vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

175 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, jim356, billaras, JohnDag

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1935 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 12:20 »
Δεν ξέρω αν άλλαξε στην συνταγή τους κάτι  εκτός της ετικέτας  αλλά συμφωνώ!
:thumpdown: Στο πρώτο μπουκάλι έπαθα σοκ!  :confused1:
Τουλάχιστον την 4η μέρα ψιλοέστρωσε! ;)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1936 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 12:21 »
Για να δυναμώσει η γεύση παρατηρώ πως με αύξηση της εξωτερικής θερμοκρασίας είναι
δυνατόν αλλά σε σημείο που με εμένα με ενοχλεί αφάνταστα και δεν θέλω να ατμίζω  :yes:
Το χει διαπιστώσει και κανείς άλλος αυτό ?

με αυτον τον τροπο δυναμωνει η γευση μονιμα στο μπουκαλακι η' για καποιο χρονικο διαστημα...?
να το κανω στο τριμπεκα μου να δω διαφορα...η' μπα, παιζει να το χαλασω..?

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1937 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 12:26 »
Most of our e-liquid is pre-steeped. However, we recommend removing the cap and letting it sit loosely on the bottle for 24-48 hours. The color will darken the longer the liquid sits, and the taste will become much more pronounced. You can also try running the bottle under warm water, which helps to bring out more of the flavor.   8)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1938 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 12:28 »
 :) Αυτό μου ακούγεται καλό για αραίωση!!

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1939 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 12:31 »
Most of our e-liquid is pre-steeped. However, we recommend removing the cap and letting it sit loosely on the bottle for 24-48 hours. The color will darken the longer the liquid sits, and the taste will become much more pronounced. You can also try running the bottle under warm water, which helps to bring out more of the flavor.   8)

η ερωτηση για αυτουσ που το εχουν δοκιμασει ειναι αν αυτο ειναι μονιμο η' επαρχεται μετα απο καποιο χρονικο διαστημα... αν η θερμαση, δηλαδη κανει πιο εντονη την γευση στο υγρο και μενει ετσι

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1940 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 12:33 »
με αύξηση εξωτερικής θερμοκρασίας και ειδικά τους εαρινούς μήνες ένιωθα μια
"πικρίλα" στο λαιμό , δεν ξέρω  :dontknow:  αλλά κάτι λες και ήταν ... λάδι  :dontknow:
μόνο στην εκπνοή θύμιζε ποιο υγρό είναι  ??? ???

Αποσυνδεδεμένος dimkor

  • **
  • 176
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1941 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 12:34 »
η ερωτηση για αυτουσ που το εχουν δοκιμασει ειναι αν αυτο ειναι μονιμο η' επαρχεται μετα απο καποιο χρονικο διαστημα... αν η θερμαση, δηλαδη κανει πιο εντονη την γευση στο υγρο και μενει ετσι
Δεν ξέρω,δεν μου είπαν...

:) Αυτό μου ακούγεται καλό για αραίωση!!
Στο καπάκι όμως ,ειδικά αν είναι "φρέσκια"  παρτίδα! :thumpup:

Πάντως καλό θα είναι μας πει και κάποιος άλλος "Freedomακιας αν παρατήρησε κάποια αλλαγή στο Freedom! :hmmm:
Eγώ προσωπικά πλέον, το βρίσκω πολύ δυνατό (προς το παρόν)... :(" title="Θυμός" class="smiley">

συγχωνευση ποστ


« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 12, 2012, 00:33 από petra »

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1942 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 12:48 »
εχω παραλαβει το τριμπεκα, το turkish tobacco  kai to hx3. ειχα βαλει σε 2 ατμοποιητες ce4 το  τριμπεκα και  το turkish tabacco για 24 ωρες με ανοικτο το καπακι για να ωριμασει. Σημερα παρατηρησα ότι το χρώμα εχει σκουρέψει λίγο και έχουν γίνει πιο πυκτα. Οταν τα άτμισα το κτύπημα και ο ατμος είναι πιο αδυνατα αλλα γεύση και άρωμα έχουν λίγο διαφοροποιηθει ( προς το καλύτερο). δεν ξέρω ρε παιδια αν είναι να χαλάσουν τα υγρά ( εννοω το κτυπημα και ο ατμος) διεροτομαι αν αξιζει τον κόπο.  Επίσης και ο ατμοποιητής σαν να και δισκολεύεται να τα μετρατεψει σε ατμο.


Είμαι νέος ατμιστης και προσπαθω να κάνω ότι καλύτερο μπορώ.

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1943 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 13:37 »
Στα clearomizers που περνάει το φως τα υγρά όντως σκουραίνουν μετά από λίγες μέρες
και αυτό μπορεί να οφείλεται από τα κατάλοιπα στην αντίσταση "μάκα" που το υγρό
"βάφεται" με τις αυξήσεις των θερμοκρασιών ή μπορεί να είναι και δευτερογενείς ζυμώσεις
που «σκουραίνουν « το χρώµα του, χωρίς αυτό να επηρεάζει την γεύση πολύ.
Με τακτικό καθαρισμό των αντιστάσεων θεραπεύεται ως ένα σημείο.
Αν όμως βλέπεις πως δεν διορθώνεται και σου αλλοιώνει τη γεύση τότε μάλλον είναι ώρα
για αντικατάσταση της αντίστασης  :yes:
Τα υγρά που έχεις πάρει όσο μένουν αποκτούν και καλύτερη γεύση πιο έντονη επίγευση
και άρωμα χωρίς "ξινίλα" αλλά αυτά είναι σχετικά και έχει να κάνει και με τον τρόπο
ατμίσματος του καθενός κατά πόσο δηλαδή "ζορίζει" τον ατμοποιητή του με τα watts  :)

Αποσυνδεδεμένος tearsforfear

  • **
  • 134
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1944 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2012, 14:41 »




τα ce4 είναι καινούργια και τα είχα φυλαγμένα στο γραφείο μου όπου δεν υπάρχει φως. Για τα υγρά μάλλον θα τα αφήσω ήσυχα καμιά βδομάδα στο μπουκαλάκι τους και θα τα ανοίγω κανα 5λεπτο ανα 24ωρω, να δω τι θα βγει. Είμαι πολύ περίεργος με τα halo και θέλω να κάνω το καλύτερο όσο αφορά γεύση και μυρωδιά με τα όσα έχω διαβάσει στο φόρουμ μου δημιουργήθηκε η εντύπωση ότι μετά αυτά είναι το χάος


σε ευχαριστώ όπως κατάλαβα είσαι ατμιστης με δοκτωρατο φίλε. να σαι καλά.

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1945 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 04:38 »
Παρατήρησε κανείς άλλος μια αλλαγή στο χρώμα των υγρών hallo ?

Είναι ίσως ιδέα μου αλλά νομίζω ότι τελευταία,  ta υγρά που αγοράζω έχουν πιο σκουρόχρωμη όψη.
Ατμιζω το freedom sta 6 ml

Αποσυνδεδεμένος s0undc10ud

  • **
  • 161
  • Φύλο: Άντρας
  • Lift Your Skinny Fists Like Antennas To Heaven
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1946 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 07:00 »
Καλημέρα φίλε μου.


Απ' όσο έχω παρατηρήσει δεν έχουν αλλάξει χρώμα.
Όταν τα υγρά είναι πιο σκούρα απ' οτι έχουμε συνηθήσει, είναι επειδή έχουν "σταθεί" πιο πολύ καιρό ή απο όχι καλές συνθήκες συντήρησης..

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1947 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 09:23 »
Επίσης το χρώμα διαφοροποιείται ανάλογα με την περιεκτικότητα νικοτίνης. Ένα Tribeca 24άρι είναι σαφώς πιό σκουρόχρωμο σε σχέση με ένα 6άρι. Βέβαια σε περιπτώσεις υγρών χωρίς χρώμα δεν παρατηρείται κάποια αντίστοιχη διαφοροποίηση.

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1948 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 09:36 »
ΚαλημΕρα Tem,  :) :) :) Θέλω κ γραπτώς να σε ευχαριστήσω!!!!!!!!!
Οι απαντήσεις σου είναι πάντα εύστοχες κ η βοήθειά σου απίστευτη! Συγνώμη που βγαίνω εκτός θέματος μα ...
είναι καιρός που θέλω να το πώ αυτό !!! Σε όσα σε έχω ακούσει δλδ μέσα από τα πόστς σου ναι? Ποτέ δεν έχω
απογοητευτεί η αποτύχει!!! Σε ευχαριστώ πολύ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Pandemonioum

  • *
  • 23
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1949 στις: Σεπτεμβρίου 13, 2012, 14:42 »
Εγώ πάντως την μόνη φορά που είδα αλλαγή σε υγρό ήταν σε ένα tribeca 18αρι το οποίο είχα ξεχασμένο μέσα στο αυτοκίνητο όλο το καλοκαίρι.
Στην αρχή δίσταζα να το χρησιμοποιήσω μιας και γνωρίζω ποια είναι η σωστή αποθήκευση. Μου φαινόταν λίγο σκούρο, λίγο έντονο στην οσμή.
Ώσπου μια μέρα έμεινα από υγρό και ξεπέρασα όλες τις αναστολές μου.
Μου τίναξε τον λαιμό στον αέρα! Μου προκαλούσε βήχα στην κάθε ρουφηξιά.
Πιστεύω ότι είναι πολύ σημαντικό να αποθηκεύεται σωστά. Όπως επίσης δύσκολα θα άλλαζα κατάστημα για αγορές υγρών. Έχω δει καταστήματα να φιγουράρουν τα υγρά τους (μεγάλες ποσότητες) στην βίτρίνα του μαγαζιού, εκτεθειμένα στον ήλιο.
Και σίγουρα τέτοιες ποσότητες δεν ήταν εκεί μόνο για demonstration purposes.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343289 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207091 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542340 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31486 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50668 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358674 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11927 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193602 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1489 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1497 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 594578 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios