vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

183 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Υγρά Halo

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1200 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 15:35 »
Φίλε μου βάλε τελωνείο 10 % επι της αξίας και 23 % ΦΠΑ επί της αξίας και του ΦΠΑ  και εκτελωνιστικά 50  € !!! αν χαρακτηριστούν εμπόρευμα που είναι πιθανόν αν είναι μεγάλη ποσότητα. Τότε να δείς αν συμφέρει !! Εκτελωνιστής 25 χρόνια είμαι .

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1201 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 15:39 »
Έχω κάνει 3 φορές παραγγελία από Ηalo Usa  και δεν πλήρωσα τίποτα επιπλέον και πάντα την ίδια ποσότητα 8 μπουκαλάκια. Ούτε στον courrier δεν πλήρωσα που μου τα έφερε στο σπίτι σε αντίθετη περίπτωση με κινέζικα e-shop  που παραγγέλνω hardware.

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1202 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 15:41 »
Έχει σημασία και σε τι φάση θα πετύχεις την ισοτιμία ευρώ - δολαρίου.

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1203 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 15:47 »
Έχω κάνει 3 φορές παραγγελία από Ηalo Usa  και δεν πλήρωσα τίποτα επιπλέον και πάντα την ίδια ποσότητα 8 μπουκαλάκια. Ούτε στον courrier δεν πλήρωσα που μου τα έφερε στο σπίτι σε αντίθετη περίπτωση με κινέζικα e-shop  που παραγγέλνω hardware.

Καταλαβαίνουμε λοιπό το " Κράτος λειτουργεί" ! Ήσουν τυχερός όπως και γω που το ρισκάρω και εχω πάρει και πράγματα από Usa με 140 € ενω είχαν 800 στην Ελλάδα και μου τα 'φεραν σπίτι. Αλλά πρόσεχε τώρα έχουν icis net και μια φορά να σου τύχει θα πληρώσεις πολλά ή θα κάνεις εγκατάλειψη και αποχαρακτηρισμό.
Εύχομαι να συνεχιστή η ρέντα σου  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1204 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 21:36 »
λοιπον δοκιμασα σημερα τον tribeca....πολυ ωραια γευση,καλουτσικο ντουμανι,αλλα προβλημα..μετα απο 1 ωρα με επιασε μια ζαλαδα ανευ προηγουμενου :)) αν ειναι δυνατον!!!ηταν με 12 νικοτινη,καπνιζα επι 30 χρονια μαρλμπορο κοκκινα,και τα τελευταια 10 old holborn μπλε,δεν τα λες και ελαφρια,ειναι δυνατον μετα απο 2 μηνες να μου φανει βαρυ με 12 νικοτινη;τα υγρα που εκανα τον τελευταιο καιρο ειναι natura με 9 νικοτινη και οχι καπνικα επειδη ειχα μπουχτισει για 30 χρονια και δεν τα ηθελα...κανω κατι φλωρικα με σοκολατες και φραουλα :))

Αποσυνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3883
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1205 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 23:14 »
Είναι κάτι που ξέχασα να σχολιάσω. Κι εγώ ζαλίστηκα. Βέβαια πήρα το 18άρι. Το συνηθισμένο μου υγρό όμως είναι 16άρι, οπότε δεν νομίζω ότι δικαιολογείται από τη διαφορά νικοτίνης η ζαλάδα μετά από 1-2 ώρες με tribeca.
Δεν ξέρω τι να πω. Με ανησυχεί λίγο η σύστασή του.

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1206 στις: Φεβρουαρίου 29, 2012, 23:21 »
Αριθμός παρτίδας στα μπουκαλάκια?

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1207 στις: Μαρτίου 01, 2012, 00:21 »
μιλαμε ειδα τον ουρανο σφοντυλι :)) :)) ο αριθμος που βλεπω ειναι TRIB 1001251

Αποσυνδεδεμένος geo

  • **
  • 289
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1208 στις: Μαρτίου 01, 2012, 00:33 »
Αν δεν τα άφησες να ωριμάσουν, δηλαδή να φύγει το οινόπνευμα, μπορεί για αυτό να σε έπιασε ζαλάδα.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1209 στις: Μαρτίου 01, 2012, 00:36 »
Καταλαβαίνουμε λοιπό το " Κράτος λειτουργεί" ! Ήσουν τυχερός όπως και γω που το ρισκάρω και εχω πάρει και πράγματα από Usa με 140 € ενω είχαν 800 στην Ελλάδα και μου τα 'φεραν σπίτι. Αλλά πρόσεχε τώρα έχουν icis net και μια φορά να σου τύχει θα πληρώσεις πολλά ή θα κάνεις εγκατάλειψη και αποχαρακτηρισμό.
Εύχομαι να συνεχιστή η ρέντα σου  :thumpup:

Δεν είναι θέμα τύχης,φίλε εκτελωνιστή.  :nope:
Είναι θέμα πως πέρνουμε από Αμερική ως λιανική και όχι ως έμποροι.
Και εσύ ειδικά,που δουλεύεις 25χρόνια,θα έπρεπε να ξέρεις πως μόνο οι έμποροι και αυτό μετά από καρφί αντιπάλων πληρώνουν εκτελωνιστικά,κλπ.
Ψωνίζω πάνω από 7-8χρόνια και δεν μου έχει συμβεί,παρά μόνο 2φορές και αυτό μέσω DHL.Άρα δεν είναι θέμα πως είμαι τυχερός,αλλά σίγουρα κάτι άλλο συμβαίνει.
Επίσης,δε με ενδιαφέρει και δε θα αποτρέψω κανέναν να αγοράσει από Ελλάδα κάτι.Αλλά επιτρέψτε μου απλώς να έχω το δικαίωμα επιλογής και της αντίθετης άποψης.
Απ τη στιγμή που δεν έχω κανένα πρόβλημα με θέματα τελωνείου όπως επίσης πως υπάρχει εναλλακτική να γλυτώσω κάποια χρήματα σα καταναλωτής δε βλέπω το λόγο να μη παραγγείλω απ τη "μητρική" εταιρεία.Και να σημειώσω εδώ πως ένα ακόμη θετικό είναι το θέμα κουπονιών έκπτωσης που το λιγότερο αντιστοιχεί σε 10% και το ανώτερο σε 20%.
Την ώρα που Έλληνες έμποροι έχουν μόλις 5% και που με αυτή την "έκπτωση" φτάνουν τη τιμή στην αντίστοιχη λιανική της "μητρικής" και αυτό μόνο επειδή και αν είμαι μέλος στο φόρουμ και παραγγείλω μέσω διαδικτύου.
Αν δεν συμφέρει τους Έλληνες εμπόρους ας μη φέρνουν,υπάρχουν και άλλες επιλογές,δε τους υποχρεώνει κανείς.
Αλλά σταματήστε να προσπαθείτε να μας βγάλετε "τρελούς"...ή δήθεν τυχερούς...
 :) :bye:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1210 στις: Μαρτίου 01, 2012, 02:09 »


Καλύτερα η συζήτηση για αγορές από εξωτερικό και δασμούς-τελωνεία να συνεχιστεί εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,562.240.html

Ας παραμείνουμε στο θέμα του τίτλου...



Απ'το συντονισμό του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1211 στις: Μαρτίου 01, 2012, 02:12 »
Κύριε συντονιστά,κάνετε λάθος...με όλο το σεβασμό.
Στο θέμα για τα υγρά της halo αναφερόμαστε και μέσα στη συζήτηση για αυτά είναι η τιμή και η τυχών αγορά τους από ενχώρια ή μη καταστήματα.
Δεν είναι πάντα το θέμα υγρών μόνο για τις γεύσεις και τις εντυπώσεις από αυτές.
Και πάλι συγνώμη για τη παρέμβαση(καλή σας μέρα)
:)

Αποσυνδεδεμένος spiruni

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
  • ΔΕΙΞΕ ΜΟΥ ΤΟΝ ΑΤΜΟ ΣΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΟΙΟΣ ΕΙΣΑΙ!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1212 στις: Μαρτίου 01, 2012, 02:48 »
Κύριε συντονιστά εισαι off to topi  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Vangos

  • *****
  • 1896
  • Φύλο: Άντρας
  • "ΑΤΜΟΚΑΛΥΨΗ ΤΩΡΑ"
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1213 στις: Μαρτίου 01, 2012, 03:29 »

Συγγνώμη δε χρειάζεται να ζητάς Βαγγέλη, όταν κάνεις εκούσια παρέμβαση κι αμφισβήτηση συντονιστικής σύστασης, σε ένα θέμα που ξεφεύγει από τη ροή της συζήτησης.
Παρ'ότι δεν αφορούσε μόνο εσένα, αλλά όλους τους συμμετέχοντες ας γράψω γιατί έγινε σύσταση:

Αναφέρθηκαν και οι δύο επιλογές αγοράς απο αρκετούς χρήστες.
Έκανες διεξοδική ανάλυση κι αναφορά σχετικά με αγορές από Αμερική. Την επιλογή σου την αντιλαμβάνονται οι πάντες και αρκετοί το εφαρμόζουν εδώ και χρόνια.
Ήδη απάντησαν κάποιοι ότι προτιμούν ν'αγοράζουν απ'έξω ενώ κάποιοι άλλοι από Ελλάδα τα υγρά της Halo. Ο καθένας για τους δικούς του λόγους.


Πού είναι λοιπόν το λάθος στη συντονιστική σύσταση, να συνεχιστεί η συζήτηση (χωρίς να διαγραφούν τα εδώ μηνύματα) για δασμούς και τελωνεία στο κατάλληλο τόπικ; (αφού το θέμα της αγοραστικής τιμής του συγκεκριμένου υγρού από Αμερική υπάρχει για σύγκριση στα προηγούμενα μηνύματα και υπάρχουν και επαγγελματίες -Giannis Pap, Ektelonistrator- που μπορούν να μας διαφωτίσουν σχετικά με τα εκτελωνιστικά ισχύοντα, γενικότερα).


Σε παρακαλώ, μην προτρέχεις, διαβάζουν και νέα μέλη κι είναι κρίμα να βγάζουν λάθος συμπεράσματα για τις συντονιστικές πρακτικές και τι πρέπει να εφαρμόζεται και τι όχι στο φόρουμ. Αν είχες αμφιβολία για την ορθότητα της συντονιστικής επέμβασης, ας μου έστελνες π.μ. κι εγώ θα διόρθωνα ότι κακώς εφαρμόσθηκε. (Ήδη πόσταρε -επίσης κακώς- χιουμοριστικό μήνυμα το μέλος spiruni, χωρίς να ξέρει γιατί έγινε η παρέμβαση)
Δεν ισχυρίστηκα ποτέ ότι είμαι αλάνθαστος, ούτε φοβάμαι να παραδεχτώ ότι έκανα πατάτα (όταν συμβαίνει). 


Είμαι σίγουρος ότι θα με καταλάβεις κι ότι οι περισσότερες εξηγήσεις δόθηκαν γιατί αρκετά έχουν συμβεί τελευταία σχετικά με την εύρυθμη λειτουργία του φόρουμ και την δημιουργία παρεξηγήσεων χωρίς ουσιαστική σημασία για το κοινό ενδιαφέρον μας: Την απόλαυση του ατμίσματος.
Για ότι άλλο θέλεις, στη διάθεσή σου μέσω π.μ.




Προς όλους τους συμμετέχοντες στη συζήτηση:
Παρακαλώ θερμά, συνεχίστε στο θέμα του τίτλου.




Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1214 στις: Μαρτίου 01, 2012, 09:58 »
Αν δεν τα άφησες να ωριμάσουν, δηλαδή να φύγει το οινόπνευμα, μπορεί για αυτό να σε έπιασε ζαλάδα.
ηταν σε πλαστικο μπουκαλακι των 7ml και μου ειπαν οτι δεν θελει να ωριμασει!!!!θα του δωσω αλλη μια ευκαιρια,το αφηνω για αλλες 2 μερες με ανοιχτο το καπακι και το βλεπω...τι να πω;
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 01, 2012, 10:44 από lagoudakis »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 33 9180 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 01, 2024, 22:16
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2121 344262 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 01, 2024, 19:56
από Κώστας Σιδέρης
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207909 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543448 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32090 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51331 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598939 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359623 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194377 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1918 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 2026 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos