vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

141 επισκέπτες, 6 χρήστες
maraki1308, laniel, anetost, Milarepa, camber, panaulis

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1605 στις: Μαΐου 30, 2012, 20:45 »
Αν  καποιος μπορει να αναλαβει μια ομαδικη για 3-4 ατομα  να  παρουμε   απο 10 μπουκαλακια  της  σειρας patriot  της  totally wickeδ   τα οποια  ειναι σχεδον τα  ιδια με τα hallo εγω  ειμαι μεσα.  Το κοστος  ειναι 35$  τα 10 μπουκαλακια  +35$  τα μεταφορικα  τα οποια  θα μοιρασουμε.   Εγω  θα επερνα  10 americano.    Τα  αρωματα  πρεπει να μπουν 15 %  τουλαχιστον στο τελικο μειγμα .  οποτε  για 100 μλ το κοστος ειναι  3 μπουκαλακια  περιπου στα 14$ , 10 ευρω + το κοστος της βασης περιπου 12 ευρω  για 10mg συνολο 22 ευρω  .    Καλυτερα  απο τα  20 ευρω  σχεδον  για 30 μλ.  Ειχα παρει 2 φορες απο Αγγλια  αλλα τα σταματησανε.  Το Αμερικανο ειναι torque  .  Τα  υπολοιπα απ οσα  λενε  στο ecf  ειναι και αυτα πολυ κοντα  στα  hallo.

http://www.totallywicked-eliquid.com/products/e-liquid-flavourings/totally-wickeds-patriot-range-10-x-5ml-product.html

Εγώ σ αυτό πάντως είμαι μέσα...θέλω να παραγγείλω το tobacco americano αλλά κολλάω στα μεταφορικά...

Γιατί το torgue να μην είναι σαν το tribeca....Στην τελευταία παραγγελία από healtcabin μου έβαλε ένα δείγμα 10ml ry4 και με βάση της inawera ήταν ακριβώς το ίδιο με το 12αρι tribeca που είχα πάρει για δοκιμή αλλά δεν με ενθουσίασε.... :wall:

Είμαι φυσιολογικός που δεν μ αρέσει το tribeca????

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1606 στις: Μαΐου 30, 2012, 21:02 »
Αν θυμάμαι καλά στο παρελθόν το μέλος Armados είχε πει το ίδιο. Ότι δηλαδή το RY4 της Healthcabin είναι ακριβώς το ίδιο με το Tribeca. Ενδιαφέρον πάντως...

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1607 στις: Μαΐου 30, 2012, 21:33 »
Ναι, δεν το συζητώ καν...νόμιζα πως είναι δεδομένο αυτό. ΠΑΝΟΜΟΙΟΤΥΠΟ όμως

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1608 στις: Μαΐου 30, 2012, 21:51 »
Δε μου κάνει μεγάλη εντύπωση, άλλωστε και η Halo στη περιγραφή του trbeca το ονομάζει πολύ καλής ποιότητας ry4 με λιγότερο γλυκάδα και περισσότερο καπνική γεύση.

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1609 στις: Μαΐου 30, 2012, 22:07 »
Το Prime φέρνει στο Torque Βαγγέλη? αν ναι, θα είναι ενδιαφέρον.

Αυτό και το Smooth δεν έχω δοκιμάσει απο καπνικά.

Οι συσκευασίες με περισσότερα απο 8 μπουκαλάκια σου έρχονται σε 2 ίδια κουτάκια όπως η μία? Πώς τα σετάρει η Halo?

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1610 στις: Μαΐου 30, 2012, 22:10 »
Το smooth8, σκέφτομαι και εγώ να το πάρω για δοκιμή.
Τι λέει σαν γεύση όποιος το έχει δοκιμάσει? καλό ή  :wall:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1611 στις: Μαΐου 30, 2012, 22:17 »
Το prime θυμίζει περισσότερο τσιγάρο και έχει μια πολύ ιδιαίτερη γεύση. (δυστυχώς και μυρωδιά)
Το Torgue είναι πολύ πιο βαρύ και έχει περισσότερο γεύση πούρου.
Δεν έχουν σχέση μεταξύ τους.
Το smooth λόγω του ότι έχει ginger το απέφυγα και δεν το έχω δοκιμάσει ώστε να γνωρίζω κάτι.
Αν εννοείς τα sample pack, δε γνωρίζω γιατί πάντα παραγγέλνω των 30ml.
Αλλιώς, τα κλασσικά μπουκάλια των 30 ml έρχονται σαν δέμα μέσα σε σακουλάκια φούσκες για ασφάλεια.

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1612 στις: Μαΐου 30, 2012, 22:28 »
Μάλλον θα συμφωνήσω...το prime το δοκίμασα με ατμοποιητή που έκανα το torgue και προφανώς είχε κρατήσει από την γεύση του torgue και γι αυτό μου φάνηκε ότι του έμοιαζε. Σε νέο ατμοποιητή μου μοιάζει όπως στην αρχή ....αδιάφορο δίχως τίποτα το ιδιαίτερο.

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1613 στις: Μαΐου 30, 2012, 22:31 »
Το Torque εμένα Βαγγέλη μου φέρνει σε άφιλτρο τσιγάρο και το γουστάρω με τρέλλα...
Θα δοκιμάσω & Prime.
Με γλύτωσες απ' το smooth.

Η ερώτησή μου αναφέρεται στην συσκευασία της USPS.
Τα 8 30άρια μπουκαλάκια της Halo χωράνε οριακά στο Flat rate κουτάκι της USPS όπως ξέρεις.
Τα 4 παραπανίσια που παρήγγειλες τώρα π.χ. στα βάζει σε δεύτερο τέτοιο πακετάκι η Halo?
Και έρχονται σαν μία παραγγελία? Ρωτάω γιατί φαντάζομαι η τιμή στη συνολική συσκευασία θα ανεβαίνει πάνω απ' τα 60 δολλάρια που γράφει το ένα κουτάκι με τα 8 μπουκάλια...

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1614 στις: Μαΐου 30, 2012, 22:36 »

Το torgue είναι επίσης ένα υγρό που μ αρέσει και δε με ενοχλεί για all day vaping, αλλά δεν αγόρασα αυτή τη φορά γιατί τον τελευταίο μήνα έμεινα με αυτό και βαρέθηκα.  :tongue_smilie:
Ευτυχώς μου είχε μείνει και λίγο midnight apple και έσπασα τη μονοτονία για 2-3 μέρες.Δεν έχω λάβει ποτέ ξεχωριστές συσκευασίες μέσα σε δέμα τύπου flat rate, μάλλον γιατί δεν έχω αγοράσει ποτέ 8 ή λιγότερα μπουκάλια. (από 10 και πάνω πάντα)
Η τιμή με USPS για άνω των 8 μπουκαλιών είναι στα 48$ και η συσκευασία είναι ενιαία, δηλαδή κουτί μεγάλο, γεμάτο με πολλά μικρά αφρολέξ και μέσα κάθε μπουκάλι βρίσκεται κλεισμένο σε σακουλάκι με φούσκες για ασφάλεια.

Αποσυνδεδεμένος ninja13

  • **
  • 301
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1615 στις: Μαΐου 30, 2012, 22:49 »
 :hmmm:

Και σε μπέρδεψα και μπερδεύτηκα Βαγγέλη οπότε έφερα το τελευταίο μου κουτάκι μπροστά μου:

Λοιπόν, τα 8 30άρια μπουκάλια έρχονται σε Small Flat Rate Box συσκευασμένα όπως περιγράφεις σε σακουλάκια με φουσκαλίτσες  ;D

Το Customs Declaration γράφει "bottled essences" και τιμή 50$ (διαβασμένος ο halo). Tα ταχυδρομικά γι' αυτή τη συσκευασία είναι γύρω στα 18$.

Εσύ παραλαμβάνεις σε μεγαλύτερο κουτί με ταχυδρομικά 48$? Κατάλαβα καλά? Αν ναί, δε συμφέρει.

Επίσης στην ετικέττα Customs Declaration τι ποσόν σου γράφει? Ρωτάω για το τελωνείο...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 30, 2012, 23:01 από ninja13 »

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1616 στις: Μαΐου 30, 2012, 22:57 »
Το torgue είναι επίσης ένα υγρό που μ αρέσει και δε με ενοχλεί για all day vaping, αλλά δεν αγόρασα αυτή τη φορά γιατί τον τελευταίο μήνα έμεινα με αυτό και βαρέθηκα.  :tongue_smilie:
Το μοναδικό halo που δεν μπορώ να ατμίσω με τίποτε παρόλο που προσπάθησα πολλές φορές ίσως επειδή ήταν κάτι μακρινό από Tribeca ξινό και οσμή ...χλωροφύλλη  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1617 στις: Μαΐου 30, 2012, 23:04 »
Το smooth8, σκέφτομαι και εγώ να το πάρω για δοκιμή.
Τι λέει σαν γεύση όποιος το έχει δοκιμάσει? καλό ή  :wall:

Το smooth8 είναι ένα καλό αλλά ίσως αδιάφορο υγρό. Κατάλληλο για all day vaping.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1618 στις: Μαΐου 30, 2012, 23:12 »
:hmmm:

Και σε μπέρδεψα και μπερδεύτηκα Βαγγέλη οπότε έφερα το τελευταίο μου κουτάκι μπροστά μου:

Λοιπόν, τα 8 30άρια μπουκάλια έρχονται σε Small Flat Rate Box συσκευασμένα όπως περιγράφεις σε σακουλάκια με φουσκαλίτσες  ;D

Το Customs Declaration γράφει "bottled essences" και τιμή 50$ (διαβασμένος ο halo). Tα ταχυδρομικά γι' αυτή τη συσκευασία είναι γύρω στα 18$.

Εσύ παραλαμβάνεις σε μεγαλύτερο κουτί με ταχυδρομικά 48$? Κατάλαβα καλά? Αν ναί, δε συμφέρει.

Επίσης στην ετικέττα Customs Declaration τι ποσόν σου γράφει? Ρωτάω για το τελωνείο...


Δεν έχω κάποιο μπροστά μου για να σου το έδειχνα αλλά πρέπει να λέμε το ίδιο κουτί λογικά.
Μικρό δεν είναι, πάντως, χωράει με άνεση και περισσότερα από 10-15 μπουκάλια.
Στις επιλογές μεταφορικών, έχει μόνο αυτή την επιλογή τιμής, υποθέτω ο λόγος είναι πως η παραγγελία μου ξεπερνά τα 8 μπουκάλια.
Αλλά τι να μου κάνουν 8 μπουκάλια όταν τόσα μόνο θέλω σε tribeca?!  :tongue_smilie:
Απ τη στιγμή που μαζί με τα μεταφορικά πληρώνω από 15-16€ το μπουκάλι, μια χαρά με συμφέρει απ το να αγόραζα από Ελλάδα που κοστίζουν 22€ και με έκπτωση φόρουμ στη καλύτερη πάμε στα 20€ (19.80€ για την ακρίβεια).

Αποσυνδεδεμένος TNT

  • **
  • 340
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1619 στις: Μαΐου 30, 2012, 23:17 »
Παιδιά πάντως αν κάποιος κάνει παραγγελία και θέλει ας μου στείλει κανένα pm αν είναι να μοιραστούμε τα μεταφορικά...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343764 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207515 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542913 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31883 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51061 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598463 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359143 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194020 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1718 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1797 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595511 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios