι λετε?

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2083 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 00:24 »
Δοκίμασε το σε ένα Regular Boge Carto για να ξέρεις αν φταίει το υγρό, η γεύση σου, η φυτιλοαντίσταση ή το vivi.
Εμένα προσωπικά σε vivi και γενικά σε clearomizer δεν μου αρέσει κανένα υγρό.

Αποσυνδεδεμένος lionor

  • ****
  • 1167
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #2084 στις: Δεκεμβρίου 11, 2012, 00:33 »
Την ασχημη γευση που λες, την ενοιωσες απο οταν ανοιξες το μπουκαλακι ή καποια στιγμη αργοτερα ενω ηδη ειχες καταναλωσει καποια ποσοτητα;

Ουπςς ειπες οτι το ιδιο ενοιωσες και απο καινουργιο μπουκαλακι... Οταν λεω εγω οτι τα εχουν...σκατ*ψει..



Συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων. Εάν θέλετε να συμπληρώσετε κάτι στο μήνυμάσας, πατήστε απλά τροποποίηση!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 11, 2012, 00:44 από jeke04 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343079 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206757 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542094 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31238 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50398 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597785 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358352 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11860 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193270 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1433 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1434 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 593697 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios