vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος osnik

  • *
  • 72
  • Φύλο: Άντρας
  • Live and let live...
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1080 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 17:59 »
Οσο γευστικα η οχι και αν ειναι τα Halo,μονο και μονο το οτι εχουν μεσα Αλκοολη-Οινοπνευμα,αυτο ειναι αρκετο για να μην ξανασχοληθω με την συγκεκριμενη μαρκα υγρων...Καποιος σε προηγουμενο post ειπε πως δεν ξερουμε αν ισχυει κατι τετοιο...Ανοιξτε ενα μπουκαλακι των 30ml Halo ανεξαρτητου γευσης και μυριστε το προσεχτικα...ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑΤΙΛΑ!!!!!!Και επειδη σκεφτιμαι την υγεια μου περα της γευσης,ΟΧΙ δεν θα ξαναπαρω Halo...Μακρια :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:Και αυτο το Tribeca...Ελεος...Οσο περνανε οι ωρες και το ατμιζω,απορω πως θεωρειτε απο τα καλυτερα υγρα..Απλα εμετικο!!!!!! :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:


Αν και η γεύση είναι κάτι καθαρά υποκειμενικό η λέξη "εμετικό" πραγματικά με εκπλήσσει... Είναι μακραααααααάν το καλύτερο υγρό της Halo και το θέμα είναι ότι το λέει πολύς κόσμος και δεν το λέω αποκλειστικά εγώ...Άρα φίλε μου αν και υποκειμενικό, η λέξη "εμετικό" είναι τουλάχιστον υπερβολή... :idiot1:
Τώρα όσον αφορά τα συστατικά δυστυχώς ή ευτυχώς η Halo είναι μία από τις λίγες (για να μην πω ελάχιστες..) εταιρίες που έχουν πιστοποίηση (από FEMA και FDA εκτός βέβαια από την νικοτίνη..) και αυτό εμένα με κάνει να νιώθω αρκετά πιο σίγουρος για το τι ατμίζω σε σχέση με κάτι αμφιβόλου ποιότητας προϊόντα...
Να έλεγες ότι λόγω κόστους τα απορρίπτεις να το καταλάβω (και απόλυτα μάλιστα, στις μέρες μας...)  αλλά το "εμετικό" δεν κολλάει αδερφέ... (χωρίς παρεξήγηση πάντα...)  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1081 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 18:20 »

Τώρα όσον αφορά τα συστατικά δυστυχώς ή ευτυχώς η Halo είναι μία από τις λίγες (για να μην πω ελάχιστες..) εταιρίες που έχουν πιστοποίηση (από FEMA και FDA εκτός βέβαια από την νικοτίνη..)
Πες τα Χρυσόστομε θα συμφωνήσω απολυτά με πρόλαβες  :yes:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1082 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 20:10 »
Η αληθεια ειναι πως εμεις οι Ελληνες δεν βαζουμε μυαλο..Για μας ισχυει οτι το δικο μας και αυτο που γουσταρουμε  ειναι παντα το καλυτερο..Δεν κρινω απο θεωριες τυπου FEMA ΚΑΙ FDA...Κρινω απο γεγονοτα και την αποκρουστικη σε μυρωδια και υγεια οινοπνευματιλα των halo υγρων...Οσο για την δικη μου περιγραφη για το Tribeca(ΕΜΕΤΙΚΟ) που καποιος φιλος του φενεται υπερβολη,εχω να πω πως ειναι η δικη μου γνωμη για το συγκεκριμενο υγρο..Και μενα μου φενεται υπερβολη που θεωρειτε απο πολλους κορυφαιο αυτο το υγρο,αλλα τι να κανουμε...Γνωμες ειναι αυτες.... :)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2012, 20:29 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1083 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 23:27 »
Και μενα μου φενεται υπερβολη που θεωρειτε απο πολλους κορυφαιο αυτο το υγρο
τυχαίο δε νομίζω  :indifferent:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 15:03 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος bender

  • **
  • 155
  • Φύλο: Άντρας
  • ...like a normal person?
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1084 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 01:32 »
Πήρα κι εγώ tribeca, ένα 30 ml, 18mg, πριν 5 μέρες, από κατάστημα alter στην Αθήνα.
Πρώτη εντύπωση πολύ ασχημη, μυρωδιά/γεύση: χημικό, συνθετικό, καμένο ... δηλητήριο. 1ο κάρτο, 2ο καινούρια κάρτο συν ένα χρησιμοποιημένο, τα ίδια.
Διαβασα τα ποστ εδώ που έλεγαν για ...ωρίμανση και τα ακολούθησα. Δεν ξερω αν ωρίμασε, πάντως ξεβρώμισε! Πράγματι αρχισε να ξεβρωμίζει γρήγορα και μετά από δύο 24ωρα μπορούσα να το ατμίσω.
Πλέον δεν  ειναι ασχημο, αλλά αυτο που μου βρώμαγε στην αρχη παραμένει ως μέρος της γευσης του και μου 'ρχεται καμια φορα ως κακη αναμνηση.  :)) Σιγουρα δεν ειναι απ τα  αγαπημένα μου.  Εχω δοκιμάσει δύο ry4 κ μου φαινεται πως κατι τέτοιο ειναι και το τριμπεκα, εχει γραφτει κ παλιότερα στο φορουμ.
Θα το χαρακτηριζα πάντως, "καπνικο", χορταστικο, χωρίς ιδιαίτερη γευση, με πολύ ντουμάνι. Όμως αν το ψάξω με τη γευση του, (να το κρατήσω στο στομα, να το βγάλω απ τη μύτη), κατι συνθετικο μου βγαζει.  καταλαβαίνω αυτο που γράφουν οι φίλοι σαν "καμενη ζάχαρη-καραμέλα", αλλά μου φαινεται οτι δεν το πετυχαίνει και πολύ.

υγ: Αυτά, με την ελπίδα οτι ατμίζουμε τα  ιδια...
γιατι  το έχω απορία και ερωτώ τους εμπειρους, αν ποικίλουν οι γευσεις απο παρτιδα σε παρτίδα ή αν παιζουν χαλασμένα, μαιμουδες και τέτοια.
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 07, 2012, 01:40 από bender »

Αποσυνδεδεμένος EarthquakeRita

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε να μην τρελαθώ...... :P
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1085 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 02:27 »
Καλημέρα και απο μένα....θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το 3μπέκα!
Επειδή θέλω να το δοκιμάσω.....σε ποια περιεκτικότητα έχει πολύ καλύτερο άρωμα? Στα 12 ή στα 18 mg ?  Και κάτι ακόμα...όταν λέτε να μείνει να ωριμάσει τι ακριβώς εννοείται? Να μείνει ανοιχτό το μπουκαλάκι χωρίς καπάκι δλδ για μερικές μέρες? Συγγνώμη αν σας κούρασα και σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!!
Εαν θέλετε να με ρωτήσετε οτιδοίποτε πριν μου δώσετε τις απαντήσεις σας κάντε το εδώ είμαι :)
 Αν κάποιος τα έχει δοκιμάσει και στα 12 και στα 18 mg θέλω να μου πεί πέρα απο την γεύση πόσο καλό είναι και το χτύπημα που αφήνει !!!

Αποσυνδεδεμένος Turok

Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1086 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 03:42 »
Τελειωνει το  υγρο και θα παρω της Halo. Δεν εχω αποφασισει ακομα. Μαλλον tribecca... λεω.  :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1087 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 10:17 »
Καλημέρα και απο μένα....θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για το 3μπέκα!
Επειδή θέλω να το δοκιμάσω.....σε ποια περιεκτικότητα έχει πολύ καλύτερο άρωμα? Στα 12 ή στα 18 mg ?  Και κάτι ακόμα...όταν λέτε να μείνει να ωριμάσει τι ακριβώς εννοείται? Να μείνει ανοιχτό το μπουκαλάκι χωρίς καπάκι δλδ για μερικές μέρες? Συγγνώμη αν σας κούρασα και σας ευχαριστώ εκ των πρωτέρων!!!
Εαν θέλετε να με ρωτήσετε οτιδοίποτε πριν μου δώσετε τις απαντήσεις σας κάντε το εδώ είμαι :)
 Αν κάποιος τα έχει δοκιμάσει και στα 12 και στα 18 mg θέλω να μου πεί πέρα απο την γεύση πόσο καλό είναι και το χτύπημα που αφήνει !!!
Αν πας επτά απαντήσεις ποιο πάνω θα πάρεις μια απάντηση στις ερωτήσεις σχετικά με τα 12αρια και 18αρια http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2094.msg228110.html#msg228110
Τώρα ως αφορά την ωρίμανση

αυτό με το ανοιχτό καπάκι και την οδοντογλυφίδα το έχω και ωριμάζει, μετά από 24 ώρες δοκιμάζω αν δεν μου κάνει το αφήνω 48 και πάλι ξανά....... όσο το αφήνω σε αυτήν την κατάσταση χάνει σε άρωμα και γλυκαίνει.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 15:03 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος EarthquakeRita

  • *
  • 27
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αντε να μην τρελαθώ...... :P
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1088 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 14:18 »
Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την άμεση απάντηση σου ελπίζω να τα καταφέρω και εγώ  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1089 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 23:33 »
Καλησπερα σε ολους..Σε οσους αρεσει η γευση Tribeca εκτος απο το κανονικο Tribeca,μπορει να κανει το εξης...Συνδιαστε σε carto Giant,Nobacco RY4+Nobacco Golden Margy=Tribeca.....Το αποτελεσμα ειναι ακριβως η ιδια γευση με το υγρο της halo.. ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ!!!

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1090 στις: Φεβρουαρίου 07, 2012, 23:41 »
Αλήθεια? Και το αποτέλεσμα δεν είναι εμετικό, όπως περιέγραψες τη γεύση του σε προηγούμενο ποστ?  :hmmm: :hmmm:

Αν αντί για Giant το βάλουμε σε Alter Dual Coils θα χαλάσει η ''συνταγή'' ή υο αποτέλεσμα θα είναι το ίδιο?  :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1091 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 00:19 »
Καλησπερα σε ολους..Σε οσους αρεσει η γευση Tribeca εκτος απο το κανονικο Tribeca,μπορει να κανει το εξης...Συνδιαστε σε carto Giant,Nobacco RY4+Nobacco Golden Margy=Tribeca.....Το αποτελεσμα ειναι ακριβως η ιδια γευση με το υγρο της halo.. ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ!!!
Ότι να νε RY4 σαν tribeca ναι θα πω αλά Golden Margy καμιά σχέση, και σε τι αναλογίες το πέτυχες το θαύμα! :respect:
Πάντως αν θες κι άλλες αλχημείες μπες και γράψε την ενώσει που έκανες εδώ http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,6318.msg211492.html#msg211492 να πάρουν καμιά ιδέα τα παιδιά.

Αποσυνδεδεμένος sirkonsta

  • **
  • 424
  • 20-1-12
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1092 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 00:22 »
Καλησπερα σε ολους..Σε οσους αρεσει η γευση Tribeca εκτος απο το κανονικο Tribeca,μπορει να κανει το εξης...Συνδιαστε σε carto Giant,Nobacco RY4+Nobacco Golden Margy=Tribeca.....Το αποτελεσμα ειναι ακριβως η ιδια γευση με το υγρο της halo.. ΔΟΚΙΜΑΣΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΧΑΣΕΤΕ!!!

Αναλογίες?

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1093 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 00:46 »
Εμενα εννοειτε δεν μου αρεσει το Tribeca..Και αναφερα συγκεκριμενα το εξης..ΣΕ ΟΣΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ TRIBECA ΝΑ ΔΟΚΙΜΑΣΟΥΝ ΤΗΝ ΜΗΞΗ ΑΥΤΗ...RY4 11Mg+Golden Margy 18Mg=Tribeca 18mg....Δεν θελω να παρω κανενα στον λαιμο μου παιδια,αλλα πραγματικα το αποτελεσμα(ΓΙΑ ΜΕΝΑ) αυτης της μηξης ειναι το TRIBECA 18mg....ΓΙΑ ΜΕΝΑ ειναι ολοιδια!!!!!Το δοκιμασα μονο σε Giant Carto 2.0 ohm

Αποσυνδεδεμένος Chriss

  • *
  • 57
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1094 στις: Φεβρουαρίου 08, 2012, 00:59 »
Πάντως δε μας εχεις πει ποια υγρα ατμιζεις που δεν εχουν οινοπνευμα. Εκτος αν στο RY4 της νομπακο δεν καταλαβες το οινοπνευμα στην οσμη.
Πληροφοριακα το οινοπνευμα υπαρχει στα αρωματα τα οποια χρησιμοποιουν για να φτιαξουν αρωματισμενα υγρα ατμισματος και οχι γιατι βαζουν οινοπνευμα στο υγρο. Στο συνολικο διαλυμα υγρου που παιρνουμε το ποσοστο οινοπνευματος ειναι αμελητεο και δε φτανει ποτε στους πνευμονες διοτι εξατμιζεται. Ακομα και τα οργανικα αρωματα απο τα οποια φτιαχνονται τα οργανικα υγρα ατμισματος εχουν οινοπνευμα. Αν εχεις υποψη σου υγρα χωρις καθολου αλκοολη κανε ενα κοπο να τα αναφερεις.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 19, 2014, 15:04 από Cruiser79 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 37 9377 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:58
από Sergios
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 344470 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207994 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543569 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32177 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51437 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 599034 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359724 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12495 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194479 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1973 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 2102 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos