vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, Parolos, Mimhsdr, mathimatikos1966, dimitris1167, camber

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1170 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 13:02 »
Καλήμερα σε όλους τους συνατμηστές.
Μια ερώτηση σημαντική θα έλεγα, βλέπω ποιο πάνω ότι ο συνατμιστής Steamboy παράγγειλε 13 των 30ml, έχω μαζέψει και εγώ αρκετά ml υγρά από Halo 6x30ml συν 300ml από άλλες μάρκες εγώ κάνω 3,5ml την μέρα δηλαδή έχω υγρά για  :confused1: άστο να πάει  :eyesplash:
Από ότι βλέπω έχουν ημερομηνία λήξης τα περισσότερα ένα χρόνο και περισσότερο άλλα αν ανοίξουμε πότε λήγουν και πως θα τα διατηρήσω για μεγάλο χρονικό διάστημα, έχω ακούσει για ψυγείο ισχύει. :confused1:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9645
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1171 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 22:15 »
Εχω κάποια μπουκαλάκια (όχι Halo) στο ψυγείο εδώ και δύο χρόνια περίπου και δεν έχω παρατηρήσει κάποια αλλαγή. Ούτε στο χρώμα ούτε στη γεύση. Ισως βέβαια δεν ισχύει αυτό απόλυτα αφού σε ένα μπουκαλάκι άλλης εταιρείας παρατήρησα σαφή αλλαγή χρώματος.

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1172 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 22:19 »
Κανουν ομωs για ατμισμα....Η εταιρια τη λεει?

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9645
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1173 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 22:25 »
Αυτό είναι ένα θέμα. Αυτά που αναφέρω στο προηγούμενο μήνυμα είναι γνωστής Αμερικάνικης εταιρείας και δεν αναγραφόταν στο μπουκαλάκι ημερομηνία λήξης.

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1174 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 22:30 »
δηλαδή να έχω αυτά που δεν θα ατμίσω άμεσα στο ψυγείο ή να τα έχω όλα στο ψυγείο και οποίο θέλω να το βγάζω καμιά ωρίτσα πριν να πάρει θερμοκρασία δωματίου; :confused1:

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS1979R

  • *****
  • 1519
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1175 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 22:35 »
 :hmmm: Εγω παντωs προσωπικα, θα τα δοκιμαζα μια φορα,(μια,δυο τζουρεs)ετσι απο περιεργια,αλλα μετα θα τα πετουσα. :thumpdown: Μπορει να μην παθαινα τιποτα,αλλα δεν θα το ρισκαρα. :wall:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1176 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 23:01 »
Κλειστα σε θερμοκρασια δωματιου ως την ημερομηνια ληξης.
Αν ανοιχτει μπουκαλακι κααλο ειναι να αναλωθει πολυ πριν την ημερομηνια ληξης.
Στο ψηγειο μπορουμε να τα βαλουμε οταν υπαρχουν ακρες εξωτερικες θερμοκρασιες,πχ καλοκαιρι λογο ζεστης,κλπ
Αν κανουμε αγορα απ τη μαμα halo καλο ειναι να κανουμε μεγαλη παραγγελια και να εχουμε παντα εναν εκπτωτικο κωδικο.
Εγω αγορασα 13 μπουκαλια και με την εκπτωση 15% μου ηρθε 11ευρω στα 30ml(μπουκαλι) μαζι με τα μεταφορικα(48$)!
Πιστευω πως για ετοιμα υγρα και απο εξωτερικο ειναι πολυ συμφερουσα αγορα(ειδικα σε σχεση με πολλα ετοιμα απο Ελλαδα)!Και δεν τηθεται κανενα προβλημα τελωνειου.
Αυτα :) :bye)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2012, 23:26 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1177 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 23:06 »
Δεν είναι λίγο ζαριά, λόγω τελωνείου ρε Βαγγέλη?

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1178 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 23:06 »
15% δεν είναι η έκπτωση? κάνουν επιπλέον για παραγγελία  πάνω από 8 μπουκαλάκια?

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1179 στις: Φεβρουαρίου 25, 2012, 23:16 »
@sirkonsta
Ποτε απο εταιρεια σα τη halo,κλπ δεν υπηρξε θεμα ή οταν η μεταφορικη ειναι απο usps!!! Καθολου ρισκο!!!

@Επιτελους το εκοψα
Αν θυμαμαι καλα ο τωεινος κωδικος ειναι για 20%!
Αλλα και με 15% παλι σεμφερει!(κοστος 0.40λεπτα περισσοτερο στο μπουκαλι με τα μεταφορικα!!!)

Υ.Γ.>Το τσεκαρα 15% ειναι.Εκανα λαθος.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 25, 2012, 23:23 από Steamboy »

Αποσυνδεδεμένος iPant

  • **
  • 439
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1180 στις: Φεβρουαρίου 26, 2012, 11:23 »
Την περασμένη Παρασκευή παρέλαβα κάποια δοκιμαστικά Halo. Συγκεκριμένα πήρα Tribeca, Torque 56, Prime 15, Midnight Apple και Freedom. Αν και δεν ήμουν σίγουρος ότι χρειάζεται ωρίμανση τα αφήσα ένα 24ωρο και ξεκίνησα δοκιμές.

Tribeca: Πωπωπω... Έπαθα πλάκα με αυτό. Έντονο άρωμα, βαρύ όσο πρέπει, δεν κουράζει για όλη την ημέρα, ικανοποιητικό χτύπημα στα 12mg. Μου βγάζει μια αίσθηση καμμένης ζάχαρης, σαν ένα υπόγλυκο πράγμα, συνδυασμένο με ινδικά spices. Το μόνο που θα ηθελα παραπάνω είναι να μένει η γευση στο στομα μετά το άτμισμα. Αφήνει πολύ ωραίο άρωμα στο χώρο και εισέπραξα μόνο θετικά σχόλια. Οι περισσότεροι το χαρακτηρίζουν το άρωμα μαλλί της γριάς. 10/10

Torque 56: Δυνατό. Άρωμα, γεύση, χτύπημα, επίγευση. Κάπου είχα διαβάσει ότι θυμίζει Sante τσιγάρα. Κάτι τέτοιο μου έφερε κι εμένα στο μυαλό. Έντονο άρωμα άφιλτρου τσιγάρου. Η γεύση μένει στο στόμα για αρκετή ώρα μετά το άτμισμα. Είναι καλή περίπτωση για τις ώρες που θέλω κάτι έντονο και δυνατό, π.χ. πρωινός καφές, μετά το φαγητό, κλπ. Δεν νομίζω ότι θα το χρησιμοποιήσω για all day. 9/10

Prime 15: Είχα διαβάσει πολλά και νόμιζα ότι θα ατμίσω την απόλυτη αηδία. Δεν ήταν έτσι. Απλώς το υγρό είναι λίγο ξηρό και άγευστο. Στην εισνπνοή δεν έχει κάποια ιδαίτερη γεύση, ενω εκπνέοντας αφήνει μια επιγευση στραγαλιού. Αν η εκπνοή γίνει από την μύτη, το στραγάλι μετετρέπεται σε κακάο. Είχε το χειρότερο άρωμα στο χώρο με διαφορά από τα υπόλοιπα. Δε θα το ξαναπάρω, αλλά δε θα πετάξω και τα υπόλοιπα 3-4 ml, που έχουν μείνει. 6/10

Midnight Apple: Μια λέξη, απλά απίστευτο. Ωραίο άρωμα, καθόλου βαρύ για εμένα, θα μπορούσα να το έχω για all day. Το μήλο το καταλαβαίνεις στην εκπνοή, ενώ η μέντα που υποθέτω ότι περιέχει αφήνει μια δροσιά στο στόμα για αρκετή ώρα μετά το άτμισμα. Έρωτας με την πρώτη τζούρα με το μηλαράκι. Λιγότερος ατμός, και λιγότερο χτύπημα από όλα τα υπόλοιπα της Halo. 9/10

Freedom: Δυστυχώς δεν μου έκατσε καθόλου και δεν μπορώ κάν να το βαθμολογήσω. Το 1 ml που άτμισα δεν μου έβγαλε τίποτα καπνικό, πάρα έντονο άρωμα κολωνιας. Ίσως το δοκιμάσω σε κανά δυο εβδομάδες αλλα νομίζω ότι δεν είναι για μένα.

Μένει να δοκιμάσω Bella Valente, Menthol και Captain Jack, αλλά δε βλέπω να υπάρχουν δοκιμαστικά στην ελληνική αγορά, οπότε μόνο από Αμερική μάλλον, ε?

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1181 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 01:44 »
φίλε iPant έκανες πολύ καλή περιγράφει είναι ακριβός όπως τα λες άλλα το prime το αδικείς αν το δοκιμάσεις στα 18mg θα πάθεις πλάκα εγώ από halo μόνο αυτό γουστάρω πλέων είναι το ποιο τσιγαρίσιο,το tribeca το παράτησα με μπούχτισε η ζάχαρη τώρα μόνο prime το freedom :shock_sick_02:

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1182 στις: Φεβρουαρίου 27, 2012, 02:24 »
Συμφωνω και γω με τον ipant :thumpup:
Τη μονη "ενσταση" που εχω ειναο για το freedom,το οποιο πιστευω πως ειναι πολυ αξιολογο και καθολου κουραστικο.
Οσο για το midnight apple το βρηκα πραγματικα απιθανο,ειικα σε σχεση με τα αλλα μηλοειδη που κυκλοφορουν.Καθολου εντονο και η γευση μηλου ερχεται στο τελος(εκπνοη).Επισης εχςι καπνικη γευση ως κυριαρχο στοιχειο που προσωπικα αυτα τα ειδη μου αρεσουν.
Το tribeca,ομως,απλα ειναι ερωτας με τη πρωτη τζουρα και σταθερα το μονιμο ατμιστικο μου υγρο.

:) :bye:

Αποσυνδεδεμένος lagoudakis

  • *****
  • 2374
  • Φύλο: Άντρας
  • ρουφαμε και τα λεμε...Γιαννης ο κλαρινογαμπρος
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1183 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 18:20 »
μολις πηρα και εγω ενα μικρο μπουκαλακι tribeca (πλαστικο) 7ml να το δοκιμασω για να δω απο περιεργεια τι λεει και υπαρχει ολος αυτος ο χαμος,οπως διαβασα πρεπει να μεινει 24 ωρες ανοιχτο σε θερμοκρασια δωματιου σωστα;θελω να ρωτησω αρκει να βγαλω το καπακι η πρεπει να βγαλω και το πωμα που υπαρχει κατω απο το καπακι για να υπαρχει μεγαλυτερη τρυπα;

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1184 στις: Φεβρουαρίου 28, 2012, 18:43 »
Τα 7ml δεν θέλουν ωρίμανση είναι έτυμα μην τα αφήνετε ανοικτά τζάμπα χάνουν το άρωμα τους.
Μονό τα 30ml θέλουν ωρίμανση, δοκίμασε το κατευθείαν μόλις ανοίξεις 30αρι και θα πάθεις  :shock_sick_02: :shut_up:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 33 9198 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 01, 2024, 22:16
από BigRed
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2121 344326 Τελευταίο μήνυμα Οκτωβρίου 01, 2024, 19:56
από Κώστας Σιδέρης
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207921 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543466 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32104 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51345 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598954 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359636 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12436 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194386 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1925 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 2041 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos