vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

175 επισκέπτες, 6 χρήστες
manoslykos, NikolaosKZ, goran, camber, polydimi5, Buliwyf

Υγρά Halo

Αποσυνδεδεμένος xamaileon

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1050 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 01:08 »
Καλησπερα

Δυο μήνες ατμιστης και έχω δοκιμάσει υγρά απο Nobbaco (δοκίμασα 4-5 χωρίς να με ενθουσιάσει κάτι - ίσως θέλει λίγο ψάξιμο ακόμα)  , Flavorart (2 υγρά δοκίμασα και τα δυο μου έκαιγαν τον λαιμό ) και πρόσφατα διαβάζοντας τις γνωμες σας παρασύρθηκα (ευτυχώς) και παρήγγειλα υγρά απο την Halo. Πήρα το Tribeca στα 24mg , freedom στα 18mg , Torque56 και Prime15 στα 12mg. Tα ατμισα με μια μπαταριά 900mh και ενα cartomizer LR 1.5ohm αντίσταση. Έμεινα  ικανοποιημένος απ' ολα αλλά ξεχώρισα το Τorque56 ως το καλύτερο και τα αλλά με την σειρά που μου άρεσαν   Tribeca , Prime15 (αν και πολλοί μου είπαν οτι ο ατμός , τους μυρίζει άσχημα) , freedom (που μου θύμισε το Τorque56 χωρίς την γλύκα κατά την εκπνοή).
Σίγουρα ειναι υγρα που θα ξαναπάρω αφου πρωτα δοκιμάσω και τα υπόλοιπα του καταλόγου  :)

Αποσυνδεδεμένος georgevtrs

  • ***
  • 697
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1051 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 01:14 »
 :thumpup:
ε αν δεν σε αναγνωρίσω με όλα αυτά που θα φόρας το θα είμαι άξιος της μοίρας μου :idiot1:
και έμενα φίλε μου το Freedom Juice αηδία μου φέρνει τζάμπα το 20 ευρο που έδωσα όπως και το Tiki Juice
αλλά για το Don δεν έχει δίκαιό ο φίλος, εμένα με εντυπωσίασε πάρα πολύ όπως και το Valuto και Golden Margy :thumpup: αλλά το USA MIX - RY2 - RY3 - VIRGINIA  :shock_sick_02: αλλά όπως είπες γούστα είναι αυτά.
Άφησε τα να ωριμάσουν μια με δυο μέρες τα Halo που πήρες και θα με ανταμειφτείς :yes:

Αποσυνδεδεμένος akisazi

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1052 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 01:20 »
Φιλε μου έβαλες ιδεες τώρα περί καλτσίλας, επειδή ποτέ δεν είχα εντωπίσει αυτό που λες στο tribeca απο δω και πέρα όταν θα υπάρχει έλλειψη  θα λέω στην γυναίκα μου να μην πλένει τις κάλτσες και θα τις ατμίζω στο τζάμπα  :yahoo: :yahoo: :yahoo:

Αποσυνδεδεμένος thanos_rr

  • **
  • 246
  • Φύλο: Άντρας
    • Δρομοκρατία
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1053 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 13:09 »
Δοκίμασα και το smooth8 σήμερα δηλαδή αυτό καπνίζω τώρα.
Μπορώ να πω οτι είναι αρκετά καλό,έχει μια ιδιαίτερη φρουτένια γεύση αλλα είναι οτι περίμενα.Ποιότητα και γεύση Halo.  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος bersekero

  • ***
  • 960
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1054 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 13:34 »
απο ότι έχει λεχθεί και το 6άρι δεν στερείτε πολύ του χτυπήματος απο το 12άρι, αληθεύει????? ας πούνε την γνώμη τους αυτοί που έχουν την εμπειρία και από τα δύο  :hmmm: :hmmm:
Εγω κανω και απο τα δυο, αναλογα με την ωρα και την περισταση, με ιδιο σεταπ, και θεωρω οτι η διαφορα στο χτυπημα ειναι αισθητη και την καταλαβαινω αμεσως.

Αποσυνδεδεμένος DjLouiS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1055 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 13:47 »
to ατμιζω σε nobaco dct 1.6 ohm και δεν χανει το αρωμα του ουτε αλιωνετε,επισης και χωρις ωριμανση δεν ειδα καμια διαφορα οποτε στο καρτο που πηρα 8α μπαινει μονο τριμπεκα και κανενα αλλο υγρο,δοκιμαστε το και 8α με 8υμη8ειτε!!!
Σε ego-c αν κανω 3μλ με μπουκωνει ενω στο καρτο ολη τη μερα το ατμιζψ χωρις κανενα προβλημα!! :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1056 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 17:52 »
Καλησπερα σε ολους..Διαβαζοντας τα τοσα καλα σχολια για το Tribeca,ειπα να το αγορασω για δοκιμη και το εκανα..Εχοντας το 1,5 μερα ανοιχτο για να ΩΡΙΜΑΣΕΙ(18Mg νικοτινης 30 ml)αρχισα την δοκιμη..Καταλαβαινω οτι γουστα ειναι αυτα,αλλα θεωρω πως ειναι κατα πολυ υπερκτημημενο..Σε συνδιασμο λοιπον με Giant 2.0 ohm η γνωμη μου ειναι η εξης..Καλη παραγωγη ατμου,μετρια γευση(Αρωματικος καπνος με γλυκια γευση που γρηγορα κουραζει) και μετριοτατο χτυπημα παροτι 18αρι....Σε καμια περιπτωση για μενα καλυτερο του Golden Margy και Valuto της Nobacco τοσο σε γευση οσο και σε χτυπημα παντα συγκριτικα με την ιδια νικοτινη 18mg...Δεν θα ξαναπαρω... :thumpdown: :thumpdown: :thumpdown:

Αποσυνδεδεμένος xag

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1057 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 18:00 »
Εγώ σε ότι κάρτο το έχω βάλει, δεν κατάφερα να το κάνω να βγάλει τη γεύση του. Βάλε το σε κάποιον ego-t η κατά προτίμηση ego-c και θα δεις ότι είναι η μέρα με τη νύχτα  ;)

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1058 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 18:14 »
Ειμαι φαν των cartomizers μονο..Οποτε αν δεν μου βγαλει γευση στον Giant που να μου αρεσει παρα πολυ,τι να το κανω;;;Μπα δεν θα μπω στον κοπο για δοκιμη σε αλλουα ατμο...Θα τελειωσω το μπουκαλακι και παπαλα..Παντως σε καμια μα καμια περιπτωση δεν προκειτε για το καλυτερο γευστικα υγρο που κυκλοφορει... :thumpdown:Υπαρχουν καλυτερα εκει εξω που με καλθπτουν για ολοημερο ατμισμα...

Αποσυνδεδεμένος mitsos

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1059 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 18:46 »
καλησπερα σε ολους


    δοκιμασα και εγω επιτελους το Tribecca μονο και μονο επειδη ειχα διαβασει τα  κολακευτικα σχολια πολλων..
Η γνωμη μου ειναι οτι ειναι ενα αρκετα καλο υγρο αλλα μαλλον πολυ υπερτιμημενο.

 σε οσους υπαρχει η περιεργεια προτεινο αν δοκιμασουν να παρουν 7ml και αν τους αρεσει τοτε μονο να συνεχισουν.
οτι και να λεμε ολοι, η γευση των υγρων ειναι τελειως υποκειμενικη.   

το golden margy μου εχει αρεσει πολυ περισσοτερο αλλα δεν μπορω να το ατμισω λογω αυξημενης PG (80%) και μου φερνει πολλες ζαλαδες..(διαλυτες ισως? δεν ξερω)

Αποσυνδεδεμένος vimana

  • **
  • 332
  • Φύλο: Άντρας
    • UCA coin
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1060 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 22:38 »
:thumpup:
και έμενα φίλε μου το Freedom Juice αηδία μου φέρνει τζάμπα το 20 ευρο που έδωσα όπως και το Tiki Juice
αλλά για το Don δεν έχει δίκαιό ο φίλος, εμένα με εντυπωσίασε πάρα πολύ όπως και το Valuto και Golden Margy :thumpup: αλλά το USA MIX - RY2 - RY3 - VIRGINIA  :shock_sick_02: αλλά όπως είπες γούστα είναι αυτά.
Άφησε τα να ωριμάσουν μια με δυο μέρες τα Halo που πήρες και θα με ανταμειφτείς :yes:
1. Επομένως γιατί με κορόϊδευες ρε τεντιμπόϋ; Αφού κι εσένα σου φέρνει αηδία το φρίντομ;
2. Για το don ποιός μίλησε ρε Τζόρτζ; Εγώ προσωπικά είχα αναφέρει σε άλλο θέμα ότι δοκίμασα GM, cosi και valuto, μένοντας ικανοποιημένος κι από τα τρία (αν και ξεχώρισα το τρίτο σε γέυση).
3. Κι άααλλο; 24-48 ώρες προτείνει η ίδια η Halo και τα άφησα στο μέγιστο. Αλλά και σήμερα που έκλεισαν 72 ώρες ακόμα σκυλοβρωμάνε

Φιλε μου έβαλες ιδεες τώρα περί καλτσίλας, επειδή ποτέ δεν είχα εντωπίσει αυτό που λες στο tribeca απο δω και πέρα όταν θα υπάρχει έλλειψη  θα λέω στην γυναίκα μου να μην πλένει τις κάλτσες και θα τις ατμίζω στο τζάμπα  :yahoo: :yahoo: :yahoo:
Να υποθέσω ότι συμφωνείς και δεν με ειρωνεύεσαι;
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 05, 2012, 22:47 από vimana »

Αποσυνδεδεμένος Pseiras

  • ****
  • 1222
  • Chi_you+ΙΑΤΤΥ-Orion 2.1-GGTS+UFS-GGSlim+MARK-T
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1061 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 22:49 »
Οι ζαλαδες συνηθως ειναι απο την νικοτινη.
Δοκιμασε το ιδιο υγρο με χαμηλοτερη.

Αποσυνδεδεμένος Alexander20

  • **
  • 201
  • Φύλο: Άντρας
  • I'm Batman. SHHH!
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1062 στις: Φεβρουαρίου 05, 2012, 23:39 »
Εγώ σε ότι κάρτο το έχω βάλει, δεν κατάφερα να το κάνω να βγάλει τη γεύση του. Βάλε το σε κάποιον ego-t η κατά προτίμηση ego-c και θα δεις ότι είναι η μέρα με τη νύχτα  ;)
Το δοκίμασα αυτό και έχεις απόλυτο δίκιο. Σε carto είναι πιο ουδέτερη η γεύση του. Στο ego-t που το δοκίμασα είναι πολυ πλούσια η γεύση του.

Αποσυνδεδεμένος NTOUMANIAS

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1063 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 02:03 »
καλησπερα σε ολους


    δοκιμασα και εγω επιτελους το Tribecca μονο και μονο επειδη ειχα διαβασει τα  κολακευτικα σχολια πολλων..
Η γνωμη μου ειναι οτι ειναι ενα αρκετα καλο υγρο αλλα μαλλον πολυ υπερτιμημενο.

 σε οσους υπαρχει η περιεργεια προτεινο αν δοκιμασουν να παρουν 7ml και αν τους αρεσει τοτε μονο να συνεχισουν.
οτι και να λεμε ολοι, η γευση των υγρων ειναι τελειως υποκειμενικη.   

το golden margy μου εχει αρεσει πολυ περισσοτερο αλλα δεν μπορω να το ατμισω λογω αυξημενης PG (80%) και μου φερνει πολλες ζαλαδες..(διαλυτες ισως? δεν ξερω)

Περισσοτερο πρεπει να χαρακτηριστει παροδικο φαινομενο της αρχικης χρησης των πρωτων 48 ωρων που ο οργανισμο γνωριζει κατι προτογνωρο, και οχι τοσο στην περικτικοτητα της νικοτηνης αν δεν ειναι σε υπορβολικα ποσοστα.
Το ειχα παρατηρησει και εγω να μου ειχε παρουσιαστει αλλα μετα απο 2-3 μερες σταδιακα ατονισε κ εξαλιφθηκε.
Και εγω ειχα κανει πρωτη φορα Freedom 12mg με EgoT και μου παρουσιαστηκαν αυτες οι ζαλαδες κ μαλιστα με ηπια χρηση οταν ξεκινησα με λιγα ml και χαλαρο ρουφηγμα.
Μετα παροτι αυξησα την νικοτινη στα 15mg γιατι δεν με καλυπτε το 12αρι δεν μου ξαναεμφανιστηκαν.
Βεβαια τωρα πλεον χρησιμοποιω μονο υγρα που φτιαχνω ο ιδιος γιατι δεν θελω να απορροφω και τα διαφορα προσθετα που βαζουν μεσα, και να πειραματιζομαι με τις καθε αλχημειες τους, οταν μαλιστα δεν σου ανακοινωνουν την πληρη συσταση τους και την κρατουν ως επτασφραγιστο μυστικο, οσο σοβαρες κ εγκυρες εταιριες και αν κατονομαζονται.
Αυτο βεβαια ειναι προσωπικη μου επιλογη και σε καμια περιπτωση δεν αποτελει προτροπη η καθοδηγηση.

Αποσυνδεδεμένος skcavs

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Halo
« Απάντηση #1064 στις: Φεβρουαρίου 06, 2012, 09:58 »
Όλα της Halo ειναι εξαιρετικά, ειδικά το tribeca απίστευτο. Για μενα τα καλύτερα και σε γευση και σε ποιότητα!!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Τι βαμβακι σας εδωσε την καλυτερη γευση σε mtl ατμοποιητη; Περιοχή νέων μελών 38 9449 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:12
από Ηρακλης
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2122 344516 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 09:58
από noe
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 208018 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 543629 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 32202 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 51469 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 599099 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 359758 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12524 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 194520 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 2002 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 2133 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos