vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

156 επισκέπτες, 3 χρήστες
john67, lagoudakis, zalaros

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1350 στις: Μαρτίου 20, 2012, 14:58 »
Νομίζω πως ο ατμός είναι λίγο δροσερός. Πρέπει να έχει πολύ λίγη μέντα.

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1351 στις: Μαρτίου 20, 2012, 15:04 »
εγω για πειραμα εβαλα 20 σταγονες freedom σε 30 μλ βασης να δω πως θα βγει
ετσι κ αλλιως σκετα τα halo δεν τα αντεχω(ουτε η τσεπη)

Αποσυνδεδεμένος efstratia

  • *
  • 93
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1352 στις: Μαρτίου 23, 2012, 22:07 »
Ατμιστρια σχεδον 2 μηνες τωρα και δηλωνω φανατικη των υγρων της halo, απο οσα δοκιμασα η μεχρι τωρα αισθηση μου ειναι οτι απλα ειναι απολαυστικοτατα! Δεν προτιμω τις πολυ βαριες γευσεις (π.χ. tribeca), αλλα το tiki και το midnight apple ειναι κορυφαια ! Ξεχωριζεις τα αρωματα ενα προς ενα , μου εκανε εντυπωση αυτο! Το μονο μεινεκτημα η τιμη τους , η οποια αποτι ειδα εχει αρκετα μεγαλη διαφορα με το αμερικανικο site ...

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1353 στις: Μαρτίου 23, 2012, 22:12 »
Έχω δοκιμάσει tribeca και torque από τα υγρά της halo. Το tribeca δεν το συζητάμε. Φανταστικό.
Το torque ενώ η τσιγαρίσια γεύση που έχει είναι πολύ καλή, σαν επίγευση μου άφηνε οινοπνευματίλα. Μετά από ωρίμανση 2+ εβδομάδων η οινοπνευματίλα ψιλοέγινε μέντα. Όπως και να έχει ούτε η οινοπνευματίλα μου αρέσει ούτε η μέντα.
Ερώτηση
Κάποιο άλλο υγρό της halo που να έχει περίπου την τσιγαρίσια γεύση του torque αλλά χωρίς την μέντα?

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1354 στις: Μαρτίου 23, 2012, 22:13 »
Έχω ένα μπουκαλάκι Torque 12 mg  30 ml . Έχει κάνει κανείς καμιά αναμιξούλα - αραιωσούλα ? γιατί μετά από 3,4 μήνες που το άτμιζα περιστασιακά τώρα δεν μπορώ με τίποτα!
Ναι το παραδέχομαι μετά το Freedom-Tribeca-Captain Jack και κάτι άλλα φρούτα δεν μπορώ ούτε να το μυρίσω ργμτ  :o

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1355 στις: Μαρτίου 26, 2012, 01:09 »
δοκιμασα το περιβοητο τριμπεκα το οποιο κατα την προσωπικη μου αποψη το θεωρω υπερεκτιμημενο!! βγαζει μια γευση καμενου κε-ικ,και απορω πως θεωρειται καπνικο!! επισης την γλυκαδα του την εχει!!Αν το ταιριαζα με γευση κ.τ. μου θυμιζει ελαχιστα το Sante φιλτρο

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1356 στις: Μαρτίου 26, 2012, 01:15 »
 :) Εμενα το tribeca ειναι οτι καλυτερο γευστικα  :tongue_smilie: για μενα αλλα λιγο ακριβο να παρει! :(

Αποσυνδεδεμένος dkostas

  • *
  • 98
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1357 στις: Μαρτίου 26, 2012, 01:26 »
Καλημέρα. Εάν δεν είχε την γλυκάδα και την γεύση καμένου κέϊκ όπως πολύ σωστά το περιέγραψε ο ikaros1 θα το ξανάπαιρνα.

Αποσυνδεδεμένος alexan

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1358 στις: Μαρτίου 26, 2012, 02:17 »
Καλησπέρα, θα παραθέσω τη δικιά μου άποψη για το Halo Tribeca.

Έχω ακούσει και διαβάσει πολλές κριτικές για το εν λόγω υγρό, άλλες θετικές και άλλες αρνητικές. Νομίζω ότι δεν υπάρχει κάτι το ενδιάμεσο.
Αυτό λογικά πρέπει να οφείλεται λόγω της βάσης του υγρού (νομίζω ότι είναι άκρως χαρακτηριστική, σε σημείο που αν πάρω την pure βάση της halo και προσθέσω δικό μου άρωμα και πω ότι αυτό είναι το καινούριο υγρό της εταιρείας δεν θα το αμφισβητήσει κανείς). Εμένα, προσωπικά, μου ταιριάζουν τα καπνικά υγρά της Halo, ούτως ή άλλως δεν έχει μη καπνικά. Αλλά καταλαβαίνω γιατί μερικοί έχουν αντίθετη άποψη, μιας και αυτή στηρίζεται όχι σε αντικεινικά κριτήρια, αλλά σε υποκειμενικές αισθήσεις: γεύση και όσφρηση.
Νομίζω ότι το Tribeca είναι ένα πολύ καλό υγρό για all day vaping. Έχει αρκετά καλή παραγωγή ατμού, με πολύ καλό, αρκετά ήπιο, εκπολιτισμένο  και ''υγρό'' throat hit.
Η γεύση του είναι ανάλογη, όπως σε κάθε eliquid, από τι τύπου carto, atmo χρησιμοποιούμε, στα ποσα ohm και σε πόσα volts. Εγώ το ατμίζω στα 4,4 volts σε hh357 atomizer στα 2ohm, σε provari. Μου δίνει τη αίσθηση ενός unique RY4. Έχει την καθαρή γεύση τσιγάρου, ''αλλοιωμένη'' από τη ξεχωριστή βάση της εταιρείας. Τονισμένη με μια αρκετά γλυκιά μυρωδιά, γεύση και επίγευση βανίλιας και χτυπηματάκια καραμέλας. Αφήνει μια ανεπαίσθητη δροσερή εκπνοή και εισπνοή, λογικά λόγω της ελάχιστης χρήσης μέντας.

Ελπίζω να μην σας κούρασα, αλλά θέλοντας να σας μεταφέρω τη γνώμη μου, αρκέστηκα σε μια αρκετά πιεσμένη σύνοψη της αίσθησης που μου αφήνει το Tribecca, και θέλοντας να αρχίσω τα Reviews, θα ήθελα να μου πείτε σε ποιόν τομέα θέλετε περισσότερη έμφαση.
Αλέξανδρος.

Συνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1359 στις: Μαρτίου 26, 2012, 10:00 »
συνηθως το συγκεκριμενο υγρο η σου αρεσει η οχι....

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1360 στις: Μαρτίου 26, 2012, 11:27 »
Το tribeca ειναι καμενη καραμελα με επιγευση καβουρδισμενου πικραμυγδαλου.
Ειναι ακρως καπνικο,all day,υγρο!
Οτι και να πουμε γι αυτο το υγρο ειναι λιγο...
Σε οσες ψηφοφοριες εχουν γινει βγαινει πρωτο για "πλακα" και αυτο τα λεει ολα.
:bye:

Αποσυνδεδεμένος emiris

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1361 στις: Μαρτίου 26, 2012, 13:51 »
Δεν ξερω εαν εχει γινει ο λαιμος παπουτσι απο το πολυ ατμισμα η αν το τριμπεκα μετα απο καιρο που το ξαναδοκιμασα μου φανηκε πολυ πιο αδυναμο στην γευση ..παρολο που ανεβασα νικοτινη  ....δεν ξαρω αν κυκλοφορουν και παρτιδες <ξεθυμασμενου>  ...εχει τυχη σε κανεναν αλλο ???

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1362 στις: Μαρτίου 26, 2012, 14:58 »
Καλησπέρα, σίγουρα το Tribeca είναι το πιο δημοφιλές υγρό ατμίσματος στην Ελλάδα. Η απορία μου είναι αν είναι το ίδιο γνωστό σε άλλες χώρες γιατί από μια πρόσφατη ψηφοφορία σε πολύ γνωστό φόρουμ του εξωτερικού πήρε μόνο 1 ψήφο :hmmm: αν θυμάμαι καλά.
Στο επίσημο  site της Halo Usa βέβαια είναι πρώτο στις προτιμήσεις σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα υγρά της εταιρείας. ;)

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1363 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:40 »
Μη ξεχνάμε πως η Αμερική(για παράδειγμα) είναι ήπειρος ή ΗΠΑ πολλές πολυπληθείς πόλεις(από 50-100εκ κόσμο),άρα λογικό να μην εχει και τη πιο τεράστια προτίμηση.
Εκεί υπάρχουν πολλές εταιρίες υγρών η/τ με ίδια ή και ανώτερη ποιότητα.
Πάντως,κατά τη προσωπική μου άποψη(πάντα),για τα Ελληνικά δεδομένα, της Halo τα υγρά είναι τα πιο ποιοτικά.
Για το θέμα "οργανικών" ή "βιολογικών",κάποιων πολύ γνωστών εταιριών, επιτρέψτε μου να έχω αμφιβολίες τεράστιες.

Αποσυνδεδεμένος mariocuzco

  • **
  • 285
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1364 στις: Μαρτίου 26, 2012, 15:55 »
τελικα μπορει καποιος να μας πει με σιγουρια αν τα υγρα της halo περιεχουν βλαβερες ουσιες?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 27 8996 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:59
από Chris66
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2120 344086 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:22
από BigRed
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207821 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543317 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32046 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51243 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598811 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359428 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12378 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194291 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1859 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1962 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos